IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > لازیو ـ رم؛ جدال فقیر و غنی

لازیو ـ رم؛ جدال فقیر و غنی

علی جواد دهقان
سه شنبه 18 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

داربی دلا کاپیتاله داربی دو تیم پایتخت نشین ایتالیا یعنی آس رم و لازیو است و یکی از همان داربی های معروف سرزمین چکمه. این روزها آس رم سر حال است و رقیب همشهری اش در نیمه های فصل به نوعی در تقلای رسیدن به سهمیه ای همچون جام یوفای فصل بعد است که بعید است با وجود تیم های سخت جان دیگری همچون اودینزه، پالرمو و سامپدوریا به آن برسد.

رم و اینتر ابتدای فصل را به گونه ای شروع کردند که از همان ابتدا رقبای اصلی به شمار می آمدند و میلان عملاً در این کورس قهرمانی جا خالی داد و اکنون می بینیم که برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان می جنگدد اما اگر نبود نوسان رم در همان ابتدای راه اینتر را اکنون در صدر جدول نباید می دیدیم جدا از اینکه اینتر دایما مورد انتقاد بوده است که الطاف داوری تمام وقت شامل حالش شده است. اما رم غفلت کرد ولی اکنون دوباره بیدار شده است، آنها در لیگ قهرمانان رئال مادرید را به صورت تحقیرآمیزی در سانتیاگو برنابئو حذف می کنند و با توجه به عملکرد اینتر در کالچیو اختلاف امتیاز دو رقمی شان به شش عدد کاهش یافته است و امیدها بیشتر شده است. رقیب رم در پایتخت لازیو است که مدتهاست آن های و هوی چند سال پیش و زمانی که با اریکسون در آسمان ها قدم می زد ندارد ولی یک نکته مهم در مورد داربی این دو جذاب بودن آن است و همیشه این دو تیم خارج از قرار داشتن در مکانهای بالا و پایین جدول این زیبایی را از داربی شان دریغ نداشته اند.

لازیو در حال حاضر در رتبه یازدهم قرار دارد و تیم دلیو روسی همین گفته گذشته بود که در مقابل اودینزه که در رتبه هفتم قرار دارد به تساوی 2 ـ 2 تن داد ولی اکنون زمان، زمان داربی است، یک بازی کاملاً حیثیتی برای بیانکوچلستی. دلیو روسی به مانند تمام مربیان از آگاهی کامل در مورد چنین داربی هایی خبر دارد و می کوشد تا با ارایه نمایش درخشان در داربی عملا محبوبیت خود را نیز افزایش دهد و جایگاهش را در تیم تثبیت کند. همین مسئله متفاوت بودن بازیهای داربی می تواند مشکل عمده ای در مسیر آس رم ایجاد کند و اسپالتی علیرغم اینکه تیمش را نسبتا بطور کامل در اختیار دارد به خوبی به این مسئله واقف است.

یکی از نکات بارز دیگر در مورد عملکرد لازیو در این فصل کارنامه واقعا ضعیف آنها از نظر انضباطی می باشد به گونه ای که تا بدینجای فصل بازیکنان لازیو با گرفتن هشت کارت قرمز و کارتهای زرد بسیاری تمام حریفان آتی شان را به این مسئله خوشبین کرده اند که می توانند از نظر روانی آنها را تحت تاثیر قرار داده و از شمار نفراتشان با گذشت زمان بازی بکاهند.

تعقیب و گریز اینتر و رم در هفته ای که از سری آ گذشت نتایج خوبی ولی با داستانهای متفاوتی برای دو تیم داشت. اینتر در یک بازی جنجالی توانست پالرمو را به سختی شکست دهد و تیم رم نیز در حالی که می رفت شکست را در خانه پذیرا شود به یکباره به پیروزی دو بر یک در مقابل آث میلان دست یافت. می گویند اختلاف امتیاز رم و اینتر که عدد 6 است زیاد است ولی همین اختلاف امتیاز در چند هفته پیش بیشتر از این بود و عملکرد ضعیف اینتر سبب کاهش آن شد و رم نباید ناامید باشد که نمی تواند به اینتر برسد آن هم در هنگامی که اینتر بعد از بازیهای اخیرش علاوه بر ضعف در ارائه بازیهای همیشگی اش دچار درگیری های درون تیمی نیز شده است و چندی است که می بینیم مربی و بازیکنان در مقابل همدیگر صف آرایی کرده اند. پس باید رم امیدوار باشد!

تیم رم در حال حاضر در سه جبهه برای رسیدن به افتخار می جنگد و از ماه آتی نیز رقابتهای کوپا ایتالیا از سر گرفته می شود و حجم ترافیک بازیهای رم بیشتر می شود و آیا این تیم توانایی این را دارد که بتواند در این سه جبهه با یک فرم مطلوب بجنگد و یا اینکه در نهایت این مسئله در کل به ضرر آنها تمام شود و آنها را در پایان فصل بدون جام ببینیم.
در بازی نیم فصل اول تیم رم بود که توانست با وجود اینکه توتی را نیز در اختیار نداشت تیم لازیو را با نتیجه سه بر دو شکست دهد. در مورد آمادگی بازیکنان نیز دست اسپالتی از همتایش بازتر است چرا که روسی مصدومان زیادی بر روی دستش مانده است. اما رادو مدافع رومانیایی اش از مصدومیت اخیرا بازگشته است و از سوی دیگر رولاندو بیانکی، گوران پاندف و توماسو روکی را نیز می تواند بعنوان سه مهره اصلی در اختیار داشته باشد ولی اسپالتی بجز کاستی مصدوم عملاً تمام بازیکنانش را در اختیار دارد. اما بطور قطع باید ذخیره طلایی رمیها یعنی ووچینیچ را که هم در مقابل رئال مادرید و هم در مقابل آث میلان گلزنی کرده است باز در نیمکت ذخیره ها ببینیم و توتی را ببینیم.
اما باز هم باید گفت هر داربی برای خودش داستانی متفاوت دارد!

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس