صفحه نخست > حقوق بشر > ترابزون: تظاهرات علیه نسل کشی هزاره و ربودن دختران توسط گروه تروریستی طالبان

ترابزون: تظاهرات علیه نسل کشی هزاره و ربودن دختران توسط گروه تروریستی طالبان

واکنش به ربایش، شکنجه، محرومیت از تحصیل و کار زنان و دختران و نسل‌کشی و پاکسازی قومی هزاره‌ها توسط طالبان از طرف انجمن فرهنگی و همبستگی هزاره های افغانستان و کمیته مدافع حقوق زنان بیگم
انجمن فرهنگی و همبستگی هزاره‌ها
يكشنبه 21 جنوری 2024

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

همزمان با شروع اعتراض‌های جهانی در اروپا و امریکا انجمن فرهنگی و همبستگی هزاره‌های افغانستان و کمیته مدافع حقوق زنان بیگم با انتشار بیانیه‌ای شدیدالحن، ربایش، شکنجه، محرومیت از تحصیل و کار زنان و دختران و نسل‌کشی و پاکسازی قومی و کوچهای اجباری هزاره‌ها توسط طالبان را محکوم کردند.
امروز یکشنبه تاریخ ۲۱ جنوری سال ۲۰۲۴ عده ای از اعضای انجمن فرهنگی و همبستگی هزاره های افغانستان و کمیته مدافع حقوق زنان بیگم در شهر ترابزون ترکیه گرد هم آمده اعمال ضد انسانی و ضد بشری طالبان و گروهای تروریستی را به شدت تقبیح نمودند.
در این بیانیه، بر افزایش سرکوب و ستم سیستماتیک علیه زنان و دختران از زمان اشغال افغانستان توسط طالبان تاکید شد. از جمله گفته شد که زنان و دختران از حق تحصیل و کار محروم شده‌اند، در خانه‌ها حبس گردیده اند، آنها از اختتاف،بازداشت ، شکنجه و تجاوز به دختران توسط گروه طالبان به شدت انتقاد نمودند. همچنین در این بیانیه از افزایش سرکوب و ستم سیستماتیک علیه هزاره‌ها تاکید شد. از جمله گفته شد که خانه‌ و رمین های زراعتی و باغهای میوه هزاره‌ها تخریب شده و آنها به اجبار تبعید و کوچ اجباری داده شده‌اند، اموال آنها غارت شده است، عده کثیری از مردان آنها کشته شدو زنان و دختران آنها ربوده شده و شکنجه شده‌اند.مساجد،کلپ های ورزشی حتی موترهای لینی مناطق عمدتا هزاره نشین خصوصا دشت برچی مورد هدف تروریستان قرار دارند.
انجمن فرهنگی و همبستگی هزاره‌های افغانستان و کمیته مدافع حقوق زنان بیگم با محکوم کردن شدید تروریستان ، اظهار داشتند:

سرکوب و ستم علیه زنان و دختران در افغانستان نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است. طالبان با سلب حقوق اساسی زنان و دختران مانند حق تحصیل، کار و آزادی انتخاب، افغانستان را به یک تراژدی حقوق بشری تبدیل کرده است.
نسل‌کشی و پاکسازی قومی هزاره‌ها توسط طالبان نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشر است. طالبان با یک کمپین سیستماتیک برای نابودی هزاره‌ها، قصد دارند با نسل کشی وجود آنها را از بین ببرند.
این نهاد از جامعه بین‌المللی خواست که فوراً برای توقف سرکوب و ستم علیه زنان و دختران و نسل‌کشی و پاکسازی قومی هزاره‌ها در افغانستان اقدام کند.
آنان گفتند که جامعه بین‌المللی باید فوراً برای توقف سرکوب و ستم علیه زنان و دختران در افغانستان اقدام کند. باید بر طالبان فشار آورده شود تا حقوق اساسی زنان و دختران را به رسمیت بشناسد و از ظلم بالای زنان جلوگیری شود.
همچنان مظاهره کنندگان خواستار گرفتن تدابیر فوری توسط جوامع بین‌المللی اخصا سازمان ملل متحد برای توقف نسل‌کشی و پاکسازی قومی هزاره‌ها در افغانستان توسط طالبان شدند. آنان ابراز داشتند که باید بر طالبان فشار آورده شود تا حملات خود علیه هزاره‌ها را متوقف کند و امنیت آنها را تامین کند.
این نهاد همچنین خواستار افزایش تحریم‌ها علیه طالبان و اتخاذ اقدامات ملموس برای حمایت از حقوق زنان و دختران و حقوق بشر در افغانستان شدند.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس