IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > تنيس > فدرر باز هم شکست خورد

فدرر باز هم شکست خورد

اینبار از ماردی فیش آمریکایی
علی جواد دهقان
يكشنبه 23 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

ماردی فیش آمریکایی که در سیدبندی های تنیس بزرگان جهان حضور ندارد توانست در مرحله نیمه نهایی رقابتهای اوپن ایندین ولز روجر فدرر نفر اول دنیای تنیس مردان را شکست دهد.

مرد شماره 98 تنیس ـ ماردی فیش ـ توانست در این بازی با نمایش خیره کننده خود فدرر را با نتایج 2ـ6 و 3ـ6 شکست دهد.

بنابراین فیش امروز (یکشنبه) با نواک یوکوویچ صرب در فینال روبرو می شود که او نیز توانسته است یکی دیگر از بزرگان دنیای تنیس را از دور خارج کند. تنیسور صرب در نیمه نهایی توانست رافائل نادال مدافع قهرمانی این مسابقات را با نتایج مشابه دیگر نیمه نهایی و در طول یک ساعت و 28 دقیقه مبارزه شکست دهد.

فدرر از ابتدای سال میلادی تاکنون نتوانسته است در مسابقاتی که حضور یافته به قهرمانی دست یابد و این امر بیسابقه بوده است چرا که او از سال 2000 به اینسو برای اولین بار است که در سه ماهه اول سال میلادی به هیچ عنوانی دست نیافته است.

ماردی فیش نیز همچون ریچارد گاسکت که توانست در سال 2005 در مسابقات مونته کارلو فدرر را شکست بدهد دارای پایین ترین رتبه ها در دنیای تنیس هستند. گاسکت در رتبه 101 تنیس قرار دارد.

فیش آمریکایی تاکنون نتوانسته بود فدرر را در پنج مسابقه قبلی که با او داشت شکست بدهد و این اولین بار بود که به این امر نایل می شد و ضمنا این مسابقه یک سال زمان برد.

به هر حال همه شواهد این مسابقه حکایت از این داشت که فدرر دیگر مرد شکست ناپذیر دنیای تنیس نیست و او که زمانی حتی در مقابل نادال نیز شکست را بسختی پذیرا می شد این روزها در برابر حریفانی خیلی ضعیفتر از خود نیز شکست می خورد.

تنیسور نامدار سوئیسی درباره این بازی چنین گفت: من یک رکورد بزرگ مقابل او دارم و همیشه مسابقات را در مقابل او کنترل کرده ام. امروز متفاوت بود، یک نتیجه دشوار. او خیلی خوب بازی کرد، خیلی خوب. او همه چیز را برای اوج گرفتن در اختیار دارد و شکست بدهد برندگان را. من فقط نتوانستم به سرویس های دومش و این بخش ناامیدکننده امروز بود.

روجر فدرر هفته گذشته اعلام کرد که در ابتدای سال او به یک بیماری (با علائم تب) مبتلا شده بود ولی امیدوار بود که به مسابقات ایندین ولز با آمادگی کامل پا خواهد گذاشت.

یکی از نکات جالب اینکه سقوط فدرر توامان با سقوط دیگر رقیب اصلی او یعنی رافائل نادال اسپانیایی همراه شده است. نادال در نیمه نهایی نتوانست از عنوان قهرمانی اش دفاع کند و به یوکوویچ باخت.

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس