صفحه نخست > کارتون > بدون شرح

بدون شرح

یک کارتون
عتیق شاهد
يكشنبه 1 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برای بیان این جنایت، هیچ واژه ی در قاموس فرهنگ انسانی سراغ نمی شود، تنها فرهنگ ضد انسانی قبیله پاسخگوی این ودیو کلیپ خواهد بود٠ کلیک کنید http://www.truthtube.tv/play.p...
  هیچ حیوانی به حیوانی نمی دارد روا آنچه این نامردان با جان انسان می کنند

 • سرزمین آریانا یا ایران بزرگ بحیث قدیمترین کانون تاریخ و تمدن پویا در آسیای مرکزی و به عنوان یکی از مراکز تمدن جهان ظهور نموده و سکنۀ آن تحت هر نام و شرایط تاریخی خدمات ارجناک و گرانسنگی را به فرهنگ و تمدن بشری انجام داده اند. هر چند در جمعبندی حوزه های تاریخی و کانونهای باستانی، مورخین پنجمین جایگاه را به تاریخ آریانا (ایران) بخشیده و قدامت آنرا تا پنجهزار سال بر شمرده اند، اما تحقیقات باستان شناسی در ویرانه های باختر و سغدیانه و در کانونهای تمدن قدیم چون (هزار سم سنگان، آق کپرک بلخ، قلعه گنبد و دره کر در بدخشان، چنار گنجشگان در تخار، ده موراسی و نادعلی در سیستان، تخت جمشید و ایلام در ایران، کافرنهان و وادی حصار در تاجیکستان، نماز گاه در ترکمنستان، بخارا، سمر قند و ترمذ در اوزبکستان و... مرزهای تاریخ را درین گستره جغرافیایی تا پانزده هزار سال انکشاف داده اند. این تمدن بدست نیاکان بزرگ ما مشترکا ً ساخته شده استhttp://www.ariarman.com/The-Gr...
  ادامه مطلب

 • شیلا جان= خراسان

  من واقعا ً به حال شما تاسف میخورم که "اوغانها در های مکاتب را بروی شما بسته بودند" و شما از نعمت سواد محروم گشته اید.

  خدمت شما عرض کنم که نه آریانای وجود داشته و نه شما با نژاد آریایی ارتباطی دارید.

  شما اگر بیسواد نمیبودید مقالات آقای سلیمان راوش "نــه آریــانــای وجــود داشــته ونــه آریــایی بــوده است" و مداح بزرگ جنایتکار ملی احمق شاه مسعود لعل زاد را مطالعه میکردید و میدیدید که آریانای و نژاد آریایی که شما از آن یاد میکنید اصلا وجود نداشته است.

  هر چند لعل زاد که با تاریخ و تاریخ نویسی اصلا کاری ندارد و این مسایل از سویه او خیلی بالا است و در مقاله خویش حقایق خیلی مهم دیگر را هم در کنار آریانا انکار کرده است ولی مقاله او فقط ثبوت آن است که حتی یکی از شما ها که چیز های مینویسد اکنون اعتراف میکند که آریانا و آریایی با شما پیوندی ندارد.

  این هم نوشته ی در مورد اینکه چگونه جرمن ها با استفاده از این نژاد واهی و راسیستی ایرانی ها را خر ساخته بودند:

  http://www.bbc.co.uk/persian/a...

 • خنی از رئیس جمهور ایرانی الاصل تاجیکستان امام علی رحمان که اکنون پرچمدار بازیابی هویت ملی ایران بزرگ در تاجیکستان است درباره کوروش بزرگ :
  زیارت آرامگاه کوروش بزرگ در پاسارگاد برایم لحظه های هیجان بخش وفراموش ناپذیر بود. افتخار از آن داشتم که قدمجای این سیاستمدار عاقل و زیرک ،پیرو علم و حکمت ،راستی و عدالت ،سازندگی و آبادانی که قدمگاه مبارک نیاکان ماست بگذارم .

  اتحادیه کشورهای پارسی زبان ( بخشی از بدنه ایران بزرگ )

  کشورهای پارسی زبان ( بخشی از بدنه ایران بزرگ )

  تاجك و ايرانی و افغان چرا؟ مادرين دنيا كه از يك مادريم
  ( لايق شيرعلی)

  مردم تاجیک بخشی از ملت ایران بزرگ هستند

  گفتگو با روشن تیموریان روزنامه نگار تاجیک

  تاجيکان در آسيای ميانه از زمان های قديم که به بيش از شش هزار سال ميرسد، حيات داشته اند . در دوران باستان که کورش بزرگ به آسيای ميانه آمد و شهری را به نام "کورش​کده" بنياد نهاد که اين شهر امروزه "استروشن" ناميده ميشود و در شمال تاجيکستان قرار دارد . اولين دولت تاجيکان در سال ۸۹۹ ميلادی به وسيله اميراسماعيل سامانی در بخارا تشکيل شد که از حکومتهای ایرانی پس از اسلام مسحوب می شود . در دوران اتحاد جماهير شوروی، کمونيستهای روس تلاش ميکردند همه مراسم های ایرانی تاجيکان از جمله جشن نوروز ، آتش افکنی و آداب و رسوم کهن نیاکان را از زندگی مردم محو بکنند، از نظر ايدئولوژی آنها، هر چه که با فرهنگ خراسان و ايران بزرگ و زبان پارسی در رابطه بود، ضررآور بود و بايد از بين ميرفت . ابوالقاسم لاهوتی بانفوذ خود در دستگاه دولتی اتحاد جماهير شوروی توانست دستگاه طبع و نشر کتاب را به دوشنبه بياورد . در طول ۵ سال جنگ شهروندی (داخلی) نخبگان تاجيک به افغانستان، ايران و پاکستان گريختند و گروهی هم به اروپا، آمريکا و کانادا مهاجر شدند . تقسيم بندی سياسی و مرزبندی های جغرافيايی غیر واقعی تاثيری در همبستگی تاجيکان با ايرانيان ندارد . هنوز عاملان ترور محمد عاصمی و محی​الدين عالمپور افشا و شناخته نشده اند و در اين باره شايعات بسيار است . فروغ فرخزاد ، استاد شهریار سهراب سپهری ، استاد محمد رضا شجریان ، گوگوش و بسياری ديگر از نام آوران ایرانی در ميان تاجيکان از محبوبيت بلند برخوردارند . داستانهای کهن ایرانی و اسطوره های ملی ایران همگی با تاجیکها مشترک می باشد . هم اکنون تندیس های بزرگان ایران زمین همچون فردوسی ، رودکی ، شاه اسماعیل سامانی ، ابن سینا و . . . در شهرهای مختلف تاجیکستان برپا می باشد و هر ایرانی که با تاجیکستان قدم میگذارد گویی به شهرهای مختلف ایران سفر کرده است . پیوستن مجدد تاجیکستان به ایران از ضروریات آینده برای ایران محسوب می شود و بایستی بخشی از اهداف مردم و دولت ایران باشد . همچنین در تاجیکستان برترین شخصیتهای تاریخی آنان سه تن از بزرگان ایران زمین محسوب می شوند یعنی : کوروش بزرگ ، فردوسی بزرگ و شاه اسماعیل سامانی .

 • عکس سه نفر قهرمانان خراسن بزرگ است باز هم احساس میکنی که کابل پرس? زیر دمبت خار مانده .

  هی شیلاه شمالی مولاه قسیم فهیم یار غار احمد شاه مسعود است .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس