صفحه نخست > کارتون > فاروق وردک پاکستانی جاسوس د تروریستانو پلار سره

فاروق وردک پاکستانی جاسوس د تروریستانو پلار سره

عتیق شاهد
سه شنبه 25 نوامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • چرا کابل پرس? در باره این زن چیزی نمی نویسد؟

  «ریزه گُل»؛ مادر شجاع افغان که جان ۲۵ تروریست را گرفت.
  مادر یک پلیس افغان پس از کشته شدن فرزندش به دست طالبان، دست به سلاح برد
  و ۲۵ نفر از شبه‌نظامیان طالبان را به قتل رساند.

 • افغان ها مردم باغیرت و جنگجو هستند. در طول سی و پنج سال جنگ میلیون نفر در جنگ تلفات دادند.چه عسکر بوده، چه مجاهد بوده، چه طالب بوده و چه افراد بیطرف بوده است.
  این میلیون نفر اعضاً خانواده، خویش و قوم و دوست و آشنا دارند.
  جای بسیار شرم است که با وجودی که افغان ها در تمام دنیا از نگاه غیرت نام و نشان دارند، قصد خود را از یکدیگر نگیرند.
  اگر طالبان درین راه مشکل دارند، از القاعده و پاکستان کمک بگیرند و اگر قوای دولتی مشکل دارند، از قوای خارجی کمک بگیرند.
  بهر صورت خداوند چاره ساز است. به یک قسم نی، به یک قسم حتماُ شما را به مقصد تان خواهد رسانید.

 • تعبیر غلط و پروپاگند:
  دهها نفر از مقامات عالیرتبه از افغانستان به پاکستان سفر کردند. در میان مقامات پاکستانی یکی هم مولوی فضل الرحمن که عضو برحال پارلمان آن کشور است هم برای پذیرایی به میدان هوایی آمده بودند. تمام مقامات حاضر در میدان هوایی با مهمانان افغانی - از اشرف غنی گرفته الی آخر- مصافحه و به اصطلاح ما (مانده باشی) نمودند که فاروق وردک هم در این جمله بود. خوب! این که مشکلی دارد که این همه غوغا برپا نموده اید؟ در صورتیکه ریس جمهورتان، معاون ریس اجرایی و تمام آن مقامات که به پاکستان رفته بودند و به هر قوم تعلق دارند با پاکستانی ها از جمله فضل الرحمن مصافحه می کنند آیا زمین به آسمان خورد؟
  ما از خود رسم و عنعنه خود را داریم. اگر او دشمن ماست، این دشمنی سر جایش! اما زمانیکه به پذیرایی ات بیاید و دست دراز کند در آنصورت مردانه نخواهد بود که دست که صرف به خاطر مصافحه دراز شده باشد رد شود. ( با گرگ دوستی کن اما همیشه تبری را در دست داشت باش).

 • مادری که در بدل خون پسرخود، 25 طالب را کشت
  در آغازهفته جاری زنان روستائی حماسه آفریدند وبا طالبان آدمکش برای 11 ساعت جنگیدند وآنها را مجبور به فرار از روستای خود نمودند.
  گزارشها حاکی است که هفته گذشته ولسوالی بالابلوک فراه مورد هجوم 400 نفر طالب پاکستانی قرارگرفته بود. در ولسوالی بالابلوک فراه اکثراً پشتونهای نورزی زندگی میکنند. طالبان یک پولیس جوان را که تازه لباس افسری برتن کرده بود، دستگیرکردند و او را در جلو چشمان مادرش تیرباران نمودند. ریزه گل،مادر این پولیس، وقتی دید که طالبان، با قساوت وسنگدلی فرزند جوانش راکه تازه لباس پولیسی برتن کرده بود، در پیش چشمانش تیرباران کردند، او بجای ندبه وگریه و زاری وافتادن در پای طالبان، سلاح برمیدارد و با همراهی عروس بیوه ودخترجوان وپسر بچۀ ده ساله اش ،خود را به پوستۀ امنیتی ایکه در آنجا شوهرش درحال جنگ با طالبان بود، میرساند ویکجا با شوهرش ، به مقابله باطالبان می پردازد.

  بگزارش تلویزیون طلوع از کابل،جنگ میان اعضای خانوادۀ ریزه گل وطالبان بعد ازآن که پسرجوان شان توسط طالبان کشته شد، تا ساعت 11 شب شب دوام میکند وطالبان را متحمل تلفات سنگین کرده مجبور به فرار از محل می نمایند، ووقتی خانوادۀ ریزه گل دوباره به خانه خود برمیگردند، می بینند که به تعداد 25 نفرطالب کشته و7 نفر شان زخمی افتاده اند.

  بزودی مردم محل ومنسوبین پولیس مرکز فراه به محل حادثه می شتابند و از شهامت ودلیری زن ومرد وکودک این خانواده دندان حیرت برلب میگذارند و ازتصمیم بجای این مادر قهرمان تمجید وقدر دانی میکنند. قوماندان پولیس فراه در مصاحبه با خبرنگار طلوع نیوز اظهار داشت که : شجاعت ومقاومت این خانواده ،یک باردیگر خاطرۀ دلیری های ملالی میوند را درخاطرها زنده نمود واین عمل شجاعانه وحماسه آفرین ریزه گل وخانواده اش برای مردم فراه وبخصوص پولیس فراه مایۀ افتخار ومباهات است. شوهر ریزه گل در لباس پولیس به پشتو بیان کرد که ساعت 11 روز پسرجوانش را طالبان شهید کردند، اما من بجای اینکه در فکر مردۀ فرزند شوم، در فکر دفاع از ناموس وطن شدم وبا خود گفتم: این خاک ، خاک ملالی ها است که به ما به میراث مانده است، سرمیدهیم وسنگر نمیدهیم و بالاخره دشمن را طوری که لازم بود، سبق دادیم.

  فرزند ده سالۀ این خانواده نیز به پشتو بیان داشت که طالبان عروسک های پاکستانی اند وما هرگز به آنها اجازه نمیدهیم که برخانه وقریۀ ما حمله کنند. عروس بیوه و دختر جوان خانواده نیز از صورت مقاومت و حملات پیهم خانواده با مرمی وانداختن نارنجک برسر طالبان در داخل حویلی ها و پناه گاه های شان بصورت شجاعانه وخیلی نورمال صحبت میکردند. این خانواده که بزبان پشتو صحبت میکردند، ظاهراً باید از پشتونهای نورزی باشند. روحیه مقاومت ومبارزۀ اعضای این خانواده مثال وسمبول خوبی از شجاعت و دلیری زنان افغان است وثابت میکند که اگر برای زنان کشور شرایط جهت اشتراک شان در امر دفاع از میهن و کاراعمارکشور میسرگردد، دست کمی از مردان ندارند ومیتوانند مصدرفعالیت های شگفتی انگیز گردند واین ذهنیت را که زن عاجزه وناتوان است واز عهدۀ کارهای مهم ،مثلاً مبارزه در دفاع از وطن توانائی ندارند،غلط ثابت میشود. بدون تردید اگر هریک از فامیل های نظامی افغانستان یک یک چنین روشی را که دراین خانوادۀ فراهی صورت گرفته وعملاً ما شاهد شجاعت وپیکار دلیرانه آنها در مقابل متجاوزین بودیم،درخانواده های خود پیاده کنند، افغانسنان بجای 350 هزار سرباز، 700 هزار سرباز خواهد داشت که با چنین نیرویی میتواند با هرنیروی متجاوزی مقابله نماید.

 • دوستان این ریزه گل انقدر قدرت ذخیره سلاح داشته که بتواند با قوای پاکستان یعنی طالبان بجنگد کدام مرجع به او کمک نموده برایم سوال بر انگیز است با سنگ و چوپ که نمیشه با خونخوران طالب جنگید اگر چنین کار اتفاق افتاده باشد ما با ملالی قرن 21روبرو هستیم افتخار به شیر زنان افغان زمین.

 • در خانه هر روستائی و درین اواخر در خانه هر شهرنشین چند میل سلاح موجود است.
  هرکس برای حفظ ناموس خود در خانه یک یا چند میل سلاح دارد. شوهر و پسر ریزه گل
  بحیث پولیس اجرای وظیفه میکردند، و بعید نیست که بیشتر از دیگر خانواده ها به سلاح
  دسترسی داشته اند.

 • بهمنک مشهور به سگ کابل پرس? در زیر مقاله خود چنین مینویسد:
  6 نوامبر, 18:23, بوسيله‌ى پرویز "بهمن"
  دوستان یا دشمنان که میخواهند نظر ارائه نمایند باید قبلا حساب اشتراک در کابل پرس داشته باشند ویا جدیدا حساب باز نمایند.

  این جاسوس معلوم الحال سالهاست که خودش بنام مستعار در چرندیات خود زهر مار میپاشد،
  اما از دیگران توقع دارد، که برای پیامگذاری تمام مشخصات خود را در حساب کابل پرس ثبت کند.
  این ترسو میداند که حالا آنقدر بدنام شده که حتی بخش پیامگذاری را زیر مقاله های چرند و پرندش
  مسدود میسازد. تا کسی نظر خود را ارائه کرده نتواند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس