صفحه نخست > کارتون > محقق، دوستم و کرزی

محقق، دوستم و کرزی

عتیق شاهد
پنج شنبه 9 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام عتیق جان شاهد بارها گفتم کی دست وپنجت درد نکند
  این دفه میگوم کی از سر تا پای تو درد نکند واقعن کارید الی است بدرود>

 • آفرین صد آفرین به توای آفریننده این کارتون، هرچند باتو آشنایی ندارم، امابازهم ازصمیم قلب دوستت دارم.

 • مردم هزاره به که رأی خواهندداد:
  به داکتر رمضان بشردوست یا کرزی؟
  (بیانیۀ فیدراسیون عدالتخواهان هزارستان – 8سرطان1388)

  طی شش – هفت سال گذشته مردم افغانستان به شخصیت ولیاقت داکتررمضان بشردوست آشنایی کامل یافته اند. بشردوست اولاً واقعاً بشردوست است او فرزند صدیق ملیت هزاره، مردم شیعه وهمه اقوام افغانستان است دروجود رمضان بشردوست، علم، تقوی، صمیمیت، بی ریایی، خدمت گذاری، عدالتخواهی وشجاعت همه جمع است به گفتۀ شاعر"آنچه خوبان همه دارند توتنهاداری"
  اما درجانب مقابل آن کرزی چگونه شخصیتی است؟
  کرزی تماماً صفات برعکس صفات بشردوست را دارد:
  1- کرزی یک دروغگو وریاکار است او به هیچ یک از وعده هایی که درگذشته به مردم داده است عمل نکرده است. ما به یاد داریم که کرزی برای اشتراک در مراسم مذهبی به یک مسجد درغرب کابل آمد ودر دروازۀ مسجد مسلمانان ونمازگذاران را توسط سگهای نجس امریکایی تلاشی کردند! هربارکه طیارات اجنبی با بمباران خود مردم بیگناه ما را درفراه، هلمند، کندهار، لغمان، ننگرهار وغیره قتل عام کردند، کرزی با ریختن اشک تمساح، حرفهایی گفته ولی به آن عمل نکرده، اگر خارجیها به گپ او گوش نداده اند پس او چرا شهامت استعفا را از خود نشان نداده، به خاطر قتل یک بیگناه درکشورهای دیگر زمامداران و وزرا به حکم وجدان از وظیفه استعفا داده اند، اما آیا کرزی وجدان دارد؟ که روزانه صدها انسان توسط حامیان خارجی او کشته می شوند ولی او تنها به محکوم کردن لفظی اکتفا میکند! آیا ملت افغانستان این قدراحمق وکور است که به این گونه انسان بی احساس وبی وجدان مثل کرزی رأی بدهد!
  2- کرزی یک خاین وقاتل است- قاتل سیاسی است. برادرانش که مافیای مواد مخدر را رهبری میکنند به چپاول دارایی بیت المال نیزدست دراز دارند از این که مرحوم سید مصطفی کاظمی وچند وکیل با وجدان دیگر باغارتگری های خاندان کرزی وبرادرش محمود کرزی مخالفت کردند درفابریکۀ قند بغلان توسط عمال کرزی به قتل رسیدند. وچون کرزی ها خود عامل قتل بودند، قضیه همچنان بی نتیجه ماند. چرا که کرزی ها فابریکۀ سمنت پلخمری را غضب کردند، فابریکۀ قند، معدن ذغال ودیگر فابریکه ها را نیز زیر چشم داشتند به همین علت موانع یعنی وکلای صادق ملت چون کاظمی را از سرراه خود برداشتند! همچنان خاندان کرزی که میخواستند کمپنی معروف هواپیمایی آریانا را زیرنام لیلام بخرند، چون ذبیح الله عصمتی رئیس با وجدان این شرکت مخالف این معامله بود اورا در شفاخانه چهارصد بستر مسموم ساخته به قتل رسانیدند.
  3- کرزی یک وطنفروش است. او سرمایه ها، معادن وفابریکه های افغانستان را دربدل رشوه های صد میلون دالری خارجی ها فروخته و یا برباد داده است! ببینید معدن مس عینک لوگر که درعین حال منبع چندین نوع فلز قیمتی چون نقره، طلا، پلاتین، سرب، المونیم، پلادیم وغیره نیز است، حتی روسها هم آن را به غارت نبردند، اما کرزی با دارو دستۀ خاینش آن را با اخذ یک میلیارد دالررشوت به خارجی ها فروختند درحقیقت آنان امید وآیندۀ ملت افغانستان را فروختند، عجیب آن است که کمپنی قزاق مس قزاقستان میخواست این معدن را باشرایط خوب برای افغان ها، به سه ملیارد دالربخرد، اما کرزی آن را با اخذ یک میلیارد دالر رشوه به کمپنی دیگر به یک و نیم (5/1)ملیارد دالرفروخت، آیا تابه حال وطنفروشتر، بی حیاتر ودیده درا تر از کرزی کسی پیداشده است؟ کرزی صد مرتبه روی شاه شجاع ها، ببرکها، تره کیها وغیره دست نشانده های خارجی را سفید کرده است. آیا مردم افغانستان آن قدر احمق وکور خواهند بود که به وطنفروشی مثل کرزی رای بدهند؟ همچنان کرزی معادن طلای تخار، ذغال سنگ سبزک، کرکر، درۀ صوف وغیره را به نرخ خاکستر البته با اخذ رشوه های بزرگ به اجانب وایادی خویش فروخته وبرای نسل آیندۀ افغانستان چیزی باقی نمانده است.
  مردم افغانستان بازهم هوشیار باشید، کرزی و دار ودستۀ خاین او سایرمعادن کشور را نیز درچند روزی که به عمر ننگین شان مانده است میفروشند، معادن آهن مناطق مرکزی ونفت وگاز شمال ازهمین جمله است درهمین روزها لیلام جریان دارد، به لفاظی های وزرای خاین ووطنفروش کرزی و وعده های رنگین شان بازی نخورید که با اخذ رشوه های چندین ملیون دالری با عجله مصروف فروختن ثروت های ملی ومعادن طبیعی ما هستند آنها میخواهند در این عمرو دولت مستعجل خود ما وشما را دربرابر یک عمل انجام شده قراردهند! مردم! اعتراض کنید ونگذارید که با استفاده مصروفیت مردم وشخصیتها درانتخابات، معادن آهن، نفت وگاز وطن ما را دربدل قیمت ناچیز ورشوه های بزرگ به اجنبی ها بفروشند!
  این هم وطنفروشی است هم رشوه خواری وهم دزدی! که آقای کرزی وگروه خاین اوبه همۀ این اوصاف متصف اند، اینها باید محاکمه شوند، تاریخ افغانستان چنین وطنفروشان را به خاطر ندارد!

 • به ادامه مردم هزاره به که رأی خواهند داد بخوانید
  4- کرزی بدتر از کورزی است ملاعمر با وجود کور بودن هرگزمعادن افغانستان ومنافع ملی افغانستان را مثل کرزی به حراج ولیلام نگذاشته بود، کرزی درسفرمرموز اخیرش به ایران در ملاقاتش با همتای متقلب ومستبدش احمدی نژاد و دزد معروف پاکستانی یعنی آصف زرداری، در بدل حمایت پولی که دولت آخندهای ایرانی به کرزی درانتخابات هدیه وهبه کرده است، ازخیرتمدید پایپ لاین گاز ترکمنستان به پاکستان از طریق خاک افغانستان گذشته وموافقه کرده که این پایپ لاین از طریق ایران احداث شود آیا میدانید که این معامله چقدر به ضرر ملت افغانستان است؟ درصورت اجرای این پروژه از طریق افغانستان علاوه براین که برای دهها هزار هموطن ما کارپیدامیشد، سالانه(400)ملیون دالرحق ترانزیت به بیت المال ملت افغانستان وارد میگردید برعلاوه امکان استفاده فراوان از گاز مذکور درمسیرراه نیزبود واین پروژه سبب تحکیم همکاری منطقوی برای تأمین امنیت وانکشاف افغانستان میشد. اما کرزی برای این که دوباره به ریاست جمهوری برسد، از این پروژه به نفع ایران صرف نظر کرد البته دربدل آن سالانه هشت ملیون دالررا از ایران به صورت شخصی رشوه می گیرد که چندی قبل آن را مسعود قیام خبرنگار(طلوع تی وی) در پروگرام شش ونیم افشاکرد وبعد مجبورشد که فرارکند! آیا از این خیانت کرزی هم خیانت بزرگتربه منافع ملی میشود، کرزی یک خاین ملی است نباید براو اعتماد کرد! کرزی از ایران پول میگیرد تا آتش نفاق را درافغانستان دامن بزند، جنگ ها را دوام ودامنه بدهد! چرا؟ برای این که ایران در ناآرامی افغانستان منفعت دارد. اگر مثل کرزی یک رئیس جمهورخاین، ضعیف، بی ثبات ومنافق در رأس افغانستان باشد، این کشور هیچ وقت روی صلح وثبات را نمی بیند درنتیجه راه ترانزیت آسیای میانه با جنوب شرق آسیا به خصوص پاکستان وهند که از افغانستان می گذرد مسدود شده، بازارهای آسیای میانه در انحصار اموال بی کیفیت ایرانی باقی مانده، میلیاردها دالربه جیب تجار ایرانی می ریزد. درصورت ادامۀ ناامنی، طبق توافق کرزی واحمدی نژاد، پایپ لاین گاز ترکمنستان به جای افغانستان از طریق ایران به پاکستان وهند تمدید می شود که از این مدرک صدها ملیون دالربه ضرر افغانها، عاید ایران می شود. همچنان در دوام ناامنی ها، ایالات متحدۀ امریکا که حریف ایران است در افغانستان درگیر وبازنده شده، مجال مداخله درایران را پیدا نمی کند! این که روسها نیز از کرزی حمایت میکنند وبه خاطرشیرین کردن کرزی در دل امریکا، به تقاضای او، به تمدید میعاد پایگاههای امریکایی درقرغزستان موافقه کردند به خاطر آن است که موجودیت یک رئیس جمهور ضعیف، منافق، دو رو و وطنفروش مثل کرزی در رأس افغانستان سبب دوام جنگ درکشور ماشده موجبات شکست امریکا و اروپا را دراین جا مساعد میسازد وروسها موفق به اخذ انتقام خود از امریکا خواهند شد اما این که این انتقامجویی ها برای افغانستان ومردم مظلوم ما به چه قیمت تمام می شود فقط خدا میداند! زیرا شایدصدها هزار انسان دیگرنیزدراین جنگها به قتل برسند وکشورما دهها سال دیگرروی صلح وآبادی را نبیند!
  5- شاید باخواندن نکته های بالا به راز حمایت مزدوران معروف ومشهور رژیم آخندی ایران یعنی محقق وخلیلی از کرزی نیزپی برده باشد، این دو آدمک نه رهبرملت شیعه وهزاره اند ونه وارث سمبول مقاومت هزاره ها- رهبرشهید بابه مزاری(ره)- اینها بند و واز منافع مردم مظلوم هزاره نیستند درهشت سال حکومت کرزی ازچهل میلیارد کمک جامعۀ جهانی ومیلیارد ها دالر عوایدفروش ثروتهای طبیعی افغانستان، سهم مردم مظلوم بامیان، کاهگل کردن سرکهای مرکزی شهربوده، در دایکندی هیچ اثری از یک زنده گی شهری دیده نمی شود راههای هزارستان (هزارجات)همچنان خامه ودشوار گذراست ودر اقتصاد منطقه کدام تغییرمثبت نیامده، نه از صنایع خبراست نه از خدمات رفاهی- جنایات کوچیها دربهسود وبامیان که به همه معلوم است. کرزی کسی است که محقق را به خاطر یک کلمه حرف، از کابینه اش مانند یک مگس بیرون انداخت آیا چه تضمین است که این بار یعنی هنگامی که کرزی، آخرین دور ریاستش را می گذراند وامیدی به دور بعدی ریاست جمهوری ندارد، به وعده هایش عمل نماید یا همان برخورد سابق را درمقابل محقق ودوستم وامثال شان تکرار نکند! محقق، خلیلی، دوستم وغیره خوب میدانند که این بارهم کرزی باآنها به شیوۀ بدتر از گذشته رفتار خواهد کرد میدانند که کرزی به مراتب بد قول تر وبی ثبات تر از ملاعمر است همان ملاعمر که بعد از عهد وقولش استاد مزاری را باچنان عذاب وتحقیر به شهادت رسانید وهزاران شیعه وهزاره را قتل عام کرد و گلبدین با بیشرمی وعهد شکنی راه طالبان را از عقب به طرف غرب کابل، حزب وحدت واستاد مزاری باز کرد وجمعه خان همدرد دستیار گلبدین و والی کرزی همین یک سال قبل ازبکها را در شبرغان قتل عام کرد! کرزی همان کورزی(ملاعمر)است با جامۀ دیگر به علاوۀ مداری گری، شعبده بازی، دلقک گری وفریبنده گی.
  مردم شریف افغانستان، خاصتا هزاره ها وشیعیان برای اثبات شعور سیاسی، آگاهی ملی، حفظ هویت وحیثیت خویش نباید به کرزی خاین رأی بدهند، کرزی با وجود حمایت جامعۀ جهانی وچپال میلیارد دالرکمک دنیا برای افغانستان، چه کارانجام داده است. یک بار به پایتخت افغانستان نگاه کنید! هنوز جاده های کابل، سراسر کنده وکندواله است هوای کابل پراز گردو غبارورئیس جمهور چنان بی کفایت که چند مانع کانکریتی موسسات خارجی را از سر راه مردم برداشته نمی تواند! با وجود چهل ملیارد دالر کمک، حتی در شهر ها هم اطفال مردم درزیرخیمه های پاره پاره درس می خوانند واتاق درسی ندارند، با اینهمه کمک دنیا، هنوز هم پایتخت کشور ویرانه بوده وبرای اطفال ما مکاتب کافی ساخته نشده است پس چه وقت ساخته خواهد شد؟
  6- کرزی یک فرد بی ثبات وبی غیرت است! حتماً همگی به خاطر داریم که وقتی عساکرپاکستانی یک منطقه را درمشرقی اشغال کردند وهنوز هم آن را ضمیمۀ پاکستان ساخته اند، کرزی دربیانیه اش رجز خوانی کرد واز غیرت افغانی اش سخن گفت. اما با یک چشم کشیدن سازمان آی اس آی پاکستان، از ترس این که مبادا ماهیتش را افشا سازند، فوراً توبه نامه نوشت ومعذرت خواست، اشک ریخت وبالاخره به کفش بوسی مشرف تا اسلام آباد دوید! این است یک نمونه غیرت افغانی کرزی! نمونۀ دیگرش را در جشن 8ثور1387دیدید که با فیر شدن چند گلوله از گوشه، لوژ جشن را گذشته دوپای داشت دوپای دیگر را قرض کرد وگریخت! آیا از جان بچه های مردم که هرروز درسنگر ها جان میدهند آب میرود که کرزی صاحب از ترس گلوله های هوایی میگریزد! آفرین به داود خان و آفرین به کمونیست ها که سه رئیس جمهور وچندین وزیرش کشته شدند اما از موقعیت خود فرار نکردند! اما آیا حامد جان کرزی، آن قدر آدم استثنایی است که اگر کشته شود دیگر رئیس جمهورپیدا نمی شود؟ مگر در امریکا، گارسون رستوران وپایدو چکن شاپ(دکان مرغ بریان فروشی)کم است؟! که یکی دیگر ش را بفرستند . چون آقای کرزی تجربۀ حکومت را هنگام وظیفه داری شان به چیث پایدو رستوران مرغ فروشی برادر بزرگ شان در امریکا فراگرفته اند!
  آیا ملت افغانستان تا این حد بی غیرت شده اند که به این چنین یک آدمی بی غیرت رأی بدهند؟! واقعاً شرم آور است!
  7- کرزی سمبول مداری بازی، دروغگویی، خیانت، نفاق اندازی، غارتگری، بی غیرتی، بی ثباتی وریاکاری است. هرکس که این صفات را می پسندد حق دارد که به او رای بدهد.
  کرزی به حق تمام اقوام خصوصاً هزاره ها به ادامۀ جنایات ملاعمر وشیخ برصیصا(سیاف وهابی) خیانت بی حد کرده است هزاره ها حق دارند که محقق وخلیلی را به جرم همدستی با خاینین ملی محاکمه، محکوم، مردود ومرجوم سازند
  8- هزاره ها وشیعه ها باید بدانند که بروفق فتاوای مجتهدین ومراجع محترم تقلید شان رأی دادن به غیرمذهب خصوصاً افراد مفسد وکذاب مثل کرزی یک جرم سنگین ونابخشودنی وحرام مطلق است.
  مردم هزاره وشیعه با رأی دادن به فرزند صالح وصادق ورهبرحقیقی شان داکتر رمضان بشردوست باید حضور، نفوس وقدرت خود را ثابت کنند و فریب وعده های دروغین وسرخرمن کذابانی چون کرزی ومزدوران او را نخورند.
  9- گپ آخراین که مردم هزاره، ازبک وترکمن باید بدانند که محقق، خلیلی، سیدعلی جاوید، وغیره باگرفتن مبالغ هنگفت پول(محمد محقق5/2ملیون دال، خلیلی2/1ملیون دالر، جاوید سه لک دالر، محمد"اکبری"دو ونیم لک دالر، سیدنورالله 5/2ملیون دالر، غضنفر8/2ملیون دالر نور قرقین یک ملیون دالر) خود وملت خود را فروخته اند، همه وعده ها یعنی ولایت، وزارت وغیره صرف دروغهای شاخدار بوده، مثل گذشته از این پولها وچوکی ها به مردم ما چیزی نخواهد رسید! پس ای مردم!تاکی شما مثل گوسفند توسط رهبران خاین به فروش برسید؟ برای اینکه این مردم فروشان را بی آبرو سازید ودیگر شما را خیال گوسفند وحیوان نکنند به دنبال مردم فروشان نروید به کرزی رأی ندهید! به هرکه میخواهید رأی بدهید خودتان تصمیم بگیرید! نه این که چشم بسته دنبال خاینین ومردمفروشانی چون محقق وخلیلی بروید! این خاینین کوچکترین خدمت به شما نکرده اند ونمی کنند یک بار به اصطلاح شهرهای بامیان ودایکندی ودیگرمناطق هزارجات را ببینید هنوز شما نه راه دارید نه آب، نه برق. فریب نخورید، به کسی رای بدهید که شما را نفروشد! به رهبر واقعی تان داکتر رمضان بشردوست – به کسی که مردانه درمقابل خاینین ملی درمقابل حامد کرزی دروغگو وریا کار ایستاده است رأی بدهید! وعدۀ ما وشما روز 29اسد88پای صندوقهای رای!

  وما علینا الالبلاغ
  فیدراسیون عدالتخواهان هزارستان

  • بشر دوست روشنفکر و سیاستمدار اکادمیک است در علوم سیاسی دوکتور میباشد و وتزس او در فرانسه جایزه گرفته ثروت اندوز نیست تعبیض ندارد و به تمام ملت افغان تعلق دارد دزدان ،چپاولگران و وطنفروشان چون محقق ،دوستم ، خلیلی، کرزی،عبداله عبداله،سیاف و مشتی دجال دیگر از بشردوست نفرت دارند این جنگسالاران کثیف و خادمین شرف باخته شان هراس دارند که با پیروزی بشر دوست قصر ها و سرمایه های خود را از دست میدهند حرف مهم این است که شرم باد به آن هموطن ناداروغریب که به حرف دوستم و محقق برای کرزی رای دهند مگر این دو قاتل ملت تا دیروز خود کرزی را بد نمی گفتند ؟و جوی خون جوانان جنبش در شبرغان جاری نشد؟مگر محقق بخاطر غضب زمین های مردم هزاره که از طرف عمال کرزی بنام کوچی انجام گرفت اعتصاب غذایی نکرد ؟ هوشیار باشید که خون برادران ازبک و هزاره ما را در بدل پول ،موترهای ضد مرمی و قصر های افسانوی معامله کرده اند

  • برادر عزیز وطندوست:افرادیکه ذکر نموده ا یی هیچ کدام قابل اعتماد نیستند اما آقای بشر دوست احساساتی استند که ریاست جمهوری حوصله مندی ضرورت دارد آقای بشر دوست یک انسان قابل پاک از دزدی و فریب کاری میباشد انسان محربان است دلش برای مردم وملت اش میسوزد اما چیزیکه نیستند یک دیپلومات خوب

  • برادر عزیز ازره پور:حرف هایت تصدیق اما به ایمانت قسم میدهم که لطف نموده دین وملیت راداخل سیاست نسازید زیراما وشما سیاست دین وملیت را دیدیم وتجربه تلخش را چشیدیم

 • والله اکه دوستم خو گلمش جمع شد. بارک اوباما بعد از وی به جان محقق خواهد امد زیرا اقای محقق هم متهم به قتل شش هزار طالب کرام درسال 1378 در شهر مزار شریف است. یکی از اعضای افغان ملت (عصمت الله قانع) فعلا بالای این قضیه کار میکند ووی مشغول جمع اوری معلومات در مورد محقق شده است تا بعد از به دار کشیدن دوستم نوبت محقق برسد!

  معلوم نیست که کدام دست باعث بدنامی دوستم ومحقق شده است زیرا انها با طرفداری از کرزی میخواستند امنیت خود را تامین کنند اما انها با وضعیت بسیار بد مواجه هستند. البته این کار کار تیم کمپاین عبدالله ویا اشرف غنی بوده نمیتواند زیرا انها توان این کار را ندارند ولی از قراین معلوم میگردد که یک نیروی چهارمی در میان کرزی، مخالفین سیاسی وی و طالبان ومخالفین مسلح به وجود امده است که در قدم اول هدف شان کوبیدن کرزی و سران جبهه شمال است.

  کرزی هم با ایتلاف با محقق ودوستم حمایت بین المللی را از دست داده است وچنان معلوم میشود که ایتلاف کرزی، محقق دوستم فهیم به نفع انها نبوده است. جناب فهیم هم به وطنداران پنجشیری خود گفته است که به هرکسی که رای میدهید بدهید مرا غرض نیست!

  • برادران عزیز :اول اینکه این طالب های شش هزاری کیها بودن و از کجا آمده بودن وبرای چی مردم صفحات شمال ما خو فضل خداوندج مسلمان بودند البته از اجداد خود که خودم از یکی آنها شنیدم گفت (مونگ راغلو چی تاسو مسلمانان شی) حالا که به دست کفار مردار شدند چه مقبول میباشد اما کی آنهارا کشت یک تعداد جانی های که از خود آنها بدتر ( که قتل جانی به دست جانی )صورت گرفت انشاالله امید واریم که این قاتلان به دست قاتلان دیگر از بنیاد محو شوند اینها به اقوام شریف خود رحم نکردند انها را مظلومانه به دم تیغ طالبان خون خوار رها نموده وخود فرار کردن اینها در عمر جلادی خود یک کار خوب کرده اند که آن مزدوران پاکستانی را قتل عام کردن

 • کرزی بدون هم شخصیت بد نام بود حالا که با سه جنایتکار جنگی کاملا دست خود را یکی کرده منفور تر و منفور تر شد.

  کی به درد این وطن میخورد فقط خداوند تعالی میداند و بس

 • سازش ومعامله درافغانستان تاریخچه ای خوبی ندارد مخصوصا با آقای حامد کرزی !اینست که مردم افغانستان مخصوصا مردم ساکن درمناطق مرکزی وهزارستان که کرزی را بارها امتحان کرده اند.بازهم آقای محقق به نماینده گی از مردم هزاره وبه جای گرفتن حقوق آنها بانویدهای دروغین کرزی اعتماد:طوریکه پنج وزارت وارتقای چند ولسوالی به ولایت از مردم هزاره باشد .این حقیست که بدون قرارداد محقق مردم باید داشته باشد آیا آن وزیری که دست نشانده محقق درمهمانخانه کرزی باشد او مدیون محقق است یا به مردم خدمت خواهد کرد؟او اول نیازهای کسی راکه اورا خواسته باید برآورده کند بعد میتواند به مردم افغانستان کارآمد باشد درصورتیکه اهل معامله نباشد.دوم اینکه :این تورم تشکیلاتی درکشور کدام درد ملت مردم که نان ندارند دواخواهدکرد؟تاهنوز باداشتن دولت منتخب ،ازقید ظلم وستم کوچی آزادی نیافته ایم ،حق ادعای ملکیت نداریم ،چرا؟وحدت ملی ومشارکت ملی یعنی چه؟ کی جواب میدهد؟آیا آقای محقق ؟کرزی یاکسی دگر...........؟
  ازتمام هموطنان خود میخواهم که دربرابر این نابرابری ها شما قضاوت کنید خودتان تصمیم بگرید دگر با اهل معامله اعتماد نکنید :چون همه از دشمنیهای محقق وکرزی وسازش های درپشت پرده باخبریم .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس