IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > عکس هایی از برف کوچ در سالنگ

عکس هایی از برف کوچ در سالنگ

تاکنون بیش از 165 تن در اثر برف کوچ در منطقه ی سالنگ جانشان را از دست داده اند.
چهار شنبه 10 فبروری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

عکس از اسوشیتد پرسواژه های کلیدی
طبیعت و محيط زيست
loading...
loading...

پيام‌ها

 • خوانندگان گرامی

  اخیرابهمن شدیدی در ولایت پروان در افغانستان روی داد. در این موقعیت بسیار دشوار،نیروهای امنیتی افغان به همراه نیروهای ائتلاف به یاری شماری از مردم افغان که خانه های خود را از دست داده، زخمی و یا در زیر بهمن مانده و اسیر شده بودند شتافتند. ویدئو و عکسهایی که لینک آنها در پایان این نوشته آمده است،گوشه هایی از تلا شهای امداد رسانی ارتش ملی افغانستان و نیروهای ائتلاف را نشان میدهند. بسیاری از مردم نجات یافته از این بهمن به فرودگاه بگرام انتقال و در آنجا مورد درمان قرار گرفتند. همچنین به آنها جایی برای اسقرار همراه با مواد غذایی لازم و پتوهای گرم داده شد.

  با تشکر
  «دی.ی.تی» ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متهده

  فیلم

  عکس

  • خوانندگان گرامی

   هچنین خواهشمند است این ویدئو را تماشا فر مائید:

   فیلم

   با تشکر

   «دی.ی.تی» ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متهده

  • به ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده !

   لیدیز اند جنتلمن ! ازینکه چند مسافر برفزده و یخ زده سالنگ را کمک نموده اید جهانی سپاس . واقعأ که با اینهمه چرخ بالهای دو قبته ، سربازان ترمیناتور ، تجیزات جنگی بم پرتوک دار، یولمره چی گک های برفپاکی و آتش گلکنک های بل بلک دار کمک به مسافرین بیچاره زنده ومرده از دامان جر ها و چقوری های دره سالنگ ، کار بس خطری بود که شایان نمایش دادن پروسه نجات ایشان به خواننده گان کابل پرس .

   شما که توانایی دیدن و ثبت کردن مراحل نجات را از قمر مصنوعی که در خدمت تان است ، دارید چی بلا زده شما ترمیناتور ها را که بن لادن را پیدا کرده نمی توانید ؟ یا اینکه شما جن شده اید و بن لادن بسم الله .

   یا اینکه با ما بازی موش و پشک را در پیش گرفته اید ؟ تو پیش کو مه پیش کو ، آخرش هم موش ده کون پشک چوبه میزنه !!

   آیا امکان دارد گوشه های از زندان گوانتانامو ، ابوغریب و بگرام را که چگونه با زندانیان دست بسته بیچاره لوب و لچ ، لپ و جپ میکردید به نمایش بگذارید ؟ تا با دیدن همان لحظاتی که زندان داران دموکراسی فروش تان کیف کرده اند ما گریه کنیم ؟

   آیا امکان دارد همان فلمی را که از قمر ثبت نموده اید که قوت های شما محفل عروسی هموطنان ما را بمباردمان کرده اند هم به نمایش بگذارید ؟ اینکه کار مشکلی نیست !

   راستی ما به آرگاه و بارگاه شما سخت بازی خوردیم و فکر کرده بودیم که ناتو یک قدرت است ولی بیخبر ازینکه شما هم مانند خرس قطبی ، لوفتک کاغذی رنگه رنگۀ میان خالی بودید که تنها همین جل و پوستک شما اگر نباشد به یک شمالکی در هوای گرد باتک پف و پناه میشوید . چند دانه بم اتوم از پول و پیسه مالیات پردازان و عقل یهودیان جور کرده اید که در نگهداری آن صد تا غار موش ساخته اید و خود را زور عالم فکر میکنید ! شما که زور چند طالب شوفتر نصواری را ندارید چگونه از زور رستم و داستان الف لیلی برای ما قصه میخوانید ؟ یا اینکه باز همان قصۀ موش و پشک است چی بلا !

   نوکرتان صدام بیچاره را نخست در زیر ریگ های بیابان کربلا پت کردید و باز او را گرفتار نموده دندانهایش را مانند کره خران حساب کردید و باز در روز عید قربان لکتو کردید . راستی چگونه ریسمان بود که گردن بیچاره صدام را بریده بود مانند سیلاوه غزاچیان ؟

   شما را به همان حضرت دالر ستاره دار و اهرام دار تان قسم ، ( حضرت عیسی روح الله را که سر چوب خاده زخدار زده اید ) دست از سر کل ما بردارید ! طالب را کمک نکنید و بیشتر ازین خود را ریشخند جهانیان بی پول و پیسه نسازید . تا بکی ناز سرمایه میفروشید ؟ تابکی اشک مادر را در ماتم فرزندش می ریزید ؟ تا بکی طفل یتیم را گرسنه تر میسازید ؟ هوش دارید روزی خواهد رسید که دالر تان در تشنابها هم بکار نیاید !

 • قبل از صبح شدن بزرگترین حمله به گروپ های مخالفان کرزی از طرف تقریباء چهارده هزار عسکر امریکایی و انگلیسی و کانادایی صورت خواهد گرفت .

  • این حمله جنایت دیگری است بر علیه مردم بیگناه ی ملکی. هزاران هزار مردم مارجه از قریه و خانه

   های شان رانده شده و 15 هزار عسکر برای عملیات در یک دهکده خیلی کوچک آمادگی میگیرند.

   بر طبق راپور های صلیب سرخ هنوز هم هزاران بیگناه در مارجه باقی مانده اند که از جمله آن خوشبختانی نیستند که تراکتور و یا موتری در اختیارشان قرار میگرفت تا میتوانستند بار های کهنه شانرا انتقال میداد.
   شما مطمئن باشید که همین بیگناه ها به نام طالبان کشته خواهند شد در حالیکه مراکز طالبان در پاکستان در هشت سال گذشته بدون هیچ مشکلی باز بوده و فعالیت دارد.

  • خدمت محترم تنوير صاحب .

   تنوير صاحب اين حمله را جنايت نفرمايد كه دوستان بين المللى ما ناراحت ميشوند كمك هاى شان ونيز زيزش ىالر به جيب حكمداران كرزيزم كم شده ميرود فرقى نميكند كه طى اين حمله مردم أن قريه بيخانه وكشته ميشوند .والى بجاى كرزى خان كورخان خواهد أمد . همه ميدانند كه دروازه هاى باكستان بند نميشود وامريكا وناتو نميخواهند طالبان ازبين برود والى اكر اين 15 هزار عساكر خويشرا باتمام تجهيزات شان در برابر هم قرار بدهند راه هاى رفت و أمد طالبان بند خواهد شد .

  • 200 نفر عابر در حکومت کرزی از اثر غفلت و عدم کفایت وظیفوی ارکان مربوط کشته و 300 نفر مجروح شده اند - اما کرزی و تیم ناملی اوغانی اش خمی به ابرو نیاورده از حضور گروه کمک عاجل ارگان های دولتی و موسسه حلال احمر اوغانی دخت ناز پرورده گیلانی نیز خبری نیست هیت بررسی قضایی وکمک های فوری نیز تشکیل نشده پارلمان قانونی ومجددی بدعا پسنده کرده اند -کسانی استعفا نداده و مجازات هم نشده ...

   اما چندی قبل اجمل ختک قبایلی دوست تره کی و امین و روس ها و پنجابی ها - فوت کرد - کرزی پاچا مثل همیشه ملی عمل کرده سه روز ماتم ملی اعلام کرد توغ یا جنده احمد خان ابدالی را در سرا سر نمایندگی های اوغانستان نیمه پایین اورده هیت تحت ریاست خرم وزیر بی فرهنگ اسبق (دوست پاکستان) با جیب های پرانجا فرستاده .

   این است ملی عمل کردن قبیله باید -باید چندین نفر مسووول درجه یک واقعه دلخراش سالنگ در عقب میله های زندان میبود...

جستجو در کابل پرس