صفحه نخست > کارتون > قهرمان سازی

قهرمان سازی

عتیق شاهد
پنج شنبه 15 سپتامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اقای شاهد، شما هر چه میگویید آزاد هستید. اما حقیقت را نمیتوان تغییر داد. مسعود یک قهرمان بود و همیشه نامش جاوید خواهد ماند.

 • هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد بعشق = ثبت است در جریده عالم دوامی ما

  jawed az amsterdam

 • متن معاهده مخفی بین احمدشاه مسعود و قوای اشغالگر شوروی در افغانستان
  این سند بوسیله جنرال گرموف، جنرال تنی و احمدشاه مسعود امضأ گردید.
  1. گروه مسلح پینجشیر کلیه عملیات نظامی خود را در سالنگ جنوبی و مناطق همجوار متصل به شاهراه کابل-حیرتان، بشمول استعمال هرگونه اسلحه در مناطقی که بدست قوای مسلح پینجشیر قرار دارد، علیه مواضع قوای شوروی، افغانی، محافظین سرحدی و حارندوی متوقف سازد.
  2. گروه مسلح پینجشیر مسؤلیت حفط خطوط مخابراتی بین تاجیکان و چاگانی را بدوش گرفته و مانع حمله، قطاع الطریقی و سایر اعمال خصمانه علیه قوای شوروی و افغانی گردد.
  3. طرف شوروی طبق موافقه دوجانبه مسؤلیت تهیه تدارکات، ضروریات فوری و سائر مواد مورد احتیاج را برای تقویه و نگهداری پینجشیر و سایر مناطق متعلقه بر حسب وقت تعین شده بدوش میگیرد.
  4. به سائر گرو ها و دسته جات مسلح اجازه داده نخواهد شد تا در مناطق مربوطه داخل شده و علیه قوای شوروی و قوای افغانی دست به حملات تروریستی و تخریبی زده و پایپ لاین را منهدم کنند.
  5. تبادله معلومات و مساعی مشترک جهت پیداکردن اتباع شوروی و افغانی در منطقه مورد نظر بین دو جانب بعمل خواهد آمد.
  6. در صورت خلق و اوج تشنج ، مشاوره لازم در مورد اجتناب عملیات جنگی و برقراری صلح در منطقه مورد نظر بین دو جانب بعمل خواهد آمد.
  7. مؤثریت این پروتوکول در سراسر قلمرو 30 کیلومتری در هردو سمت بین تاجیکان و چاگانی امتداد خواهد ییافت. در ماورای این قلمرو، قوای شوروی و قوای مسلح پینجشیر حق دارند تا عملیات نظامی را علیه سائر گروه های مسلح متعلق به دیگر تنظیم های مجاهدین براه انداخته و ایشان را محو نمایند. خصوصاّ گرو های که عملیات نظامی را علیه هردو جانب متعاقدین متوقف نساخته اند.
  8. پروتوکول حاضر از لحظه امضأ و صحه گذاشتن به آن مرعی الاجرا میشود.
  منبع: عملیات گروه MO SSSR در افغانستان، دسامبر 1988
  Shabarshin (شبارشین 177-214 )
  تذکر: به پاراگراف 3. 4 توجه فرمائید.

  • اينكه ابر قدرت كه در جنك سك را خورده بود دربرابر دليران وطن ما تاب نمياورد وبه ان ابر مرد بزرك ان مسعود قمرمان تسليم ميشودو حاضر برداخت باج و خراج ميشود.
   اين جطور شد كه از بين هزاران جوان رشيد يك جوان انقدر تجلى كرد كه ابر قدرت بيشش به زانو نسشت.
   كرجه اين نو شته عبيدالله جان ساخت بافت انانى است كه بته خزانه و دوهم سقوى را ساخت و بافت كردند.بكزار كه اين برادر ما كلو باره كند كه كشفى مهمى كرده جيزى را از او نى تاز كشيده به جاى بته خزانه دوم ميخواهد تير كند. بروبرادر,مسعود قهرمان جهانت ميكويد كه يك فهرمان است.

  • من بکله خرهای بیشهورمیگویم شمادرطول تاریخ بفرمان استخبارات خارجی مردم غیرپشتون را قتل عام کردید وهمیشه درجستجوی انگیزه برای خودهستیت تابتوانید مردم غیرپشتون رانابوت سازید اینکه جنرال گراموف وجنرال تنی بااحمدشاه مسعودمعاهده مخفی کردن شمابرای جنرال گراموف بگویدسندراکوپی کندوماهم بدانیم واقیت دارد درغیرآن هماکله خرهستیت

 • روزیکه بز قرتکی آمد به جهان
  پستان مادر گزید سخت به دندان
  مادر بدید در او علامه و نشان
  انگشت بلب گرفت خاید زبان
  با خود چنین حدس زدو گفت
  از نسل بزیست که خورده قرآن

  شعر از حجر النسر

  • آن روز که نادر آمد به جهان ++ شیر مادر را نخورد غیر خران

   در ادیب تخمه اش گوره خری ++ در سبیل نگه اش شینواریان

   درسرشت او نی آدم و آدمگری ++ در نهادش پروریده دخمه دان

   وای برحال من و این خطه باد ++ کین قسم خور را نهادیم خاکدان

   نادر و نادری ها جف زنند ++ برمزار رفته گان جاویدان

   شعر از طرف : تپه مرنجان

 • خیلی تصویر زیبا ازجنایتکارملی. او در جهنم برای همیشه خواهد سوخت.

 • آقای شاهد شمایک قهرمان هستید.

 • دوستان عزيز
  به ارتباط كارتون اقاي شاهد توجه شمارا به يك ويديي تاريخي معطوف ميدارم.
  دراين ويديو كه سال هاي منحوس 1992ـ1996
  را به نمايش ميگزارد به نكات ذيل توجه كنيد
  يك، همكاري قهرمان ملي با جنرال هاي پرچمي
  دو، ذكر كلمات چون دشمن در مقابل جهادي هاي هم طراز و متحدخودش حزب وحدت
  سوم، توجه به 6:10 الي 6:20، 7:40 الي 7:50 نمايد در مقطه اول دستور مستقيم اقاي مسعود به هدف گرفتن وتخريب قصر چهل ستون ودر مقطه بعدي تكرار دستور اقاي مسعود توسط افراد شوراي نظار ميباشد
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • احمد شاه مسعود دشمن تمامیت ارضی این وطن بود و به همین خاطر با هزاره ها دشمنی داشت و پیروانش با طبیعت از وی دشمن وحدت ملی هستند برای اثبات این ادعا لطفاً یکبار به این آدرس مراجعه نمایید تا دریابید که این اجنت روس و پاکستان بر علیه بابه مزاری چه جفنگ میگوید:
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • آیا میدانید چه رابطه بین لقب "بابای ملت" و "قهرمان مولی" وجود دارد، آن بابای ملت(آته) مسعود ، عبدالله و فهیم و... است و این زاده های او در اجلاس بن خواستار احیای نام او و رحیم جان بودند، قرار است در جلسه بن دوم رحیم غلام بچه به حیث "قهرمان خراسان" نام گذاری شود.

  • مسعود یک قهرمان بود بارفتنش کشور به دامان پاکستان و امریکا افتید
   لطف کنید به یوتیوب رفته به این صفحه توجه کنید
   musharaf vs masoud

  • آقای ضمیر
   نمیدانم چند سالته ؟ و چه قدر از خبر های روز با خبری؟ مگر نمی دانی که بالکه های مسعود ( فهیم، عبد الله و قانونی و ...) در پیشاپیش امریکا یی ها میدویدند و بوجی های دالر را پیش از مرگ مسعود به جیث بیعانه اخذ نموده بودند و همبن ها بودند و هستند که میخواهند قباله "شرعی" این مرز و بوم را به نام یونایتد ستس در پرتو ضد و بند با ملا یک چشمه بنویسند!

  • دریی خان !! شاید هلک نادرشاه باز هم یگانه قهرمان بی رقیب قلمداد شود .

 • برای شناخت بهتر احمد شاه مسعود به حیث قاچاقبر ورزیده سنگ های قیمتی از جمله زمرد به اعترافات بیوه وی (پری گل) به این آدرس مراجعه نمایید:
  http://www.bbc.co.uk/persian/a...

  • هنگامیکه مسعود به پارلمان اروپا دعوت شده بود - طی یک گرد هماهی اوغانستانیهای اروپا از او خواستند سخنرانی نماید.
   بعد نوبت سوالات حاضرین شد/ در ادامه یکی از افراد بی ذهن که بسیاری شان نسبت تنگ نظری و مقاومت مسعود در مقابل به اصطلاح رهبرانشان که مربوط کشورهای مختلف بودند وهستند از مسعود بزرگ سوال نمود و پیش از سوال خویش چنین گفت .
   شما تابه کی میجنگید ؟ قواره و قیافه اش به طالبان و یا گلبیدینیهای مربوط آی اس آی معلوم میشد ومردم سر وصدا بلند نمودند تا وی را خاموش نمایند ومانع صحبتش شوند - مسعود قهرمان دست بلند نمود ومردم را به آرامی دعوت نمود وگفت /بگذارید که صحبت کند وسوال خود را بگوید؟
   آنشخص بی منطق چنین اظهار نمود که ببنید کابل را پاکستانیها گرفته و شما مصروف جنگ هستید .
   قهرمان بزرگ خندید وجواب داد- که نه برایشان گل میبرم وسر شانه هایم سوارشان میکنم.
   بسیار جالب بود /همه خندیدند و مرد بی منطق سر را خم انداخت و نمیدانم شرمید یا خیر - ولی فکر میکنم که اینطور مردمها مانند عتیق شاهد شرم مرم ندارند - باز هم تصویر میکشند چون اینها آموخته خور اند و مجبور اند که با چنین کارتونها امرار معاش نمایند و کلدار و تومان ویا دالر به جیب اندازند .

  • دره یی خان
   یوتیوب را دیدم و شنیدم - خیلی جالب است .
   چیزیکه عیان است چه حاجت به بیان است / آیاایران نبود که دشت برچی را دشت آزاده گان در رادیو بیرون مرزی مشهد خود نامگذاری نموده بود؟
   آیا موقعیکه داخل شهرکابل مناطق زیرتسلط دولت مجاهدین در محاصره اقتصادی بود و ارد وروغن و مواد ارتزاقی و سوختی کاملآبالای مردم قطع شده بود/کمیته های به اصطلاح امدادخمینی در مناطق تحت تسلط حزب وحدت تمامی امکانات حزب وحدت را حتی امکانات تسلیحاتی اشرا تامین نمینمود؟
   بیادندارید که وقتی فغان مردم در داخل شهر بلند شد و مردم شیعه وزیرآباد وتایمنی هم جز گرفتارشده گان محاصره اقتصادی بودند- ایران اعلام نمود که در صورت اجازه به گفته انوقت اخندهای ایرانی -شورای نظار ما به منطقه تایمنی موادارتزاقی و آرد توزیع مینماییم و به شورای نظار اجازه تلاشی موترهای خود را نمیدهیم - و حکومت مجاهدین مجبور شد که بپذیرد و موترهای لاری ایران از دشت برچی بطرف تایمنی حرکت نموده و مواد مورد نیاز را به یکعده از افراد حزب وحدت و افراد سیعید کیان توذیع نمود .

  • ضمیر جان!
   ذکر صفت بزرگی برای آنهای میزیبد که نه خودش و نه اولاد و نه برادرانش و نه پیروانش و نه سایر وابستگان وی، صاحب بلند منزل نبوده و در بانک های داخل و خارج حبه و دینار و دالر و یورو نه داشته اند و نه باید داشته باشند. بچه های دوستک هرگاه بتوانند قباله شرعی را در مورد پنج صد متر مربع زمین خالی (سفید) در سر تاسر اوغانستان (به زعم شما) قبل از چور اسلامی 1992 و سند بانکی ده هزار افغانی که از راه های مشروع و قانونی بدست آورده باشند ارائه دارند من مرید او خواهم بود.
   مگر چنین نیست ضمیر جان! فرزندان فردای این کشور از پیسه، پیسه و از وجب، وجب ملکیت از فرزند، نواسه و کواسه و کون کاسه زور گیران، قاچقابران، تفنگ سالاران و جهادی های چپاولگر حساب خواهند طلبید و آنگاه است که سیاه روی میشود که دزدیده، غارت کرده، غصب نموده و از راه های غیر مشروع و غیر قانونی و تعدی و ظلم از اوغانستانی ها ستانیده است. سیاف، ربانی، بچه های دوستک، خلیلی، محقق، گل بیدین و ...و... و ... و ... و انهای را که تومیشناسی باید منتظر چنین جواب دهی باشند، زیرا معتقد هستیم که عدالت سر انجام عملی میگردد.
   متاسفانه اولاد ها، نواسه ها و کون کاسه زورمندان امروز فردا از اعمال پشینان خود سر افگنده خواهند بود.

  • اقای دره یی
   من به گفته شما به بالکه های مسعودکه نمیدانم بالکه چه معنی دارد؟ کاری ندارم
   اگر مساله بالکه باشد - در وقت حرف زدن بالکه های ظاهرشاه حرف اول را دارند/ بعد جنرال دوستم که در آینده خودش بالکه دار خواهد بود همیشه ادعای فتح شمال را از القاعده وطالب مینماید و دیگر بالکه های مزاری نیز از این امر مثتثنی نیستند.
   ماند کپ اصلی - بعد ازدو روز شهادت ابرمرد بزرگ فجایع نیویارک که همه میدانند به قسم مرموزی رخ داد و بوش اعلام لشکرکشی به اوغانستان زیرنام سرنگونی حکومت طالبان بیفرهنگ نمود-درحالیکه طالبان حکومتی نداشتند و آنها لشکرکشی برای سرنگونی حکومت ربانی نمودند و این زمانیست که دیگر مرد بزرگ نیست/
   حال خودت فکرکن که میشود با امریکا وچهل کشورکه بخاطر آوردن ظاهرشاه وکرزی وخلیلزاد و اقتدار دوباره قبیله بشکل رسمی آمده اند جنگید / پس تا چه وقت شورای نظاریها بجنگند که این وطن حفظ شود ؟پس غیر ازینها کسانی دیگری نیست که از وطن دفاع نمایند؟
   این به همه واضع است که طالبان جز پیکر پیشمرگان انگلیس و امریکا اند و مسعود بزرگ تا آخرین روز حیاتش در مقابل تمامی دسیسه های ایران -پاکستان -ترکیه -انگلیس و امریکا و تمامی استعمارگران منطقوی و جهانی رزمید و سر تسلیم فرو نیاورد/
   پس او یک قهرمان بود و است و نامش جاویدان میماند.

  • اقای دره یی
   من با حرف اخر شما موافقم
   چه بچه های دوستک و چه بچه های دشمنک هرکه دزدی و چپاول کند و هرکه غارت و جنایت کند باید عادلانه محاکمه شده و جوابگو باشد.
   اما این محاکمه چطور و توسط کیها ؟الله و عالم که در کشوری چون اوغانستان چنین محاکمه عادلانه براه افتد.
   ظاهر شاه از اروپا رخت سفر می بندد و میآید قصرهای ارگ را به فروش میرساند/ و تا آخرین روز مرگش در فکر فروش جایدادهای غضب شده اش میشود و مردمانی خیلی زیادی بشمول ظابطهای ماشینی دور امین تا نجیب که درکابل نه تنهابلند منزل بلکه صاحب خانه های شخصی شده اند-اکثرشان از پولهای نامشروع میباشد درحالیکه اکثریت کابلیهای ما بی خانه و بی سرپناه ودر خانه های کرایی روز وشب میگذرانند / پس باید از الف تا یا که صاحب خانه و زمین وجایداداند حسابی صورت گیرد.

 • ای مجاهد شاخ زن قهرمان
  ویران کردید پروان با طالبان
  هردو بودید مثل از نسل ددان
  در جنایت دست دارید یکسان
  زون و مرد سوی پینجشیر روان
  پا برهنه، گرسنه و هم بی نان
  طفل دست مادر بیچاره دوان
  پیر بی دست و بی پای ناتوان
  محتاج ساختید بر کفن کشان
  گفت با فریاد بلند ببرک جان
  چتلی خور دید چون زاغان
  تابکی پر می زند در آسمان
  کابل زیبا کردید چون ویران
  قهرمان گشتید به نام مسلمان
  جانگیر گرفت آخر از تو جان
  جای تو فهیم شد مارشال پایدان

  ( شعر از خالق داد پغمانی)

 • مسعود (ع)بدون شک یکی از بهترین قهرمانان تمام ادوار تاریخ بشریت است
  بزرگی مسعود(ع) در چشمان تنگ متعصبین نمیگنجد

 • نادر بچیم !جای شاخ کدام مجاهد در وجود تو تا حالا منبع درد است و منبع خون
  فکر میکنم خوب قایم افگارت کرده باشد

  • مردک بینام،
   با این پیامت ثابت کردی که اوباشان شورای نظار در جنگ های کابل در تجاوزهای دستجمعی به ناموس هموطن خود دست داشته اید. زیرا تو در همین پیمات حتی به این عمل ضد انسانی و به بداخلاقی هایتان افتخار میکنی. راستی که از جاده اخلاق گذری هم نکرده ای. مردم افغانستان به همه ای شما اوباشان نفرین میفرستد و این بدنامی ننگین تان در تاریخ این سرزمین ثبت خواهد بود.

  • آقا نادر ! حق دارید از جانب قوم و قبیلۀ خود اظهار نظر نمائید ، ولی تا هنوز این حق را به شما کسی نداده که از نام مردم اوغانستان گپ بزنید و وکالت نمائید . مردم خود میدانند کیرا احترام و کی را تنفر نمایند به اوقی ها تا هنوز ضرورت ندارند .

  • نادر نام برادر مانند بودنه با خود ميجنكى,شايد يك با كستانى باشد بخاطر اينكه تو اينطور باد كنى نوشته است.

  • سمنكانى صاحب راستى بودنه نزد ايينه باخود ميجنكد.اين نادر نام بس لكتى ميزند.به خ ر شباهت دادر كه عرعر ميكند.شايد كسى ديو ديو كفته باشد از فورى شوراى نظار شوراى نظار...عرعرعرعر

  • راستی که بودنه باز هستید. اوباشان درعین زمان قمارباز و بچه باز و .... نیز میباشند. از دهن تان جزء چتلی چیزی دیگر بیرون نمیشود.

  • اقاى نادر !در ايينه خود ميبنى.سكهاى عالم در د ه ن ت ب ش ا ش د .

  • آقای سمنگانی،
   با هر پیامت اوباش بودنت را بیشتر ثابت میسازی!

 • ضمير عزيز درود برشما!
  اين شخص تحت نام دريي,يك شخص خاين و تفرقه انداز است.شايد او يك با كستانى باشد او وظيفه نفاق افكنى در بين اقوام برادر و نخبه انها را دارد.اين شخص به طور مصنوعى خودرا طرفدار يك قوم نشان داده و بر اقوام و برادر و نخبه انها ميتازد تو هين ميكند تا ديكران بر انكيخته شوند كسى به دفاع و كسى به جواب متقابل ببر دازد,و او به مطلب خود ميرسد.
  نى برادر جنكهاى ميان مجاهدين نتيجه شيطنت كشور با كستان و ايران بود,همه اقوان برادر اين كشور دوست و برادر هم هستند.
  اين نا مرد بست ميكويد كه مسعود دشمن هزارها بود.اين حرف حرف دشمن است برادران بيدار شويد.نيم بنجشير هزاره است كى ميكويد كه كدام بنجشيرى با برادر هزاره كدام كشيدهكى هم ندارد.
  درست است كه امروز با كستان از بشتونهاى ما استفاده ميكند,در قريه هاى بشتون نشين باكستانى و اى اس اى با فكر ارام بلان به خاك و خون كشيدن مردم ما را طرح ريزى و عملى ميكند.دولت قبيله بنام وحدت ملى بالاى قوم بشتون عمليات نظامى و تصفيوى نميكند و به قو ماندان اجازه نميد هد.
  جنرال داود داود كه در كندوز طالبان را تعقيب كرده بود و لانه هاىشان را كشف كرده بود كه درقر يه بشتونهاى زاخيلى بودند,از جانب كرزى تهديد شده بود كه عمليات نكند.انجا اى اس اى مانند ماهى در اب بود.
  منظور از قهرمان تراشى افراد قبيله است كه انها از شاهان ظالم و خونخوار قهر مان تراشيدند و نامهاى بومى و تركى سمت شمال را كه از هزار ها سال به اين نام وجود داشت تغير دادند و به نامهاى قبيله مسما كردند.ان اقوام عزيز كشور از خود نخبه كان هم داشتند كه اكر ضرورت بود با يد به نام نامى انها مسما ميشد .نى, بايد بشتون كوت و خر كوت نامكزارى شوند.
  مسعود را كسى قهرمان نتراشيده.وقتيكه ابر قدرت بيش بايش او فتاد و تو ان رزم را نداشت و تاب نياورد و كفت تو هستى,بس .مشت بعد از جنك را در كله خود بزن.انجا در ميدان خداو راستى مرد و نامرد معلوم شد امروز ازادى بيان است ازين ازادى بيان هم عتيق شاهد استفاده ميكند و ميخواهد كه به او هم خيانت كند.ببينيد كشور در خون ميتبد,جقدر وقايع تلخ ميكزرد,با كستان با بيحيايي تمام خون ميريزد,ادم كش توليد ميكند و به هيج دين مزهب و موازينى تابع نيستند و ما عقب جه هستيم.اين شخص ما را و خوانند كان عزيز كابل برس را مصروف حرفهاى تاريخ تير شده كرده كه تنها به دوشمن نفع ميرساند همه به خاطر اينكه اين شخص شايد به مشكل دماغى مواجه شده باشد زيرا مصروف باليدن سوزن در خرمن است و طالب از زير ريشش خر سوار ميكزرد او نميبيند.اين جهل كشور حيران هستند اينجا انسانيت نيست,اينجا نزد با كستان هيج جيزى مقدس نيس.عربستان سعودى خوش است كه طالب در وقت كله بريدن انسان مسلمان قوله بكشد و الله اكبر بكويد.و خر بولهاى عربى غرق در شراب براى انتحارى هاى خوكى و اولاد خوك بول بفرستند.عتيق شاهد در مورد شهداى نامى كشور حسادت نشان دهد و موشكافى كند.از ان روز قيامت كه اى اس اى بر كابلين بر با ميكند و كروب كروب انتحارى را زير جادر ميفرستد بايد عتيق شايد هم جيزى رسمى بكند.اين جهل كشور راستى خودشان به كاريكاتور تبديل شده اند و اى اس اى انها را مانند مكس بيدون برسان و جةويان ميكشد و نماينده طالب ميكويد كه ما كشتيم.اكر همين قدر سك را بكشند در بعضى از كشور ها سر و صدا بميان ميايد ولى درين كشور خو خير ما خو به جمع انسان نميايم,او خارجى ها او امريكايي شما را جه شده است كه مانند مكس كشته ميشويد و صداى تان نميبرايد و حتى از شرم راديو ها و تلويزيونهاى جهان هم يك كلمه راجه كشته هاى شما نميكويند؟
  اين جه راز است كه شما همه در برابر اى اس اى و با كستان خاموش هستيد؟ايا اين اولاد هايتانرا شما خود براى كشتن نزد اى اس اى اورده ايد؟
  اين جه خنده اور است كه از يكطرف باكستان از شما بول كرفت و از جانب ديكر اولاد تانرا كشت و قاتل در جه يك بن لادن را در اغوش خود مخفى ساخت و براى شما هميشه دروغ ميكفت؟
  اين شما اينقدر ساده هستيد و يا ما عمق مسله را نميدانيم؟

  • خواهر محترمه بینا جان من با نظر شما کاملآ موافقم.

  • نجیبه جان!
   نتنها بین هزاره ها و پنجشیری ها بلکه بین هیچ یک از اقوام و ملیت های این سرزمین دشمنی وجود ندارد و نمی تواند وجود داشته باشد،آنانکه در مورد دشمنی بین ساکنین این سرزمین سعی نموده اند، خود به مصیبت گرفتار شده اند، امروز پاکستان در آتشی میسوزد که برای سوختاند خانه ما بل نموده بود و آنروز دور نیست که ریش آخوند های ایران در چنین آتش بسوزد. آنان که تلاش برای ویرانی این محدوده جغرافیایی نموده اند، خود در لبه پرتگاه قرار گرفته اند.
   ساکنین این خطه طی قرن های متوالی باهم زیسته اند و خواهند زیست. دشمنی صرف بین ظالمین و مظلومین بوده است و خواهد بود این ظالم چه گلبدین باشد، چه ربانی، مسعود، خلیلی و یامحقق و یا سیاف و یاهم ملا عمر و سایر مزد بگیران ایران و پاکستان و عرب و امریکا، روس و...
   اما در مورد اینکه مسعود دشمنی با هزاره ها داشت لطفاً به رویداد های پنجشیر نظر اندازید مگر حفیظ آهنگر و یارانش توسط دار و دسته شورای نظار شهید نشده اند؟. فاجعه افشار توسط داکتر عبدالله ، قانونی، فهیم و بسم الله تحت قومانده مسعود سازماندهی نشده است.
   اما اینکه هر مخالف نظر خود راپاکستانی میدانید، از تریبه، سویه و دانش شما نمایندگی میناید، عمال پاکستان آنهای اند که از سال 1351 به اینطرف در کمپ های ترنینگ آی.اس.آی آموزش دیدند و تسلیح شدند و پول گرفتند و بنام جهاد و نجات اسلام وطن خود را به آتش کشیدند و خواست ضیا الحق را در مورد سوزاندن کابل عملی کردند و میکنند. این "قهرمان" شما مگر نخستین فن آدم کشی را در پاکستان فرا نگرفته، مگر "استاد" ربانی با سایر رابران در نصف شب به معیت روسای آی.اس.آی با روسای رئیس جمهور پاکستان دید و وادید های نداشته، مگر خلیلی و محقق و کرزی از ایران پول نگرفته اند و نمیگیرند.
   دوست دره یی

  • آقای دره ایی!
   دشمنی میان اقوام افغانستان یک امر اجتناب نا‌پذیر است. اګر امروز واقع نشود فردا این آتش شعله ورشدنی است، درین آتش کشورهای خارجی شاید نقش تماشاچی را داشته باشند ولی قربانیان اصلی اقوام این کشور اند. تا وقتیکه اختلافات قومی در داخل حل وفصل نګردد متهم ساختن کشورهای خارجی کار غیر عاقلانه است. درجنګهای قومی آینده فقط یک طرف ظالم است وطرف دیګر مظلوم. ظالم پشتونها اند که اشتهای حکومت دوصد وپنجاه ساله تا هنوز از کله ای شان نرفته است. پشتونها دیګران را اقلیت وخودرا اکثریت میدانند زبان خودرا زبان ملی دانسته وخواهان محو زبان ها وفرهنګهای دیګر یا لا اقل محدود ساختن آنها اند. مګر اختلافات قومی شاخ دارد یا دم؟ آیا خودت امروز سایت های پشتو زبان را مطالعه نمیکنی تا میزان نفرت پشتونها را نسبت به غیر پشتونها درک کنی؟ ظلم وبربریتی که پشتونها بالای اقوام این سرزمین درطول دوصد وپنجاه سال کرده اند درآنوقت نه باکستانی وجود داشت ونه هم ضیا الحق ونه هم مسعود آیا شنیده ایی که کدام پشتون حاضر شده باشد برشاهان پشتونی لعنت بفرستد واعتراف کرده باشد که اقوام دیګر مورد ظلم قرار ګرفته اند.
   قبول کردم که حادثه ای افشار را مسعود وجنګجویانش انجام داد. اماطرفداران حزب وحدت نیز دست زیر آلاشه ننشسته بودند. این یک مسأله حقوقی است که قابل بررسی میباشد. اما خودت این را بګو که شصت فیصد نفوس هزاره را کدام قوم به نابودی وبره ګی کشاند؟ مسعود یا امیر عبدالرحمن ومحمد ګل مهمند؟
   اګر این قدر وطن دوست استی به روح حبیثه محمد ګل خان مهمند وامیرعبدالرحمن وتمام شاهان پشتونی از احمدخان بچه بیرش نادر افشار تا تره کی امین و نجیب هم یک لعنت بفرست تا معلوم میشود که تو با دیګر هم تبارانت فرق داری. امروز در افغانستان هرقوم قهرمان خاص خودرا دارد.
   تو اګر به مسعود به نظر یک قهرمان نګاه نمیکنی به هزاران انسان دیګر در داخل وخارج به او بحیث یک قهرمان ویک رهبر شایسته می نګرند. مګر پشتونها محمد ګل مهمند وسردار دیوانه وفاشیست مشربی چون داوود را قهرمان نمیدانند؟ این قهرمانهای کاغذی برای اقوام غیر پشتون چه معنی دارد؟

   اینکه حفیظ آهنګر پور یا پهلوان احمدجان توسط مسعود به شهادت رسیده هرګز به این معنا نیست که مسعود بعداز مرګش در بین پنجشیریها وتاجیکها پایګاه مردمی اش را ازدست داده باشد.
   خودت برای حفیظ آهنګر پور چه کرده ایی؟
   آیا تا هنوز شدنیده باشی که درقندهار ویا لغمان کدام پشتونی حاضر شده است که نام یک مکتب را بنام حفیظ آهنګر بور يا پهلوان احمدجان نامګذاری کند؟

  • به جواب شخص بينام و نشان عرض كنم اينكه اكر در جنكهاى ميان تنظيمى كه انهم عامل اساسى ان با كستان بوده,اكر كدام اهنكر و يا نجار ويا معلم كه انهم مخالف كسى بوده كشته شده باشد,اين به ان معنى نيست مليت اوزبيك با مليت تاجيك جنك كرده است و رهبران انها با هم خصو مت دارند و دوشمن همديكر هستند.
   كفتم كه ازينكه تر و خشك را خورميكنى, اسمان و ريسمان را با هم وصل ميكنى از روى اغراض بايد باشدو يا مغز كله خر را خوردهيي.از تقسيمبندى كه كرده يي به ظالمين و مظلومين...از همان خلقى هاى شبشى خون خونخوار بكتياوال و خوستى نباشى ؟ كه انها بر علاوه اينكه به هزار جنايت كردن هنوز هم عقده درون هستند و تشنه به خون اقوام برادر اين كشور.امروز باكستان و اى اس اى از زير جادرى استفاده ميكند .در قبايل بشتون زن ها جادر نميبوشند امروز مرد هاى نامرد از جمله خوكهاى انتحارى از جنس جوجه هاى اى اس اى انرا به سر ميكنند و در زير جادرى از يكجا به جاى ديكر انتقال داده ميشوند و مردان غيور كشور ما با لا كردن انرا براى خود ننك ميدانند,اى اس اى ازين غيرت و عفت مردم ما استفاده غير اسلامى و غير انسانى ميكند.مرك بر با كستان و ايران كه دمباله رو با كستان بود.

  • جواب شما و هم فکران شما تنها و تنها خاموشی است و بس.
   دوست دره یی

  • آقا دره یی ! وقتی پای منطق و استدلال تان لنگید ، مجبورید خاموش باشید و چیزی بگفتن نداشته باشید ! مانند شما بسیاری ها آمدند و گفتند و نوشتند ولی وقتی شنیدند و خواندند ، مجبورأ خاموش شدند و رفتند . جبر زمان همین است !!

  • با عرض ادب!
   از شما بسی آموختم.
   به جز از خاموشی و سکوت در برایر "شما"! مگر منطق دگر میتواند وجود داشته باشد.
   چون جواب احمق آمد خاموشی// این درازی سخن چون می‌کشی
   و
   مستمع چون نیست ،خاموشی به است نکته از نا اهل اگر پوشی به است

   پس، خموشی ِبه دهد او را ثبوت پس، جواب احمقان آمد سکوت
   دوست دره یی.

  • اګر اینقدر دانا وهوشیار بودی که دیګران همه احمق وتنها خودت هوشیار وزیرک بودی پس چرا اول باب مباحثه را باز کردی پس معلوم است که حماقت اول ازجانب خودت شروع شده است .
   کسی که احمق نباشد دیګران را هرګز احمق خطاب نمیکند ولو اینکه دشمن پدری اش هم باشد. ولی فاشیسم خاصیتش همین است اول خیلی عذر وزاری میکند وبعد تهدید میکند وبعد اګر زور داشت از زور خویش نیز می لافد زمانیکه همه ترفندها برباد رفت یک دشنام بزرګ داده ومثل کسی بادش بیرون برود آنرا خارج ساخته ومیګریزد. ولی باوجود این من حاضر نیستم ترا احمق خطاب کنم باوجودیکه فاشیسم وعقده های حقارت ازکلمه کلمه ات می بارد
   بازهم بحیث یک انسان هموطن همزبان بخاطر کرامت انسانی ات ترا احمق خطاب نمیکنم که بخودم توهین نشود

  • باز هم سکوت!
   از آنجای که به کنه کنایه پی نبرده اید، چه میتوانم بگویم. به جز از جواب نه دادن.
   دوست دره یی

 • دوستان عزیز! فارسی زبان (تاجیک و هزاره و دیگر اقوام فارسی زبان ) های خواب برده، هوشیار باشید که دشمنتان با نام های مستعار کوشش دارد در بین شما تفرقه بی اندازد، دوست دره ای هیچ ارتباطی به تاجیک ها و یا هزاره ها ندارد، یکی از اولاد های فاشیست سور خلقی/طالب مزدور/ افغان ملتی مزدور می باشد.

  دوستان هزاره و تاجیک هوشیار باشید، نفاق و دشمنی شما به ضرر هر دویتان است.

 • برادر! یاخرعزیز.....؟
  اگرچه شما ازجمله کسان هستیددرجمله انسان نمی رویدوکسی شاید باشیدکه بیرون ازافغانستان زندگی کنید یاامده باشید.که جامعه افغان راپلیدساخته اید.

 • لعنت بر اوباشان سقاوی! لعنت بر مسعودوف کثیف وبزک سمر قندی!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس