Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > فوتبال انگلیس > مورینیو قول داد؛ شروع انفجاری در مستایا

مورینیو قول داد؛ شروع انفجاری در مستایا

علی جواد دهقان
دوشنبه 9 آپریل 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

خوزه مورینیو مربی چلسی می گوید که تیمش در جریان بازی برگشت لیگ قهرمانان مقابل والنسیا در استادیوم مستایا شروعی منفجرشونده را خواهد داشت. مورینیو همچنین به والنسیایی ها تذکر داد که به تیمش به عنوان یک تیم شکست خورده نگاه نکنند.

با پیش بینی یک بازی تدافعی از سوی والنسیا مورینیو عقیده دارد که تیمش حتی در بازی رفت نیز با وجود تساوی یک بر یک در موقعیتی قوی قرار داشته است. میشاییل بالاک و فرانک لمپارد، دو هافبک چلسی به احتمال زیاد از همان ابتدا کارشان را شروع خواهند کرد و جان اوبی مایکل نیز در وضعیت خوبی قرار دارد. جو کول که در هفته دقیقه انتهایی بازی مقابل تاتنهام در شنبه حضور داشت نیز می تواند یاری رسان چلسی باشد.

مورینیو می گوید: من فکر نمی کنم ما شکست خورده هستیم. بعد از پنج دقیقه آنها خواهند فهمید که ما شکست خورده نیستیم. آنها یک گروه عالی را دارند اما آنها درک خواهند کرد که ما توسری خور نیستیم و مسابقه تا به انتها باز خواهد بود.

مربی جنجالی چلسی افزود: من والنسیا را در مقابل اینتر (در دور قبل) دیدم. موقعیت مشابهی بود، والنسیا به گل خارج از خانه دست یافته بود. با آن نتیجه آنها به بازی با همان روش خواهند پرداخت و در مقابل اینتر آنها برای تساوی بازی کردند و به تساوی ای که آنها برایش می جنگیدند رسیدند.

مورینیو در ادامه گفت: اینتر مسابقه را در دست داشت و شانسهایی را ایجاد کرد. اینتر خیلی بدشانس بود. آنها باید گل می زدند و مسابقه را می بردند. بنابراین من فکر می کنم والنسیا با همان روش به بازی می آید، با دفاع کردن و رفتن به سمت نتیجه 0ـ0. آنها رم و اینتر را شکست دادند. آنها تیم خیلی خوبی دارند. اما ما می توانیم به آنجا برویم و نتیجه بگیریم و اگر ما قبل از آنها به گل برسیم منفعت می بریم برای اینکه ما از آنها پیشی می گیریم.

مربی پرتغالی چلسی گفت: اساس کار دفاع خوب است، من امیدوارم که ما می توانیم این کار را انجام دهیم.

در همین باشگاه چلسی قصد دارد تا در سفر خود به اسپانیا برای برگزاری بازی برگشت مقابل والنسیا در روز سه شنبه جوانب احتیاط را رعایت کند و در همین زمینه از تجربه بوجود آمده برای تماشاگران هوادار باشگاه تاتنهام در هفته گذشته استفاده می کند.

در بازیهای جام یوفا در هفته گذشته پلیس ضد شورش اسپانیا با هواداران انگلیسی در شهر سویل ایتالیا درگیر شد. تاتنهام به منظور انجام بازی مقابل سویا به این شهر اسپانیایی سفر کرده بود.

باشگاه چلسی و نمایندگان واحد پلیس فوتبال بریتانیا که در سفرهای خارجی باشگاه های انگلیسی آنها را همراهی می کنند یکشنبه شب با مقامات پلیس والنسیا ملاقاتی داشته اند. پیش از این نیز باشگاه چلسی و باشگاه تاتنهام به همین منظور با هم دیدارهای غیر رسمی ای داشته اند. اگرچه پلیس محلی والنسیا با مقامات چلسی گفتگوهای نسبتا مفیدی داشته است ولی آنها تسلط چندانی بر پلیس ضد شورش اسپانیا که در درگیریهای سویل حضور داشته اند ندارند.

جمعه گذشته، جان الکساندر دبیر باشگاه تاتنهام گفت که هواداران آرام باشگاه بصورت ناعادلانه مورد تهاجم پلیس قرار گرفته اند. در همین حال سیمون اوبرین سرپرست پلیسی که به همراه تاتنهام به سویل رفته بود نیز از عملکرد عوامل باشگاه تعریف کرده است. باشگاه چلسی از آنجا که روابط خوبی با باشگاه والنسیا دارد درصدد است تدارکات امنیتی این بازی بخوبی تامین شود. گفتگوهایی نیز بین گروه های هوادار والنسیا و اتحادیه هواداران مستقل چلسی صورت گرفته است تا این بازی هر چه بهتر برگزار شود.

هواداران چلسی از نظر رفتار خوبشان تاکنون رکورد مناسبی از خود بر جای گذاشته اند اگرچه که در آوریل 1995 و در جریان بازی اروپایی مقابل همین باشگاه والنسیا توسط پلیس مورد نوازش قرار گرفته اند.

قرار است همزمان با باز شدن استادیوم مستایا هواداران چلسی توسط دست اندرکاران باشگاه چلسی و تیم امنیتی به سوی جایگاه هایی که برایشان در نظر گرفته شده است هدایت شوند. در جریان درگیری های پنج شنبه گذشته در سویل، 7 هوادار تاتنهامی دستگیر شدند که که بعد از پرداخت جریمه ای در حدود 600 الی 1000 پوند آزاد شدند.

منبع: Guardian

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس