صفحه نخست > خبر و گزارش > کشته شدن یک بانوی افغانستانی در ناروی و بی اعتنایی سفارت افغانستان

کشته شدن یک بانوی افغانستانی در ناروی و بی اعتنایی سفارت افغانستان

کابل پرس خبری
چهار شنبه 29 اكتبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روز گذشته 28/10/2014 یک زن پناهجوی افغانستانی که همراه با شوهر و دو فرزندش در یک کمپ نگهداری پناهجویان به نام " کمپ هامر" زندگی می کردند، به شکل مرموزی کشته شد. طبق اطلاعات منتشر شده؛ این بانوی پناهجو پس از آنکه کودکش را به کودکستان رسانده بو در مسیر بر گشت به کمپ به قتل رسیده است.

این قتل در حالی صورت می گیرد که در جریان سال جاری میلادی، پیش از 15 تن از پناهجویان در کمپ های مختلف کشور ناروی به شکل مرموزی به قتل رسیده و بیش از 150 کودک زیر هجده سال تنها از یکی از کمپ های مخصوص کودکان که در نزدیکی شهر اسلو پایتخت این کشور موقعیت دارد مفقود شده اند. این پناهجویان کشته شده و کودکان مفقود شده از کشور های مختلف بوده اند.

گمانه زنی هایی وجود دارد که این کودکان قربانی اختطاف های سازمان یافته ای باند های مافیای مواد مخدر و یا قاچاق انسان شده باشد. باند های مافیایی قاچاق مواد مخدر وقاچاق انسان معمولن کودکان را برای فروش مواد و استفاده از آنها در راه فحشا اختطاف می کنند.

پلیس ناروی اما دراین زمینه به جز دادن امار و ارقام به رسانه ها؛ عملن کار خاصی انجام نداده اند. از سوی دیگر سالانه ده ها جسد که هویت شان معلوم نیست در گوشه و کنار این کشور یافت می شوند. این اجساد متعلق به نارویژی ها نیستند. زیرا معمولن وقتی یکی شهروند این کشور مفقود شود؛ تمام سازمان ها و مردم محلی برای یافتن ان شخص دست به کار می شوند و با پلیس همکاری می کنند. اما در قسمت مهاجرین نه مردم ناروی و نه هم دولت این کشور هیچ کدام احساس مسوولیت از خود نشان نمی دهند.

لازم به ذکر است که سفارت افغانستان در کشور ناروی نیز در مورد قتل و مفقود شدن شهروندان افغانستان در این کشور تاهنوز هیچ واکنشی از خود نشان نداده است.

در مورد قتل این خانم جوان افغانستانی پلیس ناروی تا هنوز هیچ سر نخی از جزییات قتل به دست نیاورده است. پلیس فقط گفته است که آنها چاقو ای را که احتمالن این خانم افغانستانی با آن به قتل رسیده است را یافته اند.

در سالهای گذشته درکشور ناروی قتل هایی ناموسی نیز اتفاق افتاده است که نمونه ی اخیر آن قتل یک زن جوان افغانستانی به دست شوهرش بود که قاتل بالاخره پس از چند ماه در ایتالیا دستگیر شد.

بعضی از کار شناسان احتمال قتل هایی، به انگیژه نژادی هم در این کشور را نیز محتمل می دانند.

زیرا رسانه های ناروی بعد از روی کار آمدن حکومت احزاب ناسیونالیت راست، تبلیغات شرم آوری را علیه پناهجویان در این کشور به راه انداخته اند . این تبلیغات اکنون روی احساسات مردم ناروی به شدت تاثیر گذاشته و آنان را علیه اقلیت های نژادی و پناهنده که در این کشور زندگی می کنند تحریک کرده است.

ناگفته نباید گذاشت که در این اواخر؛ اخراج اجباری پناهجویان افغانستانی شدت گرفته و تنها در دو هفته گذشته نزدیک به 100 پناهجوی افغانستانی بر اساس قرار داد های شرم آور جماهر انوری، وزیر امور مهاجرین افغانستان با دولت ناروی از این کشور به شکل اجباری اخراج شده اند. در جمع پناهجویان افغانستانی اخراج شده از ناروی، کودکان و زنان بی سرپرست و حتی معلولین نیز شامل اند.

سه روز پیش کشور ناروی یک پناهجوی معلول افغانستانی را در حالی که نمی توانست راه برود ، از این کشور اخراج کرد. این پناهجوی افغانستانی غلام نبی نام دارد.

غلام نبی در سال 2008 به کشور ناروی رسیده بود، او آن زمان فقط 17 سال داشت. اما پس از چند روز زندگی در ناروی در اثر یک تصادف فلج گردید. در این تصادف یک خانم نرویژی مقصر شناخته شده بود. زیرا او غلام نبی را در روی پیاده رو با ماشین زیر گرفته بود. دولت ناروی حتا به پرونده ی تصادف غلام نبی هم رسیدگی نکرده و او را با معلولیت اش به افغانستان فرستاد.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کدوم منبع تائید می‌کنه صحت این گفت‌ها رو ؟

 • ملیارد ها دالر را کرزی و زاخیلوال و گل آقا شیر زوی و محقق و عبدالله و بسم الله و اعوذ بالله، بردند و خوردند ! این مملکت توسط یک حلقه دزدان و قاچاقبران اداره میشود؛ این مملکت توسط ایجنت ها و جاسوسان ممالک دیگر اداره میشود!
  اشرف غنی پس از پیروزی در انتخابات،سهل و مفت وآسان، اعضای گا .گی .بی از قبیل حنیف اتمر، را به پست های مهم گماشت و گفته میشود چند نفر سور خلقی و پرچمی آدمکش نیز وزیر و سفیر می شوند!
  وقتی، کشور ایران مهاجران افغان را، هر ماه به جوخه اعدام بسپارد، ناروی هم اگر افغان ها را سر به نیست کند، تعجبی ندارد!
  افغانستانی ها، سال ها پیش درک کرده اند که وطنی و بازخواستگری و مامنی و آینده ای ، ندارند!

 • گرچه با مضمون بالا ربطِ ندارد، اما بخوانید، جالب است:
  کشف یک خانواده فوق تحصیل کرده در بامیان
  منبع: سایت افغان پیپر
  می گویند یک خانواده فوق تحصیل کرده، فهمیده، کارفهم، دانا و توانا در ولایت بامیان زندگی می کرد ولی متاسفانه استعداد و فهمیدگی آنها تا زمانی که آقای وحدت والی بامیان نشده بود بصورت درست توسط مقام ها درک نمیش د ولی همینکه آقای وحدت والی بامیان می شود، استعداد های پنهانی همه اقارب و دوستانش یکی پس از دیگری آشکار می شود و همه بمقام های بلند می رسند، بطور مثال:

  1. آقای وحدت می شود والی بامیان
  2. پسر ایشان می شود قومندان تولی شاهراه بامیان
  3. برادر ایشان می شود مشاور قومندانی امنیه بامیان
  4. دختر کاکای ایشان می شود سرپرست ریاست زنان بامیان
  5. داماد ایشان می شود قومندان بلوک رجال برجسته قومندانی امنیه بامیان
  6. باجه ایشان می شود مدیر مبارزه با تروریزم قومندانی امنیه بامیان
  7. نواسه کاکای ایشان می شود قومندان امنیه ولسوالی سیغان
  8. پسر کاکای ایشان می شود قومندان بلوک اول قومندانی امنیه ولسوالی یکاولنگ
  9. پسر باجه ایشان می شود آمر مبارزه با جرایم جنایی قومندانی امنیه پنجاب

  می گویند شمار استعداد های نهفته که آقای وحدت در جمع دوستان و اقاربش پیدا کرده است به بیش از 50 می رسد و اگر قومندان امنیه بامیان قضیه را رسانه ای نمی ساخت شاید شمار این استعداد ها به مراتب بیشتر می شد!

  داکتر فهیم توخی

 • این خانم نرگس نام داشت و توسط شوهرش عباس امیری به قتل رسیده است. موضوع را سیاسی نسازید و به سفارت تهمت نزنید. هیچ ربطی هم به مهاجرت و پالیسی های ناروی ندارد

 • عنوان شما خلاف ارزش های خبری است. کجای این موضوع به بی اعتنایی سفار ت ارتباط دارد. گند کاری های است که فامیل های افغان به نام ناموس در هر جا می برند... امروز خبر ها را ببینید... شوهرش خانم خود را کشته... موضوع نژادی یا تبعیض مقابل افغان ها نیست

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس