صفحه نخست > خبر و گزارش > فراخوان شبکه سراسری مردم هزاره برای راه اندازی تظاهرات جهانی در اعتراض به (…)

فراخوان شبکه سراسری مردم هزاره برای راه اندازی تظاهرات جهانی در اعتراض به کشتار وحشیانه و تبعیض سیستماتیک علیه هزاره ها در پاکستان و افغانستان!

هزاره اینترنشنال
جمعه 13 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

همراه با طرح ارسال نامه به مقامات سیاسی کشورهایی که در آن تظاهرات برگزار می شود!

شبکه سراسری مردم هزاره: اوج گرفتن دوباره کشتار و سرکوب مردم هزاره در شهر کویته پاکستان هشداری به تمام مردم هزاره در سراسر جهان است که هنوز دشمنان، سیاست اصلی خود را بر نیستی و نابودی کامل مردم ما عیار کرده اند. کشتارهای پیاپی و برنامه ریزی شده در شهر کویته که به هدف نسل کشی و پاکسازی قومی صورت می گیرد، هشداری بسیار جدی است که باید تمام مردم هزاره در سراسر جهان، با آگاهی، اتحاد و همبستگی کامل، بدون در نظر گرفتن خطوط مختلف سیاسی و تفاوت مذهبی و جغرافیایی علیه آن بیاستند و به این جنایات سیستماتیک پایان دهند. وضعیت هزاره ها در شهر کویته، یک وضعیت فوق اضطراری است. دشمنان ما کشتن مردم هزاره را در هر نقطه ی کویته جایز اعلام کرده و در این چند روز اخیر بار دیگر این کشتارها اوج گرفته است.

از طرف دیگر در افغانستان نیز وضعیت هزاره ها در حالت اضطرار است. طبق گزارش های مختلف امسال حملات کوچی ها در همدستی با حکومت افغانستان و طالبان شدت خواهد گرفت و تلاش های وسیعی برای بیرون راندن مردم هزاره از مناطق شان صورت خواهد گرفت. همه ما شاهد جنایات بی رحمانه و وحشیانه کوچی ها و تبعیض سیستماتیک در چند سال گذشته بوده ایم و می دانیم که این جنایات بیش از یکصد سال است که همراه با نسل کشی ادامه دارد. جنایات سیستماتیک علیه مردم هزاره در پاکستان و افغانستان ارتباط مستقیم با یکدیگر داشته و نشان می دهد که جنایتکاران بصورت هماهنگ با گروه های بنیادگرا و تروریست در منطقه در ارتباط می باشند.

شبکه سراسری مردم هزاره بار دیگر ضمن تاکید بر اتحاد و همبستگی همه اقشار جامعه هزاره، بدون در نظر داشت تفاوت های مذهبی و منطقه ای، در همراهی با حزب دموکراتیک مردم هزاره در پاکستان و حمایت کامل از این حزب سیاسی، از تمام مردم هزاره در سراسر جهان می خواهد تا تظاهرات گسترده در کشورهای مختلف جهان ترتیب دهند.

همانگونه که مردم هزاره در چند سال اخیر با تظاهرات گسترده خود در کشورهای مختلف ثابت کرده اند که یکپارچه برای بدست آوردن حقوق خود و نفی خشونت و تروریسم متحد می باشند، اینبار نیز دست به دست یکدیگر داده و اعتراض های جهانی را براه می اندازیم. تظاهراتی که اینبار روی دست می گیریم، باید بسیار گسترده تر، با بازتاب گسترده تر در میان افکار عمومی جهان برای فشار بر گروه های تروریستی و دولت های پاکستان و افغانستان باشد.

شبکه سراسری مردم هزاره از تمام اقشار جامعه هزاره، گروه ها، انجمن ها، اتحادیه ها، رسانه ها و…می خواهد برای برگزاری هر چه باشکوه تر و محکم تر این تظاهرات جهانی همراه شوند و ضمن اعتراض به جنایات سیستماتیک در پاکستان و افغانستان، اتحاد و همبستگی درونی جامعه هزاره را عمق بیشتر دهند.
شبکه سراسری مردم هزاره از برگزار کنندگان و هماهنگ کنندگان تظاهرات در کشورهای مختلف جهان می خواهد، ارتباط رسانه ای خود را با رسانه های محلی و ملی در کشورهایی که هستند افزایش داده و برای بازتاب هر چه بیشتر تظاهرات در رسانه ها کوشش نمایند. برگزاری تظاهرات مقابل دفاتر سازمان ملل و سازمان های بین المللی حقوق بشر اهمیت خاص دارد. در شرایطی که برای پوشش رسانه ای گسترده تر ایجاب می کند، راه اندازی تظاهرات مقابل دفاتر رسانه های بزرگ ملی و بین المللی نیز دارای اهمیت می باشد که باید به آن توجه شود. هدف اصلی در تظاهرات، پوشش رسانه ای وسیع در سطح ملی و بین المللی و فشار هر چه بیشتر بر دولت های پاکستان و افغانستان می باشد. در برخی موارد، با توجه به شرایط لازم است تا تظاهرات مقابل دفاتر رسانه های کلان ملی و بین المللی برگزار شود.

طرح ارسال نامه به مقامات سیاسی کشورهایی که در آن تظاهرات برگزار می شود!

شبکه سراسری مردم هزاره بزودی نامه ای عمومی به مقامات عالی رتبه کشورهایی که در آن تظاهرات برگزار می شود نوشته و از مدیران و هماهنگ کنندگان تظاهرات می خواهد، در جریان برگزاری تظاهرات، این نامه را بین شرکت کنندگان در تظاهرات توزیع کرده و امضای آنان را بصورت جداگانه دریافت و در پاکت های جداگانه قرار دهند. همراه با این نامه اعتراضی، دو تایم لاین (Time Line) از وضعیت مردم هزاره در افغانستان و پاکستان در پاکت، همراه با نامه قرار داده می شود. پس از جمع آوری امضاها در پاکت های جداگانه و پس از برگزاری تظاهرات، این نامه ها رسما توسط نمایندگان تظاهرات کنندگان به مقامات کشور مربوطه داده می شود. در این نامه ما ضمن تشریح خواست تظاهرات کنندگان، از مقامات کشورها می خواهیم با احضار سفرای افغانستان و پاکستان، از آنان خواستار متوقف کردن کامل جنایات علیه مردم هزاره شوند. ما از مقامات کشورهای مختلف می خواهیم که وضعیت مردم هزاره در پاکستان و افغانستان را به دقت زیر نظر داشته و از تمام توان خود برای متوقف کردن جنایات علیه آنان استفاده کنند. با ارسال صدها و هزاران نامه از هر کشوری که در آن تظاهرات برگزار می شود، به مقامات سیاسی آن کشور، نقطه ی عطفی در تاریخ تظاهرات بین المللی ایجاد خواهیم کرد و توجه مقامات بین المللی را بصورت جدی تر به موضوع هزاره ها جلب خواهیم نمود.

معلومات و جزییات بیشتر درباره تظاهرات جهانی مردم هزاره، بصورت متواتر در سایت رسمی شبکه سراسری مردم هزاره منتشر می شود.

شبکه سراسری مردم هزاره امیدوار است با برگزاری این تظاهرات جهانی، ضمن فشار بر مقامات افغانستان و پاکستان برای توقف جنایات، همبستگی مردم ما گسترده تر و عمیق تر شده و قدم های بعدی مبارزه را برای بدست آوردن حقوق انسانی خود، مستحکم تر برداریم.

مردم هزاره قدرت دارند. قدرت مردم هزاره در اتحاد و یکپارچگی آنان است.

شبکه سراسری مردم هزاره

www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • او مردم اینها اهل منطق و خرد نیست فقط یگ رای حل دارد چهار نفر جور شوید فقط خوشه چینی کنید حال وقت گریه گذشته و گریه را را نمیگیرد. شمو را چه دیو زده دیگه وخت ها چاقویشمو ده دست شمو استه کلگی شمو در سوراخ رفتید عجب جای ا تش خاگستر مانده روز ی سیایمو بیرکت بابای یاد تو بخیر خدا تو را بیامورزد .

  • qulokh andaz ra padsh sang ast, dega waqta hamye queta bad mash asten hala yag 2 ta payda na mesha ke jawabi qulokh ba sang beda?

  • در تظاهرات باید از شعارهای‌ مذهبی‌ و شیعی خودداری شود!

    در تابلوها فقط باید هزاره و نه شیعه هزاره نوشته شود!

    چون با صدا در آوردن شعارهای‌ مذهبی‌ از دیدگاه دیگران فرق بین ما و دهشت گردان تفکیک نمشود.

  • من هم موافقم، نباید به تظاهرات رنگ مذهبی داد و تاکید صرف باید روی مسائل انسانی و حقوق بشر باشد و بس! از طرف دیگر، اگر قصد برگزاری تظاهرات در افغانستان را هم دارید باید با محقق و خلیلی هم هماهنگی کنید و از ایشان برای دعوت از مردم برای شرکت میلیونی در تظاهرات تقاضا کنید، هر چند که شاید تمایل نداشته باشید، ولی این کار به گستردگی، حجم مظاهره کنندگان و تبلیغات آن کمک خیلی زیادی می کند وگرنه قبلا هم شاهد حرکات مشابهی با جمعیتی حدود سی یا چهل نفر بوده ایم که هیچگونه جلب توجهی را پی نداشته!
    خواهش میکنم اگر قصد انجام یک حرکت موثر را دارید لطفاً در این عصر اطلاعات، تبلیغات را فراموش نکنید!!!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس