در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > کابل صحنه ی جنگ و درگیری؛ عکس و ویدئو از حملات برادران حامد کرزی

کابل صحنه ی جنگ و درگیری؛ عکس و ویدئو از حملات برادران حامد کرزی

دوشنبه 16 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در این صفحه به مرور عکس و ویدئو گذاشته می شود.
کابل پرس: از ده نقطه شهر کابل درگیری گزارش شده است. برادران حامد کرزی به منطقی از جمله وزیر اکبرخان و خیابان پارلمان حمله کرده اند. برخی از رسانه های بین المللی از ورود برخی از آنان به داخل ساختمان هایی در چهارراهی زنبق و پارلمان گزارش کرده اند. در برخی از نقاط آنان از خانه های مسکونی به عنوان سنگر استفاده کرده اند. تصاویر و عکس های حملات امروز کابل حاکی از آن است که در درگیری میان تروریست های افغان و نیروهای امنیتی، دو جانب به حملات راکتی دست زده اند. این حملات تا صبح روز 16 اپریل ادامه داشت.

عکس از گتی ایمیج

پيام‌ها

 • دلتان هنوز صلح است؟؟؟؟

 • 13:35علی سلیمی، خبرنگار بی بی سی فارسی در کابل می گوید که بعضی گزارش ها حاکی از آن است که تعدادی از نمایندگان پارلمان افغانستان هم اسلحه به دست گرفته اند تا از ساختمان پارلمان دفاع کنند.

  14:14 محمدنعیم لالی، نماینده مجلس افغانستان به رامین انوری، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی گفت که شخصا از روی بام مجلس مشغول تیراندازی به مهاجمان است.

  :)

  • این در حقیقت خوش امد گویی طالبان به صلاح الدین ربانی است در چوکی رییس شورای صلح. ای بدبخت، پدرت را کشتند حالا تو امده ای راه او را ادامه بدهی و ناکامی اش را تکرار کنی؟

  • اقاى صبا اكر طالب بكويد ايزارت را بكش,ميكشى؟ هر كارى بايد به خوشى طالب شود؟خيلى زبون و نامرد هستى.

  • بازهم برادران ناراضی جناب رئیس جمهور گل کاشتند چرا الآن کرزی به این برادران ناراض خویش توصیه نمی کند که برادران غیرتمند در هر جای کشور که خراب کاری میکنید آدم میکشید ویا مکتب را میسوزانید مشکلی نیست شما آزاد هستید ولی در پهلوی قصر ما ازین کار ها نکنید چرا میر ویس جان میتر سد وخواب زینت با نو نیز خراب میشود مگر نمیدانید که او تازه زایمان کرده وبرای ما دختر بدنیا آورده است همی قدر که ملا حظه ای ما بفرمائید!!!!!!!!!!!!!!

  • تو خنجانی احمق نشه استی یا کودن ؟ که در هردو صورت جفن نوشته ای در باره ی اقای صبا , از کسی بخواه تا برایت خوانده و شرح دهد بعدا" نظربه ی پوچ اترا بنویس

  • بانو زینب افشا نکرده که پدر خواهر شازاده میرویس که نو تولد شده کی اس خودی کرزی خو از پس خاک میکشه , خودگه د ارگ خو کاکا هیش زیاد اس

  • حد اقل پسر استاد گرامی یک شخصیت برجسته است و تحصیلات عالی وی در انگلستان است.بجای اینکه تو احمق به من چرند بنویسی خودت را اصلاح کن و اخلاق انترنیتی را رعایت کن.به نظر من تو در کدام طبیله کلان شدی یا همه این نمایندگی از اخلاق فامیلی ات میکند. بهر حال من امیدوارم که در مورد صلاح الدین ربانی عادت چر ند گفتن را بزوذی تک کنی.

  • salah den ba en karsh hamaqatsh ra neshan dad, salah den ba khoni padrsh mamla kard, salah den ba kasani ke padarsh ra ba qatal rasanda eltemas me kona, aya on chawke az khoni padarsh beshtar meyarza? salah den khoni padrsh ra paymal kard, en khejalat awar ast

 • كرزى خاين است,با طالب و اى اس اى بازى موش و بشك را ميكند.
  جرا ان عده از طالبان كه موثق با اثبان جرم كرفتار ميشوند قانون بالاى شان تطبيق نميشود.بايد طالبان با كستانى و هم طالب كه به اعدام محكوم است اعدام شود ولو هر قدر كه باشد. اين قانون براى كى نوشته شده است؟
  كرزى شير مادرت بالايت حرام اكر بالاى طالب رحم كنى.اينكه بالاى طالب رحم ميكنى و يا بشتونوالى ميكنى خاين ملى هستى . برو او ك و زك بكزار ديكرى را كه از وطن دفاع كند. ما زير باى باكستانى با همكارى قوم بشتون افتيده ايم.

  • من میگوئیم که کرزی، فهیم،محقق، خلیلی،سیاف،عبدالله عبدالله، وردک، یونس بی قانون،امرلله صالح،بسم الله محمدی، همه اینها خائنین درجه یک هستند باید ادام شوند.

 • اصلا کشور های زیدخل نمیخواهند که در افغانستان صلح بر قرار شود ورنه به جنرال رشید دوستم پوست وزارت دفاع را تحویل داده بعد از گشت یک سال تو اگر نام طالب را شنیدی باز هر چه میگی بگو هدف کشور های اندر کار افغانستان امتحان سلاح ها و تمرینات سر بازان انها هستند اگر تو قبول نمیکنی باز لطف کرده به این ادرس مراجعه فر ما از مایش سلاح بلای پشتانه وروره .

  you tube Langest Sniper Kill Ever از ما گیله مکن از روز گارت کیله بکو اا وروره

 • باقی سمندر
  حمل سال ۱۳۹۱ خورشیدی
  اپریل سال ۲۰۱۲ میلادی

  سلام به خوانندګان ګرامی کابل پرس
  من در اینجا برای شما خبرها ر ازسه منبع یګی پژواک ودیګری از باختر آژانس ویکی هم از صبح بخیر درمورد حملات امروز طالبان و شرکا منتشر میسازم. مسولیت خبر بدوش رسانه های خبر رسانی است .
  اخبار را باهم بخوانیم :
  وزارت امورداخله: درحملات امروز ١٧ تن جان باخت
  خبرنگار ميرآغا صميمى.Apr 15, 2012 - 21:21

  کابل( پژواک ٢٧حمل ٩١): وزارت امور داخله مى گويد که درحملات امروز که درکابل و لوگر هنوز هم دوام دارد،١٧حمله کننده کشته شده ،١٧ پوليس و ١٤فرد ملکى مجروح اند.

  صطالبان مسلح امروز همزمان در ولايات کابل، لوگر، ننگرهار و پکتيا حملات را براه انداختند.

  غلام صديق صديقى سخنگوى وزارت امور داخله شام امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که درحملات امروز، آسيبى جانى به منسوبين امنيتى و افراد ملکى وارد نه شده است.

  نامبرده همچنان گفت که نيروهاى امنيتى دوحمله کننده را نيز بازداشت نموده اند.

  اعلاميه يى که ازسوى وزارت امورداخله به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده نگاشته است، درحالى که در سه نقطه کابل مقاومت مسلحانه جريان دارد،تاکنون ٤ حمله کننده کشته شده و ١١ پوليس و پنج فرد عادى مجروح اند.

  حملات مسلحانۀ متذکره بر مناطق وزير محمد اکبرخان، سرک دارالامان و پکتيا کوت شهرکابل انجام شدند.

  درهرسه محل يادشده افراد مسلح وارد ساختمان هاى نيمه کاره شدند وقرار گفتۀ شاهدان عينى ، ادارات دولتى، سفارتهاى بريتانيا،روسيه وکانادا و يک مرکز آيساف را مورد حملات اسلحۀ سنگين وسبک قرار دادند.

  قرار معلومات خبرنامه،جنگجويان مسلح ذريعۀ موتر بم ها بر تيم پى آر تى و ميدان هوايى ننگرهار حمله نمودند، که منتج به کشته شدن حمله کنندگان شد و نيروهاى امنيتى يکتن آنها را زنده بازداشت نمود.

  قرارمعلومات منبع، در اين حملات چهار فرد ملکى زخمى شده اند.

  شمار افراد مسلح ساعت ١:٣٠ بعد ازظهر امروز ،مقابل قوماندانى امنيۀ و مرکز زون پوليس شهر گرديز، وارد يک ساختمان شش طبقه يى شدند و مراکز متذکره را از آن جا مورد آتش بارى قرار دادند.

  بربنياد اطلاعات وزارت امور داخله، دراين حملات سه حمله کننده کشته شدند، سه پوليس و پنج فرد عادى زخمى اند.

  به گفتۀ منبع، درحالى که عمليات تصفيوى نيروهاى امنيتى هنوز هم در ولايت لوگر جريان دارد، تاکنون سه حمله کننده جان باخته و يکتن زنده به دست نيروهاى امنيتى افتاده است.

  خبرنامه علاوه مى نمايد، که طى اين حملات سه پوليس نيز زخمى شده اند.

  ذبيح الله مجاهد يکتن از سخنگويان طالبان مسلح مى گويد که ده ها فرد مسلح آنها مجهز با اسلحۀ سبک و سنگين ،امروز بر چهار ولايت حمله نمودند که شمار زياد سربازان داخلى و خارجى را کشته و مجروح نمودند.

  پایان خبر از پژواک

  باختر آژانس نوشت که :

  كابل 27 حمل باختر

  مخالفان مسلح امروز با رديگر باانجام حملات تروريستي ورهزنانه دست هاي شان را به خون شماري از هموطنان ما خونين ترساختند.

  اين حملات دهشت افگنانه درست زماني صورت ميگيرد كه جمهوري اسلامي افغانستان به خاطر ختم جنگ و ايجاد صلح گامهاي بزرگي را به پيش گذاشته است.

  مبصرسياسي آژانس باختر مينويسد. انجام حملات سازمان يافته و همزمان در شهر كابل وولايات لوگر، ننگرهار و پكتيا به وضاحت ميرساند. استخبارات منطقه در تبانی با ايادي اجير كرده خود، به خاطر ايجاد فضاي رعب ووحشت از هرگونه امكاناتي كه نظم عامه رابرهم بزند استفاده ميكنند تابرنظام و مردم افغانستان بيشتر ازگذشته ضربه واردكنند.

  به باور اگاهان طالبان هرگز توان رهبري و انجام چنين حملات زنجيره اي و همزمان را ندارند بدون ترديد، اين حملات از جانب استخباراتي در منطقه سازماندهي ميگردد كه اندوخته هاي فراوان از جنگ هاي چندين ساله در افغانستان دارد.

  كشتار مسلمانان در انفجار و انتحار درك ناسالم مدافعان دروغين از اسلام را به نمايش ميگذارد ، در كی آناني راكه به نام اسلام مردمان فقير و گرسنه و آناني را كه به خاطر دريافت لقمه ناني به جاده ها ريخته اند ميكشند.

  اين دهشت ووحشت را تروريستان درزماني سازماندهي كردند كه دولت يادداشت هاي تفاهم را مبنی بر قطع عمليات شبانه وواگذاري زندان بگرام با امريكا به امضا رسانيد، برخي حلقات اين حركات را مصوونيت به طالبان پنداشتند تا آنكه رييس جمهوري در كنفرانس مشترك با دبيركل ناتو اين پندارها رانادرست خوانده به گونه اي بيان داشت كه اين اقدامات به خاطر تسريع صلح صورت گرفته است.

  دولت باباوركامل به سوي صلح گام برميدارد اما دشمنان مردم افغانستان با سازماندهي حملات انتحاري و انفجاري مردم بيگناه راميكشند بايد بدانند كه آه بيگناهان سخت ميگيرد و سرانجام آنان را روسياه و خجل خواهد ساخت


  صبح بخیر کابل نوشت

  حملات مهاجمان انتحاری بر کابل و برخی ولایت ها
  14:10/15.04.2012

  گروهی از حمله کننده های انتحاری امروز بر ساحات چهار راهی زنبق در نزدیکی منطقه وزیر محمد اکبر خان، ساختمانی در نزدیکی پارلمان افغانستان و منطقه ی پلچرخی کابل در نزدیکی مرکز تعلیمی ارتش ملی حمله نمودند.

  تلفات و خسارات برخاسته از این رویداد ها تاهنوز معلوم نیست اما گفته می شود نبرد میان نیروهای دولتی و مهاجمین مسلح همچنان ادامه دارد.

  گزارش ها می رساند که حمله کننده ها در ساختمان های واقع در این محل ها مخفی شده و با نیروهای امنیتی افغان درگیر شده اند.

  از سوی دیگر مقامات امنیتی افغان می گویند که طرح توطئه یک حمله انتحاری به جان کریم خلیلی معاون رییس جمهور کشور از سوی نیروهای امنیتی خنثی شد. مقامات امنیتی می گویند دو انتحار کننده و یک هم آهنگ کننده این حملات را شناسایی و بازداشت کرده اند. پولیس همچنان می گوید که دو مهاجم مسلح را در منطقه چهار راهی ذنبق هدف قرار داده و از بین برده اند.

  همچنان در خبر های دیگر آمده است که حملات مشابهی در ولایت های ننگرهار، پکتیا و لوگر صورت گرفته که تلفات و خساراتی در پی داشته است اما از آمار دقیق این تلفات و خسارات چیزی به رسانه ها گفته نشده است.
  طالبان مسوولیت این رویداد ها را به عهده گرفته اند.


  آنلاين بنگريد : حمله طالبان درکابل

 • حوادث خشونت بار امروز نشان داد که احساسات عاطفی و سلیقوی شخص ریس جمهور و تیم تمامیت خواه اطراف او هر روز تکرار میشود. تکرار تلخ خشونت های خون آشام که جان٬ مال٬ آرامش و امید مردم افغانستان را از آنها بیشتر از پیش میگیرد. نمیتوان خاموشی٬ معامله گری و احساس بیچارگی مامورین آقای کرزی٬ عمدتا آقای فهیم و خلیلی را نیز در این رویداد ها و لحظات حساس تاریخی نادیده گرفت.

  آقای ریس جمهور! ما میپذیریم که تروریستان و دهشت افگنان برادران ناراضی شما هستند٬ ولی احساس ما را هم به عنوان یک انسان درک کنید. آنهایکه قربانی سیاست های دهشت افگنانه برادران و خواهران شما میشوند عمدتا برادران٬ خواهران و اطفال ما هستند. اگر بدور از رابطه های قبیلوی بیندیشید٬ آیا وجدان بیدار انسان امروز میپذیرد که این همه جنایات را تنها و تنها بخاطر رابطه های عاطفی و سلیقوی قومی یا زبانی نادیده گرفت و بگونه آن را قهرمانی جلوه داد؟ مردم افغانستان در بیشتر از ده سال حاکمیت شما٬ به بهانه های مختلف رنج میبرند و فریاد میکشند که فساد٬ بی هدفی٬ برخورد سلیقوی و عاطفی با تروریستان٬ چورو چپاول٬ فریب و نیرنگ بس است! و بس است! ولی شما با تیم که تاریخچه شخصی هر یک٬ رابطه های اندیشوی یا سلیقوی آنها را با گروه های دهشت افگن نشان میدهد و از سرو صورت و کلامشان عقده و نفرت میبارد٬ هنوز هم به تکرار جنایات همکاری مینماید.

  آقای کرزی شما ریس جمهوری هستید که در ده سال جرت نکردید تا دشمن مردم افغانستان را معرفی نماید. شما ریس جمهور هستید که بیشتر از ده سال حاکمیت شما با وجود کمک های ملیاردی جامعه جهانی مردم افغانستان را به جهانیان٬ مردم یکی از مفسد ترین کشور ها معرفی کرد. شما ریس جمهور هستید که هر گز نتوانستید از دامن دهشت افگنان و تروریستان و جنگ سالاران بدلیل منافع شخصی و آلودگی افکارتان خود را بدور سازید. همخوانی افکار شما با این گروه ها مردم را در تنگنای بیشتر قرار داده است. حاکمیت شما بر مبنای مکر٬ فریب و معامله با دیگر معامله گران جهادی استوار است که هر یک را نه روی برنامه و هدف ملی بلکه منافع شخصی دو طرف در زمان های لازم فریب داده و به بازی گرفته اید که این معامله گری ها در کنار دهشت افگنی حاکمیت دزدان٬ جنگ سالاران و ناقضین حقوق بشر را نیز به مردم تحمیل نموده که پیامد آن خشونت٬ دزدی٬ اختطاف و قتل مردم بیگناه بدستان گروه های غیر مسول میباشد. گفته اند٬ اگر کسی را ابله میسازی فکر مکن او بسیار احمق بوده است٬ شاید تو از اعتماد که شایستگی آن را نداری استفاده کرده باشی٬ ولی شاید در مورد تعامل شما و همکاران جهادی تان که گاهی میپذیرید و گاهی هم میکوبید هر دو سوی این معادله معنی داشته باشد.

  آقای ریس جمهور! شما که تروریستان را برادر و خواهر خوانده اید در مواقع لازم میتوانید به محلات امن فرار کنید و این را دستیارانتان به مطبوعات گفتند که شما امروز در محل امن منتقل شده بودید٬ ولی بدا به حال کودکان٬ زنان و مردم که قربانی سیاست های نادرست شما میشوند. قربانی تکرار ها٬ تکرار جنایات بر خواسته از اندیشه های تنگ و تاریک و برداشت های مذهبی و قومی نادرست ٬که با تاسف هر دو اندیشه حمایت شما و اطرافیانتان را با خود دارد. ممکن در وقوع چنین حوادث شخصا راضی نباشید ولی در کل خواست ها و برنامه های شما در تقویت و وقوع چنین حوادث نقش مستقیم دارد. بیاید به مثابه یک انسان امروز شجاعت کرده و دشمن و دشمنان را به مردم افغانستان معرفی نمایید و حقیقت های موجود را بپذیرید.

  آقای ریس جمهور! ما با معاونین بیچاره شما حرفی نداریم٬ چون میدانیم آنها جز مامورین معاش خور چیزی دیگری نیستند و در مقابل حلقه تمامیت خواهی شما تنها و تنها به اصطلاح عامیانه روز میگذرانند. شما میتوانید وجدانتان را بیدار ساخته و آنچه در خفا با حلقه مربوط به خود میگوید به دیگران نیز گفته و دشمن تاریخی ٬ فرهنگی و اندیشوی مردم را به معرفی بگیرید و بگوید که کدام جویبار های به آسیای بدبختی مردم ما آب میریزد. شما خوب میدانید که ده سال فساد٬ بی قانونی٬ عدم مدیریت درست حکومتی ٬ فقر٬ بی هویتی٬ تبعیض قومی ٬ زبانی و سمتی و فریب و نیرنگ برای مردم توان حرکت و فریاد کشیدن را باقی نمانده است. اگر مردم کمی هم بیدار میبودند نه تنها مسولین امنیتی شما که خود تمایلات فاشیستی قبیلوی یا هم مذهبی دارند٬ بکله شما نیز مجبور به زانو زدن در مقابل مردم افغانستان میشدید. من مطمین هستم که تکرار جنایات شما و حلقه های مربوط به شما را وجدان ها به محکمه میکشانند و امروز یا فردا تاریخ٬ شما و هویت تان را با اندیشه های که دارید به معرفی میگیرد.

  سید قباد زارع

  آنلاين بنگريد : آقای کرزی ! جنایات شما هر روز تکرار میشود

  • اقای خنجانی

   شما نوشته ای مرا متوجه نشده اید. من می خواستم بگویم که صلح با ناممکن است و صلاح الدین راه ناکام ربانی را می رود یعنی صلحی در کار نخواهد بود. طالبان ایزار کسی را کشیده نمی تواند اما رهبران مخالف طالبان با صلح خواهی و فریب خوردن از کرزی در حقیقت ایزار خود را می کشند همچنان که اقای ربانی با فریب خوردن از کرزی و صلح صلح کردن ایزار خود را کشید. نوبت به دیگران هم می رسد.

   امیدورام که حالا خوب خر فهم شده باشی.

  • قای زارع،
   بهتر میبود که این پیام تانرا عنوانی باداران کرزی مینوشتید، زیرا کرزی بدون اجازه امریکا نمیتواند، که یک گیلاس آب بنوشد، چه رسد به صلح با طالبان.
   در ضمن فراموش نکنید، که این دولت فاسد را برای ما امریکا ساخت و در طی این 11 سال با هزینه میلیون ها دالر آنرا زنده نگهداشته است. آشغال های مانند طالبان و حکمتیار نیز به امر امریکا بزودی بالای مردم تحمیل خواهند شد، چنانچه قاتلان 65 هزار کابلی را بالای مردم تحمیل کردند.

 • صلاح الدین چه که دیگر سردمدارانی که کمی عقل در سر داشته باشند باید از این نشانه ها به حقیقت رسیده و دست از مذاکره با آدمخواران طالب بردارند، اگر اینها عاقل باشند باید به خود آمده و از مذاکرات بی فرجام با طالبان آدمکش و جانی دست بکشند. در اولین قدم، صلاح الدین باید از پست خود استعفا داده و به رسانه ها اعلام کند که مذاکره با طالبان موضوعی بی فایده و نافرجام است.
  روش برخورد با طالبان را باید از جنرال صاحب دوستم آموخت و طبق گفته چوپان هزاره کافی است مسئولیت مبارزه با طالبان را به وی بسپارند تا دیگر رنگ طلب دیده نشود! قلع و قم کردن آدمخواران طالب اولین و آخرین راهکار مقابله با دهشت افکنی در افغانستان است.

 • ای منافقین و ای دشمنان خدا روز فیصله برای شما آمدنی است. شما اولاده چنگیز و مغل هستید و فعلاً در افغانستان به فساد می پردازید. این یاجوج و ماجوج. ای شیعه های پست فطرت بزودی به سراغ شما خواهیم آمد. ایا میخ زدن در سرها و سینه بریدن را فراموش کردید.

 • به زودی ماه رمضان میرسد و خواهر کریم نصر را طالبان کرام تا سحر کوس خواهند کرد و خود او را تا افطار کون خواهند کرد. لول

جستجو در کابل پرس