Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > برگزاری کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی از طرف کانون وبلاگ نویسان افغانستان

برگزاری کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی از طرف کانون وبلاگ نویسان افغانستان

اعلامیه کانون وبلاگ‌نویسان افغانستان
-----
جمعه 15 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کانون پن‌لاگ افغانستان به زودی کارگاه آموزشی وبلاگ‌نویسی را در کابل برگزار خواهد کرد. این کارگاه، هیچ‌گونه کمک و منابع مالی ندارد لذا از هموطنان و خصوصا فرهنگیان عزیز تقاضا می‌کنیم برای

رشد وبلاگ و وبلاگ‌نویسی در افغانستان ما را یاری رسانند. هدف از ایجاد این کارگاه رشد و توسعه فرهنگی و رسانهء در افغانستان خواهد بود. اولین کارگاه آموزشی وبلاگ‌نویسی در کابل برای دانشجویان و فرهنگیان برگزار خواهد شد و در قدم بعدی پن‌لاگ در نظر دارد این کارگاه را به نقاط مختلف کشور مثل کندهار، جلال‌آباد، هرات، مزار شریف، بامیان، بدخشان و غزنی برگزار کند. از آنجایی که کانون هیچ‌گونه منبع مالی برای این پروژه ندارد، ما از تمام دوستان و هموطنان در داخل و خارج از کشور تقاضا می‌کنیم ما را کمک کنند.
لیست اسامی آنهایی که به ما کمک می‌کنند در صفحه اصلی کانون وبلاگ‌نویسان به نشر خواهد رسید البته با تائید شخص‌ کمک‌کننده.

بودجه و تمام مصارف به جزئیات به اشخاص کمک‌کننده ارسال خواهد شد. در قدم اول ما نیاز به بودجه‌ای داریم که بتوانیم با آن پول جنراتور و مصارف انترنت را بپردازیم که البته شامل مواد آموزشی مانند قلم و کتابچه هم خواهد شد. محل برگزاری کارگاه‌ها هنوزم معلوم نیست، از آنجایی که ما توانایی کرایه کردن لابراتوار آموزشی که مجهز کامپیوتر، انترنت و پروژکتور باشد را نداریم به احتمال زیاد این کارگاه در کارته چهار در یکی از مراکز آموزشی خصوصی بنام پیام نور برگزار خواهد که ما بازهم وجهی باید به مدیر این آموزشگاه پرداخت کنیم.

ما در نظر داشتیم حداقل یک کامپیوتر با انترنت افغان-‌ تیلی‌کام برای کانون خریداری کنیم اما از آنجایی به هر در کوبیدیم و کسی به ما ندید و نگفت، صدای ما هم در گلو شکست، ناچار و نومیدانه برگشتیم و تصمیم ما این شد که از لابی‌ وبلاگ‌نویسی و داشتن کامپیوتر تیر شویم فقط به برگزاری کارگاه‌های آموزشی فعلا بسنده کنیم.

آن عزیزانی که علاقمندند در این کارگاه شرکت کنند، فرم را از اینجا دریافت کنند. پرداخت مبلغ 150 افغانی برای شاگردان و دانشجویان و 200 افغانی برای آنهایی که با موسسات کار می‌کنند الزامی است.
برای اطلاعات بیشتر به این امیل آدرس در تماس شوید:

info afghanpenlog.com

و یا به

afghanpenlog gmail.com

شما می‌توانید به آدرس ذیل با مدیران کانون وبلاگ‌نویسان افغانستان از نزدیک دیدن کنید و پیاله چای هم نوش جان کنید:

آموزشگاه پیام نور، بازار کارته چهار، ناحیه 3، کابل - افغانستان

دریافت فرم جهت شرکت در کارگاه آموزشی وبلاگ نویسی...

 •  
واژه های کلیدی

— -

آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • برگزاري كارگاه آموزشي وبلاگ نويسي از طرف كانون وبلاگ نويسان افغانستان، يقينا يگ گام بس مهم در راستاي تعميم بخشيدن به استفاده از تكنالوژي معلوماتي در افغانستان مي باشد ، خواهش من از اين كانون و به ويژه سهراب جان كابلي اين است كه اين كارگاه راه حتما در ولايت باميان برگزار نمايند و به آن اولويت نيز دهند ، زيرا همانطور كه يقينا اگاهي نيز داريد جوانان روشنفكر بامياني كه از شعور سياسي ، فرهنگي و اجتماعي بالايي برخوردار مي باشند، و از طرف ديگر استفاده از تكنالوژي معلوماتي نيز در باميان به سرعت رو به توسعه است و جوانان باعلاقمندي خاصي در اين عرصه فعاليت دارند ، نياز شديدي به برگزاري كارگاههاي اينچنيني دارند و يقينا در اين زمينه همكاري همه جانبه مالي و معنوي خواهند داشت ، ما شديدا در انتظار اين كار هستيم.

 • با سلام سهراب جان عزيز اميد كه گامي كه در عرصه آموزش وبلاگ نويسي برداشته ايد به عرصه ثمر برسد و كامياب باشيد.
  نظر دوست ديگر بامياني ام با نام سليمان احمدي خواندم و من هم به نوبه خويش خواستم كه با توجه به روي آوري نسل جوان و داغ باميان به بيان مفكوره ها و عقايد از طريق اينترنت برگزاري اين كورس در باميان از اهميت به سزايي برخوردار است به همين علت خواهشمندم تا برگزاري اين كارگاه را در باميان در اولويت كاري خويش قرار دهيد. به اميد كامگاري شما. عزيز بامياني

 • سلام خدمت جوان با استعداد وافتخار قوم سهراب كابلي
  طوريكه شما بهتر ميدانيد زندكي نسل جوان با تكنالوژي معلوماتي به شكل از اشكال گره خورده. ودر اين زمينه كارهاي بايد صورت بيگرد عطش جوانان بامياني كه شب روز در پي بدست آوردن علم ودانش مي باشد گويا اين حقيقت است . بنا براين اقدام شما و همكاران تان در مورد كارگاه آموزشي وبلاگ نويسي كار بسا مهم وارزشمند مي باشد . شايد چنين كاري تاحال از طرف هيچ نهاد وسازمان صورت نگرفته وشايد اين ضرورت را به گونه بيسار سطحي پنداشته باشند . بهر صورت اميدوارم كه شما در چنين حركتي كه در نظر داريد موفق باشيد . وباميان و جوانان بامياني را فراموش نكنيد .زيرا هم استعداد موجود مي باشد وهم انگيزه وامكانات .به اميد آن روزيكه ابتدا يا شروع كارگاه آموزشي را در باميان از طرف شما و همكاران تان به زودي شاهد باشم .

  • سلام سهراب عزیز!
   هنوز کار را شروع نکردیم که وزارت محابرات همه ی وبلاک ها را بسته و هیچ کسی حق ندارد تا از آن استفاده کند.
   حالا بلاکفا و پرشن بلاک در کابل و در کل در افغانستان باز نمیشود ...
   باید هرچه زودتر فرهنگیان فرهیخته در زمینه چیزی نوشته کنند .
   با احترام
   حرا از کابل

جستجو در کابل پرس