صفحه نخست > دیدگاه > برگزاری سالگرد خمینی در افغانستان ،وجدانهای فروخته شده به تومان

برگزاری سالگرد خمینی در افغانستان ،وجدانهای فروخته شده به تومان

محمد رضا طوفان
جمعه 1 جون 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آیت الله خمینی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و یکی ازعلمای طراز اول جهان اسلام و مذهب تشیع به شمار میرفت.ایشان توانست با هدایت و رهبری مردم در جریان انقلاب اسلامی ملت ایران، نظام چندهزار ساله شاهنشاهی را برکنار و حکومت نوین اسلامی برپایه جمهوریت ودموکراسی را بنا نماید.دوره کوتاه آیت الله خمینی بعد از برقراردولت موقت تاسال 1368 شایدیکی از درخشان ترین وشاید تنها دوره ای بود. که فرامین واحکام اسلامی درنهاد سیاست گنجانیده شده و یک حکومت اصیل اسلامی را ایجاد نموده بود. ولی متاسفانه با کودتای خاموش باند ابلیس زمان خامنه ای و اطرافیان وی ،ایشان به طور مرموزی کشته و بلافاصله ابلیس کبیر خامنه ای جانشین آیت الله خامنه ای گردید.

خرداد سال 1368 امام خمینی در توطئه ای که توسط باند قدرت طلب رفسنجانی وخامنه ای صورت گرفت. کشته شد.شاید تمام خاطرات خوش ملت قهرمان افغانستان و حتی مهاجرین افغانی مقیم ایران به زمانی برمی گردد که خمینی در قید حیات بود. حمایت بی دریغ خمینی کبیر از مجاهدین افغان و کمک و همدردی با مهاجرین از عواملی گردید که باعث ایجاد محبوبیت خمینی در بین افغانها گردید. خصوصا هنگامی که ایت الله خمینی اعلام نمودند: که اسلام مرز ندارد و تمامی مسلمانان بدون در نظر داشت تفاوت های لسانی ونژادی با هم برابروبرادر و دریک سرزمین به نام مملکت اسلامی زندگی می نمایند. توجه اکثرمسلمانان جهان را به خود جلب کرد.و ایشان را به عنوان بزرگترین رهبراسلامی در جهان معرفی نمود.
امابا کشته شدن ایت الله خمینی سیاست اسلامی رژیم ایران تبدیل به اسلام سیاسی گردید.و دقیقا تاریخ باردیگر تکرارگردید.حکومت اسلامی علوی سقوط نمود و امویان شیطان صفت براریکه قدرت تکیه زدند.خامنه ای که حتی در دوران ریاست جمهوری خود نیز دستی به خون آغشته نموده بود و درجریان های مختلف داخلی و اعدامهای گسترده و بدون محاکمه مخالفین نظام باعث ایجاد رعب ووحشت بین ملت ایران گردیده بود ،این بار به عنوان مرد شماره یک سیاست ومذهب ایران و با استفاده از القاب ولایت فقیه و نیابت امام زمان ،دورجدیدی از جنایات خویش را این بار در سطح جهانی آغاز نمود که تا امروز ادامه دارد. و به جرات می توان گفت بیشترین خسارات وزیانهای رژیم فاشیست ایران به کشور مظلوم افغانستان رسیده است.
ایجاد احزاب وتنظیم های سیاسی،نظامی درافغانستان و تمویل وتجهیرآنان برای به دست گرفتن قدرت درکشور،ایجادتفرقه بین شیعه وسنی در افغانستان،روشن نمودن آتش جنگ داخلی درمناطق هزاره جات ،کشتارهای دسته جمعی مهاجرین در اردوگاهها وسرحدات مشترک ،تلاش برای کودتای نظامی درافغانستان با حمایت از جبهه اپوزاسیون مدافع ایران و رقابت با عمال جناح پاکستانی دولت در دوره ربانی ،حمایت از مجاهدین درزمان طالبان و حمایت از طالبان در دوره فعلی، معرفی نمودن کشور ما به عنوان یک کشور اشغال شده و سعی برتحریک اذهان عمومی و ایجاد تفکر ضد امریکایی د رداخل وخارج از افغانستان
و میلیون ها جنایت دیگر و ثمره آن شهادت هزاران هزار هموطن افغان ما و آواره وبی خانمان شده میلیونها افغان در تمام نقاط جهان گردید.
ما نیزخمینی را به عنوان یک رهبر مذهبی و سیاسی بزرگ در ایران قبول داریم .وبه ایشان احترام خاصی قایل هستیم.ولی برگزاری مراسم سالگرد ایت الله خمینی به معنی تایید حکومت فعلی رژیم ایران میباشد.رژیمی که در کارنامه سی ساله آن انواع جنایت مخوف برضد ملت مظلوم ما ثبت گردیده است.
ما ملت شریف افغان چطور وجدان های خود را به کلدار وتومان می توانیم بفروشیم و اشکهای مادران مظلوم ،ناله های بیوه زنان جوان و فریادهای کودکان یتیمی را که عزیزانشان توسط رژیم ایران به شهادت رسیده اند را نادیده بگیریم؟ آیا سران دیکتاتور رژیم فعلی ایران هیچ گا هی به خاطر ارتکاب جنایات ذکرشده اظهار پشیمانی ومعذرت خواهی نمودند؟ آنان برای کدامین از شهدای ما مراسم عزاداری برگزار نمودند؟
چرا عده ای محدود از ما در بدل منفعت های شخصی و تومان های ایرانی، تن به خفت داده وبازیچه دست سیاستمداران ایران می گردیم؟ ایا شما مزدوران ایران وخاینین به وطن فردای قیامت می توانید جوابگوی خون شهدای مظلوم مهاجر ما باشید؟ ما جوانان افغانستان از شما می پرسیم: بیگانه پرستی وخیانت به کشور تاکی؟
آیا بهتر این نیست که سرمایه ها وهزینه هایی را که در برگزاری چنین مراسم هایی خرج می گردد را جهت معرفی شخصیت های بزرگ ملت خودمان مصرف نمایید. آیا بهتر نیست که ما سعی بر جهانی نمودن تفکرات و ارمانهای پدرشهید حضرت عبدالعلی مزاری نماییم ؟ ایانشر عقاید و تفکرات بزرگ مبارزین تاریخ افغانستان همچون علامه بلخی نباید اولویت اول ما باشد؟آیا فرض یک افغان این نیست که با ارایه مستندات تاریخی به جهانیان ثابت نماید که بزرگ مرد تاریخ اسلام و چهره بزرگ جهاد ،سیدجمال الدین افغان یک مبارزافغانی الاصل بوده و ایران با تحریف تاریخ ایشان را نیزهمچون سایر دانشمندان وادیبان کشور ما با تذکره وهویت جعلی ایران معرفی نموده اند؟ آیا این واجب مطلق برما نیست که به جای ارج نهادن به یک رهبر مرحوم ،چهره واقعی رهبر زنده ایران که زیر نقاب ولایت فقیه اسلام را به بازی گرفته است را رسوا نماییم؟
چرا امروز نیز ما بازیچه دست عده ای از عمامه پوشان خاین کشور قرار بگیریم؟ و آنان با استفاده از مذهب از ما بهره گیری ها سیاسی نمایند؟

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • هموطن !
  نمیدانم بااین پریشان بافی ها وضدونقیض گویی هاچه را خواسته اید بیان نماید.
  شما ازیک وحشی ترین عنصرزمان ما (خمینی خفاش)باعناوین بلند بالاوپرطنطنه ای یادنموده اید وهم کاسه های این آد م خوارراشیطان خطاب نموده اید.رژیم خون وغم ومرگ ومصیبت این قصاب قرن رایک موهبت الهی پنداشته ایدوازفردای مرگ اورژیم درجاگذاشته اش رااسلام سیاسی خوانده اید.پیرامون جنایات این آخوند نیمه بیسوادسادیست هزاران هزارکتاب ومقاله ورساله ها نوشته شده که من نمیخواهم زیادچیزی بگویم ٍ,به یک جمله اکتفا میکنم که رژیم جمهوری اسلامی ایران ودرراس آن خمینی خفاش جنایات هولناکی رادرحق مردم ایران رواداشته که تااکنون ادامه داردوهم چنان فتنه وآشوب اش سرزمین ماراهم آتش زد که تاهمین نوشتن مقاله شما ادامه دارد.هزاره های افغانستان باید هوشیارباشند واسیر ترفندهای توطیه گران داخلی وخارجی نگردندواقشارروشن ملیت هزاره باصدای رسا وروشن وقاطع هرگونه روابطی را با اخوندیزم ایران ,زژیم خون وآخوندوسردمدار معدوم آن خمینی دجال را ردکنند.
  همراز

 • بادرود به فرهیختگان و لعنت بر خرافات پسندان!
  هم میهنان گرامی البته سالگرد وفات خمینی گجسک درکابل مایه شگفتی برای افغانهای اصیل است .ولی عدة غلام منش که خود را برای رژیم فاشیزم اسلامی ایران فروخته اند میخواهند حق نمکش را ادا نمایند.
  هشت تنظیم سالهادر هنگام جنگ با روسان در چراگاه های ایران چریده اند و لقمه برداشته اندو این زالو صفتان هم به میخ می زنند و هم نعل .
  شاه ایران بزرگترین خدمت ها را برای مردم ایران انجام داد اما خرافات آخند مردم ایران را به روز سیاه نشانده .
  حالا اینان میخواهند افغانستان بیمار را هلاک کنند.
  زمانیکه رژیم شاه با جهالت مردم ایران شکست خورد.عدة از تنظیم های خرد باخته اسلامی به دور سفره رژیم آخندی نشستند.
  البته هیچ گربه برای رضای خاطر خدا موش نمی گیرد.
  و من شاهد عینی هستم که به برای اکثر این نوکران خانه های ضبط شده توسط بنیاد مستظعفان از سرمایه داران را مجانی درخدمت شان قرار داد و بیشتر سید ها هم شامل این خانه های مفت می شدند. و حتا سه وعده خوراک هم مجلانی درین خانواده ها از طرف جمهوری اسلامی داده میشد. و این نان و نمکی است که سازمان وحدت (نصر) سپاه ، اسلام مکتب توحد ، حرکت ،حرکت انقلاب اسلامی و حتا جمعیت و حزب اسلامی و دیگرانش از سفره جمهوری اسلامی رزق خورده اند.
  و حالا که اینها در کابل حضور دارند تما م دغدغه اینها خدمت برای رژیم جمهوری اسلامی ایران است . زیرا جمهوری اسلامی این مهره هایش را در کابل صادر کرده تا از نزدیک در لای چرخ دولت افغانستان و آمریکا چوب بگذارند.وگر نه سالهاست جمهوری اسلامی مثل مرغ زیرک در دو حلقه آویزان شده و عنقریب به زباله دان تاریخ پرتاب میشود.
  رژیم آخندی افغانهای دیگررا که برای شان نوکری نکرده اند آنها را معتاد ساخته اند. و ملا های ایران همه قاچاقچی مواد مخدر را می نمایند توسط سپاه پاسداران .
  مردم ما دوست و دشمنان تاریخی خود را شناخته اند و در یک تعامل بین المللی به همه این خردباخته ها پاسخ خواهند داد.
  و این ها عامل تفرقه هستند . و نوکران پاکستان را هم تحریک می کنند.
  ولی مردم ما نمیخواهندکه جهل مفرط به سرنوشت شان حاکم شوند.
  البته مشکل اصلی ما همین نوکران ایرانی و 7 تنظیم پاکستانی هستند.
  که هردوی این نوکران جز منافع ایران و پاکستان دیگر هیچ تلاشی برای آبادی و آزادی افغانستان ندارند
  مردم افغانستان از هر قومی که باشد در گام نخست و ظیفه دارند که این نوکران و اعمال شان را زیر نظر داشته باشند.
  و نگذارند که اینها برضد منافع ملی از خبیث ترین اشخاص منفور تاریخ در افغانستان تجلیل کنند.
  خمینی آمد تمام هستی و فرهنگ ایران را به خاکستر مبدل کردو خود سقط شد.
  و این اشخاصی که از خمینی و امثالش طرفداری می کنند جز خرافات مفت خوری و تجاوز به اطفال جهانبینی دیگری ندارند.و از نظر قوانین اجتماعی همه باردوش جامعه هستند. و این ویروس های اسلامی ایران و پاکستان نمیگزاردکه افغانستان سر پایش ایستاده شود.تا نابود نشوند.
  من هم شیعه متولد شده ام اما خر و غلام نیستم.

  آنلاین : http://www.youtube.com/watch++cs_INTERRO++v...

 • waqte baraye ajmal khatak wa ghafar khan wa hamza shenwari wa een wa aan siminar ha wa gerde ham aye ha ba masarefe aan chonani dayer meshawad pas chera baraye khomeni neee

 • ما مردم همیشه خودکُشِ بیگانه پرور بوده ایم.
  آیا در وطن ما هیچ یک انسان شایسته ای پیدا نمیشود، که حتماّ از بیگانه ها تجلیل کنیم؟
  نگوئید که اسلام مرز ندارد. مگر دیوار بلندِ را که دولت جمهوری اسلامی ایران بین مرز ولایت نیمروز و زاهدان اعمار کرد، ندیده اید؟

 • درحالیکه دیدگاه جناب کنشکا قزلباش را تایید وتمجید میکنم ومنهم در فامیل شیعه بدنیا آمده ام؛تعجب میکنم که این آقایان با چه منطقی اسم این ادم خبیث .ددمنش فاسدالاخلاق وخونخوار را با پیشوند امام با افتخار یاد میکنند؟
  مگر خیزش مردم ایران و ایستادگی ملت برای خواسته های مدنی ایشان بود یا که همهء آنها باد و
  بخار اسلام ولایت فقیه درشکم داشتند؟
  امروز از اکثر ایرانیها؛ جدا از جیره خوران جنایت پیشه رژیم همه پرسی کنید تمامی ایشان از گوه خورده خود پشیمان اند وحسرت دیروزرامیخورند واز اسلام وشیعه گری انزجاروتنفر دارند.
  مگر خمینی همان دروغگو وعوامفریب نبود که از لوشاتو فرانسه با قو ل ووعده دموکراسی مصاحبه کردو وقتی پای به ایران گذاشت حمام خون براه انداخت ؛در خفاء با امریکاو اسرائیل معامله خرید اسله را انجام داد.تا با هژمونی صدور انقلاب نزدیک شود یک مشتی از بیغیرت و
  وطنفروش که سالها از جیب مردم تهیدست شیعهء افغانستان بافریب ونیرنگ پول نان شانرا چاپیده برای دجالان گداصفت حوزه های قم ومشهد میدادند؛جیره از پول نفت ایران مقرر کرد.
  باقی افغانهای مهاجربه همت بازوان توانای خویش با افتخار رنج نیستی وتهیدستی را هموار کرده
  اند و هیچکسی نقش انانرا در ابادی زیرساختهای ایران انکار کرده نمیتواند .
  حساب مفتخواران زالو صفت که در منبر ومجالس با ادا های آخوندی فخرفروشی کرده؛از بام تا شام دروغ میگویند و از همین را ارتزاق نا مشروع مینمایند؛از باقی ملت افغان کاملاجدا است.
  مداحان بیشعور خمینی یکمرتبه نوشته آن فاشیست را در باب شهوترانی با دختر شیر خواره ملاحظه فرمایند واطفال شیرخوار خود یا وابستگان خود را در حضور وجدان سالم به تصور بیاورند بعدش از خود بپرسند که فرق آن با پورنو های اطفال در غرب (کافر!) چیست؟
  رژیم موجوه ایران با خونتاهای ستالین؛پنوشه؛هتلر؛و خمر سرخ کامبوج هیچ تفاوتی نداشته؛حتی بد تر از آنها است چرا که رژیم تئوکراسی خطر ناکتر از آنهااست.
  به قیافه وتصویر خمینی؛ ملا عمر ؛بن لادن و سائر خوناشام های اسلام بادقت نگاه کنید و خود ازخویشتن بپرسید که از کدام رهگذر اینها قابل ستایش باشند؟

 • خمینی دجال ، در سال 68 حکم اعدام شش هزار زندانی را صادر نمود و دستگاه آدم کش آخوندی همه را فقط طی بیست و چهار ساعت تیر باران و یا به دار آویخت . پرونده قتل های زنجیره ای در تاریخ ایران ، لکه ننگی است بر دامان خمینی دجال ، این هندو زاده ای بی سواد که تنظیم های وابسطه به ایران ، امامش می خوانند . بی سوادی این مردک خرفت را از مصاحبه ها و چرندیات نماز جمعه هایش بشنوید :
  « ... شما به حد کافی تبلیغات ندارید . شما تبلیغات کم است ... »
  و ...
  وختی فرانسوی ها کیسه مالی و چرب و چاقش می کردند ، من در پاریس بودم . بنا بر اصرار دوستان ایرانی در همان نوفل دو له شتو رفتم . ازدحام بسیار ایرانیان مغز خر خورده ، به قول « بهرام مشیری » ( ملتِ خر ) دور و برش جمع . در همان مصاحبه ی که بار ها همه شنیده ایم :
  « ... آب و برق را مجانی می کنیم . اوتوبوس را مجانی می کنیم . پول نفت ، روی دسترخوان ملت . دولت داری کار ما نیست . بر دهان این دولت می زنیم و کار ما در قم است ، می نیشنیم و مسأله حل می کنیم و .... »
  وختی بر مسند فرعونی تکیه زد ، ازش پرسیدند . این پیره مرد خرفت با وقاحت و بی شرمی گفت : « ما خدعه کردیم » !!!
  ای لعنت خدا بر خدعه گر و مکار .
  وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ ( سوره آل عمران آیه 54 )
  و مكر كردند و مكر كرد خدا و خدا است بهترين مكركنندگان
  وَإِذَا أَذَقْنَا النَّاسَ رَحْمَةً مِّن بَعْدِ ضَرَّاء مَسَّتْهُمْ إِذَا لَهُم مَّكْرٌ فِي آيَاتِنَا قُلِ اللّهُ أَسْرَعُ مَكْرًا إِنَّ رُسُلَنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ ( سوره یونس آیه 21 )
  « ..... مکری در آیت ها ما است ، به ایشان بگو مگر مکر خدا سریعتر است .... »
  و ختی بابه خدایش مکار است ، تو واین عرب زاده گان بیابانگرد بی فرهنگ .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس