Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > تهديد روزنامه نگاران را محکوم می کنيم!

تهديد روزنامه نگاران را محکوم می کنيم!

سه شنبه 17 آپریل 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

"کابل پرس" به عنوان يک رسانه ی آزاد و غير وابسته، تهديد و بازداشت روزنامه نگاران را توسط مقامات و عناصر حکومتی و غير حکومتی محکوم می کند.

آزادی بيان، يک ارزش انسانی محسوب می شود و از تعرض مصون می باشد. متأسفانه حوادث چند ماه اخير، نشانه ای از اعمال فشار و تهديد روزنامه نگاران و رسانه های آزاد می باشد. روز گذشته نيز پوليس با حمله به دفتر تلويزيون "طلوع" اقدام به بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران اين رسانه کرد.

بدينوسيله، ما از مقامات دولتی می خواهيم که به آزادی بيان احترام گذاشته و در محدوده ی قوانين، فعاليت های خود را انجام دهند. خشم حکومت نسبت به روزنامه نگاران، نشان از زوال آن است و يک حکومت خودکامه و ديکتاتور، به شیوه هايی از اين دست متوسل می شود.

خشم روزنامه نگاران نيز زمينه های برچيده شدن بساط حکومت خودکامه را، فراهم می کند.

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • این اولین کارنیکی است که حکومت ایجام داده است.این تلویزیون ازابتداتاسیس دست به نشرفحاشی وفرهنک بیگانگان زده است اگردردست من باشد من نشرات این شبکه راتوقف می دهم.

  • اندیشه ها متفاوت است اما من این کار را خلاف قانون اساسی قانون رسانه ها و عرف ملت خود دانسته و آنرا به شدت محکوم میکنم
   خوب تصور کنیم که طلوع جرمی را مرتکب شده باشد اما فرستادن چند عسکر بی خبر از قانون به داخل یک رسانه موفق خود جرم است
   من یقین دارم که دادستان کل از این کار خود پشیمان است امیدوارم یک تجربه باشد در زندگی او

 • تلویزیون طلوع یکی از بزرگترین دستاوردهای آزادی بیان و در افغانستان است. این تلویزیون در تاریخ رسانه های ما یک حادثه است.

  از خود می پرسم اگر حضور جامعه جهانی، نهادهای حمایت از حقوق بشر، جامعه مدنی، و آزادی رسانه ها نمی بود، تفاوت این دولت با دولت های حفیظ الله امین و تره کی چه بود؟

  ذوق دیکتاتوری و زورگویی در سران دولت همیشه خودنمایی می کند. برخورد نا مناسب با رسانه ها و خبرنگاران جزء فرهنگ این مقامات زورگوی است.

  آقای ثابت یک شخص هیجانی و احساساتی است. گماشتن چنین افراد در همچو یک مقام حساس و خطیر بازی با جان انسانها است. کرزی شخصاْ مسوولیت دارد. او با آگاهی کامل از شخصیت آقای ثابت، او را به این سمت گماشته است.

  جای بسیار افسوس است که دولت ما پیوسته فرصت ها را از دست می دهد و از مردم دور و دورتر می شود. طالبان و تروریست ها قوت می گیرند. فساد اداری بی داد می کند. دیکتاتوری مقامات و سوء استفاده از قدرت دولتی از حد گذشته است. افغانستان فقیر و فقیر تر می شود. رسانه ها محدود می شوند و وای بر آن روز که همه چیز خراب شود.

  برای جامعه جهانی که میلیارد ها دالر را برای ساختن نهادهای جامعه مدنی و پایه گذاری رسانه های آزاد خرج کرده است، ننگ است و شرم که از همچو افرادی بیش از این حمایت کند.

  توصیه می کنم جامعه جهانی در سیاست های خود در رابطه حمایت مشتی از افراد بی مایه و بی پایه تجدید نظر کند.

  با احترام
  عبدالله خداداد

  www.naama.blogfa.com

 • جبار ثابت صرف دم ندارد. یک حیوان وحشی است. از او بیشتر از این نباید توقع داشت.

  • من نمی فهمم که دراینجا افرادبی تربیتی هم است که عفت کلام رادر نظر نه گرفته و چیزی که دل کثیف اش میخواهدو ازفکر کثیف اش می نویسدمثل که در کوچه حرف می زدند. تلویزیون طلوع در جریان عمراش دست به تمسخر وزرا و رِیس جمهور زده است و فقط همین قدر می فهمد که مطبوعات آزاد است ولی نمی فهمد که در آزادی بیان بالای شخصیت کسی تعرظ نباید صورت گیردانتفادکردن جرم نیست ولی باید انسان عاقل و دانا کسی که حرف از ژورنالیزم می زندوخودرافرهنگی می شماردچه طورمی تواندکه خوداش بی فرهنگ باشد.ژورنالیست خوب باید در قدم اول تربیت سالم داشته باشدعفت کلام را مراعات کند.تلویزیون طلوع باید که ازمنطق کارگیرد و چیزی راکه نشرمی کند اول باید فکرکند که با منطق و اصول ژورنالیزم سازگاری دارد یانه.
   و من به این شخص می نویسم که دم شمادارید که ازطریق این پیام تان آنرا به مردم نمایان ساختید.

 • بله خطرات دوران حفیظ الله امین دوباره در ذهن و یاد مردم زنده شد ایاوحشی بر خرد کردن به نفع افغانستان خواهد بود به نظرم که هر نوع امید به اینده افغا نستان غلط است و امیدوارم که جامعه جهانی هرچه عاجل کهمک های شان را در افغانستان فطع کند در ان وقت شاید امکان دست رسی مردم به حکومت فدرالی گردد که در انصورت شمشیر زن و کوستیزن معلوم خواهد شد ما دیگر از حکومت دیکتاتوری خسته شدایم به واقعیت بگذارد که هر ملت خودش در مورد سر نوشت اش تصمیم بگیرد تا کی ما در تارکی بسوزیم این شده نمیتواند که یگ تعداد تاریکی و جهل را دوست دارد و بقیه هم در اتش انها بسوزد دوراز اندیشه های انسا نی است به واقعیت.

 • من دوباره ابراز نظر میخواهم در این مورد بکنم من خودم تا هنوز برنامه های طلوع را ندیده ام اما تعریفات زیادی در موردی بر نامه های طلوع شینده ام یگ توصیه کو چکانه به تلویزیون طلوع دارم که این کار را اقای ثابت از روی عقده انجام داد و کار مند های تلویزیون طلوع باید اگاه باشند که متهم به تقلید یا پیروی و تبیغ از سیاست های ایران شده اند که جبار ثابت از این طریق می تواند به شما ظربه محکم بزند دیگر خود دانید باید مواظب باشید .چون در این اوخر برداشتهای که من از سیاست افای ثابت نمودم ادمی است احساساتی بدون که از فکر و اندیشه خود کار بیگرد میخواهد سریع اقدام کند چند روز پیش از تلویزون اریانا که از امریکا پخش میشود ریس پولیس میدان هوای کابل رادیدم که با بی رحمانه ترین بر خورد از وظیفه اش بر کنار کرده بود بدون که واقعیت ها را معلوم کند.اگر جناب ریس پولیس میدان هوای کدام جرم مر تکیب میشد باید اقای ثابت روی اسناد و مدارک این بر خورد را میکرد.

جستجو در کابل پرس