صفحه نخست > عکس > عکس روز > نمایشگاه بین المللی عکس افغانستان جدید از چشم افغانها در سویس

نمایشگاه بین المللی عکس افغانستان جدید از چشم افغانها در سویس

بصیر سیرت
جمعه 17 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یکی از دست آورد های مهم مرکز فوتوژورنالیزم چشم سوم برگزاری نمایشگاه بین المللی عکس افغانستان جدید از چشم افغانهاست که قبلآ بطور گسترده در ده ولایت افغانستان برگزار گردیده بود و اکنون سر از شهر برن سویس کشید و مخاطبان بین المللی را به خود جلب ساخت.

این نمایشگاه از سوی نهاد انکشافی سویس، موسسه هنری آرت لینک سویسی و بخش فرهنگی سفارت آمریکا، توسط مرکزفوتوژورنالیزم چشم سوم راه اندازی گردیده و قرار است در چهار شهر سویس نیز برگزار گردد.
نجیب الله مسافر که در راس هیت افغانستان در افتتاح این نمایشگاه حضور دارد به نمایندگی از عکاسان کشور سخنرانی نموده است.

آقای مسافر به رسانه ها گفت که داشتن یک نمایشگاه بین المللی رابطه عکسان افغانستان را با موسسات بین المللی عکس جهان تامین مینماید و دست آورد دهه اخیر افغانستان مدیون تلاش های گروهی اعضای چشم سوم وعکاسان افغانستان است که منصفانه تمام ارزش های ملی را به نمایشگاه های ملی و بین المللی کشانده است.

هدف از برگزاری این نمایشگاه نشان دادن زوایای پنهان جامعه افغانستان به شهروندان جهان ، تقویت روحیه میهن پرستی در میان مردم، ارزش گزاری به اصل دموکراسی است تا خاطره های جنگ را از ذهن مردم دنیا به دور سازد و به مردم جهان تصویری از یک افغانستان که در حال گذار از بحران است را نشان دهد و کنار آن مردم جهان که در جریان وضعیت فعلی انکشافی قرار نداشته اند قرار گیرد. مردمی که کشور هایشان نقش ارزنده ای در بهبود وضعیت افغانستان داشته اند.

در قالب نمایشگاه بین المللی عکس به منظور معرفی افغانستان و نشان دادن جوانب مثبت در میان ملل جهان، در شماری از کشور ها در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت و فرصتی را در اختیار همگان قرار خواهد داد تا از طریق داده های تصویری بتوانند مسایل افغانستان را تحلیل کنند.

شاکر سیار، مسوول پروگرام ها و ارتباط نهاد انکشافی سویس در افغانستان یکی از اعضای هیت افغانی است که در افتتاح سخنانی را ارایه داشته و هدف از حمایت جدی نمایشگاه انتقال فرآورده های فرهنگی مردم افغانستان توسط عکاسان چشم سوم دانسته و باورمند است که با برگزاری این نمایشگاه بین المللی زوایای پنهان یک دهه انکشاف افغانستان برملا گردیده و جامعه جهانی بر ادامه همکاری های همه جانبه از تمام انکشافات صورت گرفته حراست خواهند نمود.

این نمایشگاه شامل 100 اثر از عکاسان افغانستان است که توسط موسسه عکاسی خبری چشم سوم جمع آوری گردیده و در داخل افغانستان بیش از 60 هزار نفر در ده ولایت افغانستان ازین نمایشگاه ها دیدن نمودند.

قرار است تا یک ماه دیگر این نمایشگاه در پایتخت سویس (KORNHAUSFORUM Kornhausplatz) برگزار است و در ماه اکتوبر همین سال در ژنیف برگزار میگردد.

روی عکس ها کلیک کنید تا آن ها را در اندازه ی بزرگتر ببینید.

كارنامه

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس