صفحه نخست > خبر و گزارش > مواد انفجاری در بدن سگ؛ برادران کرزی به حیوانات هم رحم نمی کنند!

مواد انفجاری در بدن سگ؛ برادران کرزی به حیوانات هم رحم نمی کنند!

کابل پرس خبری
جمعه 21 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: امروز رسانه های داخلی خبر دادند که برادران حامد کرزی در بدن یک سگ مواد انفجاری جابجا کرده و می خواستند در اولسوالی ادرسکن هرات منفجر کنند.

این نخستین بار نیست که گروه قومی طالبان از حیوانات برای انجام بمب گذاری و انفجار استفاده می کنند. پیش از اين طالبان از خر یا الاغ نیز برای انجام حملات مرگبار خود استفاده کرده بودند.

گروه قومی تروریستی طالبان که پشتیبانی و همراهی کامل حکومت مافیایی کرزی را با خود دارد در دو دهه ی گذشته مسئول کشتار ده ها هزار تن و آوارگی میلیون ها تن دیگر از مردمی هستند که بیشتر غیر پشتون می باشند. این گروه مسلح قومی که رابطه ی نزدیک با استخبارات کشورهای مختلف دارد در زمان حاکمیت خود بنام امارت اسلامی جنگ تمام عیاری را با غیر پشتون ها و زنان براه انداخته بودند که این جنگ همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش ها و تصاویری که در رسانه های منتشر شده، طالبان از پوشش زنانه نیز در حملات خود استفاده می کنند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اگر که اوغان از دشمنی با غیر اوغان دست بردارد دو روزه خود را مثل گرگ تکه پاره میکنند.

 • جناب میرهزار،
  اگر وجدان بیدار یک ژورنالیست بیطرف و حرفه ئی را میداشتی، باید اینطور مینوشتی:
  گروه تروریستی طالبان که پشتیبانی و همراهی کامل حکومت مافیایی کرزی را با خود دارد، و حکومت مافیایی کرزی که همراهی کامل امریکا و انگلیس را با خود دارد، در دو دهه و بخصوص درین 11 سالِ که گذشت، مسئول کشتار ده ها هزار تن و آوارگی میلیون ها تن دیگر ازتمام اقوام افغانستان می باشند.......

  • شما حتی در خارج از کشور از طالبان به عنوان ازادی خواه یاد میکنید. حتی تحصیل کرده هایتان. تا شما مردم پشتون بر ضد این وحشیها برنخیزید پس انها قوم تان هستند و شما طرفدارشان. وسلام

  • به جواب آقای مه،
   این ( شما ) گقتن تان خود از طرزتفکر قبیلوی تان نمایندگی میکند. در مقابل کلمه (شما) همیشه کلمه (ما) قرار دارد.
   من بحیث یک فرد نظر خود را بیان کردم. باید طرف سخن تان نیز یک فرد باشد، نه یک قبیله خیالی که مرا به آن منسوب میکنید.
   اینکه به گفته تان کسانی در خارج از کشور از طالبان حمایت میکند، این موضوع را چرا به من تهمت میزنید. من نادر( با نام مستعار) هرگز از جنایتکاران جنگی و طالبان دفاع نکرده ام.
   فلهذا خواهش میکنم، ازین همه کُلی گوئی منصرف شوید و بحیث یک فرد و انسان آزاده قضاوت کنید.
   تشکر

  • با سلام خدمت آقای نادر
   طالبان ۹۹٪ از قوم پشتون هستند. حزب اسلامی ۹۹٪ از قوم پشتون است. حزب حقانی ۹۹٪ از قوم پشتون است. ۹۹٪ قتل ها و جنگها زیر سر این ۳ حزب هستند. دولت فعلی ۹۰٪ از قوم پشتون هستند.
   اگر شما در بین قومتان شروع به انتقاد نکنید و این قاتلان و فاسدان را محکوم نکنید، شما حامیان انها به حساب میآیید.
   شما اگر کابل پرس? را به قومگرایی محکوم میکنید پس من هم قوم شما را به قوم گرایی محکوم میکنم چون سرانتان هیچ وقت به صورت واضح و آشکار عکسلعملی در برابر اینها از خود نشان نمیدهند. مردم عادی مثل شما یا تو نیز از این وحشیها دفاع میکنند. اگر در اروپا زندگی میکنید ،میتوانیم همدیگر را از نزدیک ببینیم و گپی بزنیم. مهمان من باشید.
   اگر این وحشیها از قوم هزاره یا تاجک و ازبک و غیره میبوند و قومشان در مقابل کردارشان سکوت میکردند من با اطمینان کامل قومشان را محکوم میکردم. چون کسی بجز اطرافیان و اقوامشان انها را رام کرده نمیتواند. خوی و خاصیت هر کس پیش قومش بهتر معلوم است.
   چرا داکتری مثل احمد زی قتلهای عبدا...رحمان را محکوم نمیکند؟چون از قومش میترسد.
   شما شاید انسان پاک و خوبی باشید اما سکوتتان انسانیتتان را زیر سوال میبرد.
   با احترامات فراوان

  • سلام متقایل به آقای مه،
   اول: من همیشه از تروریستان مانند طالبان، حکمتیار، حقانی وعیره آشغال های جنگسالاران انتقاد کرده ام. اما هیچ وقت مانند شما تمام قوم این ها را شریک جرم شان نمیدانم.
   آیا شما حاضرید که مسؤلیت ویرانی کابل و کشتار 65 هزار کابلی را بدوش خود بیگیرید، بخاطریکه آنهمه جنایت به امرجنگسالار یکه از قوم شماست، عملی شده؟
   دوم: شما از کجا میدانید، که من مربوط کدام قوم هستم؟
   به نظر من، هرگوشهء افغانستان وطنم و هرفرد صادق و مردم دوست آن خواهر و برادر من است. من نمیخواهم که چند تا جنگسالار و جنایتکار مرا به خود منسوب کند و بالای من بنام (قوم خود) حکمروائی کند. و صحنه زندگی کردن را فقط در یک ولایتِ تحتِ نفوذ خودش تنگ سازد.
   سوم: شما چرا مرا در جرم افراد مانند احمدزی و دیگر آشغال ها دخیل میسازید؟ من در کجا مقابل جنایتِ که به حق هموطنم شده، سکوت اختیار کرده ام؟
   تفاوت بین من و تو درین است، که من عقیده دارم، که به جرم یک فرد تمام فامیل او را از تیغ نباید کشید. هر فرد باید خودش جوابگوی اعمال خود باشد. اما شما تمام فامیل اورا به دار میزنید.
   خواهش میکنم، از شعار دادن های بیجا منصرف شوید. اگروطنت را ومردم بیچاره را بدون تبعیض قومی و زبانی دوست داری، پس برادر من هستی و برایت احترام دارم.

 • هه هه تمدن پشتونیزم!...

 • آقای عزیزی تشکر از پیام تان به من.
  سایت کابل پرس? مربوط خوانندگان مانند من نیست، بلکه سایت شخصی آقای میرهزار است و مسؤلیت آن هم بدوش خودش.
  شخص خودم به بسیاری از سایت ها در جمله به سایت کابل پرس سر میزنم، بدون آنکه با سیاست آن سایت موافق باشم.
  اینکه نویسندگان با طرز تفکر مختلف و متضاد نوشته هایشانرا درین سایت نشر میکنند و کابل پرس آنرا سانسور نمیکند، کار بسیار خوب و مهم است. ازینطریق خوانندگان از افکار مختلف در جامعه آگاه میشوند. کسانیکه در پیام های شان به همدیگر دشنام میدهند، آقای میرهزار مسؤل این دشنام ها نیست، زیرا این سیاست " کایل پرس سانسور نمیکند". دشنام دهندگان در قدم اول به شخصیت خود شان صدمه میزنند.
  اما متأسفانه طرز تفکر گرداننده این سایت نیز به مرور زمان خیلی تغیر کرده است. در اوایل منحیث یک ژورنالیست جوان و حرفه ئی کوشید که بیطرفی خود را حفظ کند. اما به مرور زمان خودش نیز مانند بعضی نویسندگان این سایت راه و رسم قبیله گرائی را در پیش گرفت. دیگر او بحیث یک انسان آزاده فکر نمیکند، بلکه بحیث یک هزاره فکر میکند. در مقابل، تمام ملیت پشتون را دشمن همه ملیت های غیر پشتون و بخصوص دشمن هزاره ها قلمداد میدهد. از همه ظالمانه تر، ایشان جنایات طالبان و دولت دستنشانده را نیز به تمام قوم پشتون نسبت میدهد. که این خود یک طرز تفکر شوینیستی ست.
  منطق به ما اجازه نمیدهد، که جنایات یک رهبر قومی را به تمام قومش نسبت داد، همچنین جنایات یک حزب و یا یک گروه را نمیتوان به تمام قومش (که تصادفاّ زبان مشترک دارند) نسبت داد. منطق و فکر سالم به ما امر میکند، که هر فرد مسؤل اعمال و گفتار خود است و به جرم یک گروه نباید تمام قومش مجرم شناخته شود. در حالیکه این گروه به حق قوم خودش بیشترین جنایات را روا میدارد.
  اما چنانچه متذکر شدم، آقای میرهزار متأسفانه راه منطق، بیطرفی و آزاده گی را ( که خاصه یک ژورنالیست باید باشد) رها کرده است. بازهم برایش مؤفقیت و استقلال فکری آرزو میکنم.

 • مرگ به اوغان های خرررررررررررررررررر!!!

 • دوستان عزیز
  من فکر می کنم وقتی ما خوانندگان که بخشی از مردم افغانستان هستیم به همیدیگر فحش می دهیم، این گناه کابل پرس? نیست. این فحش دادن در ذهن ما وجود دارد و اگر کابل پرس نباید این فحش دادن جایش را پیدا می کند.
  به نظر من، قومگرایی، بد زبانی، فحش و دشنام، بی فرهنگی و این مسایل از واقعیت های افغانستان است و کابل پرس مسوول ان نیست. دوستان می توانند با منطق، ارام و با زبان خوب به همدیگر حرف بزنند. هزاران سایت ازاد برای مردمان مختلف وجود دارد اما به اندازه ی افغانها کسی در انها به همدیگر توهین و دشنام ارسال نمی کنند. پس عیب کار در جای دیگر است و کابل پرس یک بهانه است.

 • 99 فیصد نی 100 فیصد طالبان از قوم مهلک و تروریزم پشتون است به خدا باور کنید که من خودم پشتون هستیم ولی از نام اش بدم میاید چرا که اصلاح پذیر نیست و همیشه باغی هستند ودولت هم پشتون بوده وبه ضد دولت همین پشتون ها جنگ هم میکنند .یک تاجک هزاره ازبک با غریبی خود مصروف است ولی همین دهری ها است که از جنگ سیر نمیشوند ودریک غیرت جاهلی گیرمانده اند که ما پشتون هستیم وغیرت داریم وننگ داریم ... هیچ تبع افغانستان صفت خود خودش نکرده من وقوم ام بهتر استم ولی همین پشتون ها که خدا هدایت شان کند تمام روز صفت خود را میکنند .وشرم هم ندارند که همین کلمات را میزنند .
  از مدت 300 سال میشود که این قوم بالای چوکی نشسته است وهیچ تفاوتی هم نیامده است .
  مردم شریف افغانستان ! ( پشتون ، تاجک ، هزاره ، ازبک و......... ) اینبار نگذارید که طالب بالایتان حکومت کند ویک دل ویک جان شوید تا کشور ما را از ین لکه بدنامی مبرا سازیم ودیگر دستان خارجی قطع نمایم که ما را به ضد خود ما استعمال کند .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس