صفحه نخست > خبر و گزارش > بازگشت اجباری پناهجویی 34 ساله افغانستانی توسط یک دادگاه فدرال استرالیا لغو شد!

بازگشت اجباری پناهجویی 34 ساله افغانستانی توسط یک دادگاه فدرال استرالیا لغو شد!

کابل پرس خبری
شنبه 22 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آخرین خبر حاکی از آن است که دادگاهی در استرالیا، حکم بازگشت این پناهجوی 24 ساله را به افغانستان لغو کرده است. این پناهجو فعلا در بازداشتگاهی در سیدنی بسر می برد و وکلای وی تلاش دارند تا دوسیه ی پناهندگی او را دوباره به جریان بیاندازند. یک فعال حقوق بشر استرالیایی به کابل پرس? گفته است که آنان با تصمیم های اداره ی مهاجرت استرالیا برای بازگشت اجباری پناهجویان به شدت مقابله می کنند. او همچنین از جامعه ی پناهندگان افغانستانی خواست که با راه اندازی تظاهرات و ارایه ی واقعیت هایی که در رسانه های استرالیا به آن پرداخته نمی شود، نسبت به روشنی افکار عمومی اقدام کنند.

بازگشت اجباری یک پناهجوی افغانستانی از استرالیا در پی قرارداد ننگین حکومت مافیایی طالبانی کرزی

جمعه 21 سپتامبر 2012, نویسنده: کابل پرس? خبری

کابل پرس: رسانه های محلی استرالیا خبر داده اند که تلاش های مدافعان حقوق پناهجویان در این کشور برای جلوگیری از بازگشت یک پناهجوی افغانستانی به نتیجه ای نرسیده و دولت قصد دارد وی را فردا به افغانستان بازگرداند.

رسانه های استرالیایی نوشته اند که این پناهجو 34 سال سن دارد و از ولایت غزنی می باشد. تصمیم بازگرداندن اجباری این پناهجو پس از آن گرفته شده که یک دادگاه فدرال استرالیا تصمیم به عدم رد تصمیم اداره مهاجرت این کشور گرفته است. گفته می شود که همین اکنون ده پناهجوی افغانستانی در وضعیت مشابهی قرار دارند و دولت استرالیا قصد بازگشت آنان را دارد. در کنار این مساله سفارت افغانستان در استرالیا نیز چندی پیش برای تهیه ی مدارک عبور برای بازگشت پناهجویان قول مساعدت داده بود.

در ماه اپریل سال روان میلادی فعالان حقوق بشر استرالیایی به کابل پرس گفته بودند که سفارت افغانستان در استرالیا در اقدام بی شرمانه ای برگه های عبور برای اخراج پناهجویان افغانستانی در استرالیا را آماده کرده و دولت استرالیا زمینه های بازگشت تعدادی زیادی از پناهجویان را آماده کرده است. یکی از فعالان حقوق بشر در سیدنی به کابل پرس گفته بود که معامله پنهانی بین حکومت افغانستان و استرالیا صورت گرفته و سفارت افغانستان با تهیه اوراق تردد برای بازگشت اجباری پناهجویان آمادگی گرفته است. این اقدام سفارت افغانستان در استرالیا چند ماه پس از آن صورت می گیرد که حکومت مافیایی حامد کرزی قرارداد ننگینی را با دولت استرالیا به امضا رسانده تا پناهجویان به اجبار از این کشور اخراج شوند.
یکی از علت های اصلی امضای چنین قراردادی این است که بیشتر پناهجویان در استرالیا از قوم و قبیله ی کرزی (افغان یا پشتون) نیستند. حکومت مافیایی کرزی و شبکه های پشتونیستی از آن بیم دارند که پذیرفته شدن انبوه غیر افغان ها به عنوان پناهنده در کشورهای غربی، آينده ی حکومت های مرتجع و خودکامه ی افغان را با خطر انداخته و غیر افغان ها را به لحاظ مالی، علمی و فرهنگی غنی تر می سازد. اکنون حکومت کرزی همچنانکه در همسویی کامل با طالبان قرار داشته و اهداف قومی قبیله ای خود را دنبال می کند، در بیرون از افغانستان نیز همین سیاست را با لابی گری شبکه های پشتونیستی و استخباراتی خود به پیش می برد.

دولت استرالیا در حالی قصد بازگشت پناهجوی افغانستانی را دارد که در نقاط مختلف درگیری های خونین جریان دارد و همه روزه عده ی زیادی در نتیجه ی حملات گروه تروریستی قومی طالبان جانشان را از دست می دهند. در همین حال دولت های کشورهای مختلف به شهروندان خود به شدت توصیه کرده اند که به دلیل عدم امنیت، از سفر به افغانستان خودداری کنند.

حکومت کرزی چندی پیش نیز قرارداد مشابهی را با دولت ناروی امضا کرد که به همین دلیل پناهجویان زیادی را در این کشور با خطر اخراج مواجه کرده است.
به نظر می رسد که حکومت کرزی که ارگ را به پایگاه تروریزم تبدیل کرده ، در داخل و خارج از افغانستان بلای جان مردم شده است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • چرا از وطن فرار میکنید، کار خوب شد که این برادر را فرستادند ۳۰ میلیون در این وطن زندگی میکنند دست بدست هم دهید کشور را آباد کنید فرار راه حل نیست،
  قمـــــــــــــــر جاغوری

  • قمر جان مكر در خواب حساب كردى.حساب اين ملك معلوم نيست.هركى از معده خود ارقام ميدهد.حفيظ الله امين 16 مليون كفته بود و كفته بود كه يك مليون زنده بماند برايش سوسياليزم ساخته شود كافيست. سليمان خرزوى كفته بود كه بشتونها 85% نفوس را تشكيل ميدهند.
   سوال من اينست كه ايا بشتونها با كستانى را هم او غو كفته حساب ميكنند و يا انها در سر شمارى با كستان امده اند؟

 • جاغوری قمر ندارد هر چی دارد خورشید دارید و چشمان دلشان باز است و میداند و ضعیت مردم هزاره را در هزارستان . در یک کلام دولت فاشیست کرزی بقول هزارگی نزدیک خوش ودوردیده ندارد . جاغوری اصیل

  • جواب خوبی به این قمرک دادی
   د هزارستان قمرنداریم قمرک اوغویه ،که از کرزی دفا موکو نه ،مردم مجبور شده اند که این همه خطر و مشکلات را پذیرفته مهاجرت میکنند ،اگه د افغانستان امنیت باشه هیجکس دوست نداره وطنش را ترک کنه .این ۳۰ میلیون آدم از نا امنی و فقر در عذاب اند ،باز سازی افغانستان به دست مردم نیست حکومت فاسد کرزی و تیم مافیایی اش پول های بیت لمال را حیف و میل میکنند و کم و بیش هم اگه مصرف میکنه در مناطق پشتون نشین است کی امروز جور میکنه فردا یش برادران ناراضی اش دوباره خراب میکنه .

 • کدام وطن، کدام حکومت، هر روز صد ها هموطن ما کشته میشود گاهی توسط مامورین دولت و گاهی هم توسط برادران کرزی. گفته برادرم مثل گفته ملیکه پاریس است که می گفت مردم به جای نان کیک بخورد. بی خبر از اینکه مردم توان خریدن نان را ندارد چی طور کیک بخورد.
  اول حکومت مافیای ما آقائی کرزی بکوشد تا امنیت در کشور بیاورد. اگر امنیت در کشور باشد هیچ هموطن ما به طرف خارج سفر نمی کند. کرزی دیگر کار خو از رویش نه می آید به جز اینکه باعث بد بختی مردم هم در داخل و هم در خارج از کشور می شه.

 • وقتی پولیس توجه ندارد کرزی توجه ندارد فرار میکنید؟؟؟بی حمت ها!!!راهی بیرون رفت بسنجید نه راهی فرار!! درست تو فرار کردی و آرام شدی آیا فامیل یا قوم نداری؟؟؟ همیش منفی گوی، عقده، نفرت در خون کثیف ما افغان ها جریان دارد، بیاید به سر مردم میخ نزنیم، به شفیع های دیوانه ارزش ندهیم رقص مرده را به مردم نشان ندهیم به مزاری جنایتکار ارزش ندهیم سینه مردم بیچاره را قطع نکنیم به قمبر های لنگ ارزش ندهیم،تا بتوانیم وطن بهتر آباد کنیم.
  قمـــــــــــــــر جاغوری

 • كشور استرليا حق ندارد كه انسانيكه بخاطر نجات جانش به انجا بناه ميبرد بفرستد.انها به جهان تعهد كردند كه از حقوق بشر حمايت ميكنند.اكر اينجا ارام است بس جرا به هزار ها نفر عسكر و اتباع خارجى كشته ميشود؟امروز مردم ما مجبور است كه ازين دوزخ خودرا بيرون بكشد.

 • سلام دارم خدمت خوانندگان سایت کابل پرس? من در شهر ملبورن استرالیا زندگی میکنم و تقاضای پنا هندگیم رد شده فعلا باویزای پروتکشن فقط برای دو ماه دیگر حق ماندن در استرا لیا را دارم من نزدیک به سه سال است در بیسرنوشتی و تهدید اخراج اجباری زندگی میکنم در بد ترین شرایت کی تمام این وظعیت و مشکلات پس ازامظاو توافق طرفین وزارت مها جرت افغاستان و وزارت مهاجرت کشور استالیا امظا و قرداد بسته شده شروع شد تعداد کسانی کی شرایط منو دارند در سراسر کشور استرالیا تقریبا به ۱۵۶نفر میرست از تمام دوستان خواهشمندم که درین مورد انتقا دات خویش را بنویست و درین راستا با ما یاری کنند و گرنه ما را به دوزخ میفرستت کی اسلا دوست نداریم برگردیم

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس