صفحه نخست > کارتون > در زمان جهاد کشتن مسلمان حرام نبود، اکنون حرام است!

در زمان جهاد کشتن مسلمان حرام نبود، اکنون حرام است!

یک کارتون
عتیق شاهد
شنبه 22 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Dostan aziz tashakar az khabar hai tan ka badast nashar misaparant

  آنلاین : http://khrasan-land.blogspot.com

 • سیاف همکار قاتلان مسعود است ورهکشکا و همکار طالبان در بین نیروی های ضد طالبان بود. با انهم از طالبان کرده بهتر است ولی از ترس جان و مال و ثروت باد اورده زمان جهاد با نظام کرزی همکاری کرد که نام جنگ سالار و خانه ویرانی ها و خانه جنگی های ۱۹۹۲ از سرش پس شود

 • کیها قاتل نبودند که سیاف را می گویی؟ از دوران جهاد که بگذریم، در دوران جنگهای داخلی بعد از جهاد، کیها جنایت نکردند؟ گلبدین با کمک سک های خود از چهارآسیاب کابل و کابلیان را به راکت می بست؛ مسعود و شورای نظار مناطق و مردم چهاآسیاب ووافشار و ... را به راکت میزد؛ سیافیان شیخ الحدیث مردم تحت تسلط هزاره ها را ظالمانه می کشت؛ هزاره ها به خصوص (وحدتی های مزاری و محقق) به نوبه خود با امثال دیوانه چون (شفیع دیوانه) هر آنچه را یاد داشتند بر مردان و زنان اقوام دیگر انجام دادند. وحشت ملیشه های ازبیک دوستم (گلیم جمع) را همه آنهای که در آن دوران کلان بودند فراموش نمی کنند. تاریخ دو دهه کشور این همه را ثابت ساخته است.
  باور کنید زمانیکه این ها (گلبدین، سیاف، مسعودیان، دوستم و محقق) لاف از وطندوستیو اسلام می زنند، بسیار ازرده میشوم.
  شما ای برادران عزیزبه هر قوم که منسوب هستید! لطفا خوب را خوب بگوید و بد را بد اگرچه از قوم خودتان باشد. صرف جنایات اقوام دیگر را نه بلکه بالای خود هم انتقاد نماید. در آنصورت قضاوت شما ملی خواهد بود.

  • محترم آریا سلام .
   متعصب نباشید ، گلم جمع شخص دیگری بود . جنرال دوستم شخص دیگری است ، جنرال دوستم درخرابی وویرانی کابل
   دست نداشت ، اگرتعصب نمیداشتی اعتراف میکردی که جنرال دوستم به افغانستان خدمت کرده است .
   اول فکرکرده بعد بنویسید نصیحت خودرا اول به خود ت بگو وبشنو، اگرازآب پاک بیرون شدی بعدأ به دیگران نصیحت کن . خودشما به فساد وخیانت آلوده هستید . جنرال دوستم کابل را راکت باران نکرده است وبالای مردم افشارتجاوزوقتل عام
   نکرده است راه کابلرا به طالبان تسلیم نداده است .

 • آیا روزی خواهد رسید، که همه ای جنایتکاران جنگی و قاتلین 65 هزار کابلی در یک دادگاه بین المللی محاکمه شوند؟
  آیا این آرزوی ما برآورده خواهد شد، که عکس کثیف سیاف را در قطاراول محکومین مقابل دادگاه مشاهده کنیم؟
  به امید آن روز!

  • dar qadame awal bayad qateleene 2 million ensane watanam ke dar zamane jahad shaheed shodanad wa ameleene kharabiye tamame afghanistan mohakema shawad
   ok

  • باز هم نام یک جنایت کار را گرفتی. نه تنها عکس سیاف، بلکه از دوستم، گلبدین، محقق هم...! او بیادر جرات این را داشته باش تا جنایت کار قوم خودرا هم معرفی کنی نه تنها از سیاف را.

  • یک عینک بیگیر آریا
   شما مثل غرها غال مغال نکنید. بروید و آرشیوه کابل پرس? را ببینید تا در مورد همه این جنایت کاران انتقاد پیدا کنید و بخوانید.
   این برادران خونی شما هستند که نمیخواهند دادگاه تشکیل شود. چون میترسند.
   جنگهای داخلی پایان یافته اما برادران خونی شما مثل سگهای هار به جان مردم غریب افتاده اند.
   حالا نام این برادران شما طالب است یا گلبدین یا حقانی یا این ‍ادم خور بالا سیاف.
   کاش این برادران وحشی شما به جان محقق و دوستم و دبل عبدا... و فهیم و دیگرانشان میرفتند.
   حتی خواهران خونی شما بمب بستن و جنت رفتن را یاد گرفته اند. شاید وعده ۷۰ فرشته بچه نما به انها داد شده. باید آقای شما گلبدین را پرسید.

  • چقدر احمق هستی! اولا اینکه شما نوشته مرا به دقت نخوانده اید که عقیده مرا درک کنید. دوم اینکه من محصل سال 4 دانشکده حقوق دانشگاه کابل هستم. هزاره هستم و به آن می بالیدم اما زمانیکه در منطقه خود واقع میرویس میدان در کناری فجایع سیافیان، فجایع طرفداران مزاری را دیدم از بالیدن به قوم خود پشیمان شدم.
   برادرکم! اگر می خواهی با من رویرو در اینمورد بحث کنی از پرده خارج شو ادرست را برایم بده تا در صحن دانشگاه با هم بحث نمایم. آنوقت مرا خوب خواهی شناخت.

  • دانشگاه حقوق کابل لول کشتی مره از خنده. احمق خودتان تشریف دارید که به دانشگاه حقوق کابل مینازید.
   نوش جانت. آینده این مملکت روشن تر خواهد شد.
   lol

  • مه جان! ثابت ساختی که واقعا احمق هستی . کجای نوشته من خنده داشت. و دیگر بس! با کسیکه از در منطق پیش نمی آید بحث بی فایده است. واذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما. یعنی اگر جاهل به تو صدا زد فقط برایش سلام بده و راهت را بگیر. من هم رفتم و تو را در جهالت ات تنها گذاشتم.

  • جناب دانش آموز دانشکده حقوق کابل، نخست اینکه کوشش کنید راست‌گو باشید، هزاره بودن شما بسیار مورد شک است، تیره و تبار افتخار و سربلندی نیست که شما به هزاره بودنتان می‌بالیده‌اید، دیگر اینکه جنایت باند مزاری جنایت گروهی است و ربط به عموم هزاره‌ها ندارد که شما بعداً از هزاره بودنتان شرمسار شده‌اید.
   .
   اینکه میگویید من در فلان دانشگاه درس می‌خوانم و یا خوانده‌ام فضل فروشی است و کمک به استدلال شما نخواهد کرد. در بحث‌های همگانی مهم نیست که شما دانش آموز هستید و یا پروفسور، دانش شما در نوع استدلالتان روشن خواهد شد.

 • هه هه هه هه !
  سلام ودرود بر همه تان چقدر جای تاسف است که یک عالم یک مفسر قران که این کار ها را انجام میدهد از جاهل چهار پا چی گله وقتکه رژیم داکترصاحب نجیب خدا بیامورز که بخاطر این وطن واین خاک ویران سر خود را از دست داد مردم وخاک خود نفروخت وتا آخرین لحظه از زنده گی خود از خاک خود دفاع کرد ولی وقتکه حالات سرش تنگ آمد ومجاهدین هم پی درپی صفوف شان را پیش آورده میرفت داکترصاحب مجبور شد که ازاینکه مردم تلف نشود استعفاء داد وگفت که باید برادران مجاهدین حاکمیت کشور رابه دست بگیرند وکشور را رهبری نمایند . نجیب استعفاء داد ودار ومدار حکومت همه را به مجاهدین تسلیم داد اردو سه صد هزارنفری مجهزبا تمام وسایل جنگی ودفاعی وغیره وبلاخره تمام حکومت را رها کرده ومجاهدین به قدرت رسیدند .
  مجاهدین وقتکه به قدرت رسیدند وحکومت را اشغال کردند بین خود جور نشدند ویکی به ضد دیگر بخاطر بدست آوردن چوکی شهر کابل را به مخروبه مبدل کرده و ده ها هزار مردم شریف کابل شهید وآواره وبی ناموس شدند .ومحترم سیاف این فرمان را صادر کرد که شهر کابل باید از یک متر عمق باید آفتاب بخورد و کثافت های کمونست ها باید پاک شود .
  گلبدین وافراد وابسته شان حتی از انسان ها سگ ساخته بود که مردم را ازار واذیت میکردند وهزار ها فجایع دیگر .
  وحدتیان وهزار ها بالای مردم میخ میکوبیدند وسرشان را از تن جدا میکرد ورقص مرده را به نمایش میگذاشتند .
  دوستم وهمکاران شان هزارها بی ناموسی وبی غیرتی دیگر
  احمد شاه مسعود تمام کابل را ویران وهزار ها خانه را چپاول وصد ها بی ناموس دیگر حال چهار راهی صحت عامه را هم بنام وی مسمی ساخته است که بسیار کارهای خوبی را انجام داده است . از روز مرگ اش نیز تجلیل بعمل میاید
  من نمی فهمم که افغان های عزیز چرا حقیقت را پنهان نموده اند واخر روز اخرت هم پیش روی داریم وحقیقت را به جهاننیان روش سازید واین جنایت کاران را مثل سگ های درنده به جزای اعمال شان برسانید .
  این جنایت کاران قران زده کعبه است که در داخل خانه خدا به این ها قسم دادند که دیگر جنگ نکنید واین سیاه گوشان از قران وکعبه هم منکر شدند وبه خرگری خود ادامه دادند وحال برایشان القاب قهرمان ومقاومت را هم یاد میکنند .
  افغانستان که روزش خراب است همین علت است که خاین را قهرمان میگویم وقهرمان و وطن پرست را کمونست وکافر آخر خو یک کمی قضاوت هم کنید.
  بلاخره برای تان بگویم که تاثیرات عملکرد های همین جنایت کاران بود که هزاران سال دیگر را دربر خواهد گرفت تا کشور ما به یک کشور انسانیت برگردد
  تمام مردم ازنعمت سواد محروم مانند .مکاتب ویران شد پوهنتون ها ویران شد کادر های علمی ومعلمین مسلکی به یک نام ودیگرنام شهید شدند وتاسیسات عامه وفابریکه های تولیدی از کار افتاد و منابع طبعی چوروچپاول شد کودکستان ها ویران شد ودیگر چی داریم که افتخار میکنیم که ما افغان هستیم ؟
  تشکراز توجه تان
  غم شریکک خدا پرست وطن پرست مردم پرست .
  از گردیز پکتیا .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس