صفحه نخست > خبر و گزارش > فرماندهان ارشد کوچی ملا ذاکر کوچی و ملا آغا جان کوچی در میان گروه های تروریستی!

فرماندهان ارشد کوچی ملا ذاکر کوچی و ملا آغا جان کوچی در میان گروه های تروریستی!

کابل پرس خبری
يكشنبه 23 سپتامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: امروز رسانه های محلی افغانستان گزارش کرده اند که دو فرمانده ی ارشد کوچی بنام های ملا ذاکر کوچی و ملا آغا جان کوچی در جریان عملیات نیروهای ائتلاف در منطقه ی قره باغ ولایت غزنی کشته شدند. این دو فرمانده ی کوچی که نقش مهمی را در هدایت حملات سالانه کوچی ها در این ولایت بر عهده داشته اند، با شبکه ی تروریستی حقانی در ارتباط مستقیم بوده اند و در جریان کشته شدنشان در میان این نیروهای این شبکه بودند. منابع مختلف می گویند این دو تن از سران مسلح کوچی جزو کسانی بودند که حملات مرگبار را به نفع گروه های تروریستی از جمله طالبان در هجوم خونین سالانه کوچی ها در غزنی سامان می دادند.

همه ساله کوچی های تمام مسلح همراه با موترهای تیزرفتار و گاه همراه با بیرق طالبان در نقاط مختلف کشور از جمله غزنی و میدان حملات خونینی را علیه باشندگان محل با حمایت و پشتیبانی طالبان و حکومت براه می اندازند. در جریان این حملات آنان دست به غارت اموال مردم زده، خانه های آنان را به آتش می کشند و زمین های آنان را تخریب می کنند. گزارش ها و اسناد منتشر شده نشان می دهد که کوچی ها در چند مورد مردم محل را اسیر کرده؛ در برخی موارد گوش و بینی و دستان آنان را بریده و یا سنگسار کرده؛ با اسب بر جنازه ی آنان تاخته و دست آخر جنازه ها را به آتش کشیدند. آنان همچنین با توهین به مقدسات و باورهای دینی مردم، مساجد و کتاب های قرآن را به آتش کشیده اند.

گزارش ها درباره کشته شدن دو فرمانده ارشد کوچی ملا ذاکر کوچی و ملا آغا جان کوچی در حالی منتشر می شود که منابع مختلف تایید می کنند نعیم کوچی، ککوزی و گلاب کور از فرماندهان ارشد گروه کوچی ارتباطات مستقیم با شبکه های تروریستی و استخبارات نظامی پاکستان دارند. این فرماندهان کوچی در قسمت حملات خونین به باشندگان بهسود و دایمیرداد فعال می باشند و در چند سال اخیر حملات آنان و کوچی های تحت امرشان، ده ها تن کشته و هزاران فامیل مجبور به ترک خانه هایشان شدند.

از سوی دیگر برخی رسانه های افغانستان نیز نوشته اند که "ملا تره خیل یکی از نماینده های کوچی ها در ولسی جرگه درهمکاری مستقیم با عبدالحکیم گوندی عضو ارشد «شورای امنیت ملی» ( که فعلاً تخلص خود را به حکیم نورزی تغییرداده) هزاران تن از افراد مسلح را درشهر کابل مستقر کرده است. حکیم گوندی از یاران نزدیک حفیظ الله امین رئیس جمهور «خلقی» بود که به «قصاب» لقب یافته و درنتیجۀ کودتای ارتش شوروی از قدرت خلع وکشته شد. گوندی پس از بیست سال از بلجیم به کابل برگشت ودرصف عزیزان ومافیای قومی قرار گرفت. انتقال وجا به جایی افراد که عمدتاً ازخارج کابل آورده می شوند تحت نام خانواده های کوچی ها صورت می گیرد. ملاتره خیل سعی دارد با استفاده از موقعیت سیار کوچی ها، افراد تازه انتقال داده شده را در نقاطی که ازنظر نظامی سوق الجیش مهم به شمار می روند مستقر کند."
برخی رسانه ها نیز نوشته اند که افراد مسلح تره خیل دزدان شبانه ای را تشکیل می دهند که در اطراف کابل مردم را چور می کنند.

در کنار این منابع کابل پرس? می گویند که ملاتره خیل که روابط بسیار گرم و نزدیک با طالبان و استخبارات نظامی پاکستان آی اس آی از طریق کریم خرم رییس دفتر فعلی حامد کرزی دارد.

کوچی گری یکی از معضلات جدی در کشوری ست که فعلا افغانستان نام دارد. کوچی ها بیش از یک قرن با حمایت حاکمان افغانستان در جریان ارتکاب شدید ترین جنایات بشری اشتراک داشتند و زمین های مردم را به زور به نام خود کرده اند. در شرایط فعلی نیز علاوه بر ادامه داشتن روند غصب زمین توسط کوچی ها، همکاری آنان در جابجا سازی تروریست ها، قاچاق مواد مخدر، قاچاق اشیاء تاریخی و قاچاق اسلحه موضوعات نگرانن کننده ی دیگر می باشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • بسیار حوب کار شده که مر دار شده است
    انها باید در ادیره مسلمانان دفن نشود باید سو ختانده شود
    اگر انها در قبرستان مسلمانان دفن شود از خاطر انها تمام کسانیگه در همان قبرستان دفن شده به دوزخ میروند به ان خاطر است که انها باید پیش سک انداخته شود تا سگ ها و گرگ ها و یا برنده های گوشتخوار بخورد صوابش بیشتر از ان است که دفن شود.
    فرمان ملا محمد عمر اخون .

  • اریا حقوق دانشگاه کابل چی میگه؟ lol

  • این است نمونه جنایت این وحشی ها که داد از اسلام محمدی می زنند ، و این است اعمال شان که قران را در حمله امسال در داده اند در آتش!!

  • دولت های گذشته وحال از کوچی های خانه بدوش استفاده سیاسی و قومی برای شعله ور داشتن تنش و یک حربه در مقابل یکتعداد مردم و از جمله مردم فقیر و دست خالی که در قعر طبیعت برف و عدم امکانات ابتدایی ترین زندهگی قرار دارد میکند والی زمین های فراوان بکردولتی و رود های خروشان در کنار ان وجود دارد تا به هموطنان کوچی ما نه قبایل انطرف سر حد توزیع شود. تا کوچی ها از خانه بدوش بی دوایی بیسوادی و زنده گی بدوی که در این قرن ۲۱ لایق هیچ انسان نیست نجات یابد و هم منازعه استخوان سوز و منبع اصلی تنش وبحران قومی که تنها بسود دشمنان ابادی وترقی و برادری ووحدت ملی افغانستان خاتمه میابد.دولت میتواند و توان دارد مانند که برادران پشتون را از جنوب به کندز و بغلان فاریاب بلخ زمین های دولتی داده بود و هم چنان یکتعداد هزاره ها را که در بلخ دولت اباد خان اباد کندز زمین داده بود به برادران مظلوم هموطن کوچی هم زمین های دولتی در سایر نقاط افغانستان و شمال وحتی مرکز زمین های دولتی جهت اسکان دایمی کوچی ها توزیع شود . مطمین هستم ملیت های باهم برادر افغانستان بدون کدام برخورد در صورت توزیع عادلانه و معقولانه زمین از برخورد پرهیز میکنند مانند بغلان دوشی بلخ کندز پشتون ها و سایر ملیت ها کدام در گیری قومی نداشته اند. بشرطیکه حکام و دولت از ایشان استفاده سیاسی نکند. با احترام منیر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس