صفحه نخست > دیدگاه > در کنار ایمان عقل هم ضروریست!

در کنار ایمان عقل هم ضروریست!

حسين زاهدی
شنبه 15 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در این غوغا و آشوب فراگنی دو دسته از حلقات بهره مضاعف میبرند در درجه نخست روزنامه های که اقدام به نشر این کاریکاتور میکنند و شخص کاریکاتوریست که ثروت و شهرت نصیبش میشود و در قدم بعدی افراد و گروهای اسلام گراست که از این نوع فرصت ها برای کسب قدرت و نفوذ بیشتر در بین جامعه بهره برداری سیاسی میکنند و تنها ضربه و ضرر مستقم متوجه اسلام و مسلمانان میشود به این دلیل که از اسلام به تکرار خشونت و خودخواهی و از مسلمانان ایمان داران بی عقل را به نمایش میگذارد.

برای بار اول در سال ۲۰۰۶ میلادی تظاهرات علیه انتشار کاریکاتورهای محمد پیامبر اسلام در یک روزنامه دانمارکی بیشتر از ده نفر جانشان را تنها در افغانستان از دست دادند و اما در این اواخر با نشر دوباره از این دست کاریکاتورها در چند کشور اسلامی و غربی و در جهان اسلام اعتراض های را با خود به همراه داشت که در این میان تعدادی در افغانستان هنوز به این آشوب و بلوایی ادامه میدهند.

اینکه انتشار این کاریکاتورها به چه میزانی نادرست است نظری ندارم اما چند نکته را نباید فراموش کرد که حادثه یازده هم سپتامبر نقطه ی عطف یست که باید به آن توجه کرد٬ انتشار این نوع کاریکاتورها پس از حملات توروریستی بر برجهای تجارتی نیورک آغاز شده است همانطور که این حملات نمیتواند حمله مسلمانان به غرب محسوب شود انتشار این کاریکاتورها را هم نمیشود حمله غرب و مسیحیت به جهان اسلام و اعتقادات مسلمانان دانست تصورات کاریکاتوریست دانمارکی به همان میزان از محمد و اسلام است که تصور گروه های تندرو و تروریست که منسوب به اسلام شناخته میشوند نسبت به جهان غرب و مسحیت است یا به عبارت دیگر واکنش و برداشت شخصی کاریکاتوریست دانمارکی احتمالا ناشی از حملات غیر انسانی گروه های تندرو اسلامیست که این گونه تصورات اش را در قالب کاریکاتور از اسلام و و اعتقادات اسلامی به نمایش گذاشته است.

در این غوغا و آشوب فراگنی دو دسته ازحلقات بهره مضاعف میبرند در درجه نخست روزنامه های که اقدام به نشر این کاریکاتور میکنند و شخص کاریکاتوریست که ثروت و شهرت نصیبش میشود و در قدم بعدی افراد و گروهای اسلام گراست که از این نوع فرصت ها برای کسب قدرت و نفوذ بیشتر در بین جامعه بهره برداری سیاسی میکنند و تنها ضربه و ضرر مستقم متوجه اسلام و مسلمانان میشود به این دلیل که از اسلام به تکرار خشونت و خودخواهی و از مسلمانان ایمان داران بی عقل را به نمایش میگذارد.

به نقل از نویسنده روزنامه نیورک تامیز "روحانیون دانمارکی برای حساس شدن قضیه و برای برانگیخته شدن بیشتر احساست مسلمانان کاریکاتورهای نا مربوط و زننده تر از کاریکاتورهای روزنامه های دانمارکی را به مردم نشان داده اند" که این خود نیز جفای دیگری است برای مردم که با اعتقادات شان بازی میشود. شکی نیست که در افغانستان نیز در پشت این ظاهرا تظاهرات علیه روزنامه دانمارکی افراد و گروه های است که از احساسات مذهبی مردم استفاده سوء میکنند که باید به حال این مردم تاسف کرد و به این جاه طلبان عمامه بسر و اسلامگراهای نکتای دار نفرین فرستاد.

نکته جالب دیگر اینکه چرا مردم این سرزمین اینگونه مورد استفاده سوء قرار گیرد مگر نه اینکه پنچاه و چهار کشور اسلامی داریم و تنها چرا ما تیکه دار دین اسلام هستیم و دیگران که بیشترین استفاده را از دین میکنند ناظر این نوع قضایا و تنها به نفع ملت و مملکت خویش می اندیشند. البته که این نوع نگرش و سیاست منطقی است و نیاز یک کشور خواه اسلامی باشد و یا غیر و اما ما تا بکی غرق در چنین اندیشه هایی خواهیم ماند و ایچینین تاوانهای سنگین را پس بدهیم٬ چنددهه جنگ متواتر٬ میلیونها کشته به نام دین و جهاد٬ فقر و بیسوادی و و و... با تمام این مصایب و مشکلات که بر گرده این مردم و سرزمین تحمیل و تحویل داده شده است هنوز هر روز در این ولایت و آن ولایت ظاهرا به دفاع از دین مذهب علم جهالت بلند میکنیم بدون توجه به وضعیت نا بسامان سیاسی و اقتصادی کشور.

ناگفته پیداست که مبارزه علیه عمامه بسران و ریشداران فرصت طلب و جاه طلب زمان و امکانات بيشتری را می طلبد اما برماست که نباید غلفت کنیم و بر یاوه سرایها و غوغا فراگنی های این جماعت فریبکار خاموشی را برگزنیم و بر کسانی که تنها ایمان را ضرورت یک مسلمان و انسان میداند بگویم که عقل هم لازمه ی یک انسان است و تنها ایمان کافی و نجات دهنده نیست.

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به راستی این جماعت بیکار تا حالا کاریکتاتورها را دیده اند که به سرک ها سرازیر میشوند معلوم نیست رهبران این تظاهرات با چند دالر اندک مردم بیکار را به سرک ها میکشند. فیلم که قرار است به نمایش گذاشته شود فیلم است به نام فتنه و جز واقعیت چیزی دیگر نیست در این فیلم 15 دقیفه ی انسانی مثله و سر بریده میشود البته در همین صحنه آیات قران نیز تلاوت میشود کاری که طالبان بارها و بارها از صحنه وقیح تری به نمایش گذاشته است و ویدیوهای شان در انترنیت کم نیست اگر مشکل در اسلام نیست پس چرا نگرانند فیلم رمز داوینچی که عیسی مسیح را متهم به داشتن رابطه جنسی با مریم نجدله مینماید و عیسی را صاحب فرزندان نشان میدهد و در اخر فیلم نیز دختری از نسل عیسی را در کشور فرانسه نشان میدهد مسییحا مگر چه کار کردند اگر یک همچین فیلم در مورد پیامبر اسلام ساخته شود ما مردم چه خواهیم کرد.
  به راستی که در کنار ایمان عقل هم لازمه زندگی است.

 • زاهدی عزیز سلام .عجیب عنوانی را انتخاب کرده ای .ایا مطمن هستی که عقل و ایمان با هم سازش دارند؟گر چند تعریف شما را از عقل نمیدانم.و اینرا هم نمیدانم که منظور تان از ایمان عقیده به موجودیت موجودخیالی به اسم خداوند میباشد.اگر جواب تان بلی باشدو همچنان اگر منظور تان از عقل شناخت بشر متمدن واگاه از علوم معاصر و قدرت تمیز خیر و شر باشد ،در اینصورت با داخل شدن عقل ، ایمان فرار میکند.مثل امدن روشنایی که تاریکی فرار خواهد نمود.جمع کردن این دو در یک محل ناممکن میباشد.هر قدر دانش و شناخت بشریت از طبیعت ، از حیات، از کاینات وغیره وسیع تر میگردد،متوجه ناقص بودن ادیان که در واقعیت مربوط به دانش بشریت به بیشتر از هزار سال میرسد میگردند.ادیان به درد بشریت متمدن نمیخورند.از اظهار نظر بی پرده من نا راحت نشوید من از ان بیچارگانی که در تظاهرات اشتراک میکنند،یخن پاره میکنندو بیرق میسوزانند بینهایت متاسف هستم.این افراد کوچکتری اطلاع از علوم معاصر ندارند.تمام دانش و درک شان منحصر به گفتار چند ملایی است که تا هنوز فکر میکند که زمین هموار است.و اگر به این ملا ها بگویی که زمین کره است تکفیرت میکنند.اگر کسی به حرف من باور ندارد ،لطفآ یکبار دراطراف افغانستان با یک ملا در مورد شکل زمین صحبت کند.باز اگر با من همنظر نشد به من دشنام بفرستد.من دقیقآ درک کرده ام که ادیان دروغ میباشند و در اینده هموطنانم پی خواهند برد که بایداطاعت از علم کنند،نه از احساسات.ایمان به غیب و خیالات را باید به گورستان جهالت به خاک سپرد.

  • بابک جان درست دیگر گپ های ملا ها را نادیده میگیریم ولی تو بگو وقتی سیکولر شد چه کس فیل به شمشیر زدی کدام سیاره جدید کشف کردی یا حد اقل برای جلوگیری از دمای زمین جاویدانت کدام کاری علمی انجام دادی. نشود که مثل همان چلپاسه سر از گونی در اورده باشی و بگویی ما مارها را کجا میبرید؟

 • درود بر زاهدی گرامی .
  هر که را عقل است ایمان دارد او / هر که ایمان دارد از عقلش مگو / دکانداران دین از هر قماش آن پیوسته در خدمت استعمار بوده و هستند . عزل و نصب شاهان و امیران و تغیر نظام به نفع استعمار ، بدست همین بیضه داران دین صورت پذیرفته است . چون دین باوران و انسان های آخوند زده و آخوند پرور ، انسانیکه مغز دارد و فکر نمی کند و از دیگران میخواهد که برایش فکر کنند ، سرنوشتی بهتر ازین نمی توانند داشته باشند . هر که را بینی به دنیا در پی صید است و بس / اختلافی هم اگر باشد ، فقط در دامهاست . شاداب باشی .

 • در روزنامهء خارجي خواندم كه درين فلم هالندي يك مرد 53 ساله يك طفل هفت ساله را به خانهء خود ميبرد و زمانيكه دخترك 9 ساله ميشود، اين مرد او را به زني خود در مياورد ( يعني كاريكه فعلا مردان افغان به حق دختران نابالغ افغان ميكنند).
  در اخير صحنه گفته ميشود كه اين مرد پيامبر مسلمانان است.

  بنده پيشنهاد ميكنم كه تمام مردم افغانستان بايد برعليه اين فلمساز مرتد و درغگوي هالندي يك تظاهرات سرتاسري را براه اندازند.

  • اولین خانم پیامبر خدا چند ساله بود؟؟؟

  • خدت یک زن

   موضوع ازدواج عایشه یک موضوعی کاملاً سیاسی بود که به پیشنهاد و فشار جناب ابوبکر پدر عایشه، به عقد پیامبر ص درآمد و این واقعه 14 قرن قبل در یک جامعۀ رُخ داد که قوانین بدوی و قبیلوی در آن به شدت تمام حاکم و جهالت به حدی رسیده بود که دختران را بعد از به دنیا آمدن زنده به گور میکردند... حال شما بدون تحقیق و پژوهش پیرامون حقیقت های نهفته در تاریخ و تحت تأثیر یک نوکر صهیونستها در هالند میخواهید طوری حرف بزنید که گویا حق با منافقین صهیونیست حاکم بر غرب است نه دین مبین اسلام. اینکه مردم افغانستان مظاهره و یا احتجاج کنند یا نکنند مربوط میشود به خود شان و نیازی به توصئه ما ندارند و مهم تر از همه (اقلاً در فرهنگ غرب زده ها) طبق اصول دیموکراسی نیز مردم در هر کجای دنیا حق مظاهره و راهپیمایی را دارند.

   در همین غرب که من و تو نا خود آگاه به بلند گوئ تبلیغات آن تبدیل شده ایم (در اینجا باید گفت که بنده پیشرفت های مدنی، علمی، اقتصادی، و اجتماعئ این مرز و بوم را هیچگاهی رد نمیکنم اما از حقایقی که در این کشور های موجود است نیز نباید چشم پوشی نمود) نیز پس از 14 قرن از ظهور اسلام، اعمالی رُخ میدهد که ادعای جنابعالی و فلم ساز هالندی را کاملاً رد کرده و فریاد میکشد که این مدعیان عدالت، حقوق بشر، و دیموکراسی تا چی اندازه خود در جنایت و وحشت غرق اند!

   خوب جناب یک زن

   حالا خوت قضاوت کن. در غرب یک دختر 10 ساله حامله میشود ولی حق ازدواج را ندارد... این را با کدام دلیل منطقی و عقلی میتوانید توجیه کنید؟ در بریتانیا بطور معمول دختران از سن 10 ساله گی به مقاربت جنسی و سکس روی میآورند، که خودم بوضوح این موضوع را چی از طریق رسانه های گروهی و چی از طریق مطالعۀ رخداد های اجتماعی دریافته ام. خوب وقتی که یک دختر در سن 10 ساله گی در شمال کرۀ زمین و در محیط سرد سیری چون بریتانیا بتواند با جنس مخالف عمل مقاربت جنسی را در هفته چندین بار انجام دهد و در بعضی از موارد بار دار نیز گردد، پس چی عیبی دارد که در افغانستان این کار تحت نام عروسی ویا ازدواج صورت گیرد؟ اگر شما میگویید که در اینجا موضوع تفاوت سن است، من نیز با شما قبول دارم که ازدواج باید کاملاً روی وجوهاتی چون سن و سال، تفاهم جانبین و بنابر رضایت و خوشی باشد (طوریکه خدواند ج صریحاً حکم میکند) با آنکه گفته اند "آب که از سر گذشت چی یک نیزه چی صد نیزه"...

   اما یکبار دیگر باید گفت که ازدواج های عجیب و غیر معمول افغانستانی ریشه در فرهنگ و رسم و رواج های مردم ما دارد نه در اسلام. متأسفانه مسلمین قوانین اسلامی را عملی نمیکنند و به ناحق تمام ملامتی ها را به گردن اسلام میآندازند.

   در اسلام ازدواج با یک دختر بالغ (که سن بلوغ در مناطق گرمسیر 9 سال تعین گردیده) جایز گردیده با آنکه ندرتاً عملی میگردد و اگر عملی شود بازهم حقوقی را به دختر قایل است که در غرب متمدن پس از تجاوز به یک دختر 9 یا 10 ساله صدم حصۀ آن حق را نیز به وی نمیدهند (این در صورتیست که دختر رضایت داشته باشد و در غیر آنصورت در مقابل هر بار مقاربت جنسی با یک دختر فوقش 50 یورو یا 100 دالر به وی میدهند که در کشوریکه بنده در آن زنده گی میکنم نرخش از آن نیز بسیار پایین تر است، <چیزی در حدود 20 پوند استرلینگ. حالا شاید بر لبان دوستان و خواننده گان این سطور لبخند ظاهر گردد که من از کجا میدانم که نرخش چند است؟ خوب، وقتی در یک اجتماع زنده گی میکنید از چند و چون آن اجتماع نیز باخبر خواهید شد مثل آنکه مولوی و حافظ مطمئناً هرگز لب به آب انگور زمینی نزده بودند اما در اشعار آنها به وضوع میتوان از طعم و اثر این مئ دنیوی چیز ها آموخت...) با اینهمه در عمل امروزه میبینیم که تمامئ مسلمین واقعی و متعهد سن قانونئ 16 و یا 18 را برای دختران در هنگام ازدواج قبول کرده اند و به آن عمل میکنند.

   در افغانستان، مشکل ازدواج مرد های مسن با دختران نوجوان و جوان ریشه در اسلام نه بلکه در قوانین قبیلوی و بدوی حاکم در جامعه دارد. پس این فرهنگ و رسم و رواج های قومی قبیلویست که باعث بوجود آمدن مشکلات میگردد نه احکام و قوانین اسلامی.

   از برکت اعمال قبیله گرایان و شئونیست های قبایل پشتون که در 250 سال گذشته بر افغانستان حکم رانده اند، افغانستان یک کشور اشغال شده بود و است و تمامئ مسائلی که امروزه در کشور ما یا جهان رُخ میدهد همه گی نقشه ها و دسایس منافقینی است که در پی تصرف و اشغال منابع و ذخایر طبیعئ کشور های آسیایی و افریقاییست و گرنه اینها نه عاشق مردم و انسان های آسیا و افریقاست و نه هم دشمنئ با دین یا عقاید آن مردم دارند...!

   این ماییم که فریب ظاهر اینها را خورده و ندانسته فریاد میکشیم که اینها بشردوستند و مخالف آدمکشی، خشونت و نسل کشی میباشند.

  • “ موضوع ازدواج عایشه یک موضوعی کاملاً سیاسی بود که به پیشنهاد و فشار جناب ابوبکر پدر عایشه، به عقد پیامبر ص درآمد.
   این واقعه 14 قرن قبل در یک جامعۀ رُخ داد که قوانین بدوی و قبیلوی در آن به شدت تمام حاکم و جهالت به حدی رسیده بود .............“

   لطفاّ تفاوت بين اين “سياست“ و سياست “بد دادن“ يك طفل را (براي اينكه خصومت و دشمني را بين قيايل بدوي پشتون خاموش كرده باشند ) تشريح كنيد.
   من فكر كردم كه پيامبر اسلام بخصوص عليهء اين “ قوانين بدوي“ مبارزه ميكرد . پس چرا خودش يك طفل را قرباني “ سياست“ كرد؟

   من نگفته ام كه در غرب همه چيز گل و گلزار است، چرا به من تهمت ميزنيد؟ چرا همينكه يك افغان از حقوق پايمالشدهء زن افغان گپ زد، بلافاصله دلايلي از جامعه غرب مياوريد؟ به منطق شما، چون در غرب به حق زن بي عدالتي ميشود، زن افغان نيز ظلمي را كه به او رواداشته ميشود، بايد بپذيرد؟ اين چه نوع يك منطق است؟

   “ در اسلام ازدواج با یک دختر بالغ (که سن بلوغ در مناطق گرمسیر 9 سال تعین گردیده) جایز گردیده.......“

   من به همه مردان Pedophil غرب پشنهاد ميكنم كه مسلمان شوند و به ممالك گرمسير اسلامي بروند . بعد از پي گيري قانون غربي در امان ميباشند.

  • “ موضوع ازدواج عایشه یک موضوعی کاملاً سیاسی بود که به پیشنهاد و فشار جناب ابوبکر پدر عایشه، به عقد پیامبر ص درآمد و این واقعه 14 قرن قبل در یک جامعۀ رُخ داد که قوانین بدوی و قبیلوی در آن به شدت تمام حاکم و جهالت به حدی رسیده بود که.............“.

   آقاي شاهد، اول: لطفاّ تفاوت بين “سياست“ كه شما در بالا مينوسيد و سياست “بد دادن “را كه در بين اقوام پشتون به خاطر ازبين بردن خصو متها مروج است، تشريح بدهيد.

   دوم: من فكر كردم كه پيامبر اسلام برضد اين “ قوانين بدوي“ مبارزه ميكرد، پس چرا يك طفل 9 ساله را قرباني سياست كرد؟

   به من چرا تهمت ميزنيد؟ من چه وقت گفتم كه در غرب همه چيز گل وگلزار است؟ اما همينكه موضوع حقوق زن افغان به ميان آمد، دفعتاّ همه از بي عدالتي هايكه در غرب به حق زن ميشود، مينويسيد. اين كه دليل نميشود، وقتي زن غربي تحت استسمار است، بايد زن افغان نيز همه ظلم كه به او رواداشته ميشود، بپذيرد.

   شما مينوسيد كه “ در اسلام ازدواج با یک دختر بالغ (که سن بلوغ در مناطق گرمسیر 9 سال تعین گردیده) جایز گردیده...... “

   من به همه مردان Pedophil غربي پيشنهاد ميكنم كه يكسره مسلمان شوند و به ممالك گرمسير اسلامي بروند. در آنجا لاعقل از پي گيري قانون غربي در امان خواهند بود.

   احنرام

  • خدمت یک زن

   این جواب ها را خودتان میتوانید با اندک مطالعه در خصوص اسلام و شرایط نازک و حساس این دین در سال های اول بعثت، بیابید. موضوع بد دادن در میان پشتون ها و ازدواج پیامبر با عایشه کاملا دو موضوع متفاوت و جدا از هم است که شما آگاهانه میخواهید از آن بر علیه دین اسلام بهره برداری کنید. همانگونه که پیامبر ص فرد بر گزیده و فرستاده خدا ج بود، اعمالش نیز بدون حکمت و اجابت اوامر خدا ج نبود. شاید شما نیز این دعوا را نکنید که بیشتر از خدا ج میدانید و میفهمید. میتوان برای تسکین خاطر شما این دلایل را یاد آوری کرد:

   1. فشار جناب ابوبکر که میخواست بدینوسیله خودش را بیشتر از پیش به پیامبر ص نزدیک کند و شاید هم زمینه را برای غصب خلافت آماده سازد.

   2. رد نشدن این پیشنهاد از جانب پیامبر ص بدلیل اینکه رد آن میتوانست باعث نارضایتئ جناب ابوبکر گردیده و زمینه را برای یک نوع آشوب و شورش در آن شرایط حساس آماده سازد که با توجه به وسعت دشمنئ یهودیان و جاهلان عرب نسبت به اسلام میتوانست اسلام را در نطفه خنثی کند.

   3. "از فردی پرسیدند که آیا پرستو ها بی آزار ترین پرنده گانند؟ در جواب گفت: بروید از کرم های لب جوی بپرسید..." همان عایشۀ 9 سالۀ را که شما سنگ دفاعش را محکم به سینه میزنید، بالاخره روزگاری به تحریک منافقین خود بر علیه مسلمین به رهبرئ داماد، وصی، جانشین، فاتح اکثریت جنگهای تحمیلی بر علیه اسلام خصوصاً جنگ خیبر، صاحب شمشیر آسمانی (ذوالفقار)، دروازه علم (اشاره به حدیث معروف پیامبر ص: "من شهر علمم و علی دروازۀ آن")، شیرخدا ج، و مولود کعبه... لشکر کشید و رسوایی های بزرگی را به بار آورد که قلم از گفتنش خجالت میکشد.

   بنده معتقد بر اینم که پیامبر ص جانشینش را قبل از رحلت تعین کرد چرا که حدیث معتبریست از پیامبر ص که: "هر فردی که قبل از مرگش وصیت نامۀ خودش را ننوشته و یا وصیتش را شفاهاً نکرده باشد برای تمامئ مشکلات بوجود آمده بر سر تقسیم میراثش مسئول و پاسخگو خواهد بود." حال چگونه پیامبر ص خودش به این گفته اش عمل نکرده و امر مهمی چون انتخاب جانشین خود را نادیده گرفته میتواند؟ و عقل آدمی نیز این را تأیید میکند که وی جانشینش را تأیین نمود.

   آری زن عزیز! شما دعوای حقوق زنی را دارید که در 9 ساله گی به همکارئ پدرش آگاهانه تن به آن ازدواج داد تا در آینده به قدرت، پول و چوکی برسد. چیزی که امروزه نیز رایج است. دختران چی در غرب و چی در شرق برای رسیدن به سرمایه، قدرت و چوکی با افراد پول دار و یا صاحب قدرت ازدواج میکنند تا در آینده چیزی نصیب شان گردد. اما اینکه چرا پیامبر اسلام ص، این وصلت را قبول کردند بازهم میگویم که در آن پیشآمد مصلحتی بزرگی در کار بود که در واقع پرده از رُخ منافقن بر گرفت و آنها را از مومنین واقعی جدا نمود و چوکی پرستان را که در واقع تیشه ها به ریشه اسلام زدند را مشخص ساخت که نتیجه اعمال همان منافقان را امروزه ما تحت نام تروریزم مزدور و انتحاریون فریب خورده میبینیم. برای کسب معلومات بیشتر و پژوهش در این زمینه میتوانید بیشتر مطالعه کنید تا بدانید چرا اسلام در 14 قرن گذشته سیر نزولی نموده است؟ و یا چرا پیامبر ص در حدود 9 بار ازدواج کرد؟ چرا در سال های آخر عمرش با عایشه 9 ساله ازدواج کرد؟ چرا در سن 25 ساله گی با یک زن بیوۀ 40 ساله ازدواج کرد؟ خداوند ج به من و تو عقل و سواد داده تا از آن استفاده کنیم نه اینکه آنرا با خود صحیح و سالم زیر خاک ببریم.

   در اخیر شکایت کرده اید که چرا موضوع حق طلبئ زنان افغانستانرا را با غرب ارتباط میدهم؟ چونکه تا بحال اکثریت فعالان حقوق زن در شرق از طرف غرب و به دلایل خاصی حمایه شده اند. مثال خوبش خانم پروین اردلان برنده جایزۀ اخیر اولاف پالمه، شیرین عبادیست که برنده جایزه صلح نوبل نیز گردید و ده ها تن دیگر که مستقیماً و یا غیر مستقیم از جانب امریکا و اروپا حمایه میگردند. بطور مثال سازمان مجاهدین خلق به رهبرئ مریم رجبی یکی دیگر از گل های سر سبدیست که زنان ایران را از زیر باران برده و زیر ناودان مینشاند... ویا در کشور بنگلادیش میتوان از خانم تسلیمه نسرین نام برد. مثال های دیگرش در کشور خودمان داکتر سیماسمر، خانم ملالی جویا، شکریه بارکزی، فاطمه گیلانی، و سازمان راوا (که چلوصافش در همین کابل پرس? از آب کشیده شد)،

   خوب حالا مانند مُرغ پس از دانه خوردن دهن بر زمین مالیدن (به نشانۀ این که نخورده ام)، جایز است؟

   شما چی اعتراف کنید و چی نکنید حمایت از جنبش های آزادی خواهانۀ زنان در کشور های شرقی، از جانب دولت های غربی بنابر تقاضای منافع سوق الجیشی آنها، یک امریست عادی. دولت های غربی خوب میدانند که چگونه زمینه را برای اشغال یک کشور آماده سازند و کدام وسیله بهتر از زنان شده میتواند که به آسانی فریب میخورند. البته هدفم توهین نیست اما حتی در مسایل رده پایین اجتماعی یک مرد میتواند به سهولت یک زن را اغوا کند (بطور نمونه فردی را میشناسم که در عین زمان بر سر 7 دختر خانم کلاه رفته است و یا بقول بچه های کابل "گپ ِ شان داده") حال چی رسد به مسایل مغلق و پیچیده سیاسی و استعماری که فکر شیطان نیز بعضی اوقات در تجزیه و تحلیلش عاجز میماند (اما حساب سیاسیون انگلیسی و امریکایی کاملا جداست...) چی رسد به خانمهای محترمه که اساس اکثریت تصمیم گیری هایشان را احساسات و عواطف تشکیل میدهد نه عقل و منطق؟

   پس حساب فعالان حقوق زن را در افغانستان از سیاست های غربی نمیتوانید جدا کنید، جناب یک زن. همانطوریکه بترتیب، عبدالرحمن، حبیب اله، امان اله (وی به دلیل اصلاحات عجولانه و احمقانه اش در مورد حجاب زنان که منجر به شکست حرکت های تجدد طلبی اش گردید در واقع غیر مستقیم به اوامر انگلیس ها گردن نهاد...)، نادر شاه، ظاهر شاه، داود خان، مجاهدین، طالبان و امروزه طالبان نکتایی پوش در رأس قدرت همه گی از بازیگران اصلئ برنامه های استعماری غربی ها بودند و هستند، و بدین ترتیب فعالان حقوق زن نیز یا آگاهانه و یا نا خود آگاه در آسیاب استعمار آب میریزند.

   البته بنده نیز به نوبه خود شدیداً خواهان اعادۀ حقوق زنان در کشور افغانستان هستم و در قدم نخست از خودم شروع کرده ام و در این مدت چند سالی که از ازدواجم میگذرد تا بحال بیاد ندارم که برای همسرم اُف گفته باشم و یا گفته باشم "بالای چشمت ابروست" و هر دو در کمال رضایت و خوشی زنده گئ مشترک را به پیش میبریم. و در عین حال پسری بسیار دوست داشتنی برای مادرم هستم و برادری بسیار عزیز و گرانقدر برای خواهرانم میباشم.

   اما این کمال نامردی و بیخردی خواهد بود که زیر لوای اعادۀ حقوق زنان نوکرئ خارجی ها را کنیم و زمینه را برای اشغال کشور خود آماده سازیم. و یا بر عقاید دیگران بیخردانه بتازیم و تهمت های ناروا و بیجا را به پیامبر اسلام ص نسبت دهیم.

   البته شما تنها نیستید، در صدر اسلام نیز بودند زنانی چون هندۀ جگر خوار، که به شدت تشنۀ نوشیدن خون پیامبر اسلام، فامیل وی و اصحاب راستینش بود.

   اما جای تعجب در اینجاست که اکثریت شما بجای پیدا کردن راه حل اساسی و برون رفت زنان کشور از مشکلاتی که اکثریت مطلق شان ریشه در رسوم و فرهنگ قبیلوی پشتونها دارد چسبیده اید به عایشه همسر پیامبر اسلام ص که خود سوال بر انگیز است. آیا این خود این گمان را بوجود نمیآورد که شما آگاهانه دارید با جریان های ضد اسلامئ غربی همکاری میکنید؟ شاید هم از این خدمت تان حق الزحمۀ خوبی دریافت میکنید.

   بهر حال بنده در این سایت و یا سایت های دیگر نشنیدم که یکی از مدافعان حقوق زن صدایش را بر علیه پدیدۀ شوم خودفروشئ زنان هموطن در پایگاه های نظامئ نیرو های ائتلاف در نقاط مختلف کشور به خصوص کابل، بلند کند که این سکوت خود حقیقت این مبارزه های اکثراً ساختگی و فرمایشی را نشان میدهد.

   بهر حال اینرا نیز میدانیم که "بار کج هرگز به منزل نمیرسد" به این مفهوم که اگر فعالان حقوق زن بجای یافتن راه حل های مناسب برای مشکلات موجود زنان و بجای اقدام بر علیه اصول زن ستیزانۀ فرهنگ قبیلوی، به اسلام ستیزی بپردازند، کار شان بی نتیجه خواهد بود و بالاخره به جای مکه به ترکستان خواهند رفت چرا که یگانه راه اعادۀ حقوق زنان در کشور، باسواد کردن آنها و دادن آگاهی به زنان میباشد. دین اسلام بر خلاف ادعای فعالان زن که دانسته و یا ندانسته به اسلام ستیزی میپردازند، آموزش و کسب دانش را بر زن و مرد فرض گردانیده. حال اگر این حکم اسلام از جانب قبیله گرایان رد شده و عملی نمیگردد، بفرمایید و بگویید که گناه اسلام چیست؟

   به امید اینکه قرآن را بدون تعصب و غرض دقیقاً مطالعه کنید و در مورد تاریخ و حقایق اسلام نیز پژوهش و مطالعۀ بیشتری نمایید تا سوء ظن هایتان در مورد این کیش بر طرف گردد.

   با احترام

  • راستی فراموش کردم تا خدمت یک زن عرض کنم که نیازی به رهنمایی شما برای غربی های که خاصیت (غلمانيه) را دارد و از مقاربت جنسی با کودکان لذت میبرند، نیست چرا که از برکت خدمات خادمان وطن و ناموس فروش، اینگونه افراد خود در قالب نیرو های نظامی و بدون قبولئ دین اسلام به کشور های اسلامی و منجمله افغانستان رفته و از آن لذات بهره مند خواهند شد و مطمئناً هیچ دادگاهی نیز آنها را پای میز محاکمه نخواهند کشید. شما لطفاً بفکر اطفال خود باشید که در این مناطق سرد سیر، اسیر چنین هوسرانان نگردند.

   موفق باشید

  • “ شما دعوای حقوق زنی را دارید که در 9 ساله گی به همکارئ پدرش آگاهانه تن به آن ازدواج داد تا در آینده به قدرت، پول و چوکی برسد. چیزی که امروزه نیز رایج است. دختران چی در غرب و چی در شرق برای رسیدن به سرمایه، قدرت و چوکی با افراد پول دار و یا صاحب قدرت ازدواج میکنند تا در آینده چیزی نصیب شان گردد.“

   آقاي شاهد، اين نقل قول ازنوشتهء تان نمونهء از طرز تفكر زن ستيز شماست، كه برداشت تان حتي از يك طفل معصوم اينطور خصمانه است. آقا كمي به خود بيا ! يك طفل 9 ساله از همهء اين چيز ها كه از مغز مريض يك زنستيز ترشع ميكند، اصلاّ خبري ندارد، چه رسد كه “آگاهانه“ اين كار ها را طرح ريزي كند.

   بقيه چرنديادت قابل آن نيست كه وقتم را به آن ضايع كنم. همه شعار هاي توخالي و عقيدهء كوركورانه !!!

  • منطقت که لنگید، آنگاه حرف دیگران چرندیات و شعار میشود! برو بابا شما نوکر های خود فروختۀ غرب چیزی برای گفتن ندارید. از شما یا تن فروشیست و یا هم وطن و ناموس فروشی!

  • خدمت یک زن احساساتی

   علاوه بر این شما با قهر و ناز کردن هایتان ثابت میکنید که توانایئ بحث سالم را نداریدو مرا بیاد این یافته های علمی در بریتانیا میآندازید...

   بنده ادعا ندارم که موضوع ازدواج های مصلحتی و سود جویانه در مورد تمامئ زنان صدق میکند بلکه میگویم عروسئ عایشه با پیامبر اسلام ص، از همین مورد بود یعنی عایشه با آنکه میتوانست با این وصلت مخالفت کند اما نکرد و بسیار خوشحال و خندان (...و او وقتی من ۹ ساله بودم با من جماع کرد. او مرا جلوی در نگه داشت و من از خنده در حال ترکیدن بودم!!!. صحیح بخاری از قول خود عایشه) اینها همه گی نشان دهندۀ اینست که عایشه از ازدواجش کاملاً راضی بوده ولی نمیدانم مشکل شما در چیست که وکالت عایشه را پس از 14 قرن به گردن گرفته اید؟ شوهر را عایشه کرد ولی غمش را شما میخورید! شما لطف کنید و یک مورد شکایت عایشه را در اینجا برای دوستان ارائه کنید تا همه گی بدانند که عایشه از آن وصلت ناراضی بود.

   امید بجای فحش دادن، اشکباریدن، و طرفه رفتن نخست یک کمی مطالعه کنید و دوماً در بحث نمودن صبور و شکیبا باشید.

 • جای شرم است به ما در خانه های ما سک های کی صاحیب اش را نمشناست در سی سال جنگ وتکلیف کی برای ما تمیل شد باز باقی مانده شاهید ان سک های شرقی بود کی بان ها جنگ جهاد کرده بودیم فیلن با سک های غرب روبرو استیم انشالله این ها هم بزودترین وقت دف میشه میلتی غیور افغان نگزار این ملیدین که علیه دین وطن نیجات تفرقه هندازی میکند دست اش را قطه کن میلتی مسلمان من یک افغان استم در خاریج زندگی دارم به این نتیجه رسیدم پاکترین دین دین اسلام است هر کس کی توهین میکند آخیرش شرم ساری نسیب اش است شماه دوستانی آزادی ودیمکراسی عیرت از ترکی الی نجیب پند بیگیرید از ریس اش الی والی علقدارش وجود دارد ندارد شماه هم چند روز استی انشالله رفتنی استی خا طیر شماه جمح باشید مصلی تو یک نفری وطنی فروش دین فروش استی امابرای ما مشکل نیست هر قدر تریک کنید فایده ندارد امان ملا هی کی در وطنی مااست از امان مردم است مردم از ملا ها است برای مردم هرکوی سرخ سفت را نیشان بیدی بازی نمیخورد به خاطیری رفیق های شرقی تان برای ماه زیاد گفتن اما الحمدالله با ربر ی کبیرش للینین سر نیگون شد تو از ان قدرت مند تر نیستی از پیکن

  آنلاین : پیکن

  • دوستان گرامی خود شما قضاوت کنید.این هم سواد یک تن از این حامیان مظاهره کننده گان.مشت نمونه خروار.محترم محمد خان ،اول برو عزیزم کمی سواد خودت را خوب کن.اگر به حرفم باور نداری ،یک کاپی از نوشته ات بگیر،باز برو پیش یک معلم زبان دری و یا یک نفر با سواد دیگر.باز کوشش کن که خواندن و نوشتن را یاد بگیری.و باز بیا اظهار نظر کن . تا انوقت من منتظر جواب خودت میباشم.باز ندانستم که تو در پیکن چه میکنی؟مثلیکه از همان تجار پوقانه و جرنگانه هستی؟بچیم اگر تاجر هستی باید جنس اصل وارد مملکت کنی.وگرنه نزد هموطنان گردنت بسته میگردد. در پیش من چند نفر از دوستان مهمان بودند و از خواندن خط تو همه خنده کردیم.بچیم زنده باشی ما را خو خنده دادی. حالی نگفتی که در کنار ایمان عقل هم داری یا نه؟و یا اینکه از هر دو بیگانه هستی؟باز که سی سال جهاد کردی در خارج چه میکنی؟مثلیکه چور کرده گی های جهادت را خرچ میکنی؟

  • آقای بابک!

   بدان که عقل تو هم خیالی است! ما به عقلت هم باور نداریم زیرا ما عقل تو را دیده نمیتوانیم. کجا است عقل شما؟

 • سلام علیکم بر تمامی مسلمانانی جهان وبرای فرد فرد مسلمانی افغان زمین اولتر سالی نو را برای تمامی مردومی عزیز ی خود تقدیم مینومایم وبعد این شخصی نابکار توهین در ایمان کرده از ایمان میگریزد از این پرسان میکنم تو بی ایمان البته بالای من قار نمیشی به خاطیری خودی شماه اینکار از ایمان کردی زندگی تو چیطور است من یک با ایمان استم زندگی من خیلی خوب است در باری پول از 50 کانتینر الی 100 کانتینر مال گب میزنم موتر سواری کی دارم 140000دالر خریدم شماه بی ایمان عقل کامیل داری به خاطیر کسی ایمان دارد عقل ندارد شماه بی ایمان عقل داررا ستی اگر زندگی تو از ماه بالا تر است برایم لطفُ ملومات بیدید کار ی شماه را دمبال کنیم من همین زندگی را خدا وندی کریم داده من 14 شاگیرد دارم 10 مرد 4 دختر در شرکتم کار میکند یک صد شاگیرد 4 وستاز یک مدرسه مدرین دارای تیکنالوجی ایمروز در افغانیستان دارم هر وستاز را دوصد دالری امریکی مواش میدیم شاگیرد من از150 دالر تاه هزار دالر مواش دارد تو بی ایمان کی خودی شما ه میگوید بی ایمان استم چی داری اگرداری لطفُبرایم ملومات بیدید اگر مواش خوری خاریجی استی به خاطیری کی روزد را تیر میکنی لطفُ ایمان را از دل جان قبول کن امان مواش را من براید میدیم اگر با ور نمیکنی ادرسی خودرا براید میدیم اول مواشد را بیگیر بعد در دینی اباهی خود بر گرد کی بعد از مرگ پیشیمان میشی تایلند کریم نظری

  آنلاین : تایلند

  • کریم خان نظری سلام برایت اول شعری از سعدی گویم.

   سفله چو جاه امد و سیم وزرش-----سیلی خواهد بضرورت سرش

   ان نشنیدی که حکیمی چه گفت---- مور همان به که نباشد پرش

   حکایت است که شخص از تربیت فرزند خویش ناتوان گردیدو برایش گفت که تو هرگز ادم نشوی.پسر رنجید و از خانه بدر شد.از قضای روزگار بعد از سالهای زیاد به صدارت پادشاه رسید.سپاهی رافرستاد و پدر خویش به دربار خواست و به پدر گفت:تو برایم گفته بودی که ادم نشوم.مگر حالا من صدراعظم هستم.پدر برایش گفت:

   من نگفتم که صدراعظم نشوی-----من بگفتم که تو ادم نشوی

   براستی که ادم شدن سخت است.من از طرز نگارش زیبای شما به مطایبه گفتم که به املای تان دقت کنید.اما شما از دارایی تان نوشتید.اگر از ایمان تان هم بپرسند حتمآ ریش تان را نشان خواهید داد..مگر حالا میبینم که از عقل هم بیگانه هستید.به من چه دولت شما؟اما کوشش کنید که از تایلند مرض ایدس را با خود به کشور نیاورید.

   گر همه زر جعفری دارد------مرد بی توشه بر ندارد کام

   در بیابان فقیر سوخته را-----شلغم پخته به که نقره خام

   =============

   ان شنیدستی که در صحرای غور----بار سالاری بیفتاد از ستور

   گفت چشم تنگ دنیا دار را ----- یا قناعت پر کند یا خاک گور

   قناعت پیشه کنید.که ثروت اصلی قناعت است.

  • محترم کریم خان نظری برای خودت و دوستانت سال خوش ارزو نموده و این شعر را همچون تحفه بهاری برایت تقدیم میدارم.امیدوارم بدستت برسد.این شعر برای انست که زیاد به مال و منالت لاف نزنی.

   به تو دارم پیامی یار دلبند

  • اولتراز همه حلول سال نو را بتمام هموطنان و به آقای کامران وديگراندرکاران کابل پرس? تبريک وسالی از محبت دوستی وگذشت برای همه دوستان وهمچنان بشکل جدا گانه سالی از موفقيت ومحبت برای محترم آقايان هريک (اميد آرادی و طالب حق )از خاوند (ج) آرزومندم..خداکند تفاوت نظرها موجب کينه وبغض واقغ نگردد .
   برادرعزيزم اقای کريم نظری خدا شاهد است زياد کوشش نمودم تااز نوشته شما چيزی رابرداشت کنم .اولاٌ منحيث برادر ويا منحيث يک افغان توصيه ام به شما اينست تا عفت کلام را مراعات نموده اگر نظرات هموطنان برای تان قابل قبول نيست حداقل بشکل مشروع اظهار نظر کنيد دوم خواستم خواهش کنم که اگربرای بهتر شدن قوانين نوشتن کوشش کنيد خوبتر خواهد بود .خداکندا از بنده آزرده نشده .شاد باشيد

 • هادی خرسندی

  بگو در باب روشنفکر دینی

  که مریخیست ایشان یا زمینی؟

  طرفدار کدامین مکتب است او

  فرویدی یا که زین العابدینی؟

  کدامین راه فکری را بپوید

  امامزاده حسینی یا لنینی؟

  جهان بینی ایشان تا چه حد است

  فراتر گر رود از حد بینی

  کدامین فلسفه را میبرد پیش

  دکارتی یا امیرالمؤمنینی؟

  چه گوید بابت آغاز انسان

  کلیسا مسجدی یا داروینی؟

  نویسد بهر زن ها حکم اعدام

  به جرم نقشه سقط جنینی؟

  بفرما بابت سلمان رشدی

  چه باشد حکم روشنفکر دینی؟

  بگو با فکر روشن صیغه ها را

  تکاتک می پسندد یا دوجینی؟

  شترمرغست یا انسان عاقل

  بلاتصمیم در آنی و اینی؟

  مسلمان است از روی صداقت

  و یا از مؤمنان ویترینی؟

  بگو با او تدّین با تفکّر

  ندارد جان مؤمن همنشینی

  برایت فکر کرده دینت از پیش

  نهاده روی میز و توی سینی

  در آنچه مرجع تقلید گوید

  نه شک جایز بود نه بازبینی

  تعبّد خواهد از تو دین و باید

  که تو باشی مطیعش با متینی

  تو میخواهی که روشنفکر باشی؟

  خدا را داری و خرما بچینی؟

  بفرما! جای خرما نوش جان کن

  شله زرد لذیذ اربعینی

  بچسب ای جان مؤمن قاچ زین را

  مکن بهر خود عنوان آفرینی

  مسلمانی، خودش کار کمی نیست

  امیدوارم که خیرش را ببینی

  برو از مؤمنان محترم باش

  به خرسندی نگر، ثابت قدم باش

  • آقای محمد الحمادی، نویسنده و روزنامه نگار اماراتی، تحت عنوان " چرا کاریکاتور های توهین آمیز را در روزنامۀ الاتحاد به نشر نرسانیم " است که در روزنامۀ پرتیراژ الاتحاد چاپ امارات به نشر رسیده است.بربسیاری از کاریکاتور های نسبت داده شده، توسط رسامهای دنمارکی، به فرستادۀ خدا "ج" محمد صلی الله علیه وسلم آگاهی حاصل نمودم، ولی یکی از آنها را نیافتم که چه از نزدیک و یا از دور به فرستادۀ خدا "ج" دلالت نماید، بلکه چیزیکه ظاهراً در آن کاریکاتور ها ملاحظه می شود این است که آنها بی معنی و نهایت ناتوان از نقطه نظر هنری می باشد به اندازۀ که به هیچ صورت نمیتوان آن را از نقطه نظر هنری کاریکاتور نامید.

   اخیراً بررسی مطالعات علمی توسط یک دانشمند روان شناس عرب در رابطه به ارزیابی این کاریکاتور ها بدسترس بنده قرار گرفته است، این تحقیقات نشان میدهد که این رسمها ( کاریکاتورها ) نتیجۀ کار گروه از بی خردان است که در احساسات بیمار و افکار پراگندۀ خود سقوط نموده اند، این مطالعات روشن نموده است که رسامان این کاریکاتور ها در حقیقت خودشان را رسم نموده اند عملکرد آنها بیانگر رسوائی و افکار پراگندۀ آنها است.

   این مطالعات که به ابتکار داکتر رامز طه، مشاور طب روان شناسی عرب، صورت گرفته به نتایج شگفت انگیز از نقطه نظر روحیۀ هجومی، تبعیض و بهتانهای جنسی اشاره نموده است بلکه اتهام در برخی رسمها به اندازۀ شهوت پرستی میرسد. همچنان این تحقیقات از بی گانگی و اشتباه در نحوۀ تفکیر و اعتقاد مانند مبالغه، عمومیت، بستگی و انجماد فکری و غیره پرده می بردارد.

   یکی از دلایل تجاوزگونه و تعصب که در اثر تحقیقات و بررسی کاریکاتور های توهین آمیز بدست آمده این است که در بیشتر آنها مبالغه در حجم سر و نمایش خصوصیت های چهره به شکل بسیار بد صورت گرفته است. البته این همه بر توجه رسام به مظاهر خارجی و بازتاب دهندۀ تجاوز و اقرار بر بی خردی رسام به نیروی شخص رسم شده و جایگاه وی دلالت می کند. همچنان در برخی رسم های دیگر دهن به طور کل ظاهر نمی شود با آنکه باقی خصوصیت های چهره به طور برجسته نمایان می گردد، این همه بیانگر بی خردی رسام، گوش ندادن به دلایل دیگران و ادامۀ انکار وی از حقیقت است که پیامبر بزرگ اسلام با خود آورده است.

   همچنان این رسامها در برخی از این رسمها دهن را با خطهای بیضاوی و منحنی با برجستگی دندان ظاهر نموده اند، که بدون شک بیانگر علاقۀ رسام بر خواهشات تجاوزگرانه اش میباشد.

   در برخی رسمها دهن را با لبهای ماهی مانند و بزرگ رسم نموده اند به نحو که باقی خصوصیت ها در این رسمها با این لبهای بزرگ همآهنگی نمی کند که این دلیل دیگر به بی تجربۀ رسام در امور جنسیتی وی میباشد.

   آیا حقایق بالا در مورد رسم های نسبت داده شده به پیامبر بزرگ اسلام ، محمد صلی الله علیه و سلم، ما را به نشر آن در روزنامه های محلی خود تشویق نمی کند تا ببینیم که آنها خودشان را چگونه رسم نموده اند و چگونه به شصیت های خود قبل از خیر البشر بدی نموده اند؟ این یک انگیزۀ جرئتمندانه است ولی .. تعامل با برخی انسانهای سطحی مشکل است.

   حقایق بالا ما را به این وادار میسازد که باید عدالت را مراعات نموده در اشتباه تعمیم و یا عمومیت بخشی واقع نگردیم، باید فراموش نکنیم که در غرب افراد خردمند اند که پلیدی و بی ارزشی این کاریکاتورها را درک نموده و به نشر آن مخالف بوده که البته تعداد آنها بیشتر اند. لذا اگر ما فرستادۀ خدا حضرت محمد ( ص ) را دوست داریم باید چهرۀ حقیقی وی را به دنمارکی ها و جهانیان معرفی نماییم، اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم دیگر از خشونت کار نمی گیریم، زیرا ما افراد متمدن را از شهروندان دنمارک خواهیم یافت که این همه بدیها را نخواهند پذیرفت.

   پس اگر به یکی از بزرگان قرن بیستم ، مانند نیلسون ماندیلا، مهاتا گاندی و یا مارتن لوثر کینج، توهین شود و یا یکی از انها به تروریزم متهم گردد و یا حتی اگر به آیین بودائی و یا دیگر ادیان توهین شود و یا به خونخواری و خشونتگر متهم گردد ایا این بدیها در میان مردم دنمارک ادامه می یابد؟ هرگز نه، زیرا دنمارکی ها میدانند که آنها کی ها اند، لذا سخت است که این بدیها را در قبال ایشان قبول کنند. این بیانگر کوتاهی ما در قبال بزرگترین پیامبر و خاتم الرسل است که توانیست یک ملت را بطور کامل تغییر دهد، ملت که بسبب یک شتر برای سالها می جنگیدند و توانیست مجموعۀ از قبایل جنگجو را بر یک جامعۀ متفاهم و همکار یکدیگر برای رسیدن به اهداف والا تبدیل نموده و بخاطر مناسبات انسانی و پیشبرد یک زندگانی آبرومند گردهم آیند.

   باید اقرار کنیم که کشور دنمارک و برخی کشورهای غربی دیدگاه های خوبی در قبال عربها و قضایای مسلمین به شکل عمومی دارند، زمانیکه توسط یک عدۀ محدود به محمد رسول الله ( ص ) و یا به دین مبین اسلام توهین صورت می گیرد نباید همه را در یک پله باندازیم.

   دنمارک و دولت های اسکندناوی هیچ گونه تاریخ بد در قبال عرب و مسلمانان ندارند بلکه برعکس سالهای متداوم موقف خوب در قضیه فلسطین داشته اند تا حدی که از پارلمان اروپا خواسته اند به اسرائیل تحریمات اقتصادی وضع نمایند متأسفانه امروز تعداد میخواهند با استفاده از عملکرد یکعده رسامهای مریض به این مناسبات نیک عربها و مسلمانان با کشور دنمارک و دولتهای اسکندناوی صدمه برسانند. لذا ما باید در رابطه به این موضوع بیدار باشیم، ما باید به دنبال رد بدی به بدی نباشیم البته رد بدی به بدی طریقۀ رسول الله ص که ما ازش دفاع میکنیم نبوده است.

   ما راه های دیگر غیر از دشنام، سرو صدا، سوزانیدن سفارتخانه ها و پرچم ها داریم. باید از عکس العمل های مثبت بجای این عکس العمل های منفی که منجر به ازدیاد شعله ور شدن اتش میشود استفاده کنیم. باید اعتراف کنیم که جامعه دنمارکی ارزشها و ثوابت دارند، در عین وقت، انها به جزئیات و خوبی های دین مبین اسلام هیچ آگاهی ندارند که التبه این تقصیر ما است، از آنها نیست، چرا که اسلام درست را به انها معرفی نکرده ایم ما گذاشتیم تروریستان و تندروان را که سخنگویان اسلام باشند بجای مسلمانان حقیقی معتدل و روشن بین.

   وقتیکه این رسمها در کشور صادر می شود که هیچ سابقۀ دشمنی با اسلام ندارد و تعداد متدین ها در آن به ندرت مشاهده می شوند پس این دلیل واضح بر این است که هدف این رسوم بدی و تحریک علیه مسلمانان در کشورهای است که در گذشته با مسلمانان هیچ دشمنی نداشته اند می باشد، همچنان چهرۀ اسلام و پیامبر اسلام را در نزد ملتهای اروپائی که از فرهنگ اصیل اسلامی هیچ آگاهی ندارند میخواهند وارونه جلوه دهند. و در عین وقت این عملکردها بیانگر تلاش برای تغییر افکار مسلمانان است که بعضی غربی ها بعد از 11 سپتامبر 2001 مسلمانان را نیازمند تغییر افکار شان میدانند، لذا ایشان به این باور اند که باید به برخی صدمه رسانیده شود تا مسلمانان از اصول و ارزشهای اسلامی فاصله گرفته باورها و عقاید غربی ها را قبول کنند. تمامی دلایل علمی، منطقی، عقلی و ارزشهای روزنامه نگاری ثابت میسازد که مسألۀ آزادی بیان یک بهانۀ توخالی و جعلی است که میخواهند مسألۀ چاپ این کاریکاتور های توهین آمیز را توجیه کنند.

   آقای گونتر گراس، نویسنده، ادیب و شاعر بزرگ آلمانی، در سال 2006 میلادی، در قبال چاپ این کاریکاتور های توهین آمیز، هجوم بزرگ را علیه روزنامۀ گیلاندز بوستن دنمارکی راه اندازی نمود بود، وی چاپ این کاریکاتور های توهین آمیز را عمل قصدی از قبل طراحی شدۀ این روزنامه بخاطر جریحه دار ساختن احساسات مسلمانان وانمود ساخته بود.

   همچنان در جانب مقابل بسیاری از کشورهای جهان در قبال قضایای عرب و مسلمانها دیدگاه ازندۀ داشته و دارند؛ چرا هیچ کس از این مسایل با خبر نیست و چرا رسانه های محلی و بین المللی روی آن هیچ بحث نمی کنند؟! اینجا جای سوال است که چرا مسلمانان از محتوای اخبار سایت انترنیتی که توسط تعداد شهروندان دنمارکی بنام " معذرت میخواهیم یا محمد " راه انداز گردیده بود با خبر نیستند؟

   قابل تذکر است که رسول الله صلی الله علیه و سلم در ایام زندگی خود به بدی های متعدد و گوناگون کفار رو برو گردیده بود ولی بدی را به خوبی و اخلاق اسلام پاسخ داد تا جائیکه اکثریت کسانیکه برایش بدی رسانیده بودند به اسلام مشرف شدند، بلکه در دفاع از پیامبر بزرگ اسلام، تقوی و خیر اندیشی الگو برای دیگر مسلمانان گردیدند. این نمونۀ از معجزه های پیامبر بزرگ اسلام می باشد که ما ازش هیچ آگاهی نداشته و از آن هیچ استفاده ننموده ایم، نیروی اسلام در تغییر سخت ترین دشمنانش به مخلص ترین دوستانش نهفته است زمانیکه حقیقت و مفهوم این دین بزرگ را درک نمایند.

  • M Saber jan MOLLA OMAR ham yake az anhast, chera namashra nanaveshti?q

 • سلام، ابن جا یه یک تفاوت وجود دارد، وقتی برج های دوقلو فروریخت تمام دولت های مسلمان چنین واقعه ای را محکوم کردند ولی آیا دولت های غربی نسبت به این واقعه عکس العملی در راستای همدردی با مسلمانان انجام دادند؟

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a... .
  http://www.azmoone-melli.com/index....
  http://www.islam411.com/library/

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس