صفحه نخست > خبر و گزارش > سی و چهار سال زندان برای جوان سادیست افغان که دو تن را کشت

سی و چهار سال زندان برای جوان سادیست افغان که دو تن را کشت

کابل پرس خبری
شنبه 10 نوامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

رسانه های خبری انگلستان گزارش کرده اند که یک جوان پناهجوی افغان بنام احمد هوتک/اوتک (Ahmad Otak) که چندی پیش در این کشور دو تن را به قتل رسانده بود به 34 سال زندان محکوم شده است. این رسانه ها نوشته اند که این جوان سادیست/ دیگر آزار، پس از آنکه دوست دختر سابقش حاضر نشده بود با او زندگی کند، خواهر دوست دختر سابق خود را و دوست او را پیش چشم دوست دختر سابقش با ضربات سخت چاقو از پای درآورد. او در هنگام کشتن این دو تن دوست دختر سابقش را وادار کرده بود که صحنه ی قتل را ببیند. احمد هوتک قصد داشت پس از قتل به فرانسه بگریزد که بازداشت شد.

پناهجوی افغان متهم به قتل دو نوجوان در انگلستان

شنبه 6 اكتبر 2012, نویسنده: کابل پرس? خبری
یک پناهجوی افغان که رسانه های انگلیسی نام او را احمد اوتک (هوتک) معرفی کرده اند، به اتهام قتل دو نوجوان با حبس ابد روبرو شده است. رسانه های انگلیسی نوشته اند که او دو دختر نوجوان یکی 17 ساله و دیگری 18 ساله را در ماه مارچ سال روان به قتل رسانده و طبق اظهار نظری که از یک قاضی انگلیسی به نشر رسیده، حکم قتل در قانون جزایی انگلستان مشخص بوده و حبس ابد را به دنبال دارد.

حکم نهایی صادر شده برای این پناهجوی افغانستانی در دادگاه عالی انگلستان که ماه نوامبر تشکیل جلسه خواهد داد، مشخص می شود. طبق گزارش رسانه های انگلیسی یکی از دو دختر به قتل رسیده، دوست دختر سابق این پناهجوی افغان بوده است.

در ماه اپریل سال روان میلادی نیز رسانه های سویدنی و استرالیایی از موارد مختلف ارتکاب جرم توسط برخی از پناهجویان و پناهندگان افغانستانی خبر داده بودند. تمام این جرم ها مربوط به تجاوز جنسی می شود. در یک مورد در استرالیا یک دختر جوان در حالی که مشروبات الکولی نوشیده بود، مورد تجاوز یک پناهجوی افغانستانی قرار گرفته است. در موردی دیگر نیز چند پناهجو در کشور سویدن به یک زن تجاوز کرده اند. این پناهجویان به جریمه نقدی، زندان و اخراج از سویدن محکوم شده اند.

پیشتر برخی فعالان حقوق پناهجویان به کابل پرس گفته بودند که افزایش اینگونه جرایم، شرایط را برای پناهجویان سخت تر کرده و دفاع از آنان را با مشکل جدی روبرو می کند. گرچه جرم یک عمل شخصی و فردی ست اما افزایش این جرایم می تواند در وضعیت کلی پناهجویان تاثیر گذاشته و بازتاب بسیار منفی در افکار عمومی کشورهای پناهنده پذیر داشته باشد.
بنابراین پناهجویان لازم است که تا جایی که می توانند از قوانین جامعه ای که در آن زندگی می کنند آگاهی کسب کرده و ضمن احترام به قانون، از رفتارهای خلاف قانون پرهیز کنند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خدایابشریت راازدست پشتونهای درنده جنایت کارنجات بده ابروی انسانیت رابرده ازدست این کثیف هاما کجابریم هرجا بایدننک رسوائی بدنامی وشرمساری ایناراباخودحمل کنیم اینااگردرمتمدن ترین کشورها هم زندگی کندبازهمون خوی درندگی خوده ایلا کده نمیتواندهرحیوان دیگر امکان اهلی شدنش هست جزپشاطین نجس

 • رمضان محمدی از ایتالیا aliramzan91 yahoo.com] سلام دوستان . بله پشتونهااین عمل را ازبزرگان خود به حرس گرفتن چون در حرمورید شیطان است که در کارهای انسان مداخیله مکند ادمهای ضعیف را از رای درست به بدراهه میبرد . اینها دین و ایمان شان خیلی ضعیف است مطصفانه باری کیل بمقصد نمیرسد

 • دوستان دورود بر شما در کشور های اسلامی چون فقر جنسی است و از یک تار می یک خانم یک مرد کنترول خودش را
  از دست میدهد جوانان که چون اعمال را انجام میدهد این غریزه انسانی قوم نمی پزرد در همه مرد های جهان وجود
  دارد گناه این جوانان فقر جنسی است دراین جا همه خانم ها لخت اند کسی نمیتواند چپ مگاه کند در صورت خود خانم
  علامند باشد در اه صورت سرو کار با پلیس دارد

 • ازپشتونها گلایه نداشته باشید زیرا اینها درافغانستان هم در سن 50 سالگی زن میگیرد و تا اون وقت با بچه بازی سر گرم استش . در خود ولایت قندهار در زمان حاکمیت حزب اسلامی یک قومندان شان با یک بچه قنداری عروسی کرد و مردم را غذا داد . این معمول است دربین اینها . خدا اینها را براه راست هدایت کند و.. اقای هوتکی هم شاید ازهمانها باشد . اینها انگلیس را خیال افغانستان کرده است بچیم یک عمر راحت در زندان بخواب و..

 • متمدن،رمضان و قيس بچيم زندان اناث کابل از اقوام غير پشتون مملو است که همه اين کسي ها و ماچه خر ها به جرم فساد اخلاقي زنداني شده اند ٠

 • جناب اقای مسعود
  این کلمات به شان شما نبود که این طور قضاوت کنید در زندان ها اگر به خانم ها که مورد تجاوز قرار می گیردند
  ا این خانم گناه کرده؟ نه عزیز من , بلکه به انها تجاوز شده مقصر مرد های است که تجاوز کرده اند نه این تجاوز شده.

 • اگر این مجرم غیرپشتون می بود این خبر در کابل پرس? نشر نمی شد.
  جرم شخصی است نه قبیلوی.

 • از طرف من یک توصیه برای افغان های مقیم خارج.
  اگر خانم شما و یا دوست دختر شما به شما خیانت میکند اورا طلاق بدهید ویا از او جدا شوید.
  اینجا افغانستان نیست که شما بنام غیرت افغانی یک فرد را به قتل میرسانید.
  آیا میدانید که از هرسه فامیل یکی ان یعنی در حدود پانزده میلیون فامیل در آلمان بدون آنکه ازدواج نموه باشند باهم زندگی میکنند و دارای اولاد هاهستند.هرزمانی که توافق فکری میان شان از بین رفت بدون پرابلم از هم جدا میشوند.

 • از برای خدا همه ما و شما باید منحیث مسلمان بعداً افغان افسوس کنیم، ولی شرم است بالای جوانان چون شما که هنوز هم دست به تفرقه میزنید لعنت به کسانی که میان اقوام افغانستان تفرقه اندازی میکنند لعنب بر شما قوم پرست ها و نژاد پرست ها...............

 • این اشخاص در افغانستان اگر می بودند قابل احترام بعضی مردم می بودند با جنایت شان که تجاوز جنسی بالای دختر های جوان کرده اند شاید بعضی ایشانرا بدماش هم بگویند به هرحال در کشورهای غربی قانون است باید بجزای خود برسند، جنایت کار در هر ملت است بشمول پشتون هزاره وتاجک وغیره شفیع دیوانه چی کاره بود جنایت کار و شاخو دم ندارد.
  قدیر شمالوال کابل

 • اول، کاش این خط های سرخ از روی عکس ها دور میشد، تا چهره اینها به همه افشأ میشد.
  دوم، جرم عمل فردیست، نه قبیلوی و یا نژادی.
  سوم، آمار ذیل را برای معلومات بیشتر نژادپرستان اینجا مینویسم:

  • در سال 2011 در آلمان به 7539 زن تجاوز جنسی صورت گرفته. آمار دوسال قبل 7724 تجاوز جنسی را در آلمان نشان میدهد. پولیس آلمان از آمار تاریک یاد میکند. یعنی آنهایکه به پولیس مراجعه نمیکنند. این بیشتر از آمار رسمی ست.
  • در سال 2011 در امریکا بالاتر از 88 هزار مرتبه ( 88097 ) زن ها مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند. طبق معلومات ( اف بی آی ) این فقط 15 الی 20 فیصد جرایم جنسی ست، که قربانیان به پولیس مراجعه کرده اند. بقیه یا از شرم یا از ترس به پولیس مراجعه نمیکنند.
  • سالانه به هزار ها زن عسکر امریکائی توسط همقتاران خود مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند، اما شاید یک در صد قربانیان به پولیس مراجعه کنند.
  • نظر به آمارUNIFEM ( مربوط به سازمان ملل متحد است)
   سالانه در تمام دنیا از هر سه زن یکی آن لاعقل یکبار در زندگی اش مورد تجاوز و خشونت جنسی قرار میگیرد.
 • و در افغانستان تجاوز را در چهار چوب دین قانونی اعلام کردند و اگر زنی زیر بار نرفت باید بینیش را برید.

 • رادیو آزادی
  عبدالطیف سهاک
  21.08.1391
  یک دختر پنج ساله در ولایت بلخ مورد تجاوز جنسی قرار گرفت
  در هفتهء جاری دومین طفل خورد سال که مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود، برای تداوی به شفاخانه ملکی شهر مزارشریف انتقال یافت.
  داکتر حمیده علمی سرطبیب شفاخانهء ملکی شهر مزار شریف می گوید:
  صدیقه دختر پنج ساله که امروز صبح به بخش نسایی ولادی این شفاخانه آورده شده، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و تحت تداوی قرار دارد.
  وی می گوید: در پنج روز اخیر آنها دو طفل دختر را که مورد تجاوز قرار گرفته بودند، تحت تداوی قرار داده اند.
  « این طفلک در حدود پنج سال عمر دارد و در حالت شوک قرار دارد»
  صدیقهء پنج ساله باشنده ولسوالی کلدار ولایت بلخ است. یکی از باشندگان محل قضیهء تجاوز بالای صدیقه را چنین بیان کرد:
  "این دخترک گم بود، تقریباً ده دقیقه پیش از حویلی بیرون بر آمده بود، ، بعد همین همسایه طرف دست راست ما وی را اختطاف کرده بود و در خانه اش بر این دخترک تجاوز جنسی کرده بود " ...........
  در ارتباط به این قضیه پولیس شخص متهم را که جمعه مراد نام دارد، دستگیر کرده و دوسیه وی به زودی به څارنوالی ارسال می شود.
  تجاوز بالای صدیقه در حال صورت می گیرد که یک روز قبل دختر هفت سالهء دیگرکه در ولایت سمنگان مورد تجاوز قرار گرفته بود از شفاخانه ملکی مزار بعد از تداوی خارج شد.
  سازمان حقوق بشر افغانستان می گوید: در سال جاری بیست درصد قضایای تجاوز جنسی در شمال افزایش یافته است.

 • دوستان عزیز کوشش کنید تا به تمامآ اقوام افغانستان احترام بگذاریند واز نوشته های که به منافع کشورما صدمه میرساند پرهیز نمایند چرا که ما افغان هستیم ودرافغانستان زندگی میکنیم وهمه کسانیکه دراین کشورزیبا ودوست داشتنی سکونت دارند با هم برادراند نظریات که تفرقه را به بار می آورد دراصل دشمنان اصلی مردم افغانستان هستند واین یک واقعیت است وسلام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس