صفحه نخست > دیدگاه > ده ها پناهجوی افغانستانی و ایرانی در نائورو دست به اعتصاب زدند!

ده ها پناهجوی افغانستانی و ایرانی در نائورو دست به اعتصاب زدند!

کابل پرس خبری
يكشنبه 21 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: ده ها پناهجویی را که دولت استرالیا به کشور جزیره ای نائورو انتقال داده اند، از چند روز به اینسو دست به اعتصاب زده اند. این اعتصاب با انتقال 38 پناهجوی جدید از افغانستان و ایران به این کشور جزیره ای افزایش پیدا کرده است. این پناهجویان می گویند در شرایط نا مناسبی قرار دارند و باید هر چه زودتر به دوسیه های آن ها رسیدگی شود. در نامه ای که آنان به رسانه ها ارسال کرده اند، نوشته اند که آنان به خدمات صحی نیاز دارند. آنان همچنین خواسته اند که نمایندگان صلیب سرخ بصورت هفتگی از کمپ پناهجویان بازدید کنند. آنان همچنین می خواهند نمایندگان سازمان ملل در محل حضور داشته و ناظر بر شرایط آن ها باشند.

دولت استرالیا از چندی به اینسو طرحی را روی دست گرفته که پناهجویانی را که خود را از طریق کشتی به استرالیا رسانده اند، به کشور جزیره ای نائورو منتقل کند. این طرح تاکنون با مخالفت شدید فعالان حقوق بشر استرالیا و برخی از احزاب سیاسی همچون سبزها مواجه شده است. این طرح تاکنون میلیون ها دالر برای دولت استرالیا هزینه داشته که انتقادهای زیادی را در فضای عمومی این کشور بوجود آورده است.

بازداشت ده ها پناهجوی افغانستانی در اندونزی و فرستادن ده ها پناهجو از استرالیا به نائورو

چهار شنبه 10 اكتبر 2012, نویسنده: کابل پرس? خبری

کابل پرس: رسانه های اندونزی از بازداشت ده ها پناهجو در روزهای اخیر در این کشور خبر دادند. پناهجویان بازداشتی کسانی هستند که تلاش داشتند، سوار بر کشتی خود را به استرالیا برسانند. آخرین گروه بازداشتی پناهجویان

که شامل پناهجویان افغانستانی و پاکستانی هستند روز گذشته در جنوب اندونزی و در منطقه ی جاوا گرفتار پولیس این کشور شدند. طبق اظهارات مقامات محلی اندونزی کشتی این پناهجویان دچار حادثه شده بود و در جزیره ی کوچکی به مدت سه روز بسر برده بودند. با این وجود به هیچکدام از پناهجویان آسیبی نرسیده است. پولیس اندونزی پناهجویان بازداشتی را به بازداشتگاه مخصوص پناهجویان منتقل کرده است، جایی که همین اکنون صدها پناهجوی دیگر بسر می برند.

پناهجویان در حالی هنوز تلاش دارند که خود را به آب های استرالیا برسانند که از چندی به اینسو دولت این کشور تصمیم گرفته که پناهجویان را پس از رسیدن به استرالیا به کشور جزیره ای نائورو منتقل کند. تاکنون پس از تصمیم دولت استرالیا برای انتقال پناهجویان، ده ها پناهجو از جمله پناهجویان افغانستانی و سریلانکایی به این کشور جزیره ای منتقل شده اند.

انتقال پناهجویان به نائورو در حالی روی دست گرفته شده که امروز مجلس سنای استرالیا طرح دولت این کشور برای فرستادن پناهجویان به یکی از جزیره های کشور پاپوآ گینه نو را تصویب کرد. دولت استرالیا با دولت های پاپوآ گینه نو و نائورو به توافق رسیده که در ازای بازکردن کمپ های پناهندگان در این دو کشور جزیره ای، کمک های مالی به این دو کشور بدهد.

گرچه اعتراض های فعالان حقوق بشر و برخی گروه های سیاسی استرالیا از جمله سبزهای این کشور همچنان ادامه دارد، اما تاکنون نتوانسته مانع از عملی شدن این تصمیم شود. از سوی دیگر با وجود چنین تصمیمی از طرف دولت استرالیا، صدها پناهجو در دو ماه اخیر خود را به آب های استرالیا رسانده اند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس