صفحه نخست > خبر و گزارش > حکومت مافیایی کرزی قصد دارد بجای حمایت، کمپ مادر را مسدود کند!

حکومت مافیایی کرزی قصد دارد بجای حمایت، کمپ مادر را مسدود کند!

کابل پرس خبری
چهار شنبه 24 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کمپ مادر که به همت بانوی فرهنگی و فعال اجتماعی لیلا حیدری ایجاد شده تا محلی برای حفظ و مراقبت از معتادان و درمان آنان باشد، به مذاق حکومت مافیایی کرزی خوش نیامده و قصد دارد آن را مسدود کند. طبق خبری که در صفحه ی فیس بوک موسسه ی زندگی زیباست آمده، نمایندگان وزارت صحت و مبارزه با مواد مخدر، روز دوشنبه به این کمپ مراجعه کرده و قصد مسدود کردن آن را داشته اند.

در صفحه فیسبوک موسسه ی مادر چنین آمده است: "دوستان عزیز!در این سرزمین نباید کار کرد چون کار نکردن دیگران افشا می شود. امروز از وزارت صحت عامه و وزارت مبارزه با مواد مخدر افرادی به قصد مسدود کردن مؤسسه ی ما آمده بودند. بهانه های زیادی داشتند که از جمله بهانه های شان عیار نبودن ما با معیار های اید آل آنها ست.ما را حمایت کنید تا کمپ مادر مسدود نشود."

در حکومت مافیایی کرزی دزدان، قاچاقچیان مواد مخدر و جنایتکاران چند دهه ی اخیر در پست های مختلف دولتی قرار دارند و معیار و استاندارد برای این حکومت مافیایی چه چیزی جز چپاولگری، گسترش مرگ با تولید قاچاق مواد مخدر و تروریزم می تواند باشد؟ در این حکومت که در 12 سال گذشته میلیارد ها دالر را به باد داده و یا چور و چپاول کرده، معیار اصلی قرار داشتن در همین حلقه ی جنایت و فساد است و اگر فعال یا فعالان اجتماعی دست بکار شده و گامی برای بهبود بردارد، این حکومت است که بجای حمایت، می خواهد راه را مسدود کند.
انتشار خبر مراجعه ی نمایندگان دو وزارتخانه حکومت کرزی برای مسدود کردن کمپ مادر با واکنش های تند نویسندگان و کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شده است و هر کدام به نوعی آن را محکوم کرده اند. یکی از این واکنش ها را در نوشته ی زیر بخوانید:

کمپ مادر را باید بست!

محمد امین ناطقی

شنیدم امروز تنی چند از ماموران وظیفه شناس وزارت محترم صحت عامه جهت بستن کمپ ضد معیاری مادر، به محل نامبرده رفته و می خواستند کمپ را مسدود کنند که کار بسیار بجا و قابل تقدیر است.

چون کمپ مادر و مدیر آن که بنده از نز د
یک می شناسم مرتکب اعمالی می گردد که با معیار های شناخته شده در نظام جلیله حاکمه ناسزگار ودر بسی اوقات در تضاد مطلق است.

شاید درذهن دوستان سوآل خلق شده باشد که لیلا در کمپ مادر مرتکب چه رفتاری شده که باید کمپ با شهرت جهانی اش مسدود گردد؟

عرض میکنم ، ولی قبلش باید کمی هم در مورد معیار های صحبت کنیم که باید در کشور مثل افغانستان محترم شمرده و در تمام زمینه ها بدون قید وشرط باید اعمال شود.

1- فساد؛

فساد از هر نوع اش که باشد باید به آن به دیده احترام نگریست!
ماسالها "بیش از سه دهه" جنگ کشتار ، تباهی، ویرانی، آوارگی را بجان خریدیم، قریب به 11 سال جضور اجنبی را در کشور پذیرا شدیم تا به این افتخار بزرگ نایل آمدیم که در بین ملل ودول جهان گردن بیفرازیم ورتبه اول جهانی خودرا یدک بکشیم، آنهم فساد اداری است!

حال یک موسسه غیر دولتی بدون اینکه پا بند به اصول فساد اداری باشد آمده می خواهد تمام تلاش چندین وچند ساله نظام را به باد داده، شهرت جهانی مارا لکه دار کند !
اگر دوستان با ور ندارند بروند خود از نزدیک ببینند، کمترین اثری از فساد از هیچ نوع آن در این نهاد بچشم نمی خورد، واین یک فاجعه است.

2- اعتیاد؛

خوشبختانه کشورما سالهاست مقام اول جهانی را در امر تولید مواد مخدر دارد که حاصل تلاش هدفمند، پیگیر و شبانه روزی دولت خدوم وبرادران طالب ماست.
که این محصول افیونی بیشترین بازار فروش را بعد از مواد خوراکه داشته وبه تمام کشورهای جهان صادر می گردد ، بگونه ی که نام زیبای کشور مان بدون تر یاک در بسیار از کشورهای جهان قابل شناسایی نیست.
به همین خاطر وزارت جلیله صحت عامه شبانه روزی در تمام محلهای تجمع برادران وخواهران معتاد مواد مورد نیاز شان را توضیع می نماید تا در توسعه آن سهمی داشته باشد.
چون به خوبی میداند که نمی شود همیشه متکی به بازار های جهانی بود و باید برای ایجاد و انکشاف بازار داخلی هم کار اصولی صورت پذیرد.
اما باتاسف این زن در یک عمل ضد ملی مرتکب تاسیس کمپی شده که در آن تا کنون بیش از چهارصد نفر را از راهشان منحرف ودو باره وارد اجتماع نموده ، از آنجای که این افرادهمه جوان نیز هست وتوان کاری هم دارد مشکل جدیدی را برای دولت خلق می کنند و آنهم مقوله اشتغال است.
این در حالیست که ریاست محترم جمهور بعد از سالیان سال گدایی از کشور های اجنبی و اختلاص از کابل بانک بنام برادرش تا حالا نتوانسته پروژه شهرک سازی قندهارشان را به سر حد اکمال برساند، چه رسد به صدها پروژه نیمه کاره شخصی و تباری معظم اله

3- جامعه مدنی؛

از سوی هم لیلا این زن هنجار شکن! اقدام به تاسیس کافه رستورانت نموده که هم تمویل کننده کمپ هایش بوده وبدتر از آن اتاق فکر جامعه مدنی ومحل برای طرحها وپلانهای مخرب روشنگر شده که آینده واستراتژی نداشته نظام را بخطر می اندازند.

4- حقوق زن؛

همه میدانیم که افغانستان بزرگ ترین افتخارش سنتی بودن آن است! در کشور محبوب ما افغانستان عزیز، وسنن اجدادی ما جایگاه زن تعریف شده است.
زنان وظایف مشخص دارند که تماماً درداخل چهارچوب خانه است، بنا نیست که هم چون بلاد کفر وبرخی از کشورها مسلمان نما ما هم بیاییم زنان را در جایگاه همسنگ مرد قرار دهیم! اگر چنین کنیم پس غیرت افغانی ما چه می شود؟
ما وقت که میتوانیم دنیارا با شعار دموکراسی اش با تدویر یک لوی جرگه تشریفاتی دور بزنیم، آیا معقول است نتوانیم دهن یک زن را که علاوه بر تخلفات مزبور بطور مسلسل دم از حقوق زن، آنهم مغایر سنت افغانی چه بسا ضد سنن اجدادی ما می زند نبندیم؟

من از تمام مردم غیرت مند افغانستان میخواهم که از دولت بخواهند که لیلا حیدری این زن سنت شکن را باید سنگ سار کند تا عبرت دگران شود. تا بعد از این هرکس در هر گوشه کشور به خود اجازه ندهند دست به اقدامات مشابه بزنند!

بانشر این مطلب ما را یاری نمایید.

واژه های کلیدی

مواد مخدر
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خود این رژیم فاسد با کدام معیارها برابر است ؟ شما میبینید فساد ، دزدی ، چپاول و خیانت بیداد می کند . از رژیمی که مدیران ارشد آن دزد و قاچاقبر و آدمکش باشد نباید انتظار کمتر از این داشت.

  آنلاین : http://almaitoo.blogfa.com

 • محترم ضرار احمد مقبل "عثمانی" وزیر مبارزه علیه مواد مخدر(از قریه خواجه سیاران ولایت پروان)
  محترمه داکتر ثریا دلیل وزیر صحت عامه (از ولسوالی اندخوی ولایت فاریاب)
  آیا این دو وزیرکه مسوول بسته شدن کمپ مادر میباشند، نیز در باند مافیای کرزی، قاچاقچیان مواد مخدر و جنایتکاران چند دهه ی اخیر شامل هستند؟

 • معیاری ساختن/بودن به مفهوم کیفیتی که توقع میرود، است. پس راه حل معیاری ساختن کمپ است نه مخالفت بی جا و بی مورد.

 • بهانه هاي وزارت صحت عامه و وزارت مبارزه با مواد مخدر در مورد كمپ مادر ، از طرز فكر افغان ها ناشي نميشود بلكه كاري شبكه هاي استتخباراتي ايالات متحده امريكا ميباشد ، شما نگاه كنيد به كمبودي هاي زياد كه اهالي دشت برچي از ناحيه مسايل زيربنايي دارند درين طول ده سال اما از وزارت هاي سكتوري كسي براي حل كردن مشكلات به آن محل نيامدند اما به مجرد كه يك كار اساسي براي بهبود اولاد وطن انجام گرفت فورا وزارت هاي مربوطه خبر شدند و احساس مسئوليت فرموده و به دشت برچي قدم رنجه فرمودند ، عاقلان را يك نكته كافي است
  اصولا و اساسا شبكه هاي استخباراتي ايالات متحده امريكا نمي خواهد تا كشت كوكنار را از سرزمين هاي وسيع جنوب افغانستان پايان بخشد و از تبعات آن نيز الزامي قرار ميدهد تا در حدود شش ميليون نفر افغان معتاد به مواد مخدر گردند لهذا وزارت هاي ذكر شده فوق در همين راستا وظيفه ميگيرند تا گمپ مادر را در دشت برچي مسدود سازند و البته اين تنها مورد نبوده و در آينده نيز نخواهد بود

  آنلاین : http://waheelsaheel.com

 • محترم ضرار احمد مقبل "عثمانی" وزیر مبارزه علیه مواد مخدر یکی از جهادی های شورای نظار و دوست بسیار نزدیک احمدشاه مسعود بود.

 • اگر طنز اقای ناطقی را به یک جهت بگذاریم و به مسئله مسدود شدن "کمپ مادر" نگاه واقعبینانه و غیر قومی و زبانی و مذهبی بیندازیم و در جستجوی دلائیل مقنع وزارتخانه هایی که در صدد مسدود کردن این محل بنام "عدم مطابقت " با استاندارد ها (؟؟!!) باشیم، در این مقاله چیزی بدست نمی اوریم به جز کج بحثی، تعصب و قضاوتیکه نویسنده به خورد خواننده میخواهد بدهد. تبصره ها و کامنت ها هم اکثرا بر اساس همان دید تعصبات قومی که جز احساسات هیچ دلیلی در ان نمی یابیم استوار است.
  خوب نویسنده گرامی کابل پرس? ! حالا لطف نموده دلائیل وزارت خانه های فوق الذکر را در اینجا ذکر کنید که چه میخواهند بگویند؟ تا دلائیل انها را ندانیم چگونه میتوانیم نظر بدهیم؟ چه تعصب و یا بی منطقی و یا ممکن بر عکس منطق و دلیل خوبی برای اینکار خود داشته باشند؟
  از نظر انها ( وزارت های فوق) کمپ معیاری چیست؟ و نویسنده چه مطالبی در این مورد از این مقامات دولتی شنیده است؟
  خود خانم حیدری در اینمورد چه گفتنی ها دارد؟
  ایا بهتر نیست تا این کمپ به فعالیت خود دوام بدهد و بعدآ به اهستگی با نورم هایی که این مقامات خواهان انند برابر گردد؟ مثلآ بهتر نبود تا برای کمپ یک معیاد شش ماهه داده میشد تا خود را با استاندارد های لازمه دولتی برابر میکرد؟
  سرنوشت افراد داخل کمپ بعد از مسدود شدن چه خواهد شد؟ اینرا باید مقامات دولتی پاسخ بدهند. در صورت مسدود شدن این کمپ ، ایا باشندگان آن به کمپی که با معیار های ادعا شده برابر است نقل مکان داده خواهند شد؟
  متاسفانه تمام مقاله مجهول اندر مجهول است. من از این نوشته نتیجه منصفانه و علمی بدست اورده نتوانستم.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس