صفحه نخست > دیدگاه > سیاه دلان تاریخ اسلامیت و انسانیت بار دیگر فاجعه آفریدند

سیاه دلان تاریخ اسلامیت و انسانیت بار دیگر فاجعه آفریدند

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان
جمعه 26 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

امروز جمعه روز اول عید قربان كه مسلمانان واقعی و آنانیكه به وجه انسانی اسلامیت معتقد اند، یكدیگر را به آغوش میگیرند، آشتی میكنند، عقده های یخ زده را باگرمی محبت و دوستی به آب تبدیل میكنند و لطف و صمیمیت به همدیگر نثار نموده و از همدیگر دلجویی میكنند.

درین جشن مقدس مذهبی سیاه دلان تاریخ اسلامیت و انسانیت، نوكران پاكستان و وهابیت عربستان سعودی و برادرخواندگان حامد كرزی در شهر میمنه فاجعه آفریدند و میمنه را به خاك خون كشیده و صدها فامیل را به ماتم عزیزان شان فرو بردند.

بعداز ادای نماز عید درحالیكه نمازگزاران با شادی و سرور همدیگر را در آغوش میگرفتند و عید را تبریك میگفتند، یك حمله كننده انتحاری جهنمی خود را در بین ازدحام مردم منفجر نمود كه در اثر آن از قول خبر تلویزیون های سی ان ان ، بی بی سی، آریانای افغانستان و دیگر رسانه های ملی و بین المللی به تعداد چهل نفر كشته و حدودآ هفتاد تن دیگر زخم برداشتند. اما از قرار اخباریكه از تماس های مستقیم با شهر میمنه بدست آمده است، از كشته شدن شصت الی هفتاد نفر حكایت میكند. بیشتر كشته شدگان افراد ملكی و اطفال معصوم نیز شامل قربانیان میباشد و حالت زخمی ها وخیم گفته میشود.

وقتی به عمق جانگداز معنوی فاجعه كاملآ پی میبریم كه یك لحظه تصور شود كه ده ها قربانی عید منتظر ذبح هستند و اطفال خانه با حنای دست و كالا های نو عیدی با شادمانی لحظه شماری میكند كه پدر ویا برادرشان آمده گوسفند را حلال میكند اما بعداز شنیدن صدای هیبتناك انفجار، خبر میرسد كه پدران و برادران خود قربانی عمل شیطانی و حیوان صفتانه ابلیس های زمان بنام طالبان شده اند.

این انتحار مرگبار در حالی رخ داد كه جناب حامد كرزی رئیس جمهور افغانستان پنجاه نفر ازین نمونه های وحشت را به بهانه عید قربان از محابس آزاد نمود و چند لحظه قبل آن جناب ایشان برادر خوانده های خود را دعوت نمود كه در روز های عید دست به كشتار نزنند. گویی كه (دیگر روزها میتوانند به كشتار خود ادامه بدهند).
این عمل غیر انسانی سیاه دلان مسلمان نما یكبار دیگر ثابت میسازد كه راه آنها از راه اسلامیت و انسانیت جداست و باید ریشه های آنها خشكانیده شده ویا هم خلق های استبداد زده راه خود را از انحصار طلبان قدرت جدا نمایند كه این همه افراطیت اسلامی را برای رسیدن به مقصد انحصار مطلق قدرت در افغانستان پیشه نموده اند.

فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان این عمل ضد اسلامی و انسانی دهشت افگنان زمان بربریت را اشدآ محكوم نموده و برای مدعیان انحصار قدرت كه به نحوی عوامفریبانه در عقب این و دیگر فاجعه های انسانی قرار دارد و ازین وحشت و دهشت حمایت نموده و شرایط رشد طالبان را در ولایات شمالی افغانستان مساعد نموده اند، هوشدار میدهد كه عواقب این پالیسی های نا عاقبت اندیشانه زمامداران قدرت به نفع هیچ قومی نخواهد بود. و برای مردم افغانستان است تا صفوف خود را برای دفاع از حق و عدالت فشرده تر نموده و زمینه را برای توطئه مكارانه دشمنان اسلام و عدالت اجتماعی مساعد نسازند.

هیئت رهبری فدراسیون توركان افغانستان تسلیت و غمشریكی خود را با بازماندگان قربانیان و با تمام خلق شریف میمنه و مجموع فاریاب زمین ابراز مینماید و از درگاه ایزد لایزال اسدعا مینماید تا در بهشت برین را بروی قربانیان مظلوم این فاجعه بگشاید. آمین یا رب العالمین

از طرف هیئت رهبری فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من از صمیم قلبم با شما و فامیل های کشته شده گان احساس همدردی مینمایم. از این حادثه تکان شدیدی خوردم. تحمل مشاهده انسان های کشته شده و درد خانواده های بیگناه شان خیلی دشوار است. انسانهایی که بیگناه قربانی میگردند. قربانی سیاست یک مشت افراد بیخرد ، متعصب و بیدانش. من از طالبان و یا هوا خواهانشان در این سایت تقاضا میکنم که بیایند و با من در باره این عمل شنیع خود جر و بحث نمایند. چگونه میتوانند این جنایات را توجیه نمایند.

 • قبل از همه عید سعیداضحی را برای همه هم میهنان تبریک عرض نموده، حادثهء غم انگیزمیمنه را برای هر انسان بادرد بخصوص مردم مظلوم فاریاب تسلیت گفته امید وارم خونهای پاک این شهدا جاسوسان وسازمانهای استخبارات ومزدوران طالب نمای شانرا از صفحهء هستی نیست و نابود کند. چه خوش گفته اند:
  خون ناحق دست از دامان قاتل برنداشت
  دیده باشی لکه های دامن قصاب را
  این جنایت به سطحی شرم آور و ننگین است که انسانیت از آن عار دارد. من فکر نمیکنم هیچ انسانی حتی طالبان نوکر هم چنین عمل غیر انسانی را انجام بدهد، بلی سازمانهای استخباراتی که اصلاً بخاطر رسیدن به اهداف شان از هیچ عمل ناروا ابا نمیورزند حتماً عامل چنین جنایاتی میشوند چون درآنها مسآلهء انسانیت و مذهب اصلاً مرده است. حال مهم نیست که این سازمان حهنمی ISI است یا CIA و یا انتلجنت سرویس انگلیس، راو ، موساد و انتلجنت سرویس ایران. به هرحال کشوریکه نه رهبرانش و نه پارلمانش در غم مردمش است و حتی خود مردم هم در غم خود نیستند باید به این سرنوشت مبتلا باشند، مردم در غم پیدا نمودن یک لقمه نان، نماینده های نامرد پارلمان درفکر تجارت به بهانهء ادای حج ، مردم در حال مرگ است جناب کرزی به فکر تقلب در انتخابات و چوکی، مردم از گرسنگی میمیرند جناب فهیم و عبدالله و شورای نظار در فکر زراندوزی و بلند منزل سازی، مردم سر پناهی ندارند تا زمستان خود را در آن بسر برند جناب خلیلی، محسنی ، محقق و حزب وحدت در صدد غصب زمین و شهرک سازی، مردم در روز عید قربان قربانی جنایت علیه بشریت میشود جناب صبغت الله مجددی و پیر گیلانی بفکر پیشی گرفتن و خدمت به اجانب و سازمانهای استخباراتی چنانچه در همین چند روز گذشته جناب مجددی به اروپا رفته بود و جناب گیلانی به پاکستان تا قشقه های شان را تازه کنند. حال شما بگوئید که از چنین مردمی که حتی روحانیون شان جاسوسی میکنند چگونه خداوند (جل جلاله) روگردان نباشد، اقبال چه خوب فرموده:
  خدا آن ملتی را سروری داد
  که تقدیرش بدست خویش بنوشت
  به آن ملت سروکاری ندارد
  که دهقانش برای دیگران کشت
  تمنا از کابل

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس