صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > اسدالله خالد زخمی شد؛ آيا اختلاف بر سر مواد مخدر حمله ی تروریستی ست؟

اسدالله خالد زخمی شد؛ آيا اختلاف بر سر مواد مخدر حمله ی تروریستی ست؟

کابل پرس خبری
پنج شنبه 6 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

لازم به یاداوری نیست که افغانستان بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیاست و بیش از 90 درصد از این مواد مخدر در مناطق قبایلی جنوب و شرق افغانستان تولید می شود. رقابت بر سر مواد مخدر و سود ناشی از آن هر از چند گاه تلفات سنگینی را در مناطق قبایلی بر جای می گذارد. در این موارد دولت و رسانه های دولتی درگیری ها و خشونت ها در این مناطق را به حملات تروریستی نسبت می دهند و افکار عمومی را از درگیری های ناشی از مواد مخدر دور می کنند. در این بین طالبان به عنوان نیروی مسلح قومی در جنوب و شرق افغانستان، سهم خود را از درامد مواد مخدر می خواهند. از مواد مخدر میلیاردها دالر بصورت سالانه پول بدست می آيد و گروه های درگیر قبایلی هر کدام بر سر میزان سود، اختلاف نظر پیدا می کنند و این اختلاف ها به درگیری های خونین می انجامد. اسدالله خالد چند سال ولایت غزنی و قندهار را بر عهده داشت و در این مدت گزارش های مختلفی از تجارت مواد مخدر وی و دزدی از پول هایی که قرار بود به سران قبایل داده شود تا مواد مخدر تولید نکنند و از حمایت طالبان دست بردارند منتشر شده است. با توجه به گذشته و پیشینه ی اسدالله خالد و نیز حرکت قومی طالبان برای در هم شکستن صفوف غیر پشتون ها، به نظر نمی رسد ادعاهای حکومت کرزی در مورد حمله به خالد درست باشد و او احتمالا مانند احمد ولی کرزی، به دلیل اختلاف بر سر مواد مخدر، از سوی طالبان و یا سایر گروه های قبیله ای تحت حمله می باشد.

با اینحال اگر ادعای مقامات افغانستان از جمله امنیت ملی افغانستان درباره حادثه حمله به خالد حقیقت داشته باشد، همین حمله خود نشان دهنده ی این است که عالی ترین نهاد امنیتی استخباراتی افغانستان چقدر ضعیف می باشد. اگر این اتفاق با همین صورت مساله ای که حکومت کرزی تعریف می کند در جای دیگر جهان روی دهد، اولین کار برکناری رییس آن اداره می باشد.

مافیای اسدالله خالد!
سوء استفاده، اختلاس و قاچاق مواد مخدر وزیر سرحدات حامد کرزی/ برخی از مقامات دولتی صد ها ميليون دالر پول بادآورده بدست آورده اند که يک نمونه ی آن اسدالله خالد والی قندهار است که در شکنجه ی افراد دست دارد .
چهار شنبه 29 آگوست 2012, نویسنده: کابل پرس

واژه های کلیدی

مواد مخدر
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • راستى كه اسد الله خالد خار جسم با كستان و اى اس اى مزخرف بود. ولى كرزى خاين بايد طالب را اعدام كند.ادم كش ها راكه جان بهترين عزيزان ما را ميكيرند,رها ميشوند. و خودش به با كستان ميرود عزر ميكند. جرا عزر ميكنى خو بزن او بيغيرت ادم كش را قانون را تطبيق كو.ببين كه با كستانى زير بايت ميافتد يانى؟
  از خداى باك به اين جوان عزيز شفاى عاجل ميخواهيم.جشم دشمنان وطن ما كور.
  مرك بر با كستان .
  مرك بر اى اس اى
  ما طالب را مرده ميخواهيم.
  قواى مسلح عزيز كشور ,طالب را زنده نياوريد,دستكير هم نكنيد ,فقط بالايشس ضربه كنيد!

  • ما هم جه قوم مزخرفى هستيم .از يكطرف دشمن تشنه بخون هر كدام ما واز طرف ديكر ما بين خود خود ها تحمل نداريم و بد ميبينيم.يكى از ما را دشمن ميكشد ديكر ما خوشى ميكنيم.اين در كدام كتاب است؟ ديكر ما عمل دشمن را به نهوى توجيه ميكند.
   نميشود كه ما هم انسان شويم؟ همه متحد شويم و يكمشت بر دهن با كستان كه دشمن مال ال و نا موس ماست,بكوبيم؟

 • کدام پاکستان؟
  شما اگر پاکستانی را راه ندهید و پیش پاکستانی مزدوری نکنید پاکستانی چه قسم می اید وطن ما را خراب می کند؟ وقتی شما زن و مرد تان نوکر پاکستانی استین و پاکستانی را سر زنهای خود می اورین خو معلوم است که پاکستانی از طریق شما هر کار خواست می کند. بهانه نکنید. ادم شوید. غیرت پیدا کنید.

 • it is work of ISI not drugs related. if it was happened ago when he was not chief of intellegence then it could be drug related action when Khalid killed Taliban commander in Quetta Pakistan then he was seriuos ISI target

 • فاروق جان
  چرا خود را و مردم بیچاره ای این سرزمینرا فریب می دهید؟ اگر خالد واقعا ضد طالبان است برود از مردم کوچه و بازار پرسان کند که قوماندانهای طالبان کی ها هستند و در کجاها زندگی فعالیت دارند. مردم کوچه ادرس و محل بود و باش این جانیان را می دانند. لازم به یک سازمان پیچیده به اسم امنیت میلی نیست و لازم نیست که شما به کویته ای پاکستان بروید.
  فرض کنیم که این کار طالبان بوده است. در این صورت کسی که از امنیت خود را گرفته نتواند چطور می تواند امنیت مردم را بگیرد؟
  اگر اندکی انصاف باشد ، همین ادعای شما کافی است که این ادم باید از کار بر کنار شود چون این حادثه نشان می دهد که چقدر در کارش بی تدبیر و نادان است. کار امنیت ملی چه است؟ کشف اطلاعات. حالا کسی که کشف نتواند که خودش هدف است چطور می تواند رییس امنیت باشد.
  باور کنید که این ها همه بازی است. افغانستان به عنوان فاسد ترین کشور جهان شناخته شده است و معلوم است که در فاسد ترین کشور جهان، مهره های اصلی فاسدترین ها هستند و رییس امنیت ملی یکی از مهره های اصلی است. من می ترسم که همین رییس امنیت ملی شبها با طالبان جلسه کند و فردا رییس امنیت ملی باشد. اگر این طور نباشد چطور کرزی که رییس این اقا است طالبان را برادر خود می خواند؟؟؟
  من فکر نکنم که به همین سادگی بتوان مردم را فریب داد.

 • بشتون با كستانى مواد انفجارى را در مقعد خود جابجا كرده بود؟؟؟
  در هيج كتاب و قانون جنك اين نيست عورت و مجراى اطراحى هم بخاطر به جنت رفتن وسيله شده باشد.
  جنك ترياك خود در جريان بود و خدا از جنك مقعد نجات بد هد بعد جنك ...
  از اختراعات قوم بشتون با كستانى.
  امريكايي در تلويزيون كفته بود كه اكر بول به بشتونها با كستانى بدهى مادر خود را برايت مياورند.زن فروشى تجاوز به نا موس مردم ,شلاق زدن زن در مخضر عام,بلاخره انفجار مقعد!!!
  بايد ازين به بعد در تلاشى غارهاى بشتونها با كستانى را بايد با برق دستى تلاشى كرد.اين قوم شرم تاريخ است.

  • هههههه پشتون باکستانی (؟) اوغان پاکستانی و اوغانستانی ندارد مرز جغرافیایی مرز فطرتی شده نمیتواند آنها خاصیت و خصلت درنده گی و حیوانی مشترک دارند در هر کجای زمین زندگی کنند پشتونوالی در رگ های شان جریان دارد , در وطنفروشی و جنایت اوغانهای اوغانستانی دست بالاتر دارند
   آدمهای بیخبر و احساساتی زود هیجانی شده وقضاوت نامه ها نوشته اند و اسد خالد را وطنپرست و مبارز ضد پاکستان وطالب قلمداد نموده اند
   نه کدام طالبی نه پاکستانی عامل زخمی شدن اسد خالد بوده بلکه مانند برادر کرزی احمد ولی کرزی سر معاملهء هیروهین تقسیم پول های دزدی جور نیامدند یکی اش برخاسته دیگرش را زد , اینها خودشان طالب خودشان نوکر پاکستانی استند

 • شرم است براي اقاي كرزي كه يكبار اين حمله بجان استاد رباني شده بو ولي حالا بجان ريس امنيت ملي هيج عبرتي براي تان نشد اي حكومت خواب برده . اي كرزي كه هميشه طالبان را برادر ميخواني همين برادرت بود كه اين كار را كرد، شرم است براي اينكونه كرسي ات ، و همين قسم ميباشد امنيت و استخبارات كه جان خود را نكاه كرده نميتوانند ، جاي تاسف است كه اين مرد راجطور بدون كدام جك وكنترول واينكه معلوم بود كه اين شخص از طرف مخالفين امده بود بايد دقيق جك ميشد.. بس جان مردم را جكونه نكاه خواهيد كرد.. باز هم اين همه كار استخبارات باكستان است .

 • ای بیچاره ها چرا اینقدر ساده لوحانه فکر می کنید؟ هک ربانی را کرزی کشت وهم اسدالله خالدر ا!!!!!!!!
  مطمئن باشید تا یکنفر از کسانی که برضد روسها وپاکستانی ها جنگیده اند، زنده باشند همین درام در مورد یکایک شان اجرا خواهد شد، کاری که عبد الرحمن خان در حق غازیان ضد انگلیس انجام داد کرزی در حق مجاهدین وغازیان ضد پاکستان وروس انجام خواهد داد. بچشم سر خواهید دید

 • Only hazara press wisdom and logic will pass a jugment like that
  The man almot lost his life fighting an enemy which you concider your enemy as well
  and you invent false stories for him

 • this so called FAKHR UL DIN is not much fakhar to his din
  IN fact his mother must be realy ashamed of him

 • اسدالله خالد یکی از دزدان دست پرورده سیاف کثیف و کرزی دزد و فاشیست است که در تجارت مواد مخدر با ولی کرزی دی یک تیم فعالیت داشتند. گرچه در گذشته ها خالد متهم به قاچاق مواد مخدر بوده و در این راستا فعالیت داشته است که دوبار در تاجکستان گرفتار گردید اما با رشوه و واسطه بزرگ خودرا نجا ت داد. خالد خانواده و اولاده هایش از سالهاست که بهترین زندگی را در واشنگتن دارند و در تمام دزدی و قاچاق فامیل کرزی سهیم است. این فرد که بی رحمی، کم سوادی، عیاشی و نقض حقوق بشر سخت متهم است، از جانب استخبارات بزرگ جهان نیز حمایت میشود، چون به این نوع اشخاص استخبارات جهان جدآ نیاز دارد و خالد هیچ نوع حس انسان دوستی و وطن پرستی جز قدرت طلبی و چور چپاول ندارد. مرگ بر شهدای میلونر از خون مردم و قاچاق مخدرا

 • این احمق هیچ سواد ندارد و تمام اسناد تحصیلی اشت جعلی است

 • دوستان نهایت عزیز ! هرکس ازمسایل برداشت خود را دارد . برداشت من این است که همین طالبان زاده مجاهدین گذشته هستند که توسط عناصر خارجی وکشورهای بازی کننده سیاست تمویل میشوند. چنانچه مجاهدین توسط همین کشورها تمویل می شدند وبرای ازبین بردن بنیه اقتصادی واجتماعی افغانستان ازآنها استفاده صورت میگرفت بهمان ترتیب از چهره های نو ولی با اجرای همان اعمال ناشایست ازقبیل سوختاندن مکاتب ، تخریب پلها وسرکها ، تخریب موسسات دولتی وعام المنفعه ، کشتن استادان پوهنتون، معلمین ،متعلمین و....... ) اکنون که همین رهبران مجاهدین طالبان را بد میگویند آیا گاهی اعمال خودشان بیاد شان نمی آید که به دستور آی اس آی وصدها ادارات کشفی واستخباراتی ممالک بیگانه وطن خودرا تخریب میکردند . اگرمیگویند که ما بخاطر روس ها جنگ می کردیم بعدها خوب معلوم شد که هرکدام شان با روسها پروتوکول داشتند و درغیرآن بعدازخارج شدن روسها چهارسال دیگر جنگیدند تا اینکه قدرت دولتی را بدست آوردند ولی باآنهم بخاطر تقسیم قدرت دولتی باهم جور نه آمدند . وبعداً دست به توطئه دیگری ازقبیل آوردن غرب زدند ولی خواست نامشروع شان بازهم تحقق نیافت وهنوزهم با براه انداختن توطئه ها کوشش میکنندکه مردم را غافل واهداف شوم خودرا برآورده سازند.

  آنلاین : http://hamid.yahoo.com

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس