صفحه نخست > دیدگاه > استقبال از تاسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره

استقبال از تاسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره

فدراسیون فرهنگی تورکان افغانستان | هزاره اینترنشنال
دوشنبه 17 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پیام ففتا به مناسبت تآسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره

هرکسی کو دور ماند از اصل خویش *** باز جوید روزگار وصل خویش

تورك های آذری و هزاره به مثابه دو شاخه با عظمت جهان تورك نقش موثری را در پروسه ایجاد معنویت و مدنیت در منطقه بازی نموده اند. اما در ازمنه های واپسین این دو خلق پر غرور و پر افتخار در تشكیل دولت های متعصب و تبعیض طلب منطقه همچون افغانستان، ایران، پاكستان، ارمنستان و روسیه بار سنگین استبداد را بدوش كشیده، هویت تاریخی و فرهنگی و افتخارات مدنی آنها در تحت ضربات توسعه طلبانه حكام شوینیست و تفوق طلب كشورهای مذبور خسارات جبران ناپذیر را متحمل گردیده اند.

حوادث پر تلاطم نیم قرن اخیر بیانگر آن حقیقت است كه در آغاز قرن بیست و یكم جهان به سوی پذيرش اصل حق تعيين سرنوشت ملل، كثرت گرايی قومی، اتنيكی، زبانی، دينی و مذهبی پيش رفته و روش دولت ها در مورد اداره امور جامعه با توسل به سركوب و ستم، ناکارآمد ثابت گرديده و برای ایجاد جامعه مردمسالار اين شيوه خشن واستبدادی مردود و غیر قابل پذیرش شمرده شده است.

همبستگی تورك های آذری و هزاره با درنظرداشت مشتركات عمیق و گسست ناپذیر تاریخی و فرهنگی آنها ضرورتی است كه ایشان را مصمم تر و نیرومند تر از هر زمان دیگر در راه مبارزه دادخواهانه آنها متبارز نموده و رسالت بزرگی را در راه احیای هویت تاریخی و فرهنگی این خلق های سركوب شده در برابر شبكه همبستگی توركان هزاره و آذری قرار میدهد.

فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان به مثابه یك حركت حق طلبانه و دادخواهانه خلق تورك افغانستان، اتحاد و همبستگی خلق های آذری و هزاره در راه خود شناسی و مبارزه مشترك آنها بر علیه استبداد را، یكی از آرمانهای خود شمرده و از آن استقبال مینماید.

هیئت رهبری فدراسیون توركان افغانستان تآسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره را برای رهبری این كانون جوان و نوبنیاد از صمیم قلب تبریك و تهنیت عرض نموده و از درگاه الهی استدعا مینماید كه موفقیت های مزید در گسستن زنجیر های استبداد نصیب ایشان گردد.

و من الله التوفیق

از طرف هیئت رهبری فدراسیون فرهنگی توركان افغانستان

از تاسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره استقبال می کنیم!

تاسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره می تواند سنگ بنای محکمی برای اتحاد و ارتباط استراتژيک دو ملت آذری و هزاره باشد که هر دو از یک خانواده ی مشترک و بزرگ می باشند. برقراری ارتباط دوباره میان این دو ملت که قرن ها در اثر اشغالگری و تجاوز دشمنان از هم جدا افتاده بودند نوید بخش آغاز تحولی جدید در منطقه ی بحران زده ی ما باشد. اکنون بسیار امیدوارتر از پیش پیوندهای تاریخی که توسط دشمنان از هم گسسته شده را دوباره ایجاد می کنیم و همانگونه که مولانا جلال الدین بلخی ما در تبریز بخشی از پیکر جدا افتاده ی خود را یافت، ما نیز این پراکندگی را همراه با برادران و خواهران آذری خود یکپارچه می سازیم.

شبکه سراسری مردم هزاره ضمن استقبال گرم از تاسیس شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره، تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا تورک های هزاره و آذری شناخت درست و عمیق تری از یکدیگر پیدا کرده و این اتحاد و همبستگی مسیر خود را مطمئن تر بپیماید.

شبکه سراسری مردم هزاره از تمام هزاره های جهان می خواهد ارتباطات خود را با تورک های آذری در نقاط مختلف جهان ایجاد کرده و ارتباطات را با گفتگوی سالم و سازنده به پیش ببرند.

شبکه ی سراسری مردم هزاره از سایر گروه های مردمی تورک در افغانستان نیز می خواهد پیوند خود را با تورک های هزاره و آذری قوی تر ساخته و با اتحاد بیشتر و مستحکم تر، مانع از نفاق و تفرقه افگنی دشمنان شوند. ما همچنانکه بارها اعلام کرده ایم، به دوستی و همبستگی با جامعه ی تورک افغانستان بويژه اوزبیک ها و تورکمن ها افتخار کرده و آنان را جزیی از جامعه ی بزرگ تر خود می دانیم و یقین داریم که پیوندهای عمیق مانع از پیروزی دشمنان مشترک ما خواهد شد. با این همه، نگاه دقیق و همه جانبه به مسایل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و...برای مستحکم تر شدن رابطه های تاریخی و معاصر بر همه ی ما لازم و ضروری می باشد.

شبکه ی سراسری مردم هزاره همچنین از اعلام سومین جمعه ی ماه دسامبر به عنوان روز همبستگی تورک های هزاره و آذری استقبال می کند و دستان تورک های آذری را به گرمی می فشارد.

شبکه سراسری مردم هزاره
www.HazaraPeople.com
www.facebook.com/mardomehazara


وب سایت رسمی شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره:
www.HazaraAzeri.com
آدرس فیسبوک:
www.facebook.com/HazaraAzeriNetwork
آدرس تویتر:
www.twitter.com/HazaraAzeri
آدرس یوتیوب:
www.youtube.com/user/HazaraAzeri

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • وحدت اقوام دور افتاده ازهم ولو با فاصله جغرافیایی قدمی در جهت همدلی و همنوایی است.ایجاد چنین شبکه ای قابل قدر و به امید انسجام و استحکام بیشتر.

 • در رابطه به این ائتلاف چه نظر دارید؟
  والی بلخ حاضر به ایتلاف با حزب حکمتیار است
  افغان پیپر
  تاریخ انتشار: ۲۱:۱۱ ۱۳۹۱/۹/۲۸ کد خبر: 45585 منبع: نسخه چاپی
  حزب اسلامی گلبدین حکمتیار با استقبال از گفته های عطا محمد نور والی بلخ در مورد ایتلاف با این حزب می گوید: این حزب تا کنون تصمیم نهایی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و ایتلاف به حزب سیاسی خاصی نگرفته است.
  به گزارش طلوع، پیش از این والی بلخ گفته بود، حاضر است با حزب اسلامی گلبدین حکمتیار و یا حزب دیگر ایتلاف کند.
  از سویی هم حزب حق و عدالت می گوید: حاضر است برای حل معضل های افغانستان با حزب گلبدین حکمتیار، گروه طالبان و یا حزب و گروه دیگری ایتلاف نمایند.
  اما غیرت بهیر سحنگوی حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می گوید: با وجود نیروهای خارجی در افغانستان برگزاری انتخابات شفاف، آزاد و عادلانه ممکن نخواهد بود.
  وی گفت: حزب حکمت یار حضور دو خارجی را در کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی نمی پذیرد اما بر وجود این کمیسیون تاکید می ورزد.

 • ما هزاره ها هرگز با ترک زبان شده ها که دشمن سرزمین ما هستند همگرایی نخواهیم کرد.دوستان راستین ما ایران و تاجیکستان و مدمان سمرقند و بخارا و تاجیکان استان سیان کینگ چین هستتند
  زنده باد سرزمین آریانا
  پاینده باد زبان پارسی

  • ضمن تآیید و بزرگداشت از این رویداد پرمیمنت...
   لعنت خدا بر دروغ گویانی چون تو... کدام هزاره را دیده ای که به جز از زبان، چیزی دیگری در اشتراک با تاجیکان داشته باشد. کجا این نژاد صلحجو و صادق ترک و کجا آن فرقه ی حیله گر و متعصب آریا... ایندو همچو روشنایی و ظلالت در تضادند؛ ریاکار... میخواهی زیر نام هزاره ؛ حیله ی زنان فاسقه را به خورد ما ملت آگاه دهی؛ اشتباه کرده ای. شما جماعت ریاکار از طرز رفتار تان معلوم می شوید. ما نمیدانیم آن ایران فاسق، تبهکار و مکار لعنتی و این تاجیکان دوروی حیله گر؛ آخر از استان سیان کینگ چین چه گونه سر برون آوردند؟؟؟ این دیگر چه حیله یست ؟؟؟
   جبر تاریخ حکم میکند که قوم پرافتخار هزاره، عجالتآ دستان مکاران و حیله گران را با اکراه بفشارد، ولی این بدان معنی نیست که شما قوم ضاله را باید مهر تآیید زد...
   به امید موفقیت های هرچه بیشتر همه ترکان این مرزوبوم....
   خان جاغوری

  • تو همان تفرقه انداز هستى.از نام يك قوم به قوم ديكر توهين ميكنى.ولى جشمت كو ر كه امروز وحدت اين سه قوم بزرك تحت رهبر رهبران خيبرانها مانند دوستم محقق و احمدضياى عزيز, ازين مراحل كزشته اند كه به حرف تو و اى اس اى بادارت دجار سر در كمى شوند.سك ميجفد ولى كار وال به طرف هدف روان است.

  • منظورم از كاروان است

 • As an Afghan i would like to see the promotion of good relation, freindship and brotherhood between deferent afghan ethnic groups
  Azarbaijan have no effect on our daily life , our finence our future, because azarbaijan is itself a backwards country and have nothing to offer
  If hazara want bright future for themselfs and their future generation, then it,s time to get connected and forge good and brotherly relation with pushtoon , tajiks and other afghns,
  and that,s where there future is,
  Azari have thier own futrure and thier own problem and i don,t think hazara are part of it

 • آقای محمد مگه شما نماینده مردم هزاره هستی که به جای همه صحبت می کنی؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس