صفحه نخست > خبر و گزارش > سال 2013 سال بی جنگ، بی طالب، بی مواد مخدر و بی فساد باشد!

سال 2013 سال بی جنگ، بی طالب، بی مواد مخدر و بی فساد باشد!

کابل پرس خبری
سه شنبه 1 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس? آغاز سال 2013 میلادی را به تمام خوانندگان خود تبریک می گوید و آرزوی سال موفقیت و سربلندی دارد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  بکم جنوری سال 2013 میلادی
  کابل - افغانستان
  فرارسیدن سال نو 2013 میلادی را برایشما عزیزان از کابلستان / از باغ های جنگ زده وویرانه اما سپید وپدرام ودرخشان دارالامان و چهلستون ای چهاردهی کابل تبریک وتهنیت میگویم و امیدوارم که روزهاوهفته ها وماه ها وسالهای پر از خوشی و سرفرازی پیش روی همه تان باشد . روزهای سپید و درخشان وپدرام با اشعه زرین افتاب درسراسر زندگی تان همرایتان بادا باد .کامگار وسرفرازباشید . باقی از باغ چهلستون

 • سال نو عیسوی را به آقای میرهزار و خوانندگان کابل پرس? تبریک میگویم و برای همه مردم افغانستان آرامی، امنیت و خوشبختی آرزو میکنم.
  این هم یک تحفه سال نو آقای صلاح الدین ربانی برای طالبان.
  افغان پیپر، تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ ۱۳۹۱/۱۰/۱۲
  دولت پاکستان چهار عضو ارشد طالبان را به درخواست شورای عالی صلح افغانستان از زندان آزاد کرده است.
  صلاح الدین ربانی: آزادی این افراد مهم است. ما این اقدام مقام‌های پاکستانی را ستایش می‌کنیم. البته امیدواریم زندانیان آزاد شده برای صلح کار کنند. این افراد آزاد شده اختیار دارند که محل زندگی شان را پس از بیرون شدن از زندان خود تعیین کنند، افغانستان، پاکستان یا کشوری دیگر.
  ملا نورالدین ترابی وزیر عدلیه حکومت طالبان،
  ملا عبدالباری والی پیشین طالبان،
  ملا الله ‌داد معاون پیشین وزارت مخابرات طالبان و
  ملا اعظم محافظ پیشین ملا عمر، افرادی هستند که مقامات پاکستانی ها آنها را از زندان رها ساخته اند.

 • برادران عزیز خصوصنآ اقای میر هزار صاحب, این سال نو عسیوی را خدمت فرد فرد اسنان های کره خاکی زمین و انسانیت تبریک عرض میدارم و ما از کی صلع را بطلبیم؟ از حکومت افغانستان , که صلایت همچون کاری ندارد, از ابر قدرت ها , که میتواند بیک نقط فیل را قیل کند, میتواند که از همین لعظ اگر واقعا بخواهند سر از فردا اعلان کند که یک طالب نمی تواند از وطن باشد 100% همین کار می شود در غیر صورت همه این حرف ها چرت و پرت بیش نخواهد بود خودتان را خسته نکنید که کلیمه صلع را به زبان بیاورید .امید وار هم میتوانید باشید هم نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • خبرگزاری (آوا)
  طالبان، نماینده پشتون‌ها نیستند
  تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ جدی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۰
  طالبان به هیچ وجه نماینده پشتون ها نیستند. کسی از مردم نمایندگی می کند که با رای مردم انتخاب شده باشد.
  شماری از اعضای مجلس سنا در جلسه امروز سه شنبه (۱۲ جدی) از رهایی ۵ تن از زندانیان طالبان از زندان های پاکستان اظهار نگرانی کردند.
  به گفته سناتوران، رهایی سران طالبان، نه تنها به پروسه صلح کمک نمی کند؛ بلکه ناامنی در افغانستان را شدت می بخشد.
  هدایت الله رهایی؛ عضو مجلس سنا از رهایی طالبان از زندان های پاکستان انتقاد کرده و آن را "خیانتی بزرگ به مردم افغانستان" دانسته گفت:"۵ نفر از طالبان که از زندان پاکستان به درخواست حکومت افغانستان رها گردیده اند اگر در کنار مردم افغانستان قرار گیرند مشکلی ندارد و اگر دوباره به صفوف مخالفین بپیوندند، رها کردن آنها یک خیانت بزرگ به مردم افغانستان است".
  رفیع الله حیدری؛ یکی دیگر از اعضای مجلس سنا نیز در این مورد گفت:"هنوز معلوم نیست که آن‌عده از طالبانی که قبلا از زندان‌ها رها شده بودند فعلا در کجا هستند... در خیلی از موارد، ما شاهد دوباره پیوستن آنها به صفوف مخالفین هستیم".
  در همین حال، تعدادی دیگر از اعضای این مجلس از اظهارات طالبانی که در نشست پاریس خود را "نماینده پشتون ها" خوانده بودند به شدت انتقاد کرده و آن را مردود شمردند.
  شیرمحمد آخندزاده این اظهار طالبان را رد کرده گف:"طالبان در نشست پاریس گفته بودند که ما نماینده پشتون ها هستیم. من می گویم که طالبان نماینده پشتون ها نیستند".
  رفیع الله حیدری؛ نماینده مردم کنر در مجلس سنا نیز این اظهارات طالبان را به شدت رد کرده گفت:"این اظهارات طالبان که خود شان را نماینده مردم پشتون، خطاب می کنند به خاطر تحریک مردم است و می خواهند با چنین اظهارات تحریک آمیزی، یک تعداد مردم افغانستان را تحریک کنند.
  طالبان فقط نمایندگی جان خود را می کنند؛ نه از پشتون ها را".
  فضل‌هادی مسلمیار؛ رییس مشرانوجرگه نیز این شعار طالبان را رد کرده گفت:"این سخن طالبان یک تحریک است. طالبان به هیچ وجه نماینده پشتون ها نیستند. کسی از مردم نمایندگی می کند که با رای مردم انتخاب شده باشد".

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس