صفحه نخست > خبر و گزارش > خواست اعتصاب کنندگان هزاره در کویته: برکناری حکومت ایالتی، بدست گرفتن امنیت (…)

خواست اعتصاب کنندگان هزاره در کویته: برکناری حکومت ایالتی، بدست گرفتن امنیت توسط ارتش و بازداشت و محاکمه جنایتکاران

کابل پرس خبری
يكشنبه 13 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: پس از حمله ی خونین پنجشنبه شب بر هزاره ها در شهر کویته که 118 کشته و نزدیک به 200 زخمی بر جای گذاشت، حزب دموکراتیک مردم هزاره در پاکستان از مردم هزاره در این کشور و سراسر جهان دعوت به راهپیمایی و اعتصاب کرد. از روز جمعه نیز رهبری حزب دموکراتیک مردم هزاره عبدالخالق هزاره و سایر اعضای ارشد این حزب در اعتصاب غذا بسر می برند.

طبق گزارش های مختلف بیش از شش هزار تن از مردم هزاره در شهر کویته در این اعتصاب شرکت کرده اند و اکنون این اعتصاب وارد سومین روز خود شده است. اعتصاب کنندگان همچنین از دفن قربانیان حمله خونین روز 5 شنبه که آن را می توان ادامه ی نسل کشی دانست پرهیز کرده اند و تحقق خواسته هایشان را از حکومت مرکزی این کشور می خواهند. برکنار حکومت ایالتی بلوچستان، تامین امنیت بدست ارتش و پیگیری، بازداشت و محاکمه قاتلان مردم هزاره جزو خواست های اصلی آنان می باشد.

در همین حال گزارش می رسد که اعتراض در شهرهای مختلف پاکستان شکل گرفته و هزاران تن در اعتراض به این کشتارها به خیابان رفته اند. در برخی نقاط همچون لاهور و کراچی نیز مردم شب را در خیابان سپری کرده اند.
همچنین گزارش شده است که در نقاط مختلف جهان اعتراض به ادامه نسل کشی مردم هزاره در حال شکل گیری می باشد.

از کابل نیز خبر می رسد که فردا دوشنبه ساعت 9 صبح نیز در غرب کابل پل خشک دشت برچی تظاهراتی در اعتراش به نسل کشی هزاره ها سازمان داده شده است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • قومای گلم این هم نتجه پیروی از سیاست رجیم اخندی ایران است که در جهان در روز قدس بیش از دوصد میلیون عرب تظاهرات و راهپیمایی نمیکند ولی شما که در اقلیت و اسیب پذیر بوده وتهمت طرفداری از رژیم اخندی ایران به پیشانی شما تاپه خورده و در روز قدس بتاسی از پیروی رژیم ایران راهپیمایی میکنید لابد وهابیون شما را پیرو ایران گفته مورد حمله قرار میدهد .درحالیکه رژیم اخندی ایران شما را به یک جو هم اهمیت نمیدهد و جهان هم شمارا به چشم طرفدار رژیم منزوی ایران نگاه میکند و در مقابل قتل شما سکوت اختیار میکند.در تظاهرات قدس نظر به دستور سید های مزدور ایران در بین تان شرکت نکنید . و عوامل مزدور ایران را در بین خود راه ندهید .تا قربانی سیا ست خصمانه ملاهای افراطی ایران و خصم ایشان وهابیون نشوید. با احترام هزاره

    آنلاین : http://nchggggfdvsf

  • ما هم با برادران هزاره در كويته با كستان غم شريك هستيم. اين همه بازى اى اس اى است ميخواهد به جهانيان وانمود كند كه ما هم قربانى تروريزم هستيم و بر عليه تروريستان قرار داريم. ولى همه جها نيان ميدانند كه دولت با كستان و اى اس اى تروريستان را تجهيز و سمت و سو ميدهد و همه تروريستان و رهبران انها فر مانبر دار اى اس اى با كستان هستند. بن لادن را امريكايي ها از زير قول اى اس اى كشيد و با كستان به كرات كفت كه بن لا دن نزد ما نيست و تا امروز با كستان سر خود را زير ريك ميكند و كونش در روى ميدان است.
    اين همه كشتار بيكناهان به فرمان دولت با كستان وز بول خر بولهاى عربى صورت ميكيرد. اين همه جنايات تحت نام اسلام و بر عليه اسلام اجرا ميشود.
    هزاره هاى با كستان بايد از حق خود دفاع كنند و اكر اين اجساد را دفن كنند جند روز بعد جنايت ديكر و با شدت بيشتر توسط اى اس اى با كستان سازماندهى و اجرا ميشود.جهان بايد در قسمت با كستان كه منشع و منبع شرارت است تصميم بكيرد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس