در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > پیام "شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی" در محکومیت قتل عام هزاره های کویته

پیام "شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی" در محکومیت قتل عام هزاره های کویته

شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی
يكشنبه 13 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

"هزاره های اسماعیلی" ازقتل عام هزاره های کویته پاکستان عمیقا در اندوه و ماتم بوده، این فاجعه ضد بشری را به مثابه داغ ننگ و شرم بر پیشانی کشور های منطقه حکومت های پاکستان، عربستان سعودی، افغانستان و ایران می داند.

اگر جنگ خاموشانه و دوامدارعربستان سعودی و ایران که کشتار هزاره ها در افغانستان و پاکستان از مظاهر آن است، جنایت پلان شده از جانب حکومت های این کشورها باشد، پس خاموشی جامعه جهانی نیز بر اجرای این جنایت هولناک ضد بشری کمک کرده است.

"هزاره های اسماعیلی" با ابراز اعتراض شدید از "جامعه جهانی" ، سازمان ملل متحد، نهاد های مدنی و حقوق بشر تقاضا دارد که اقدامات شان را طوری توجیه کنند که به قتل عام و نسل کشی در کویته پاکستان خاتمه داده شود، عاملین این جنایات به صفت جنایتکاران ژینوساید شناسایی و در محکمه بین المللی مجازات شوند. همچنان بخاطر جلوگیری از جنایات بعدی دست به اقدامات حقوقی، امنیتی و دپلوماتیک بزنند تا ادامه اینگونه جنایات متوقف شود.

شبکه جهانی هزاره های اسماعیلی

www.IsmailiHazaras.com

پيام‌ها

  • دوستان هزاره اسماعیلیه چی تعداد است ودر کدام والسوالی های افغانستان زندهگی دارند لطفا معلومات دهید . جمال

    آنلاين بنگريد : http://nhcgggffdaswaaxcz

    • برادر محترم جمال جان! احصائیۀ دقیق درین مورد وجود ندارد ولی تعداد مجموعی هزاره های اسماعیلی بین شش صد هزار الی هشت صد هزار تخمین میشود.

  • یک شخصی مسلمان هر چی از خدا وند دوری کند غظب با لا ان شخص زیاد تر میشود خفه نشوید وقتی از افغانستان بیرون میشود به باقی مانده راغیر از توهین کفر گوی دیگر چیز را یاد نمید ید این است جا یزهی شماه

  • دوستان ما انسان هستم این جنایت نا بخشودنی این فرقی نمی کند که این شیعیه است و این هزاره است همه ما اسنانیم. باید به این کلیمه افتخار کرد به انسان و انسانیت , اما یک تعداد انسان های خرت باخته بیسواد قاتل جانی که از این
    راه نان می خورند انها انسان نیستند بلکه از حیوات هم بتر اند نباید اسمش را انسان گذاشت و انها نوگران بیگانه اند , میدانید که بابت این جنایت چقدر پول گرفته اند؟ خدا می داند دوستان واقعاآ اشک هر انسان در میاید اگر انسان باشد و دگر ان که سازمان ملل ووووو وظیفه انها سکوت است چون که شاگردان انها اند .

جستجو در کابل پرس