صفحه نخست > عکس > عکس روز > تظاهرات مردم دایکندی علیه نسل کشی مردم هزاره

تظاهرات مردم دایکندی علیه نسل کشی مردم هزاره

مهدی مدبر
سه شنبه 15 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حدود دو هزار تن از مردم دایکندی در واکنش به کشتار و نسل کشی هزاره ها در شهر نیلی دست به تظاهرات زدند.

قطعنامه راهپیمایی مردم دایکندی بر علیه فاجعه نسل کشی در کویته پاکستان

از دیرگاهی بدین سو، خفاشان فتنه و لشکریان جور و جهل به جان مردم مظلوم و بی گناه هزاره در کویته پاکستان افتاده و در پی تکرار قتل عام و نسل کشی شرم آور تاریخی بر سر این ملت غیور است. این فتنه توسط سپاهیان کوردل جنگوی و اقمار القاعده از دوسال بدین سو جان بیش از 600 نفر برادر و خواهر ما در کویته بلوچستان را گرفته است که در آخرین مورد این توطئه بزدلانه، صحنه عاشورا را باقربای گرفتن بیش از 110 نفر شیعه باز تولید کرد و تاهنوز اجساد پاک شهدا در میدان پرغبار مظلومیت به انتظار داد خواهی باقی مانده است.
مردم دایکندی کشتار سلسه ای هزاره ها در پاکستان را به مثابه ای نسل کشی و قتل این ملت تلقی نموده و آنرا یکی از وحشتناک ترین " فاجعه های قرن" می دانیم. این نسل کشی را مطلقا جنگ با انسانیت، مخاصمه با دین، آزادی و بالاخره قتل و کشتار انسانیت دانسته ضمن اعلان همدردی و حمایت از مردم غیور اما بی پناه کویته آنرا شدیدا محکوم و خواست های برحق و انسانی خویش را طی مواد زیر اعلان می داریم.
1. تروریسم در هرقالب و شکل دشمن انسانیت بوده با هیچ توجیهی قابل پذیرش نیست. لذا از جامعه جهانی و سازمان ملل می خواهیم تا با این پدیده ضد انسانی بدور از هرگونه مصلحت مبارزه جدی داشته و عمال سیاه دل آن را در تمام جغرافیای جهان نابود نمایند و نگذارند پاکستان و افغانستان به ویژه پس از سال 2014 یکبار دیگر به کام اهریمنی آنان بیفتد.
2. از سازمان ملل و نهاد های مدافع حقوق بشر می خواهیم تاسکوت ننگین در برابر فاجعه نسل کشی در کویته پاکستان را شکستانده و با توجه به کنوانسیون جلوگیری از نسل کشی این مسئله را در اولویت برنامه های انتظامی شان قرار داده و بردولت ناشایست پاکستان فشار وارد سازد تا اینگونه حادثات هولناک بر علیه اقلیت قومی که زندگی کردن حق طبیعی شان است تکرار نشود.
3. از آنجا که این جنایت برخواسته از توطئه های سیاسی سازمان های استخباراتی بر اساس سیاست ضد انسانی "تفرقه بیندار و حکومت کن" است از دولت پاکستان می خواهیم تا در جهت کوتاه کردن ایادی فتنه گران اقدام کرده و کنترل امنیتی کویته را توسط اردوی این کشور به دست گرفته و نیز در جهت دستگیری عاملان آن اقدام فوری نمایند.
4. ما مردم دایکندی از ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، هردو مجلس پارلمان و وزارت خارجه می خواهیم تا از مجراهای دیپلوماتیک در برابر این فاجعه واکنش نشان داده با سفارت پاکستان و حکومت این کشور گفتگو های جدی را آغاز نمایند.
5. از شهروندان و نخبه گان دینی افغانستان می خواهیم تا نسبت به این نسل کشی واکنش تند نشان داده و آنرا متناسب با مسئله فسطین و ... جدی بگیرند تا نشود دامن فتنه و تفرقه بین اقوام و مذاهب اسلامی فراگیر شده و امت اسلامی را به جان هم بیاندازد.
6. ما مردم دایکندی خود را شریک مصیبت مردم بی پناه کویته دانسته ادامه خشونت و کشتار آنان را دشمنی با تمام مردم میدانیم و از عواقب شکننده این وضعیت به دشمنان جنایت پیشه هشدار جدی میدهیم.

والسلام علیکم ورحمت الله
از طرف مردم ولایت دایکندی.
26/جدی/1391

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • هزاره کشی را دوام بدهید، چون این یک قوم فحاش و دور از اسلام است نباید در افغانستان حضور داشته باشد و باید نسل آنان نابود گردد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس