صفحه نخست > خبر و گزارش > فراخوان عمومی شبکه سراسری مردم هزاره برای اعتصاب غذا در کشورهای مختلف جهان

فراخوان عمومی شبکه سراسری مردم هزاره برای اعتصاب غذا در کشورهای مختلف جهان

هزاره اینترنشنال
يكشنبه 17 فبروری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه سراسری مردم هزاره: روز شنبه 16 ماه فبروری در حمله ی خونین و وحشیانه دیگر بر مردم هزاره در شهر کویته پاکستان صدها تن از مردم ما کشته و زخمی شدند. ابعاد جنایات سازمان یافته علیه مردم ما هر روز بیشتر از قبل می شود و ما هر روز شاهد از دست دادن عده ای بیشتری از عزیزان خود هستیم. این حمله ی ددمنشانه در حالی صورت گرفته که روز دهم ماه جنوری همین سال، بیش از 100 تن دیگر از مردم ما در شهر کویته کشته شدند. تکرار این جنایات و افزایش دامنه آن به فرد فرد جامعه هزاره در هر نقطه ی جهان هشداری جدی ست که اگر برای توقف کامل آن چاره ای اساسی نیندیشیم، نسل کشی افزایش چشمگیر پیدا می کند. از سوی دیگر در بازار کثیف سیاسی و رسانه ای، نسل کشی مردم هزاره به جنگ های مذهبی تقلیل یافته تا دست های پنهان و پیدای خشونت، جنایت خود را در آزادی بیشتر دنبال کنند.

در چنین شرایط حساسی، شبکه سراسری مردم هزاره از هزاره های کویته ی پاکستان می خواهد، سیاست های حزب دموکراتیک مردم هزاره را دنبال کرده و از پراکندگی در واکنش ها و نحوه برخورد با جنایات پرهیز نمایند. شبکه سراسری مردم هزاره از ریش سفیدان و جامعه ی روحانی هزاره می خواهد، پیشبرد مسایل در کویته ی پاکستان را در "هماهنگی کامل" با سیاست های حزب دموکراتیک مردم هزاره به رهبری آقای خالق هزاره پیش ببرند و از چند دستگی جلوگیری کنند.

شبکه سراسری مردم هزاره همچنین از مردم هزاره در سراسر جهان می خواهد که دست به اعتصاب غذا و برپایی تظاهرات گسترده بزنند. در این شرایط حساس باید از هر راه ممکن نهادهای سیاسی کشورهای مختلف بويژه پارلمان های کشورهای مختلف را وادار به تدبیر راهکارهای مناسب برای پیشگیری از ادامه نسل کشی مردم هزاره مجبور کنیم.

برای اینکار ما از مردم هزاره در سراسر جهان می خواهیم که در کشورهای مختلف مقابل پارلمان این کشورها دست به اعتصاب غذا بزنند و اعتصاب غذا را تا هنگام برآورده شدن خواسته ها ادامه دهند.
برنامه اعتصاب غذا مقابل پارلمان ناروی برای شروع از تاریخ دوشنبه 25 فبروری توسط کامران میرهزار روی دست گرفته شده و مراحل اداری برای دریافت مجوز از تاریخ دوشنبه 18 فبروری آغاز می شود. به همین ترتیب همزمان و یا به دنبال این اعتصاب غذا باید، در کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی نیز اعتصاب غذا برگزار شود. در کشورهایی مانند بلژيک، سوئیس و آمریکا اعتصاب غذا می تواند مقابل دفاتر اصلی سازمان ملل و اتحادیه اروپا و در سایر کشورها و شهرها نیز اعتصاب غذا مقابل پارلمان های کشورها صورت گیرد.

خواست اصلی در هنگام برگزاری اعتصاب غذا:

يک: تشکیل جلسه فوری در صحن عمومی پارلمان کشور برای بررسی اوضاع مردم هزار در پرتو کنوانسیون جلوگیری و مجازات نسل کشی

دو: به رسمیت شناخته شدن نسل کشی مردم هزاره در پاکستان که در چند سال اخیر به جریان افتاده و به رسمیت شناخته شدن نسل کشی مردم هزاره در دو قرن اخیر

سه: تدبیر راهکارهای سیاسی و دیپلماتیک فوری بر اساس مواد صریح کنوانسیون جلوگیری و مجازات نسل کشی برای تامین کامل امنیت مردم هزاره و مجازات عاملین نسل کشی

شبکه سراسری مردم هزاره همچنین از مردم هزاره در کشورهای مختلف جهان می خواهد که در کنار اعتصاب کنندگان غذا قرار گرفته و علاوه بر حمایت معنوی و کمک به تدارکات آنان مانند برق، خیمه، اینترنت، تماس تلفونی، اطلاع رسانی و...دست به راهپیمایی های گسترده بزنند.

شبکه سراسری مردم هزاره
شنبه 16 فبروری 2013
www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • حمله کویته کاری ادارات استخباراتی کشورهای سرمایه داری برای ایجاد یک کشور جدید بنام جمهوری بلوجستان میباشد که محدوده جغرافیای ان شامل شهرهای زابل وزاهدان ایران "وشهرهای نیمروز و فراه افغانستان وتمام ایالت بلو جستان پاکستان می باشد وتحقق این پروژه تا شش سال آینده پیش بینی شده است ولیهذا گریه وزاری ویا عزاداری مردم ما نقشه های جیوپیولوتیکی نظام های سرمایه داری را مانع شده نمی تواند وبه نظر بعضی ازکارشناسان تنها راهی نجات قوم ما استعمال اسلحه درآن ساحه می باشد

  • من هم بانظریه بالا موافق هستم هیچ دلیل وجود ندارد که ادارات استخباراتی وامنیتی پاکستان بی خبر ویا فقط نظاره گر اوضاع باشند شما توجه کنید به دستگیری عبدلملیک ریگی در بین زمین و آسمان توسط استخبارات ایران و لی حالا آی اس آی آیا آنقدر عاجز شده است که چند تروریست مفلوک را نتواند دستگیرنماید؟
    به گمان اغلب آشوب ها وحشت ها ترور ها وانفجارات درکویته ادامه خواهند داشت وشهر زاهدان ایران نیز ازآن در امان نخواهد ماند . ضمنآ بعد از سال 2014جنگ های تصفیوی قومی درکابل نیز آغاز خواهد شد واعمار مرکز اسلامی سعودی با بودجه صدملیون دالری در تپیه مرنجان کابل سراغاز آن وآتش بیار معرکه تحریکات مذهبی با کارگردانی تلویزیون امروز در راس نجیب الله خان کابلی مهره افشا شده امریکا شروع خواهد شد که محدوده جغرافیایی ان از پل سوخته الی پل خشک دشت برچی ناحیه سیزده خواهد بود همه قوم باید آماده باشد

  • در دنیا یک ملییارد مسلمان و دوصد میلیون عرب وجود دار د انها از روز قدس حتی خبر ندارد ولی سید ها و ملا های ایرانی و هزاره گی هزاره هزاره های کویته را قربانی روز قدس وتظاهرات روز قدس و ایران میکند. با نصب عکس های خمینی در غرب کابل و تجلیل ان توسط اکبری و ملا وسید وابسته به ایران فکر میکنم غرب کابل هم به کویته تبدیل خواهد شد .که خدا کند نشود. ولی ایران واخند هایش فقط باز هم به غرب کابل عکس خمینی و چند جلد کتاب خواهد داد وبه دشمنان هزاره پول وسلاح.

  • هزاره‌های مقیم "اروپا" باید ‌یک تظاهرات بزرگ را در "بروکسل و پاریس" به راه بیندازد و از سراسر اروپا در این تظاهرات شرکت کنید، تظاهرات باید مقابلی پارلمان اتحادیه اروپا باشد، و در ادامه باید تعدادی هم دست به تحسین بزند و از اتحادیه اروپا بخواهد که بر حکومتی پاکستان فشار بیاورد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس