صفحه نخست > دیدگاه > نسل کشی هزاره در پاکستان و جولان کرکسان ولایت فقیه

نسل کشی هزاره در پاکستان و جولان کرکسان ولایت فقیه

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره
چهار شنبه 20 فبروری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره: هنوز چند روزی از کشتار مردم هزاره در شهر کویته پاکستان در ماه نخست سال روان میلادی نگذشت که دشمنان مردم هزاره بار دیگر دست به جنایت زدند تا بر صفحات خونین تاریخ بیافزایند. با کشته و زخمی شدن صدها تن از مردم هزاره در کویته ی پاکستان، نسل کشی و ژنوساید مردم هزاره ادامه پیدا کرد و جامعه جهانی و مدعیان دفاع از حقوق انسانی و امضا کنندگان پیمان نامه ها و کنوانسیون هایی مانند کنوانسیون جلوگیری و مجازات نسل کشی، با سکوت مرگبار خود لکه ی ننگی دیگر از خود بر جای گذاشتند. در چند سال اخیر بیش از ۱۱۰۰ تن از مردم هزاره در پاکستان بصورت سازمان یافته هدف حملات گروه های تروریستی حمایت شده از طرف حکومت هایی مانند عربستان و سرویس های جاسوسی منطقه ای و بین المللی قرار گرفته و جان خود را از دست داده اند. گروه های تروریستی همچون طالبان و لشکر جنگهوی که بدنه ی اصلی آن را تروریست های پشتون تشکیل داده و به آلات و ابزار اصلی ماشین خشونت در منطقه تبدیل شده اند، در کشتار مردم هزاره بصورت مستقیم دخیل می باشند. آخرین جنایت این گروه های تروریستی و اربابان آنان در روز ۱۶ فبروری ۲۰۱۳، به کشته و زخمی شدن حدود ۳۰۰ تن از مردم هزاره انجامید. آنان با انفجار حدود ۱۰۰۰ کیلو گرم مواد منفجره در جمعیت انبوه هزاره در کویته دست به این عمل وحشیانه و ضد انسانی زدند. جنایت در همین جا به پایان نرسید و بلافاصله کرکسان ولایت فقیه در گروه های تروریستی مانند مجلس وحدت مسلمین پاکستان از راه رسیدند تا در زنجیره ی به هم پیوسته و مافیایی خود، بر جنازه های مردم هزاره رجز بخوانند و جولان بدهند. بخش قابل توجه این جنایات مستقیم مربوط به این حلقه های جاسوسی و مافیایی می باشد که در رقابت های خود با مافیای وهابی و ارتجاع سنتی، تروریزم شیعی را تبلیغ کرده و هویت مردم هزاره را مسخ کنند. آنان با انتشار گسترده ی عکس های کودکان قربانی در سوریه که به دست شرکای همین باندهای جاسوسی و مافیایی کشته شده اند، ژنوساید مردم هزاره را گسترده تر می کنند و بازی شوم خود را ادامه می دهند.

در چنین شرایطی جامعه ی بیدار و آگاه هزاره از مبارزه دست نکشیده و فعالیت های خود را برای افشای چهره هر دو طیف دست اندکار جنایت افزایش داده تا هر چه بیشتر از پیش با نیروی غیر مسلح با آن مقابله کند. جامعه هزاره همچنانکه که در طول تاریخ ثابت شده، از این جنایات سازمان یافته نیز سربلند خواهند کرد و نمونه ای برتر از حضور خود را در تاریخ بر جای خواهند گذاشت.

پیروزی از آن مردم هزاره است!

شبکه همبستگی تورک های آذری و هزاره
۲۰ فبروری ۲۰۱۳

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • دوستان عزیز تورکهای آذری!
  دلسوزی شما برای مردم وملیت هزاره قابل تقدیر است و لی شما نباید از نام ملیت هزاره سخن بگویید و دوستان ودشمنان این قوم را به زعم خود ومطابق به میل وسیاست خود تعیین نمایید. در پاکستان ، هزاره های کوییته با مافیای زمین که توسط بلوچها اداره میشود مشکلات دارند نه با پشتونها ، که بهانه شیعه بودن و ایرانگرایی دیگر هم بهانه ی برای این مشکلات گردیده است. در افغانستان هزاره ها تمام پشتونهارا دشمن خود نمیدانند و تمام پشتونها دشمنان هزاره نیستند. حساب حلقات مشخص ناسیونالیستی جدا است که آنها نه تنها دشمن هزاره بلکه تاجیک و اوزبک و حتا خود پشتونها نیز میباشند. این موضوع را نباید اشتباه گرفت و از نام هزاره سخن گفته تمام پشتونهارا با هزاره دشمن ساخت. مشکل شما آذری ها با ولایت فقیه هم مشکل خودتان است ونباید آنرا توسط هزاره حل کنید لطفاً!!!!!!!!!!

 • تشکر ولی جان
  من سخنان شما را تائید میکنم.

 • مبارزه با پیروزی

 • در مورد مجلس وحدت المسلمین نظر نویسنده مقاله نفاق برانگیز است و یا از عین بی خبری وعمق کینه توزی بیان شده است. مگر شما نمی دانید که مجلس وحدت المسلمین متشکل از شیعیان پنچابی، سندی و پشتون می باشند ؟ اگر اینها نبودند بازماندگان شهدای کویته و اعتراض های انها حتی ده درصد در پاکستان انعکاس نداشت و با وجود تظاهرات و تحصن های گسترده و سراسری شیعیان مربوط به مجلس وحدت المسلمین پایه های مراکز قدرت در اسلام آباد لرزید و حتی منابع فوجی از حضور گسترده علما روحانیون و ملاهای که شما آنها را کرکس های ولایت فقیه می خوانید، تکان خوردند. از شهر سیالکوت در مرز هند تا قصبات ایالت سند همه جا همین ها حضور داشتند و حتی در شهر جهنگ که مرکز وهابی های لشکر جنگوی می باشد نیز همین روحانیون ولایت فقیه تحصن کردند. اگر تلویزیون های پاکستان و تلویزیون های جهان غرب را دیده باشید ان وقت می توانید قضاوت کنید که مجلس وحدت المسلمین چه قدر موثر و مفید برای بازماندگان شهدای کویته بوده اند. آقایون شبکه ترک های اذری آیا دل شما برای الطاف حسین ملعون می سوزد که قبلا در سال 1995 عده زیادی از شیعیان را در کراچی به شهادت رساند و حالا به دروغ از لندن اعلامیه طرفداری از شعیان کویته را صادر می کند به گمانم شما با آنها هم پیاله اید، ضمنا شما ترک های اذری حق ندارید که روابط حسنه و خوب قوم هزاره کویته را با سایر شیعیان پاکستان خراب کنید و کسی هم به شما این حق را نمی دهد مگر در لابلای صفحه فیس بوک وانترنت هرچه دل شما می خواهد بگویید اما در عمل و در صحنه جغرافیایی بلوچستان جای ندارید و کسی هم نظرات شما را نمی خواند و نمی شنود در اخر ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود می بری و زحمت ما می داری

 • من از نام همه احزاب، سازمانها، اتحادیه ها، انجمن ها... ایکه پسوند اسلامی دارند، نه تنها متنفرم بلکه هزاران هزار نفرین خودرا به ایشان می فرستم چه از جنس سنی باشد و یا از جنس شیعه. آیا نهادی را متوان سراغ داشت که پسوند اسلامی داشته باش و کار انسانی کرده باشد.
  توجه کنید: حزب اسلامی، جمعیت اسلامی، اتحاد اسلامی، وحدت اسلامی، محاز اسلامی، جنبش اسلامی، تحریک اسلامی طالبان، حرکت اسلامی، و هزاران کثافت های دگری که در پاکستان و ایران و سایر کشور های اسلامی به سلاخی مردم مصروف اند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس