صفحه نخست > عکس > تصاویر خیال انگیز احمد ظاهر و سیما سمر

تصاویر خیال انگیز احمد ظاهر و سیما سمر

جعفر رضایی
شنبه 23 فبروری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بین 30 ویا 60 ثانیه به دونقطه سفید در وسط عکس خیره نگاه کنید(stare)، بعدا به دیوار و یا یک سطح هموار ببینید. اینک شما تصویر خیالی و نورانی سیما سمر را می بینید که به سوی آسمان بالا می رود. هر بار که پلک بزنید تصویر دوباره ظاهر می شود.

بین 30 ویا 60 ثانیه به دونقطه سفید در وسط عکس خیره نگاه کنید(stare)، بعدا به دیوار و یا یک سطح هموار ببینید. اینک شما تصویر خیالی و نورانی احمد ظاهر را می بینید که به سوی آسمان بالا می رود. هر بار که پلک بزنید تصویر دوباره ظاهر می شود.

این تکنیکی که من اینجا برای دیزاین تصاویر احمدظاهر و داکتر سیما سمر به کار برده ام سالها پیش گرافیست های مسیحی از آن استفاده نموده اند. اتفاقا، این تصویر مسیح بسیار مشهور نیز هست. در پیشاپیش انتخابات ریاست جمهوری امریکا در سال 2008 گرافیست های طرفدار اوباما تصویر خیالی اوباما را نیز درست نموده و در انترنت پخش نمودند. گرافیست های محافظه کار و رقیب بلافاصله تصویر اوباما را تغییر دادند و باز نشر نمودند. عکس خیالی اوباما زیاد تغییر نکرده بود. فقط یک ستاره سرخ به آن افزوده شده بود. اما همین یک ستاره پیام روشن بود و اتهام بزرگ. اوباما یک کمونیست است. در امریکا که کلمه ای کمونیست تا سرحد یک دشنام سیاه نمایی و تبلیغ شده، اتهام بد و بزرگ است.

من جدیدا این تکنیک را آموخته ام و دو آدم که بلافاصله برای اجرای این تکنیک یادم آمد، احمد ظاهر و سیما سمر بود. اگر، به فرض من یک آدم دینی و خرافاتی می بودم، حتما به سراغ آیت الله های محبوب و مراجع تقلید می رفتم، و با اینکار گام کوچکی برای تحکیم و تبلیغ خرافات برمی داشتم. مدتها پیش در مطلبی به نقل از یکی از ستاره های روشنفکری غرب نوشته بودم که : دین سازمان یافته ترین شکل خرافات است. پس اگر بنا باشد کسی به سراغ مبارزه علیه خرافات برود باید از دین آغاز کند. ورنه، فهیم کوهدامنی نیز به باور خودش علیه خرافات برنامه تهیه می کند. این برنامه "بیا و ببین" تلویزیون امروز واقعا شما را دعوت می کند که، بیا و عقب ماندگی جامعه افغانی را ببین! عقب ماندگی و فقر مردم را به دکانهای تعویض و فال می کشد و آدم لابالی مثل فهیم کوهدامنی با دروغ و اتهام های آفتابی، فکر می کند که خرافه زدایی می کند و پاسخ این معضل عمیق بشری در نزد ملاهای نیمه وهابی است. اگر کسی به فکر خرافه زدایی از نوع تعویض و فال است، باید روانشناسی بداند و فزیک بلد باشد. یکی از خرافه زدایان نامدار غرب James Randi است. ویدیوهای او در یوتیوپ چیزی زیادی به آدم می آموزد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • برادرم رضایی در بخش از تحریر شما ذکر استراتیژی برای مبارزه با خرافات یعنی متوسل شدن به ملا های به فکر شما وهابی و به فکر من، دینداران واقعی که به جز سنت و قران به حرف های دیگری مثل روضه خوان گوش نمی دهند و سنت را هم با سند ان مورد تایید قرار میدهند، میباشد و این همان چیزی است که فعلا باید برای رهایی از دین که نه ان دین محمد است، اقدام صورت گیرد. وگر نه همه ما با این دین فعلی و با این احادیث (قوانین) ساخته گی به اسلام که نمی رسیم و از دنیا و اخرت هم محروم خواهیم شد.

  • خیلی جالب است آقای رضایی. لطفاً کار با این نوع گرافیک ها را ادامه بدهید.

  • سرمداران دین در کشور های اسلامی از این دکان انها نان می خورند ورنه به دهن انها کسی تره هم خورد نمی کند میدانید افغانستان 100 از تمدن جهانی عقب است صد سال بگذرد تا مردم به رشد فکری امروزی برسد .

  • من هیچ نوع برداشت ازین تصویر نکردم.
    شاید خیال بافی باشد یا یکی از دوستان که خوشش امده لطفاً طریقه نکاه کردن درست را رهنمای کند.

  • ba en karai ahmaqana chi mekhai sabet koni dostane aziz man en shakhse beghairat ra az nazdeg meshnasam yane azai khanawade man bod yak adame ayash wa lawaobale ast hamjensbaz ast dar haleke zan wa awolad ham darad dar haleke padaresh akhond bod

  • adam mibinat wa metawanat ke har taswir ke zaminaye aan sia bashad bad khod ra dar diwar ham nishan medihat.

    آنلاین : http://تصاویر خیال انگیز

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس