صفحه نخست > خبر و گزارش > دفاع فاروق وردک از طالبان؛ حکومت کرزی به مدافع سرسخت تروریزم تبدیل شده است!

دفاع فاروق وردک از طالبان؛ حکومت کرزی به مدافع سرسخت تروریزم تبدیل شده است!

کابل پرس خبری
يكشنبه 17 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در حالی که که صدها هزار تن از دانش آموزان و آموزگاران کشور بصورت مستقیم و غیر مستقیم مورد تهدید گروه تروریستی قومی طالبان قرار می گیرند اما یکی از بنیادگراترین چهره های سیاسی افغانستان که بصورت غیر رسمی سخنگوی طالبان در حکومت مافیایی کرزی می باشد، بار دیگر به دفاع از این گروه برخواسته است. فاروق وردک در تازه ترین اظهارات خود که در جمع دانش آموزان برخی مکاتب صورت گرفته، طالبان را از حمله به مکاتب افغانستان مبرا دانسته و گفته است حمله به مکاتب توسط عوامل بیگانه صورت می گیرد. این اظهارات فاروق وردک خود جای تامل بسیار دارد چرا که او علاوه بر دفاع پیاپی از این گروه تروریستی قومی که مستقیم از سوی استخبارات کشورهای مختلف حمایت می شود، این گروه را جزوی از خود دانسته و آن را بیگانه نمی پندارد. قرار گرفتن فردی مانند وردک در راس وزارت معارف افغانستان بخوبی از هماهنگی کامل طالبان با حکومت مافیایی کرزی پرده می بردارد.

یک مکتب آتش زده شده توسط کوچی ها در بهسود
در چند سال اخیر حدود 1200 مکتب در نقاط مختلف کشور مورد حمله قرار گرفته که در تمام این حملات وزارت معارف افغانستان به رهبری فاروق وردک و سخنگویان و معاونان وی که اعضای مستقیم گروه تروریستی حکمتیار می باشند، دست داشتن طالبان در این حملات را رد کرده اند. دفاع از طالبان در حالی صورت می گیرد که این گروه راسیستی قومی، بر اساس پالیسی ادامه دار حکومت های قومی قبیله ای، دشمن آشکار گروه های مردمی غیر پشتون، زنان، معارف و مظاهر مدنی می باشند. در رژيم طالبان هزاران تن از مردم غیر پشتون قتل عام شده، بساط رسانه ها، معارف و..برچیده شد و زنان با تهدید مستقیم از حضور در عرصه های مختلف منع شدند.

اظهارات سخنگویان و حامیان حکومتی طالبان طوری صورت می گیرد که گویی چهره ی واقعی این گروه تروریستی قومی را مردم نمی شناسند و آنان می توانند به هر شکلی که می خواهند دست به دروغ پراکنی بزنند.

آنچه واضح است این است که رژيم کرزی ارگ ریاست جمهوی و دستگاه ها و ارگان های مختلف دولتی را به پایگاه های گسترش نفوذ اشغالگران طالب تبدیل کرده اند و همه ی این اقدامات برای بقای حکومت های قبیله ای ست که بیش از دو قرن با اشغال این سرزمین شدیدترین جنایات ضد بشری را بصورت سازمان یافته علیه باشندگان آن انجام داده اند.

نمونه ای از تهدید طالبان

نام حذف شده است/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی.

این اولین و آخرین اخطار است.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • ما کدام گپ تانه قبول کنیم. زمانی پشت اتمر ره گرفته بودید، تا که سروکله سیما جان سمر از حزب اتمر برامد. دیگر سخن علیه اتمر به لب نیاوردید. حالا نوبت این بدبخت نوکر پاکستان وردک رسیده، تا که .......؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس