صفحه نخست > خبر و گزارش > حکم دادگاه استرالیا برای لغو اخراج پناهجوی هزاره و دروغ های زلمی رسول در (…)

حکم دادگاه استرالیا برای لغو اخراج پناهجوی هزاره و دروغ های زلمی رسول در رسانه های این کشور

کابل پرس خبری
چهار شنبه 20 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: رسانه های استرالیایی گزارش کرده اند که امروز دادگاهی در استرالیا به ریاست پنج قاضی، با صدور حکمی، دستور اخراج یک پناهجوی هزاره را که توسط اداره مهاجرت این کشور صادر شده بود لغو کرد. با صدور این حکم، اکنون این پناهجو می تواند درخواست کند تا بصورت دایم در استرالیا اقامت داشته باشد. طبق خبر رسانه های استرالیایی، دادگاه معتقد است که حکم اخراج این پناهجوی هزاره نه بر اساس عدالت بوده و نه بر اساس قانون.
صدور حکم دادگاه استرالیا برای عدم اخراج پناهجوی هزاره اکنون این فرصت را برای حدود 120 پناهجوی دیگر از همین گروه مردمی فراهم کرده تا نسبت به حکم اخراج خود توسط اداره مهاجرت استرالیا اعتراض کنند. یک فعال حقوق بشر استرالیا در این مورد به کابل پرس گفته است که وضعیت نگران کننده و اضطراری مردم هزاره در افغانستان و پاکستان جای پرسش ندارد و او و همکارانش با تمام توان مقابل تصمیم های اداره مهاجرت این کشور خواهند ایستاد. از سوی دیگر صدها تن از شاعران جهان در نامه ای سرگشاده به سران جهان خواستار توقف کامل نسل کشی مردم هزاره در پاکستان و افغانستان شده و همچنین خواسته اند که تمام امضا کنندگان کنوانسیون پناهندگان، بی درنگ به پناهجویان هزاره، پناهندگی اعطا کنند.

در همین حال زلمی رسول وزیر امور خارجه حامد کرزی در گفتگو با شبکه اس بی اس استرالیا، به دروغ های همیشگی حکومت مافیای کرزی روی آورده و وضعیت امنیتی در کشور را بسیار خوب توصیف کرد. او به این شبکه گفته است که کسانی که از کشور خارج می شوند، مشکل امنیتی ندارند و بلکه به دلایل اقتصادی دست به اینکار می زنند. این اظهارات زلمی رسول در حالی صورت می گیرد که ده ها هزار تن از مردم افغانستان از گروه های مردمی مختلف از جمله گروهی مردمی پشتون که زلمی رسول نیز متعلق به آن است، در کشورهای مختلف غربی درخواست پناهندگی داده اند و ده ها هزار تن دیگر نیز در همین اکنون در مسیر کشورهای اروپایی، در کشورهایی همچون ترکیه، یونان و اندونزی بسر می برند. در چند سال اخیر حکومت مافیایی حامد کرزی با عقد قرارداد بازگشت اجباری با کشورهایی همچون استرالیا و ناروی که بیشتر پناهجویان غیر پشتون به آن روی آورده اند، در خارج از افغانستان نیز سیاست پشتونیزم را دنبال می کند.

طبق گزارش سازمان ملل متحد تنها در سال 2012 میلادی 2754 تن غیر نظامی جانشان را در درگیری های مختلف از دست داده اند. بیشترین این کشتارهای نیز توسط نیروی مسلح پشتونیزم یعنی طالبان صورت می گیرد. در چند سال اخیر مافیای کرزی بنا بر اشتراکات قومی با طالبان، هزاران تن از آنان را از زندان ها رها کرده و هزاران تن دیگر را نیز در نیروهای امنیتی همچون پولیس و ارتش جابجا نموده تا سیاست انتقال جنگ به مرکز و شمال سرعت پیدا کند.

کشته شدن بیش از 2754 تن طبق آمارهای رسمی برای مافیای حامد کرزی، هیچ محسوب می شود و در محافل غربی، جایی که سیاست پشتونیزم اقتضا کند، با دروغگویی، وضعیت امنیتی خوب و عالی توصیف می شود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • janaam tanha hazara dar australia panahenda nest.tabez ra kenar begzar

  • salam baray shoma watandara.
    e baradar ma ras mega da aus tanha hazara nest. da enja az ma seya gosha ham chand nafar ast.kho khuda karzay wa tamam eeeeeeee pashton ka taasob daran nabood kona.

  • salam lotfan in news ra be Enlish ham agar bashe khaly hkob ast tashakkkor

  • تعدادی از افراد مزدور در داخل دولت سعی و کوشش دارند که از رفتن نسل جوان به خارج جلوګیری کنند در حالیکه تمامی فامیل خودشان در خارج از کشور در عیش و نوش زندګی مینمایند و به آنعده از افراد که از نبود کار بی امنیتی و هزار ها مشکل دیګر به خارج سفر میکنند ممانعت میکنند تا که نشود این افراد انجا رفته و روشن فکر شوند و بر خلاف حکومت مافیایی شان اقدام کنند مرګ بر کرزی و حکومت مافیای اش

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس