صفحه نخست > کارتون > شورای نظار برای سال 2014 آماده می شود

شورای نظار برای سال 2014 آماده می شود

یک کارتون
عتیق شاهد
دوشنبه 1 آپریل 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • man hech nafahmedam ka en aks az kest wa hadafe karekarorest che boda.

 • دو تاا نکته را باید مد نظر داشته باشید آقای کارتونیست عقده یی ! اول اینکه شورای نظار از نظر تشکیلاتی سالهاست که حضور و وجود ندارد زیرا بنیان گذارش چند سالی پس از ورود به کابل و با توجه به تحول اوضاع ساختار شورای نظار را به " بوت تنگ " تشبیه کرد و رسمن آنرا ملغی ساخت. دیگر اینکه اعضاء برجستۀ شورای نظار هرکدام به راهی روان اند و حتی در ساختار وسیع جمعیت هم جمع نمی شوند، چه رسد به اینکه دو باره جمع شوند و شورای نظار را باز سازی کنند و از آن آدرس به ریاست جمهوری بیندیشند؟ اگر شما عقده یی به مسایل نگاه نمی کنید و عقده های سرکوفته خویشرا در قالب کارتون روی کاغذ بیرون نمی ریزید، امروز از درون و بیرون دولت کرزی در تلاش اند تا طالبان را برسرقدرت برگردانند و تمام این تلاشها بنام تلاش برای ایجاد صلح بین الافغانی توجیه می شود، ما ندیدیم که شما کارتونی با این مضمون ترسیم کنید که طالب در یک روز 750 تن هزاره را تنها در یکروز در دو راهه حیرتان قتل عام کرد و چسپیده اید به شورای نظاری که از نگاه تشکیلاتی وجود و حضور ندارد و کسی از اعضاء سابق آن حتی حرفی هم از آدرس شورای نظار نگفته، پس به عنوان یک کارتونیست به این بیندیشید که چگونه میتوانید برای " وصل " کردن دلها و اقوام کار کنید بجای اینکه قلم مو و صفحۀ کاغذ خویشرا وسیلۀ پاره کردن و " فصل " کردن مبدل سازید.

  • شهروند عزیز
   ببین کی عقده یی عمل نموده؟ شما ویا کارتونیست؟
   اگر این صفحه انترنتی را به جستجو بنشینی، دهها کارتون با همان مضمون دلخواه شما ترسیم شده. یک نمونه آن فقط دو مضمون بعد از همین کارتون است. امید به همین مختصر متوجه شده باشی.
   امید های انسانی ات برآورده باد

 • اگر شمشير يا به عباره ديگرآماده سازي سلاح و مسلح شدن شوراي منسوخ شده نظار براي قلع و قمع نمودن طالبان روي دست گرفته شود كه اين مايه مباهات و شرافت يك ملت است و هرگز قابل تقبيح و انتقاد نيست چون كرزي با رفتن خود برادران طالب تروريست و خوانخوار خودش را شايد به اريكه قدرت با تباني پاكستان برساند و امادگي رزمي براي دفاع از ميهن و كشتار طالبان عظمت و بزرگي يك قوم و ملت است و اگر كارتونيست دارد عقده هاي شخصي خودش را برملا ميكند و همينگونه مشوش است كه مبادا با رفتن كرزي و تهاجم طالبان شوراي به اصطلاح نامنهاد نظار دوباره قدعلم كند بدون ترديد دنائت و رزالت و پستي كارتونيست را به تصوير ميكشد. من معتقدم كه كارتونيست ها ، هنرمندان ، نوسيندگان و تمامي آنهائيكه ميتوانند ملت ها را بيدار و هوشيار بسازند دراين مقطع از زمان نبايست كاري كنند كه باعث تفرقه و ايجاد شگاف ميان مسلمانان و رزمندگان و گروه هاي انتي طالبان گردد در غير آن اينها بدون ترديد اجيران بيگانه اند كه ميخواهند به نحوي از انحا با طالبان و آي اس آي و يا ديگر سرويسهاي خونريز جاسوسي همبستگي شانرا نشان بدهند و ذهنيت مردم را در مورد نيروهاي انتي طالبان به بيراهه بكشانند.

 • این شوروا دیگه مزه ی خوده از دست داده فکر نکنم کس به امر اینها تفنگ برداره بخاطریکه میفامه همه دزد بودند، هستند و خواهد بودن...........

 • اگر واقعا شورای نظار اماده شود که در مقابل طالب و توحش و بربریت استادگی کند من خودم حاظر که بروم همراه شان در مقابل حیواناتی به نام طالبان مبارزه کنم.
  مشکل این وطن شورای نظار و یا کدام شورای دیگر نیست که حاضر است ارام و با انسانیت زندگی کند. مشکل این وطن مزدوران بی غیرت پاکستان است که از ناموس و اولاد خود در مقابل بادار خود تیر است.

 • برخورد عقده یی عایق شاهد - گره گشای راه نیست.
  ما می بینیم که طالبان بیفرهنگ وکرزی درهمین یازده سال چقدر کشتارنمودند و چه سیاستهای را درمقابل اقوام غیر افغان به پیش میبرند.
  از مسلح سازی طالب و کشتارو انتحار مردم عام و سیاسیون غیر افغان تا مسلح سازی کوچی طالب صرف بخاطر قتل هزاره ها تا کشتار مردم جوزجان توسط مشاور قومی کرزی - جمعه همدرد و امروزه بطور رسمی دفتر بازنمودن به تروریستان طالب و رهایی هزاران پاکستانی و طالب افغان از طرف تیم طالب ارگ نشین جهت سرباز گیری بعدی بخاطر قتل عامهای بعدی -
  به عوض اینکه در وصل یکدیگر باشیم در جدایی - میشود هر قوم را بالای قوم دیگر قتل عام نمود و طالبان و کرزی ها بازهم مانند جنگهای کابل سیل بین و کف خواهند زد.و در انتها اگر قومی ضعیف شد - در پهلویش چند پشتونی را روان کنند تا بکلی ازبین نروند و قوم دیگر را نیز ضعیف سازند- برنامه ایکه 18 سال قبل توسط انور دنگر درشمال کابل بی تاجیکهااجرا شد و توسط گلبیدین و ظاهرشاه و کرزی در شهر کابل بین هزاره و تاجیک و ازبک.

  آنلاین : http://ب

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس