در همین بخش

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > افتضاح کتب درسی افغانستان و وضعیت بد معارف در کشور!

افتضاح کتب درسی افغانستان و وضعیت بد معارف در کشور!

ضیاالحق پدرخوانده بنیادگرایان افغانستان در کتاب تاریخ صنف دهم مکاتب افغانستان مورد تمجید قرار گرفته است!
سه شنبه 29 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پيام‌ها

 • والله همين گپ براستي هم جگرخون كننده است. ما را به او چي كه خوب بود يا بد؟ حاله ما تاريخ خوده پاس كديم كه از دگر ها ره هم مي خوانيم. هر كس همين كار را كده بسيار سخت ناجواني كده، حيف وقت امو بچه ها و دختر هاي مكتبي سر همين رقم قصه ها. دربدر ما كردن و هنوزام در كتابهاي مكتبي ما تعريف ميشن.

  دل آدم ميترقه. دگه چي ميكدن تا حاله خود بدبخت و دربدر استيم از دست شان.

  • «راوا» بارها در مورد محتویات کتب درسی افغانستان نوشته که چگونه دولت امریکا کوشید در طی سی سال گذشته با چاپ و نشر کتب درسی با محتویات به شدت خاینانه و اخوانی ذهن و روحیه کودکان و جوانان ما را با خشونت، ضدیت با ترقی و پیشرفت و دموکراسی پرورش دهد. این کتابها که ابتدا بوسیله «شورای ثقافتی جهاد افغانستان» به رهبری صباح‌الدین کشککی و بعدا تحت نظر پوهنتون نبراسکا تهیه و چاپ میشوند با تغییرات اندکی هنوز هم با دروس ارتجاعی و مبتذل جز مواد درسی افغانستان بشمار میروند.

   یکی از نمونه های این دروس خاینانه در کتاب تاریخ صنف دهم است که در مدح پدرخوانده تمامی بنیادگرایان خاین وطنی ما جنرال ضیاالحق نوشته شده و از این دیکتاتور خاین که آرزویش ویرانی و بربادی افغانستان بود، به حیث "مردم مومن و مجاهد" یاد شده است.

   آنلاين بنگريد : محتویات خاینانه کتب درسی افغانستان و لافیدن وزیر معارف

 • سلام بهمه خوانندگان.
  بسيار جای شرم است به مسولين وزارت معارف؛
  اين وطنفروشان کلتور وطنفروشی را ميخواهند در مکاتب رايج ساخته ودشمنان سوگند خورده افغانستان را بنام دوستان مردم از طريق کتب درسی بفرزندان ماتدريس نمايند. آقای اتمر در مقابل اين خوش خدمتی چه مقدار پولی را ازباداران پاکستانی تان دريافت کرده ايد ؟؟ نفرين وننگ برشما که به تمام غرور وحيثيت ملی مردم ميتازيد وازباداران خويش باتقلب وشيطنت شخصيت ملی ودوست مردم افغانستان ميسازيد.

  • پوپل ! سم صحیح تحلیل کو و گپت را بزن ، تو خو غیر نفرین فرستادن دیگه چیزی به گفتن نداری ! تا حالا چندین جای دگه هم به ای و او نفرین کردی،
   درست است که ضیا اخوانی است ، تو تحلیل کو و با قلم جواب بته، نی مثل پیر زن ها.

جستجو در کابل پرس