صفحه نخست > دیدگاه > تريبون آزاد > 7 ثوری که 8 ثور را زائید

7 ثوری که 8 ثور را زائید

8 ثور چه زالوی شوم دیگری در نطفه دارد؟
آذر کیش
جمعه 2 می 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سیاف ، محسنی ، ربانی ، سید انوری ، دوستم ، خلیلی ... و ای سایر بنیاد گرایان از ملت بی خبر و خدا دیده و مزه بهشت خدا را چشیده و حوریان بهشت را در آغوش کشیده ؛ کجائید؟ چرا سر در لاک حماقت فرو برده اید و درد ملت رنج دیده و ستم کشیده را نمی بیند؟ آیا خداوند به شما وحی کرده که فقط مجری دسیسه های بیگانگان و مکاتب بنیادگرایی پشت مرزها باشید؟ آیا خداوند وحی کرده که اقوام این کشور را به جان هم بیندازید؟ آیا خداوند وحی کرده که این اقوام را به تباهی بکشید؟ آیا خداوند وحی کرده که این ملت حق زندگی ندارد؟ ایا خداوند وحی کرده که این ملت نفس نکشد؟ آخر این ملت چه هیزم تری به خداوند شما فروخته است که دست از سر این ملت برنمی دارید؟ این ملت چه دشمنی با خداوند شما دارد؟ این ملت چه میوه ممنوعه ای را از بهشت خداوند شما چیده است؟

ای شیاطینی که خویش را نماینده خدا در زمین میدانید؛ آیا این همه درد و رنجی که بر ملت ما روا داشته اید شما را بس نیست؟ ای زالو صفتان چرا چشم باز نمی کنید؟ آیا خونی بر این ملت مانده که بمکید؟ آیا سری مانده که از آن کله منار بسازید؛ و بر جسد های شان رقص و پایکوبی کنید و مستانه باده کامیابی را سر کشید؟

ای کمونیستان بی خداوند شما کجایید؟ شمایی که دم از برابری می زدید؛ شمایی که دم از طبقه محروم می زدید؛ شمایی که دم از طبقه کارگر و زحمت کش و این پیاده گان بی حقوق و بی منصب و بی منزلت می زدید؛ شما کجایید؟ شما که خداوندی ندارید تا هر روز به شما وحی بروفق مراد خویش و شما فرو فرستد؛ شما کجایید؟ آیا رهبران شما مارکس، لنین ... و سایر شان سر از خاک بیرون نهاده و کتابهایشان را ویرایش جدید نموده اند؟ آیا شما هم مرده اید؟ آیا چشمان شما را هم همانند رهبران تان خاک گرفته؟ شمایی که ادعای پیاده آمده بودن را داشتید؛ شما کجایید؟

خدایا این ملت به کی پناه برد؟ آیا خدایی است که به ایشان پناه برد؟ آیا این سرزمین و ملت را خدایی است؟ آیا این ملت را خدایی خلق کرده؟ آیا خدایش عرش و فرشش را از این سرزمین برچیده و رفته؟

حادثه خطر ناکی که در این 8 ثور رخداد داد از جوانب زیادی جای بحث و تامل دارد؛ حادثه ای که می رفت 7و 8 ثور دیگری را رقم بزند؛ حادثه شومی که آویستن روز های خونباری برای مردم ما بود؛ حادثه ای که می رفت دوباره مردم ما را در منجلاب کشتارها ، آواره گی ها ، بی خانمان شدن ها ، کوچ های اجباری ، خرابی شهرها ، بیوه و یتیم شدن مردم ، ساختن کله منارها ، سوزاندن مزارع و شهرها ، تجاوز به نوامیس ، فروش دختران به عربها ، برده گی کودکان ، حوادث افشار و غرب کابل ، حوادث مناطق شمالی ، کشتار مناطق مرکزی و مزار شریف و.... و رقص و پایکوبی مستانه و باده گساری بنیاد گرایان بر فروافتادن مردم ما به ظلمت و تباهی.

چگونه است که سیاف این غژدی نشین کوچی دختر فروش امروز دم از دین می زند و تلویزیون طلوع را عامل نشر فحشاء و فساد در جامعه می بیند؛ آیا دیروز را فراموش کرده است که مردم را به خاک و خون کشیده بود، آیا فجایع کابل را فراموش کرده است؟ آیا فتواهای دیروزش را فراموش کرده؟ آیا وی همان سیاف دیروز نیست که دختران ما را از کمپ های مهاجرین پاکستان جمع آوری کرده و به اعراب در بدل کمک هایشان هدیه و پیش کش میکرد. آیا وی همان جانی خون آشام دیروز نیست؟

ای شما دم جنبانان وفادار به مکاتب بنیادگرایان پشت مرزها، ای فتوا دهنده گان بی عقل و منطق؛ آیا مردم شما را انتخاب کرده اند؟ آیامردم از شما خواسته اند که برای ایشان تصمیم بگیرید؟ آیا مردم گذشته شرم آور و سراسر نفرت و ننگ شما را فراموش کرده اند؟ چرا دست از سر مردم برنمی دارید؟ آیا هنوز فکر میکنید مردم ما کر و کور اند؟ چه بد احمقان بی شرم و بی حیایی هستید.

ای پیر اسب بی سوار بی راهه رو، ای ربانی؛ ای رئیس جمهور بی جمهور؛ تو کجایی؟ در کدام بی راهه بدون سوار رفته ای؟ سر در آخور کدام دسیسه و نیرنگ فروبرده ای؟ آیا جویهای خونی که در کشور راه انداختی، فراموش کرده ای؟ آیا درد های مردم شمالی را فراموش کرده ای؟ چه بد رئیس جمهور خود خوانده ای بودی. شرم بر تو و شرم بر دولتی که ایجاد کرده بودی.

ای جادو گر سجاده نشین هوسران، ای محسنی ، ای آفتاب پرستی که هر روز رنگ پوست بدل می کنی، تو کجایی؟ ای مجتهد بی اجتهاد و بی کتاب؟ آیا فتوا هایت را برکوزه گذاشته ای؟ ای دزد اندیشه و قلم؛ تو کجایی؟ آیا در کمین شاگرد دختر دیگری نشسته ای؟ شرم بر بی حیایی و هوسرانی خیره سری چون تو باد.

ای تاجر خزیده در سوراخ مار، ای خلیلی. ای تاجر فروش رهبر؛ تو کجایی؟ باز سرگرم چه معامله دیگری؟ آیا گوشهایت کر و چشمانت کور شده؟ آیا هجوم لشکریان شوم را بر مناطق مرکزی نمی بینی؟ آیا این تجارت دیگریست که بر مردم ما روا داشته ای؟ و آن را در بازار مکاران و دزدان عرضه داشته ای. این مردم از دست تو تاجر کوتاه بین کی خلاصی خواهند یافت؟

و ... .

ای خدایان نیرنگ و فریب؛ ای پیامبران پلیدی و نفاق؛ ای پیشوایان کینه و نفرت؛ ای بهشت فروشان جهنمی؛ ای بیرق بدستان دد منش؛ ای لاشخوران خون آشام؛ چرا هیچ وقت یادی از این ملت نمی کنید؟ چرا به فکر این ملت نیستید؟ چرا همیشه به فکر دسیسه و شیطنت هستید؟ چرا به فکر امنیت مردم نیستید؟ چرا به فکر ... ؟

چرا هیچ کس از این همه درد و رنجی که مردم ما می کشند؛ نمی میرد؟

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • Ibrahim jan khob delma raa yakh karde sare azee shytana waqahen raast gofte lanat khoda ba ee shyatana

  Ajmal

 • تو بچه جان کجایت درد میکند که اینقدر میسوزی ؟ حتی از عقده زیاد به خود حق میدهی به خداوند و رسولانش اهانت کنی ، تو از کدام ملت نمایندگی میکنی ؟. هزاره ها اکثرا" ادمهای خوبی هستند اما چندتا عقده ای و بیمار روانی و شیفته خودنمایی چون تو پیدا میشود که ابروی کل قوم را میبرند . من اگر به اینهایی که نام بردی لعنت بفرستم بر تویی هتاک و بی دین هزار بار لعنت میفرستم.

  • salam ba hma
   bnazam tra ebrahim jan nazanen,agar msl to hma jawanan watan waqe ben mebodan em roz ma ba een sar nawesht dochar nameshodem.
   man han 1000 lanat mefrastam an hay ra ka to lanat kardy wa khodawand dar qhar wa ghazab khod graftar shan konad.
   wa man allahe tawfeq
   rona

   آنلاین : http://rona

 • thanks ibrahim jan, that is what they deserve.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس