صفحه نخست > دیدگاه > تعصب در آکادمی علوم یکبار دیگر گَل کرد

تعصب در آکادمی علوم یکبار دیگر گَل کرد

حسام عریان
يكشنبه 21 آپریل 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حدود سه سال قبل کتابی تحت عنوان ( لهو الحدیث ) توسط یک " دانشمند " بخش علوم اسلامی اکادمی علوم تالیف و از بودجه عادی اکادمی علوم اقبال چاپ یافت. از اینکه در آن کتاب به هنر مندان عرصۀ موسیقی و شنوندگان دشنام داده شده و اهانت گردیده بود، از نهایت شرم و خجالت و " رفع مسئولیت " رئیس اسبق اکادمی علوم بی سر وصدا و دور از انظار رسانه ها بطور غیر رسمی امر جمع آوری آنرا صادر نموده و به تحویل خانه اکادمی علوم انتقال شد که از سر نوشت کتب و مصرف بودجه اکادمی علوم خبری در دست نیست.
سال پار مجموعه مقالات " اطلس اتنوگرافی اقوام ساکن افغانستان" (غیر پشتونها) به مصرف مالی دولت از بودجه انکشافی اکادمی علوم با قطع و صحافت عالی از طرف بخش علوم بشری اکادمی علوم به چاپ رسید که بوی تعصب قومی در مطالب مندرج مقاله مربوط به قوم هزاره ولایت میدان وردک فضای سیاسی و اجتماعی کشور را مکدر و زخم های تاریخی را ملتهب ساخت. تا اینکه به حکم رئیس جمهور سبکدوشی چهار تن از مقامات رهبری اکادمی صادر و موضوع به لوی څارنوالی محول گردید.
اینک یکبار دیگر در سال جدید 1392 تعصب مذهبی در یک بخش این نهاد عالی علمی سر بر افراشت و کتابی تحت عنوان (جنت از دیدگاه اسلام و برخی ادیان بزرگ جهان ) توسط یک " دانشمند " بخش علوم اسلامی اکادمی علوم تالیف و از طریق ریاست نشرات این اکادمی به چاپ رسیده است که در صفحات 109 و 110 آن پیروان فرقه مذهبی اسماعلیه دارای عقیده شرکی دو خدایی دانسته و هدف آنها را نابود ساختن عقاید اسلامی و محو عبادات قلمداد نموده است. متن ذیل کاپی مکمل صفحات فوق الذکر کتاب است.

واژه های کلیدی

دين، عقايد و باورها
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • از کون پشک توپ کشیدن ممکن نیست. اگر شما به چهره مولف خوب دقت فرمائید بخوبی با چشم می بینید که هنوز هم آثار نشان میمونیت در چهره اش دیده می شود. شما از یک آدم نمای حیوان صفت که دو پایه می جنبد و هنوز هم برای رسیدن به مقام انسانیت سعی بلیغ بخرچ می دهد توقع انسانیت و مدنیت دارید. این جناب مولف راه درازی در پیش دارد تا بمقام انسانیت و مدنیت برسد ولی شروع خوبیست. همین که این جناب قلم بدست گرفته و نوشته است یک حرکت بزرگ است ... ولی باز هم تکرار می کنم که اگر وی این پروسه را بصورت درست طی کند، امید است که در تالیفات بعدی خویش آثاری را خلق کند که مطابق مدنیت و انسانیت عصر حاضر باشد.

 • این سلیمان بن بهرام عجب مرد خرمندی بوده است . یادش گرامی باد .
  برای امحای آدم پرستان ، مرده پرستان و قبر پرستان ، امروزه به یک سلیمان پاشا و اتاترک وزیر ، سخت نیاز است والله .
  به امید آن روز .

 • دوستان عزیز علاقمند این بحث بشکل بسیار خاص و موجز:
  مولف در اینجا مذهب اسماعلیه را مطابق متون حدیث اسلام حدود کم و بیش پانزده قرن پیش مورد نقد و ارزیابی قرار داده و قضاوت بعمل می آورد. بیائید نقد و ارزیابی واقعیت ها را مطابق تقاضای عصر حاضر مورد بحث و نقد قرار دهیم.
  این جناب مولف از موقف و موضع عیسوی ها و یهودی های زمان پیغمبر اسلام قضاوت می کند. در زمانیکه پیغمبر اسلام دین اسلام را معرفی می کرد، یهودیان و عیسویان لجوج و سرتنبه مانند این جناب در مورد اسلام قضاوت می کردند. دین اسلام در آن وقت بشکل مدرن و مطابق شرائط زمانی و مکانی معرفی گردید. در حالیکه خود مسلمان ها می گویند که هم حضرت عیسی و هم حضرت موسی پیامبران برحق خدا بودند. اگر آنها پیامبران بر حق خداوند بودند پس برای معرفی اسلام چه حاجت بود؟
  عین گپ در مورد این جناب و قضاوت وی در مورد مذهب اسماعلیه صدق می کند. مذهب اسماعلیه با تمام کاستی و کمی هایش در تلاش است مسیر تمدن بشری را مطابق شرائط روز با یک لاری پشاوری طی مسیر نماید ولی با مشکلات بسیار عظیم اما این آقا و امثالهم می خواهد با شتر و قاطر عربی اش پشت تکنالوژی امروز بشکل طیارات مافوق سرعت صوت و لاری پشاوری کارخانه پشاور با سرتنبگی و لجاجت افغانی خویش حرکت نماید!؟
  شما را به آنچه باور دارید سوگند که وقت تان را باین چرندیات ضایع نسازید و تف بر رسالت اکادمی خری افغانستان که به چاپ این چرندیات می پردازد. امروز عصر عقل و مدنیت و انسانیت است. امروز خاندان آل سعود با بوئینگ و موترهای آخرین مادل طی طریق می نمایند ولی میمون صفت های افغان سعی مذبوحانه دارند که با قاطر عربی به پیروی از سنت پیغمبر این کار را انجام دهند. جهالت یک افغان که در خم رنگریزی مدارس دیوبندی پاکستان رنگ گردیده اند حد و مرز ندارد.
  اگر پیغمبر عربی امروز زنده می شد، هزاران بار بر رسالت خویش که باین شکل در آورده شد نفرین می فرستاد زیرا وی یک شخص پیشتاز بود و هیچوقت به پیروان خویش پیروی از سنت های عیسی و موسی را توصیه نکرد. وی اعلام کرد که کسب دانش بر زن و مرد مسلمان فرض است ولو این مامول از طریق سفر به چین و تحصیل دانش در آنجا میسر گردد. اگر براستی هم هر چیز تر و خشک دنیا در قرآن می بود و محمد هم آخرین پیغمبر خدا می بود، چطور ممکن بود که پیغمبر اسلام به پیروان خویش کسب دانش را از کشورهای کفار توصیه نماید؟
  امروز رهبر اسماعلیه در اروپا ساکن بوده و مسائل را مطابق شرائط غرب مطرح می سازد ولی یک انسان نمای میمون صفت از افغانستان در رد رسالت این مذهب فتوا می دهد. در این شرایطی وای بر حال افغان و افغانستان. اگر جهالت و الاغ صفتی افغان در کشور الاغستان نمی بود، این نوع بحث ها در این عصر و زمان نباید صورت داده می شد.

 • ملا خودش از پشت میدهد و دیگرن را پند. این کله تهی ها از علم دانشو انسان نما را مانند محمد کفگیر نسق را به فلسفه وعلم و مذهب چی این کاپی نویسان را به سیاست و فلسفه و علم چی .این خر ریش لیاقت یک ملا مسجد قریه دور افتاده را هم ندارد چی رسد که راجع به مسایل فلسفی و اسلام و علوم عقلی ونقلی اظهار نظر نماید. از غو غو این سگان اب خروشان دریا الوده نمیشود.

 • این دولت کرزی را کی اداره میکند که این الاغ ریش ها کاپی نویس ها از خزانه دولت معاش میگیرد و به دروغ افترا وکذب نویسی روز خود را میگذرانند

 • جنت اسلامی و یا همان روسپی خانه و مهل بی‌ناموسی مسلمین مهلی است برای فرومایگان! انسان باید چه اندازه پست و فرومایه باشد که زندگی خودش را به امید ران‌های خوش‌تراش حوری و جماع خرانه در آن نکبت گاه سپری کند. شگفت انسان پست و فرومایه بوده این محمد بنیان‌گذار اسلام با اینگونه افکار پلید و ننگینش!

 • دوستان عزیز و گرانقدر.
  من نمی خواهم به اصول اسلامی و حتی عقاید مذهب اسماعیلی به دیده قبول یا رد نگاه کنم بلکه به افشای چهره ها و مغزهای مسخ شده ی بپردازم که به نام دین و عقیده چی ها که نمی کنند.
  و ازدوستان عزیز هم می خواهم این را با منطق و اصول انسانی به نقد بگیرند تا باشد برای اصلاح قدمی برداشته شده باشد.

 • من یکی ازکارمندان ریاست اکادمی علوم میباشم: متاسفانه این توهین به هزاره های اسماعیلی مذهب صورت گرفت وبخاطریکه گندشان بالانزند کتابهارا فورأ جمع کردند. چیزیکه بسیارعجیب است مافیای اکادمی علوم به نام دانشمندان چنان غرق درغرورکاذب اند که فکرمیکنند فرشته های زمین اند لطفأ یکباربیائید بیبینید.

 • لعنت خدا بالای تو خری دیوبندی که خود را محقق میگویی با این تحقیق های غیرانسانی ات ، من منحیث یک اسماعیلی برایت لعنت فرستاده و از خداوند یکتایم شکر گذارم که یک مسلمان واقعی استم و خداوند را به یگانگی اش میشناسم ورسول اکرم (ص) را پیامبرنازنینم میدانم ویاران رسول اکرم را سخت احترام دارم و به متعقدات اسلامی ام پابند میباشم وچیزی که تو مجوس ولعین بد نموده ای شکر نه در وجودی من و نه در وجودی هیچ یک از برادران وخواهران مسلمان اسماعیلی من وجود داشته و نه هم الحمدالله وجود دارد من بعد از لعنت فرستادن به تو اولادی ایزید تمام گفته های توکافر را که مسلمانان واقعی را کافر خوانده ای نفرین میفرستم لعنت خدا بتو وامثال تو.

 • بحث ونقد باید مودبانه ومملو از دلیل عقلی باشد. میگویند مذهب اسماعلیه درمحور فرد پرستی میچرخد یعنی رهبر شان خود رابه مقام خدایی تشتبه میکند که براستی کفر والحاد است. آدمی که به نام وآب وکالا وخواب وپیری ومرگ برسد هرگز خدا بوده نمیتواند. اسماعلیه ها که همان منحرفان دینی باشند جایی درمیان ادیان یکتاپرستی ندارند.

 • جالب این جاست که دولت افغانستان نه تنها به کثافت کاری های اکادمی علوم که یک مرجع غیر قابل پذیریش برای مردم افغانستان است نظارت نداشته بلکه ازکارکرد های ایشان نیز حمایت میکند ماشاهد خیانت ملی ازطرف این نهاد هستیم نهادی که نه تنها برای خیر ،اصلاح ویک پارچگی مردم افغانستان کاری نکرده بلکه همیشه با نشرچنین مزخرفات آسیب بزرگی به مردم افغانستان زده اند به این معنا که وقتی یک کتاب را با بودیجه گزاف دولتی به چاب میرساند وبعد ازفهمیدن چرندیات وکثافت کاری هایشان وازطرف دیگروقتی با مقاومت مردم شریف افغانستان قرارمیگیرند دوباره آنرا جمع آوری میکنند وبودیجه که ازخزانه دولت وبیت المال به مصرف رسیده است را هیچ شمرده واینگار ازجیب مادرشان مصرف میکنند . که این خود خیانت ،جنایت، فساد ورشوت پنداشته شده ودولت افغانستان که خود حامی این خائنین است به این گند کاری هایشان هیچ توتجه نمیکند واین به این معناست که دولت افغانستان وارگ نشینان وفاشیست های دولتی خود نمی خواهند تا مردم افغانستان به سوی (ملت) شدن به پیش روند وبا این نوع کثافت کاری های که به هیچ وجه به نفع هیچ کسی نیست آتش نفرت ،تعصب وکینه توزی ها را دامن زده وکشوررا یک باردیگر به قهقرا میکشانند واین جاست که این سوال مطرح میشود که اگر دولت افغانستان وتیم حاکم برکشورموضوع درج اقوام وملیت را درتذکره های الکترونیکی به زررکشور تلقی مکنند وبرای ملت شدن شعارهای دروغین ازخود شان سزمیدهند پس چرا جلو چنین کثافت کاری های که ازنظراخلاقی واجتماعی وازهرلحاظ به ضررمردم افغانستان بوده یک خیانت ملی محسوب میشود را نمیگیرد . بنأمه به عنوان یک انسان ، وبه عنوان یک مسلمان این اتهام را به مردم شریف اسماعیلیه توهین بزرگ به این پیکره بزرگ دانسته ازدولت افغانستان جدأتقاضامیکنم که هرچه زود تربه کاراین نهاد مزدور وخائین خاتمه داده وخائنین ملی را که همیشه درسدد برپایی اختلاف میان مردم افغانستان هستند را به کیفر عمل زشت شان رسانیده ودرحضور تمام مردم افغانستان بابت حمایت شان ازچنین افراد مزدور، خائین، وپلید ووطن فروش معذرت بخواهند.

 • جلاالجهل زیر کیییرزی .اسماعلییه یکی از شاخه های پر بار اسلام است که به کلمه توحید عقیده داشته و خدا را به یگانگی اش قبول ومحمد مصطفی را رسول خدا وعلی را امام اول و شاه کریم الحسینی ملقب به اغا خان را نص بن نص ونسل بن نسل از امام اول علی بن ابیطالب امام چهل نهم میداند اینکه شما مانند متعصبین دین ونادان ونا اگاه از تاریخ اسلام وعقاید اسماعیلی صرف خیالپردازی واتهام دیگر شعور ندارید بروید تاریخ اسماعیلی وخلفای فاطمی و دانشمندان اسماعیلی خصوصا کتاب های فلسفی علمی بینظیر حجت امام اسماعیلی االمستنصر بالله خلیفه فاطمی ناصر خسرو قبادیانی بلخی را بخوانید تا به حقیقت برسید وچشم کور ونا اگاه توطعه و کذب گویی نکنید.وهمچنان مذهب اسماعیلیه تنها متعلق ومربوط به هزاره ها نه بلکه تمام مردم اسماعیلی میباشد از جمله بدخشانی ها وتخاریها و بخشی از نورستانی وپشه یی های افغانستان وسایر عرب وفارس و هندی پاکستانی بنگالی وتاجکستانی وایغور های چینی وسایر ملیت های گوناگون اسماعیلی در پهنه

 • جلاالجهل زیر کیییرزی یا جلاالدین شمشمکی .اسماعلییه یکی از شاخه های پر بار اسلام است که به کلمه توحید عقیده داشته و خدا را به یگانگی اش قبول ومحمد مصطفی را رسول خدا وعلی را امام اول و شاه کریم الحسینی ملقب به اغا خان را نص بن نص ونسل بن نسل از امام اول علی بن ابیطالب امام چهل نهم میداند اینکه شما مانند متعصبین دین ونادان ونا اگاه از تاریخ اسلام وعقاید اسماعیلی صرف خیالپردازی واتهام دیگر شعور ندارید بروید تاریخ اسماعیلی وخلفای فاطمی و دانشمندان اسماعیلی خصوصا کتاب های فلسفی علمی بینظیر حجت امام اسماعیلی االمستنصر بالله خلیفه فاطمی ناصر خسرو قبادیانی بلخی را بخوانید تا به حقیقت برسید وچشم کور ونا اگاه توطعه و کذب گویی نکنید.وهمچنان مذهب اسماعیلیه تنها متعلق ومربوط به هزاره ها نه بلکه تمام مردم اسماعیلی میباشد از جمله بدخشانی ها وتخاریها و بخشی از نورستانی وپشه یی های افغانستان وسایر عرب وفارس و هندی پاکستانی بنگالی وتاجکستانی وایغور های چینی وسایر ملیت های گوناگون اسماعیلی در پهنه گیتی.هوشیار باشید نه متعصب کودن.

 • جلاالجهل زیر کیییرزی یا جلاالدین شمشمکی .اسماعلییه یکی از شاخه های پر بار اسلام است که به کلمه توحید عقیده داشته و خدا را به یگانگی اش قبول ومحمد مصطفی را رسول خدا وعلی را امام اول و شاه کریم الحسینی ملقب به اغا خان را نص بن نص ونسل بن نسل از امام اول علی بن ابیطالب امام چهل نهم میداند اینکه شما مانند متعصبین دین ونادان ونا اگاه از تاریخ اسلام وعقاید اسماعیلی صرف خیالپردازی واتهام دیگر شعور ندارید بروید تاریخ اسماعیلی وخلفای فاطمی و دانشمندان اسماعیلی خصوصا کتاب های فلسفی علمی بینظیر حجت امام اسماعیلی االمستنصر بالله خلیفه فاطمی مصر >ناصر خسرو قبادیانی بلخی را بخوانید تا به حقیقت برسید وچشم کور ونا اگاه توطعه و کذب گویی نکنید.وهمچنان مذهب اسماعیلیه تنها متعلق ومربوط به هزاره ها نه بلکه تمام مردم اسماعیلی میباشد از جمله بدخشانی ها وتخاریها و بخشی از نورستانی وپشه یی های افغانستان وسایر عرب وفارس و هندی پاکستانی بنگالی وتاجکستانی وایغور های چینی وسایر ملیت های گوناگون اسماعیلی در پهنه گیتی.هوشیار باشید نه متعصب کودن

 • سلام دوست عزیز حسام عریان، یکی از روزنامه های کابل میخواهد در مورد این کتاب گزارش تهیه کند، این روزنامه نتوانسته است نسخه ی از این کتاب را پیدا کند اگر ممکن است در زمینه همکاری نماید. تشکر

 • محقق صاحب هم از مكتب برنامه چاى خانه طلوع فارغ شده، همه دروغ و خيال لعنت

 • دوستان این را می گویند دین . که همه انسان ها را به جان هم انداخته از محمد , عیسی, موسی , ووو و دین ها را به شاخه های مختلف تقسیم و در جان انسان مانند موریانه , همه روزه هم دیگر می خورد و هم دیگر را تیکه پاره کنندواین است دین . و این که این غده سرطانی راکه هیچ راه حل و قابل هییچ تداوی هم نیست پرورش و در عدم تداوی ان هر کس اقدام نماید نا بود می گردد و خصوصا در کشور های اسلامی و کشور افغنستان افراطی ترین کشور در منطقه است و ایران .و پاکستان . و از این اتش شعله ور , کسانیکه می خواهند این بی خردان استفاده سو ببرد نان شان در روغن است .و بحث بالای مذهب اسماعیله در افغانستان و شعیه و سنی سال ها است که این تفرقه مذهبی جریان دارد و این که این تفرقه بنداز و حکومت را داغ تر نهگداشت زمان مجاهدین بود که ابر قدرت ها خواستند که از یک شعیه دو دین را بوجود بیاورند تا انها بتوانند به نفع خودشان سود برند که خوب سود های کلان هم بردند و این ما فیای دین چه کار های را که نمی کند اشخاص با سواد می دانند که این هم مزخرفت است که پایه علمی ندارد حماقت انسان است که دین را بوجود می اورد و دین حماقت انسان را پرورش می دهد .بیاید به این بیماری غلبه نمایم .

 • يك تن از انديشمندان جهان اول چه خوب مي گويد : «‌ هيچ دانشمندي مذهبي نيست و هيچ مذهبي يي دانشمند » . حال من در تعجبم كه شما بزرگان روي كدام معيار به اين گونه افراد بي خرد و تفرقه انگيز واژه ي دانشمند را ، بكار مي بريد ! از سر و صورت و نبشته هاي اين انسان عصر شتر، هويدا است ، كه از فهم و منطق چيزي در كله اش نيست به جز چند آيه و حديث اسلامي ؛ آن هم با تفسير منحصر به فرد خودش . اين فرد انسان نما همه حرف هاي را كه در كوچه و بازار شنيده است ؛ اينجا به تحرير در آورده و اسم آن را هم گذاشته تحقيق !
  چنانكه از سوانح اين آقاي دانشمند بي خرد آشكار است در مدارس وهابيون پاكستان تعليم ديده و شستشوي مغزي شده است و عنقريب در اثر بعدي خود بدون مقدمه انتحاري و خشونت را تحت لواي جهاد با منكرات جواز خواهي دانست .

 • در نخست با ديدن اين محقق علوم إسلام ياد دانشمند بزرك داروين افتادم كه أيكا ش مي بود وروى اين محقق صاحب!تحقيق أش را بازهم مستدل تر ومستند تر ميسا خت كه أفسو س أو نيست وأين است!!!
  وبعد بأيد خدمت محقق صاحب كه در زمانه وسيدن دست إنسان به سيارات ماه ومريخ وكشف ذرات بنيادى(ذرات خدا)وراز كشايي از اغا زكا ينات ووقوع انفجار بزرك وهزاران دست أورد عجاب أور ديكر هنوز در وسواس وكنكاش إينست كه وضو رابا كدام دست بأيد كرفت وكدام كلك در معقد اول تماس كند وكدام أش أخير ويا استنجا با كلوخ ثواب مند است يا با سنك ؟؟؟ويا زن هاى شما كشتزار شماست از هر كجايش داخل ميشويد داخل شويد!!!!!؟؟؟؟
  فكر كنم نه زياد فقط ١٤٠٠ سال از كاروان أدميت عقب مانده ايد كه انقدر زياد نيست!!!
  ودر أخير جهت ارامش خاطر شما بأيد ياد أور شؤم كه همه أديان ساخته وبافته ذهن إنسان بدوى وعاجز وناد أن ونيازمند بود كه تنها رآه زنده ماندن أش را در تكيه به اين تخيل ميديد كه حق هم داشت ولى از ا نبوه دين هاى مرده وزنده بد ترينها سه دين سامى-إبراهيمي اند كه در اين سه تا ،دين عربى از اينكه مهد أش وحشى ترين (شبه جزيرة عرب)ومؤسس أن اقاى محمد عارى از بسيارى معنويت إنسانى بود وحشى تر ميباشد .

 • پوژهش و تحقیق در اکادمی علوم افغانستان به نیشخند تبدیل گشته است، این شخص که کتاب "جنت از دیگاه اسلام و برخی ادیان بزرگ جهان " را که نوشته کرده دانشمند نه بل که خبراست بس...،

 • بسم الله الرحمن الرحیم : اللهم صلی علی محمد و علی آل محمد، حمد و ثنا خداوند یکتا و بی همتا را و درود بی پایان بر رسول اکرم وسرورکایینات حضرت محمد مصطفی "ص". و لعنت خداوند برکسانی باد که از روی جهل ، نادانی و بیخبری چنین حرفهای پست ، رکیک و غیر واقعی را به رشته تحریر می آورند و یا هم آنر به چاپ و نشر میرسانند. و به نویسنده کتاب میگویم که :
  تو به ریش و چپن و نام مســــلمانی و بس
  ز قوانین جهان ساز خدا "ج" کاســــــــته یی
  وسلام

 • جناب محمد , برو کمی مطالعه کن خیلی از تمدن قافله امروزی عقب هستی بیدار شو قرن 21همه به شعور فکری رسیده اند تنها یک تعداد خرد باخته گان وجود دارد که به درک واقیعت نه رسیده اند هنوز دست و پا می زنند اما ؟؟ در مجلاب دین فروشی غرق اند و نمی تواند نجات یابد شما در همان سال های جهالت 1400 بیدار نمی شوند به همان سبب نه پیشرفت دارید نه علمی , نه کشفی, نه خردی. اما بر عکس در دزدی , تملق , کلاه برداری , تجاوز نمبر اول را دارید.

 • من منحیث یک جوان و یک افغان یاوه سرایی این چوچه حرامی ملاهای دلال پاکستانی را با شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از دولت میخواهم تا هرچی عاجل این تفرقه افگن بی فرهنگ را به پنجه قانون سپرده و اکادمی علوم را از لوث این مشت تاریک اندیش پاک بسازد!

 • نمی دانم که اکادمی علوم مجودیت شان در افغانستان چه است هر سال یک مشکل را در جامعه افغانستان ایجاد می کند اما هیچ کسی نیست که پرسان کند که چرا این طرح های جنگ های قومی و مذهبی را به راه می اندازد چه سود برد.
  و زاین حدیث خبر نیست سوی جانوران
  فرد گوای من است اندر این قوی دعوی

 • دوستان محترم
  ایا در بهشت مادران و خواهران و زنان ما مسلمین با حورهای نر خواب می شوند و سیکس می کنند یا با کدام کس دیگر.
  منتظر جواب می باشم.

 • سلام در طول تاریخ بعد وفات پیامبر فرازو نیشب های زیادی داشته که به علت موجودیت چین اشخاص دین را ه 72 فرقه تقسیم نموده ولی از این میان دانشمندان اسماعلیی در تبارز اندیشه های واقعی اسلام نقش برازنده داشته از جمله ناصر خسرو، بوعلی سینا، طوسی و غیره و این در هماه ایام نیز متهم به کفر و الحاد بودند. چنان چه بوعلی سینا در شعر میفرماید:
  کفر چو منی گزاف و آسان نبود محکم تـر از ایمان مـن ایمان نبود
  در دهر چو من یکی و آنهم کافر پس در همه دهر یک مسلمان نبود
  و جالب این که اشخاصیکه او را متهم به کفر میکرد از جمله جاسوسان و دست نشانده های بغداد بودند که بوی انسانیت و کرامت انسانی از ان ها به مشام نمیرسید مثل این مولف. هزار نکته باریکتر ز مواینجاست نه هرکه ریش نتراشد قلندری داند
  حال زمان های گذشته برنمیگردد تا اقوام و مذاهب دیگر را به کفرگفتن از صحنه کنار زد با نوشتن این چنین کتاب های و تبلیغات. اگر انقدر ایمان داری نگذار که از آدرس مذهب خودد انتحاری های تربیه شود و مردم مسلمان از به خاک و خون کشاند به عوض انتشار این جنین اثار .
  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی - کین ره که تو میروی به ترکستان است

 • دوستان عزیز بنده در مورد مولف کتاب و محتوای آن بحثی ندارم چون در مورد همه بقدر کافی تبصره های لازم را داشتند. بنده فقط یک گله مندی از دوستانی دارم که در متنی که نوشته کردند، بی مورد به خر توهین کردند ،یک نویسنده آگاه و بادرایت نباید به خر اهانت نماید چون خران در طول تاریخ هیچگاهی به انسان توهین نکرده و در ضمن همدیگر را را نیز در صوت خشم انسان خطاب نمیکنند. خر همواره یک موجود آرام و بردبار بوده و نقش خویش در اجتماع را به بهترین وجه ممکن ایفا کرده است.
  با سپاس

 • دوستان من یک اسماعیلی هستم با خواندن مطالب فوق سخت متاثر شدم قبل از اینکه به سخنان نا درست و نامناسب و جاهلانه نسبت داده شده به مذهب زیبایم فکر کنم به این حرفهای بسیار کافرانه انسانهای بی دینی که به تمام ادیان ومذاهب توهین روا داشتند واز خدا وپیامبران نه تنها انکار نمودند؛ بلکه سخت ترین توهین را روا داشتند و نقاب دفاع از اسماعیلیه را بروی کشیدند این موضوع مرا وا داشت تا فکر کنم که این هم یک دسیسه ای کمونستهای حسود خواهد بود که میخواهند این فرصت دست داده برای اتحاد این ملت را زیر سوال قرار داده و یک بار دیگر جنگ های مذهبی را در این کشور گرم نموده و تماشا کنند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس