صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > فاروق وردک، جاسوس استخبارات پاکستان و انگلستان دختران دانش آموز، را مجازات (…)

فاروق وردک، جاسوس استخبارات پاکستان و انگلستان دختران دانش آموز، را مجازات می کند!

کابل پرس خبری
سه شنبه 7 می 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در چند سال اخیر هزاران تن از دانش آموزان و آموزگاران بويژه دختران و زنان دانش آموز و آموزگار مورد حمله ی گروه های تروریستی و بنیادگرا قرار گرفته اند. این حملات بصورت سازمان یافته با ریختن اسید روی آنان، تیرباران، مسموم کردن، آتش زدن و ویران کردن مکاتب و ...صورت گرفته است. با اینحال وزارت معارف افغانستان و باند گلبدینی حاکم بر آن، نه تنها کمترین گامی را برای جلوگیری از این حملات بر نداشته بلکه بصورت رسمی و در قالب سخنگوی گروه های تروریستی، به ریشخند قربانیان پرداخته و وقوع چنین حملاتی را نفی کرده اند. در جدیدترین واکنش وزارت معارف افغانستان به این حملات، فاروق وردک می گوید که در نمونه خون دانش آموزانی که ادعای مسمومیت را دارند، ماده ی سمی وجود ندارد. او همچنین گفته است حالت دانش آموزان و آموزگاران مصنوعی می باشد و آنان را به دروغ متهم کرده است. او همچنین گفته است که این عمل کمتر از تروریزم نیست و به محاکمه ی این دانش آموزان و آموزگاران دست خواهد زد.

این اظهارات وردک در حالی صورت می گیرد که بارها داکتران شفاخانه های افغانستان مانند شفاخانه ی ایندرا گاندی در کابل بر مسمویت دانش آموزان تاکید کرده اند. فاروق وردک با این تهدیدها عملن حملات بر دانش آموزان و آموزگاران را افزایش داده است و نشان می دهد که دانش آموزان اکنون از سوی ارگان های دولتی و مقامات آن نیز بصورت مستقیم تهدید می شوند.
بر اساس منابع کابل پرس، فاروق وردک یکی از جاسوس های استخبارات پاکستان آی. اس. آی و استخبارات انگلستان ام. آی. سکس در بدنه ی حکومت مافیایی کرزی می باشد. از او به عنوان یکی از رابط های اصلی در تماس و هماهنگی حکومت طالبانی مافیایی کرزی با گروه های تروریستی همچون طالبان و گروه حکمتیار یاد می شود که در سال های اخیر دست به فعالیت های گسترده برای حمایت از طالبان، ورود آنان به دستگاه های دولتی و تجهیز و مسلح سازی آنان در بدنه ی اردو و پولیس زده است. فاروق وردک همچنین یکی از طراحان گسترش جنگ گروه قومی تروریستی طالبان از جنوب به مرکز و شمال افغانستان می باشد و در چند سال اخیر، حملات کوچی ها به مردم در ولایت میدان با هماهنگی های کامل او صورت گرفته است.


عکس از اسوشیتد پرس

جنایت علیه دانش آموزان

پزشکان شفاخانه ی ایندرا گاندی در کابل می گویند، مکتب دانش آموزان منطقه بگرامی صد در صد سمپاشی شده بود و سخنگوی وردک، آصف ننگ، برای سرپوش گذاشتن می گوید این دانش آموزان با خوردن خوراک و آب مسموم شده اند.

سه شنبه 20 آوريل 2010, نويسنده: کابل پرس

کابل پرس: چهار دانش آموز در ولایت خوست در درگیری میان آدمکشان طالب و نیروهای بین المللی کشته شدند، چند دانش آموز دیگر نیز در منطقه بگرامی ولایت کابل مسموم شدند. کودکان در افغانستان قربانیان اصلی جنگ، خشونت و بنیادگرایی می باشند. در ماه می سال 2009، حدود 100 دانش آموز در کاپیسا مسموم شدند.

حمله به مکاتب و دانش آموزان در حالی صورت می گیرد که یکی از بنیادگراترین چهره ها، فاروق وردک در راس وزارت معارف افغانستان می باشد. فاروق وردک عضو گروه گلبدین حکمتیار می باشد، گروهی که در تیزاب (اسید) ریختن بروی دختران مکتب، مشهور است.

پزشکان شفاخانه ی ایندرا گاندی در کابل می گویند، مکتب دانش آموزان منطقه بگرامی صد در صد سمپاشی شده بود و سخنگوی وردک، آصف ننگ، برای سرپوش گذاشتن می گوید این دانش آموزان با خوردن خوراک و آب مسموم شده اند.

دانش آموز کشته شده در خوست

دانش آموز مسموم شده یک مکتب در بگرامی کابل

دختر دانش آموز در قندهار

دختران دانش آموز در سرپل

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سعدی شيرازی می فرمايد: چهار پايی بر او کتابی چند!

 • در دور بعدی امکانات این وجود دارد که یا از طرف طالبان و یاهم از طرف مخالفین تو مواد زهری خطرناکتر استفاده شود، و مدیران مکاتب و استادان از ترس مجازات جناب شما آن هارا به شفاخانه انتقال ندهند و آنها تلف شوند. آیا شما جواب والدین آن هارا داده خواهید توانست؟

  آنلاین : http://++cs_TIR++-

 • در کشور های اروپايی (جای که بيشتر همين وزير مزيران آموز ديده اند)، اگر از وزير يا کارمندی چنين لغزشی سربزند، نه تنها که همان روز بايد پوزش بخواهد، که از کارش هم برکنار می شود.
  بدبختانه، خودکامگان فاشيست افغانستان هر هنری که داشته باشند، بر سر مردم می زنند، ولی هيچکس سدايش را نمی کشد! روی چشمان مردم خاک می پاشند، طالب را به بغل می گيرند و از کنش زشت و بيابانی طالب به پدافند (دفاع) بر می خيزند و زهر دادن دختران را دروغ می انگارند. ...
  مردم را سر گرم خاک فروخته شده، می کنند، خاکی که از آن من نيست، ولی ناخودآگاه به پدافند از آن بر می خيزم، به خيابان ها راه می پيمايم و در کنار مرز، پاکستانی بي گناه می کشم.

 • ننگ وشرم باد بر فاروق وردگ این جاسوس پاکستان وحامی طالبان که از آسیب سم پاسی خواهران خود یعنی شاگردان مکاتب به نفع طالبان سخن میگوید. تف برتو ای نوکر دون صفت

 • ملګریو،
  زه یو وخت د کابل د ازادخان په ښوونځي کې وم. یوه ورځ ښوونځي ته راغلم ګورم چې د دروازې په خوله کې ډېر ګڼ ماشومان او ښوونکي په یوه ګډوډ اکر کې کښته او پورته مڼډې وهي. څو شېبې وروسته امبلانسونه راغلل او څو تنه ماشومان یې له روغتون ته ولېږدول. د ورځې په پای کې سرښوونکي زده کوونکي راټول کړل او په وینا کې وویل چې نور په ښوونځي د اوبو بیلر لرې کوو او تاسو به خپله اوبه ځانو سره راوړئ ولې د جمعیت حزب په اوبو کې زهر اچولې دي. دا کوم تبلیغ نه دی دا زما د سترګو لیدلې پېښه ده. اوس نو راځئ چې دا بېځایه او ناشولټه خبرو څخه لاس واخلو...

  په درناوی

 • لعنت خداوند بر این جاسوس انگلستان که زورش به دختران معصوم وزنان نشان میدهد من سیدم اهی از سینه سر دهم که تا هفتاد پشتش بسوزد وبا این کارهیش هم فقط بی ارزهگی خود را نشان می دهد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس