صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > اعلان جهاد در برابر رسانه های افغانستان غیر قانونی است

اعلان جهاد در برابر رسانه های افغانستان غیر قانونی است

نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان
يكشنبه 16 جون 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان اعلان جهاد در برابر رسانه ها از سوی برخی از وکلای پارلمان را در مغایرت با مواد قانون اساسی افغانستان دانسته و آن را ناشی از دیدگاه تاریک این وکلا و دسیسه های وزیر اطلاعات و فرهنگ می داند.

از سه سال به این سو وزیر اطلاعات و فرهنگ با زیر پاگذاشتن قانون رسانه های همگانی از ایجاد کمیسیون رسانه های همگانی، شورای عالی رسانه ها و همگانی شدن رادیو تلویزیون ملی افغانستان سر باز می زند.
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان با دادخواهی دوامدار که با نهاد های صنفی خبرنگاران یکجا آغاز کرده بود از وزیر اطلاعات و فرهنگ پیوسته می خواست تا قانون رسانه های همگانی را تطبیق نماید، اما داکتر رهین وزیر اطلاعات و فرهنگ عملاً به این خواست خبرنگاران وقعی نمی گذاشت تا این که اخیراً در یک جلسۀ در کمیسیون سمع شکایات مجلس سنا وعده سپرد تا مطابق قانون رسانه های همگانی کمیسیون های یاد شده را ایجاد نماید.
اما اکنون دیده می شود که وزیر اطلاعات و فرهنگ در یک بازی جدید تلاش می کند تا با شماری از وکلای مجلس نماینده گان بخاطر بقای کارش به حیث وزیر اطلاعات و فرهنگ و تداوم کار کمیسیون غیر قانونی " بررسی شکایات و رسیدگی تخطی های رسانه یی" که خودش ساخته است، استفاده نماید.

روز گذشته عبدالستار خواصی، عضو مجلس نماینده گان در جلسۀ عمومی که وزیر اطلاعات و فرهنگ برای استجواب فراخوانده شده بود، به صراحت در برابر رسانه ها اعلان جهاد نمود.

صدیق الله توحیدی، مسؤل دیده بان رسانه ها در موسسۀ نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، می گوید:" اعلان جهاد کار مفتی است نه کار مجلس نماینده گان. اگر قرار باشد اعلان جهاد نمائیم، باید نخست در برابر حملات تروریستی، قتل های زنجیره یی، تجاوز های جنسی، فساد اداری و ... اعلان جهاد نمائیم، نه در برابر کسانی که از این جنایات پرده بر میدارند( رسانه ها)."

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان از افزایش اعمال فشار ها بر رسانه ها پیش از این نیز ابراز نگرانی نموده بود که واکنش اخیر یک عضو مجلس نماینده گان این نگرانی ها را بیشتر از پیش افزایش بخشید.
نی از آقای عبدالستار خواصی، عضو مجلس نماینده گان می خواهد تا آنچه در رابطه به آزادی بیان و رسانه ها ابراز داشته است ابراز ندامت نماید در غیر آنصورت اعلان جهاد در برابر رسانه ها در یک کشور مانند افغانستان می تواند نتایج اسف باری را در قبال داشته باشد که در آنصورت آقای خواصی مسؤل آن خواهد بود.

گروه های قومی قبیله ای طالبان و حکمتیار جنگ با زنان را به درون پارلمان کشاندند!
متن کامل قانون منع خشونت عليه زنان
شنبه 18 می 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آفرین به غیرت ای مرد جهاد واجب اس

 • هر بیناموس بر میخیزد اعلان جهاد میکند - کیر خر تا ته در کس زن غواصی که هنوز از فکر تروریستی طالباننی اش برنگشته.

 • عبدالستار خواصی، تو و خاندانت را امریکا کون میکنه و تو یاد از جهاد در برابر رسانه ها میکنی؟ پیسه دسترخوانت را امریکا میته و تو امدی جهاد علان میکنی؟ ای غول احمق، از خیرات سر امریکا کفش چرمی به پایت است. از یک طرف به امریکا کون میتی و از دیکه طرف جنگ حیثیت داری؟ ای غول پای لوچ!

 • عبد الستار غواسی ، خود ا ز گروه طا لبا ن ا ست ا ز نظرو ا ز سیا ست طالبانی ترجما نی و حمایه میکند عبد الستا ر خواصی یا غواصی شخص متعصب قبیله
  گرا بوده به زن و مرد مردم بومی افغانستان تبعیض نا روا دارد . وزیر اطلاعات و فرهنگ آقای رهین سید مخدوم هم شخص متعصب ا ست د ر نشرات رادیوتلوژن
  ملی د ر حق 30 د ر صد نفوس افغانستان جفا میکند مخلوق خد ا غیرگوینده زبان د ری و پشتو را نا دیده میگیرد گرد ن خود را نزد خد ا و رسول خد ا بسته کرده ا ست. ومن الله توفیق

 • امیدمندم همه ی رادیو و تلویزیون های کشور از ماهواره ی اکسپرس ای ام22 پخش شوند

 • ای امو خاندان شما کافرا ره تا بیخ بزنم. اگه وقتش رسید باز او وقت کت شما سگها و حیوانات به مانند بکتاش سیاوش خواد فامیدیم. رقم دیگه حرامیا مردار شان خواد کدیم.
  ازی که خوار و مادر تانه امریکایی خرچ میته دل تان ره از خدا دور کدین.
  ای ده امو نسل تان
  سگای شمال که امریکایی ره سر زن و خوار تان اوردین باز روزش میرسه که پوست سر تانه رقسم پوست بز بکنیم شما بی ناموسا به خایای خواصی صاحب نمی رسین

 • از نوشته های این نوادگان بچه بیریش نادر افشار احمق شاه توفدانی ملتانی پیداست که آی،اس،آی، تیروریستان عرب، چیچینی و ازبکستانی که شب و روز بالای زن های این قبیله وحشی سوار اند، اینها را خوب خر کرده اند، و اندیشه وهابی گری را برای بربادی و ویرانی این ملک بدبخت حتی در کو.نی این مردم پدر لعنت جاه کرده اند. الآن اینها همه را کافر میدانند!

 • برادرا از من آزرده نشین ، من دلم میخواهد در حلق این طالبان کستی زن شاش کنم و یک طالب بی ناموس کس فروش حرامزاده بنام اوفغانان اینجا کامنت نوشته اگر دوستان به من اجازه بدبین اولا همی حرامی را یک کون سخت میکنم.

 • با عرض سلام
  با دشنام دادن و ..... چیزی حل نمیشه
  جهاد که نه میتانیم جلوشانه بگیریم
  واقعآ نشرات غیر اسلامی است هر کسی هم که از اینا دفاع میکند جاسوس CIA Mosad میباشد
  چون جنگ نرم که جریان دارد زیاد تر از طرف ای 2 تا کشور ها براندازی میشود
  www.andphilosophy.com
  ببینید همه سریال ها و فلم ها که در تلویزیون های افغانستان نشر میشود همی فلم و سریال است خوب حالا سایت بالا را چک کنید که تمام فلسفه کانت هیگل ........ که همه برخلاف دین گنجانیده شده به خورد مردم ما میته چی میشه
  ای سیاوش هم یک چیزی .......

 • تا میتوانن خاندان این حرامی های بنی اسراییل را دشنام بدهید و نفرین کنن. از دست این ولد زناها ،مردم روز آرام ندارند. ای به سر گور پیر خاندان این پای لوچان عرب نما شاش کنم. ای به ریش اینها گو. ای بر دهان اینها خاک. ای حرام خوران دزد چاپلوس پای لوچ.
  این دشنام ها را نیز خدمت خاندان طرفداران این ملاها و طالبها تقدیم میکنم. سلام های امریکایی مرا خدمت مادر و خواهراتان برسانید.

 • این اولاد نا مشروع آی اس آی (خرواصی) چرا بر ضد جنایات زمین سوخته تروریستان وحشی اعلان جهاد نمیکند؟؟؟؟ نکه این ماچه سگ بی وجدان با وحشیان قرن مانند سگ و خر همکاسه است.

 • دفتر طالبان بیفرهنگ در قطر از دو مسله خالی نیست.
  یکی اینکه اوغانستان تجزیه میشود و غولستان یا افغانستان زیر امارت طالبانی خرواصیها میرود
  و دومی اینکه
  این طالبان بیفرهنگ که در حقیقت همان ناموسفروشان به شیخهای عرب اند- میخواهند که ازین بعد کار خود را آسان ساخته و مستقیمآ کوسفروشی خود را به شیسخهای عرب بدون دادن مالیه ویاجزیه به دولت پنجاب -خودی شان معامله نمایند.

 • دوستان عزیز بیاړید برای یکبار که هم شده از دشنام و حرف های تکراری صرف نظر نموده و داخل اقدام عملی شویم. عمل به مراتب بیشتر از سخن است. بیایید در مقابل این یهودان بی ناموس بی فرهنګ و بی عقل دست بعمل شده و تمامی شان را به کشور اصلی شان یعنی اسراییل بفرسیتم و از شر این قاچاقجیان مواد مخدر تروریست ها و بی عقل ها برای همیشه خلاص شویم. این قوم هیجګاه هوشیار نمی شود جای بسیار افسوس است که دیګر اقوام باید با این قوم جاعل و اکثریت تقلبی یکجا زندګی کند برای من خیلی جای تاسف است که بګویم احمد شاه بابا دزد و کونی از خراسان سرزمین فرهنګ هنر و دلاوری است. مرګ بر تمامی پشتنون های بی فرهنګ و لوده.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس