صفحه نخست > خبر و گزارش > رهبران کوچی طالب کشور را نا امن می کنند و خواستار عدم برگزاری انتخابات بدلیل (…)

رهبران کوچی طالب کشور را نا امن می کنند و خواستار عدم برگزاری انتخابات بدلیل نا امنی هستند

کابل پرس خبری
سه شنبه 3 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: امروز سه شنبه جمعی از رهبران کوچی طالب و هواداران طالب در کابل گرد هم آمده و به دلیل وجود نا امنی و جنگ، خواستار به تعویق افتادن انتخابات تا سال 2018 شده اند. به تعویق افتادن انتخابات تا سال 2018 به معنای عدم برگزاری انتخابات می باشد.

یکی از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان اصلی این نشست، ملا تره خیل کوچی می باشد که دسته های مختلف رهزنان را در کابل و اطراف این شهر رهبری می کند.

به نظر می رسد در روزها و ماه های آينده، کسانی که خود را در انتخابات شکست خورده می پندارند، به همین شکل درخواست هایی را برای بقای کرزی و عدم برگزاری انتخابات تکرار خواهند کرد.

این اظهارات کوچی طالبان در حالی ایراد می شود که به گفته ی یکی از سران کوچی بنام محمود خان سلمیان خیل، بیش از نیمی از طالبان را کوچی ها تشکیل می دهند و بیشتر فرماندهان این گروه از ولایت پکتیکا می باشند.

گروه مسلح قومی طالبان، در دو دهه ی اخیر دست به کشتار سیستماتیک ده ها هزار تن زده و امنیت میلیون ها تن را در کشوری که اکنون افغانستان نام دارد، به خطر انداخته اند.

سلیمان خیل به افکار عمومی: کوچی ها مسلح نیستند؛ سلیمان خیل بصورت محرمانه به سفارت آمریکا: بیشتر از نیم طالبان کوچی هستند

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ملا تره خیل کوچی پای لوچ سبک مغز وحشی بدوی جنوبی اشپشی مردگو حرامی! زن خود را با یک بز بدل میکنه ای حرامی نیمچه عرب پاکستانی اوغان! سواد ندارد و بدون سلاح زندگی نمیتواند.

 • افغانستـــــــــــــــــــــــان و تجــــــــــــــــــزیه!!! اقوام تاجیک ازبک و هزاره باهم متحد شده و راه شان از تره خیل و خر خیل و سک زی جدا بنمایند!!!

 • ‘کابل’ پرس یک رسانه تفرقه انداز!

 • این همه ، تقرر داوود زی به حیث به قول خود داوود زی ( وزیرمداخله ) افغانستان ، هیاهوی ملا تره خیل کوچی ها ، ا ز پلان های چالبازی
  استادانه جناب حامد کرزی رییس جمهو ر افغانستان ا ست اختراع این چنین چالبازی ها به اشاره یا به فرمان جناب عالی کرزی تازه به تا زه
  به میان خواهد آ مد . والله اعلم

 • گر به میدان آمدی میدانیم!
  اگر رهبران اتحاد انتخاباتی بمردم وفاداری خود را حفظ و ثابت نمایند ٫ نوکران پاکستان چون ملا تره وسایر وحشی ها سرزمین ما را رها میکنند. نزد باداران خود میروند. خط دیورند دام استفاده خان های دو سره میباشد. نیاکان تره انرا فروخته اند ٬ هیچ پختانه انطرف نمی خواهد خود را افغان بنامد. نیم عواید ما به هممین ملا ها و خان های دو سره برباد میشود. رهبران ملی از تکنوکراتهای وطن دوست که به خارج وطن زنده گی مینمایند دعوت نمایند تا صفوف شان کمبود متخصیص را رفع نماید. انوقت دولت و حاکمیت ملی را تاسیس نمایند تا مردم ووطن از وجود جاهل٬ خاین٬ فاسد٬ دزد و انتحاری پاک شود.زمان اجیران به پایان رسید. آزموده رانباید أزمود.برنده و بازنده معلوم شد . قبیله تکه تکه و پارچه بارچه شده٬ زاغ ها دیگر چه .... میخورند. قبیله وحشی نتوانست اهلی شود٬ مناطقیکه بوسیله عبدالرحمان ٬ هاشم دیوانه به ناقلین وحشی داده شده به فرامین نو به مردم بومی ان داده شود. البته کسانیکه از حالت قبیلوی خود را تغیر داده میتواند از حقوق مساوی شهروندی مستفید گردد.
  پشتونهای وفادار به حقوق بشر راجلب ودر اغوش اخوت بگیریند٬ هر کسیکه با پسوند قومی در مقامات بالایی کار نموده نتیجه کار شان تحقیق و مطابق شریعت اسلام با ایشان معامله شود.
  باکنوت جدید به زبان دری و پشتو به چاپ برسد. تذکره های جدید به زبانهای پشتو ودری با ذکر قوم صادر شود. سرود ملی به زبانهای دری پشتو و اوزبکی سروده شود.قانون اساسی طوری تدوین شود که هرگونه امتیاز اضافی به هیچ شهروندی داده نشود قانون اساسی حقوق یکسان شهروندی را تسجیل نماید. مصطلحات ملی به زبان های پشتو و دری در قانون اساسی مسجل شود. قانون اساسی دموکراسی پارلمانی را با تغیرریاستی موجود به سیستم صدارتی مسجل و حذف هرگونه جرگه ها و لویه جرگه قبیلوی را ضمانت کند. اصل تفکیک قواه سه گانه ضمانت شود. دوره ریاست جمهوری چهار سال و نه بیشتر از دو دوره باشد.
  هیچ کس حق ندارد برای کسی مصوونیت قضایی را پیشنهاد نماید٬ کسانیکه با کرزی و گروه مافیای اش چنین معاملات را پیشکش نمایند ٬ انها جزو خاینین ملی معرفی میگردند. ملت غیور ما حتما جنایتکاران٬ فاسدین و خاینین را عفو نمی نمایند.
  جلال

 • این وحشی ها خود را سردار اسلام در افغانستان میدانند. هر کدامشان چندین پدر دارد. پدر عرب، پدر پاکستانی، پدر اوغان، پدر انگلیسی و شاید امریکای هم مادر بعضی از این حرامی ها را ملاقات کرده باشد. تا این سگها در پارلمان و حکومت هستند پس رفت را تضمین میکنند. اگر خدا خواست در نشست بعدی اینها یک بمب جانانه جاسازی کنیم و جواب خشونت را با خشونت بدهیم. این حرامی ها منطق گفتگو ندارند و باید با لحن سلاح با اینها گپ زد.

 • مرگ بر این وحشیها

 • ژن خیانت

  شبی بنزد خدا رفت روح اوغانی
  وگفت بار خدایا که این چه دربدریست
  جهان به ماه وبه مریخ وما بخاک سیاه
  تمام کشور ما غرق جهل وبی خبریست
  نه حاکمی که نکردست ظلم واستبداد
  نه پادشاهیکه مصروف عدل ودادگریست
  بهر طرف که ببینی نشان آتش وخون
  بهر کجا که روی وحشتست وخیره سریست
  همه بجان هم افتاده اند از بنیاد
  بهانه چوکی وپول ومقام ومعتبریست
  فروش خاک وخیانت بمردم و میهن
  نه کار یکدفعهء بلکه فعل مستمریست
  گناه مردم ما چیست کانچنین مارا
  چه قرنهاست که تقدیر کوری است وکریست؟؟
  چقدر وضع دیگرهم چنین دوام کند؟؟
  چقدر باز چنین بیسری وبی ثمریست؟؟
  خدا بفکر فرورفت وگفت آهسته:
  "همیشه رنج برم گر شرارتست وشریست
  ولی چوژن خیانت بخون شود مخلوط
  خیانت است وجنایت خرابی است وخریست"

 • این چاهلین نابخرد اقلیت بیفرهنگ - در سالهای 2003 و 2004 با همین ترفند - وبحران سازی - از نفوذ شماری سراسری در کشور چلوگیری نمودند- و آنوقت پدران امریکایی شان نیز با آنها بود- وقراریکه امریکاییها اعلام میدارند و امید است که همانطوریکه میگویند در انتخابات سال آینده بیطرف میمانند- اینبار کلیم این سلیمان کوییها بر همیش از سرزمین بلاکشیده ما انشالله چمع خواهد شد.
  به امید همبستگی خلقهای تاچیک -هزاره و ازبک

 • مرگ بر طالب و دوستدارانش!!!!!!!!!!

 • ا ز ملا تره خیل و همراهان ا و پرسیده شود د ر این نیت تخریب کاری دشمنانه شان چه اندازه مبلغ دالر ا ز آقای حامد کرزی گرفته اند ؟؟؟
  تبلیغ و هیاهوی ناامنی ساخته کاری خود ملا تره خیل و همراهان گروه طالب شان صورت میگیرد و آن را بهانه برای به تأخیر انداختن غیر
  قانونی ، پروسه انتخابات شورای ملی شوند ملا تره خیل و همراهان طالب شان هم کوزه و هم کوزه گری کنند د ر عین حال وظیفه گرفته گی
  خود ا ز ( آ ی ا س آ ی ) را هم بجا آورند چال بازی و خیانت به افغانستان ا ست ( و مکرو مکرالله والله خیرأ ماکرین )

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس