صفحه نخست > دیدگاه > دشمنان قهرمان ملی، برادران کرزی شدند

دشمنان قهرمان ملی، برادران کرزی شدند

بیژن برناویج
سه شنبه 10 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

احمد شاه مسعود از فرماندهان جهادی بود که سال‌ها در نبرد و پیکار علیه اشغالگران و متجاوزان روس با حوصله‌مندی و درایت کامل ایستاد و همچنان با نیروی بی‌سروپا و غلامان حلقه به گوش پاکستانی، چچنی، پنجابی درگیری‌های نظامی داشت. با وجود قهرمان ملی کشور، هیچگاه گروه طالبان و القاعده بین‌المللی نتوانست تمام افغانستان را فتح و قبض کند. بالآخره طالبان پاکستانی با همکاری سازمان ای.اس.آی و القاعده بین المللی به این نتیجه رسیدند که با موجودیت احمدشاه مسعود، امکان اشغال افغانستان به گونۀ کامل امکان پذیرنیست و چارۀ سنجیدند که یکی از بزدلانه‌ترین شیوه جنگ در است. وی در روز نهم سپتامبر 2001میلادی، بر اثر عمل انتحار دو تروریست عرب مرتبط با شبکه القاعده که خود را خبرنگار معرفی کرده بودند، در خواجه بهاوالدین ولایت تخار به شهادت رسید.
از آن روزگاری که قهرمان ملی این سرزمین جام شهادت نوشید، تا هنوز حکومت نام‌نهاد هیچ اقدامی مبنی بر ردیابی و دست‌گیری عاملان شهادت وی نکرده است، حکومت نه تنها کاری نکرده است، بلکه از رفتار قوم‌گرایانه‌اش معلوم می‌شود که در خاموش کردن نام و نوای قهرمان ملی کوشیده و همچنان تلاش دارد تا لقب قهرمان ملی و افتخار قهرمانی جهاد و مقاومت را از پیشوند نام وی بزداید، البته به چند دلیل:

امتیاز دهی و خوشخدمتی به طالبان: از آن روزی‌که کرزی و تیم فاشیست وی برسکان قدرت، مفت و مجانی تکیه زده اند، کاملاً محسوس است، در اثر خوشخدمتی‌های فراوان و امتیازدهی‌های کاملاً بی‌مورد که برخاسته از نهضت پپولیستی یا همان "پشتونخوا"هی است، همیشه طالبان را برادران و هموطنان فریب خورده توجیه می‌کنند تا مردم تمام ظلم و ستم را فراموش کرده و حافظه تاریخی خویش را بشویند و دوباره طالبان را به آغوش بکشند. حکومت پالیسی طالب‌پرستی پیش گرفته و از جمله ارکان آن در سال‌های اخیر این است که جناح طالبان را بر مجاهدان ترجیح دهند، جنگ و مقاومت مجاهدان را نادیده گرفته دوباره طالبان را برگردۀ مردم سوار نمایند، از جملۀ این کارکردهای شوم و غیر ملی همان طرح مشارکت طالبان در عرصۀ سیاسی از سوی حکومت است. بنابر این نخستین دستور العمل آنان کم‌رنگ نشان دادن ایثار و جانبازی‌های قهرمان ملی و یاران جهاد و مقاومت علیه طالبان است که می‌خواهند از این طریق پرچم جهاد ومقاومت را پایان آورده منطق طالبانی با الفاظ چون برادر ناراضی، هموطن فریب خورده وغیره در اذهان عامه بازسازی کنند. برعکس طالبان همواره نشان داده‌اند که همچنان دشمن مردم افغانستانند و در کشتار مردم بی‌گناه کم نمی‌آورند، در آخرین موردی که کرزی طالبان را برادر خطاب کرد، در پاسخ طالبان افراد ملکی و یک گروه از انجنیران خدماتی را به گلوله بستند.
هم‌تبار بودن کرزی و حلقه اطراف حکومت با طالبان: در حکومت کرزی، عقلانیت سیاسی و درایت منطقی شایسته اصلاً وجود نداشته، تمام قضایای خارجی و داخلی برمبنای عنعنۀ "پشتونوالی" سنجیده می‌شود. به طور نمونه می‌توان بر حل و فصل نشدن معاهده دیورند اشاره کرد. کرزی هراس داشت که اگر معاهده دیورند را یک طرفه کند، از قانون پشتونوالی پا بیرون می‌گذارد و در آینده، القاب زشت خواهد داشت. نظر به این مفکوره منازعات خط مرزی همچنان ادامه دارد.

همیشه در از طرف کارشناسان سیاسی در کشور، صدا بلند می‌شود که حکومت هنوز طالبان را دشمن خود نشناخته و آنان را برادر خطاب می‌کند. باید یادآوری کنم که کرزی با علایق قوم‌گرایانه به خود اجازه نمی‌دهد که طالبان را به حیث دشمن رسمی مردم و حکومت بشناسد. بر این اساس باید خاطرنشان ساخت که دشمنان قهرمان ملی اکنون برادران کرزی‌اند و این تغیر دیدگاه حلقه فاشیستی حکومت است که مردم افغانستان هنوز در جنگ می‌سوزند و روزانه طبق آمارها هفت تا بیست و پنچ نفر به گونه فجیعانه از طرف برادران کرزی(طالبان) به هلاکت می‌رسند. مشخص نبودن دوست و دشمن در یک جنگ فرسایشی، بی‌باوری به بار آورده و روحیه مقاومت ملی را از بین می‌برد.
احمد شاه مسعود فرمانده جهاد و مقاومت برحق مردم افغانستان که جهانیان او را قهرمان افسانه‌یی حق و آزادی می‌دانند، با درایت و خرد یک زعیم واقعی میان مردم افغانستان ظهور کرد و توانست تمام اقوام افغانستان تاجیک، پشتون، هزار، ازبیک، پشته‌یی و غیره را علیه متجاوزان روس بسیج کند و همدلی وحدت ملی را میان تمام اقوام بر علیه یک دشمن واحد و تعریف شده رهبری کند و در مقابل ابرقدرت وقت (قشون سرخ شوری) بایستد. اکنون این تفاوت را مردم افغانستان مشاهد می‌کنند که حلقه قوم‌گرا و فاسد حکومت کنونی، نتوانست اعتماد اقوام ساکن را در افغانستان کسب کند و یک روحیه ملی مبارزه علیه دشمن واحد را آغاز کنند. برعکس سیاست‌های آبکی و مکارانه پیش‌گرفتند و ملت را ابزار درامد پول، برای خود و قوم خود ساختند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • تغیر سیاست 180 درجه شما مرا شگفت زده کرد. قبل از این این سایت به شکل افراطی هزاره گرایی می کرد. اما حالا قلمرو دیدگاه خود را توسعه داده و به طرفداری از غیر پشتون و علیه پشتون می نویسد. یعنی مسوولین سایت در آستانه ی انتخابات به این نتیجه رسیده اند، که همبستگی تمام اقوام غیر پشتون در افغانستان ضروری است. به هر حال من نظر خاصی در این مورد ندارم، اما این سایت معتبر تلاش کند که در انتخابات پیش رو پالیسی خردمندانه را پیش رو گیرد. مثل دفعه گذشته نشود که از یک دیوانه (بشردوست) حمایت کند که در واقع آرای مردم در صندوق های رای نه، در واقع به زباله دانی ها انداخته شد. یعنی هیچ گونه امتیاز و مفاد نصیب هزاره ها نشد. بشر دوست هم حتا سپاسگزاری هم نکرد. کامگار باشید

 • لعنت به این سایت کثیف مسولین این سایت کمی خجالت بکشید

 • VIVA KABUL PRESS?. ANTIFASHIST SITE!!! WAWA KABULPRESS

 • پروانه خانم و مولوی پلچک پران بنام مجاهد رحیمی تاتار، نوشته های نشر شده در این سایت الزاما دیدگاه کابل پرس? نمیباشد. در این جا نویسندهای مختلف با افکار و عقایید متضاد و مختلف مطلب مینویسند. مثال، اگر جناب مجاهد پلچک پران رحیمی تاتار در باره اندیشه های ناب اسلامی انتحار و انفجار از مقعد، و یا شیوه حوری وغلمان بازی و یا جماع خرانه در بوردیل اسلامی مطلب بنویسند، کابل پرس آن را نشر خواهد کرد.

 • پروانه بی عقل بی سواد.
  برو آرشیو کابل پرس? را ببین باز غو غو کن. شما از بی عقلی چطور پروانه شدید؟؟؟ ههههه

 • دوستان چرا با هم دعوا دارید تا کی ما به جان هم دیگر بی افتیم ؟به خاطر این همه اجنت های خود و بیگانه و وطن فروشان وطن ،ما تا کی به ساز خود
  بیگانه می رقصیند و ما را به جان هم دگر می اندازد ما این را فراموش کردیم که افغانستان دارای ملیت های مختلف هستند و 33 ولایت دارند و این را همه فراموش کرده و جانیان قاتلین که روی قدرت اند انها از هم متفرق می سازد به ساز خود و بیگانه باید هم دگر جدا کند . شما ها به خاطر یک جاسوس وطن فروش دعوا نکنید اقای مسعود کی بود یک وطن پرست نبود درست است که ملیون ها دالر از طریق ثروت افغنتسان و پول گرفتن از بیگانه ها مسعود شد تنها ایقای مسعود نیست همه زورگویان که روی قدرت اند همین کاره اند.

 • مجاهد پلچک پران حکیم تاتار! میر هزار حتی توهین ها و تحقیر های مخالفین خود را هم در کابل پرس? به نشر سپرده است.
  مثال: نوشته راوا: توفان ارتجاع در پياله ی چای داغ

  میبینید که سانسور در کابل پرس یوخ دیر!

 • میبخشید رخیمی تاتار!

 • کتاب « جنگ های کابل »
  نوشته جنرال ( سید عبدالقدوس سید ) را هر کی نخوانده ، خدایش نیامرزاد .
  کتاب دوم : نوشته یک جنرال شوروی است ، ترجمه فارسی آن را از مهمان خانۀ « سواستوپول » ماسکو ، مترو « سواستوپول » به قیمت ده روبل ، از کارپوس دوم ، منزل چهارم ، مغازه « نور الله ملتفت » به دست آورده یک بار بخوان ، تا بگویی که بر هر کی بد است ، لعنت ....
  تمام سوابق این بز پنجشیر که چگونه روس ها از اوبه حیث کاغذ تشناب استفاده کردند و چگونه تُف بر کون او مالیدند و سر افگنده و بی غرور در مقام نوکر گوش به فرمان تا به آخر نگهش داشتند .
  به گفته ای جنرال روس :
  « پنجصد کیلومتر پایپلاین نفت و دیزل ما که شاه رگ نظامی ما را تشکیل میداد ، ازکوچه باغ های شمالی تا به بگرام عبور می نمود و ظرف دوازه سال حتی « یک ساچمه » به آن فیر نشد .
  این گوش بریده ، قاتل 65 هزار مردمان کابل ، یک گماشته ای روس بوده است ، تا یک افغان .
  در آخرین بازدید شیطان الدین ربانی با همین پدر سگ ، از روسیه ، همین پدر لعنت یک توته زمرد افغانستان را « به اندازۀ یک چار مغز » به پوتین تحفه داد و در مقابل یک تپانچۀ مطلا به قیمت « یکصد هزار و پانصد یورو » دریافت داشت .
  برهر کی ....
  خدایا
  هر چه بد است
  لعنت .....

 • فاجعه افشار که در تاریخ 21 دلو 1371 خورشیدی بر مردم منطقه افشار کابل تحمیل شد، در واقع یکی از وحشتناک ترین و خونین ترین فاجعه ها درتاریخ معاصر افغانستان می باشد.
  این تراژدی غمناک که توسط اشخاصی چون، احمد شاه مسعود رهبر شورای نظار، عبدالرب رسول سیاف رهبر گروه اتحاد اسلامی، محمد قسیم فهیم رییس استخبارات حکومت ربانی، سید حسین انوری، رییس شورای مرکزی گروه حرکت اسلامی به رهبری شیخ آصف محسنی ، برای نابودی بخشی از مردم افغانستان که هزاره بودند، ، طراحی و اجرا شد و اکنون به عنوان جنایتی مسلم و انکار ناپذیر در حافظه تاریخ افغانستان درج شده است.
  شام 21 دلو 1371 افشار از زمین و هوا هدف آتش و حملات توپخانه دولت ربانی ومتحد ینش قرار گرفت و تا شام فردای آن روز به قبرستان ساکنین مردم افشار تبدیل گردید.سربازان احمدشاه مسعود و سیاف غرب کابل را به ماتم سرای تاریخ تبدیل کرده بود. طبق آمار پروژه ی عدالت انتقالی در افغانستان، در آنشب دوازده هزار نفر، شامل کودکان، زنان وپیرمردان که همه هزاره بودند، با بی رحمی تمام، در زیرساتورهای افراد شورای نظار، اتحاد سیاف وحزب حرکت اسلامی شیخ آصف محسنی تکه وپاره شدند. ازسوی دیگر مهاجمین در افشار سینه های زنان و سرهای جوانان را نیزبریدند.
  در افشار برعلاوه کشتار دسته جمعی، به زنان وکودکان نیز تجاوز شد و جنایت حاد دیگری کنار جنایات دیگر بوقوع پیوست.
  گلوله هایی که مردم بی دفاع افشار را نشانه رفتند و برچه های که سینه های مردم افشار را دریدند نام جهاد بر آن نگاشته شده بود و به دستور کسانی برهدف می نشستند که داعیه اسلام و جهاد را یدک می کشیدند.
  اکنون سالها از آن روز سیاه و مصیبت عظیم می گذرد، از زخم افشار هنوز خون می چکد و از ویرانه های افشار هنوز فریاد زنان و کودکان مظلوم و بی پناهی که در رگبار گلوله و رقص برچه های سربازان دولت ربانی ومتحدینش، مورد تجاوز قرار گرفته و به خون غلطیدند، به گوش می رسد.
  افشار زخم ناسور بر پیشانی تاریخ معاصر افغانستان می باشد و لکه ننگ ابدی بر دامن قاتلین افشار که وجدان انسانی هرگز آنها را نخواهند بخشید.
  مسعود یک اجنت فرمانبردار روس بود که بعد ها افشا شد,مسعود در قطار جنایتکاران و وطنفروشان افغانستان است. اینکه کی او را کشت اهمیتی ندارد، فقط به جزای اعمالش رسید و دیگر وجود ندارد که در کنار فهیم و ربانی و گلبدین و ملاعمر و قانونی و دیگر خونخوران و فاشیست ها خاک و مردم ما را به ماتم بنشاند.
  مسعود در طول عمرش فقط مشتاق گرفتن قدرت بود و بس و بخاطر رسیدن به این هدف با استخبارات هر کشوری و از جمله کی جی بی ساخت.
  آنانی که میخواهند مسعود را قهرمان بسازند همین کافیست که بدانند که قهرمانی که بوسیله انکل سام بر ما تحمیل شده باشد قهرمان دوروزه و کاغذی است و عمرش دیر نخواهد پایید.هرکسی که درقتل این بز کثیف سمرقندی دست داشت ، اشتباه بزرگی کرده است.
  مسعودوف این بچه سقاو ثانی باید زنده میماند تا به خاطر قتل هزاران بیگناه، به خاطر همکاری با سازمان جاسوسی نظامی پاکستان بین سالهای 1974 تا 1982 و قرارداد همکاری با روسها برای هشت سال ، برای تجاوز به عفت هزاران زن افغان، برای ویرانی کابل ، نابودی اردو و پولیس ملی کشور، برای هزاران جنایت دیگر باید به محکمه کشیده شده و چون بچه سقاو اول اعدام گردیده و مرده کثیف اش برای روز ها باید در چوبه دار برای عبرت دیگران آویزان میماند.

 • امریکا میدانست که مسعود یک فاحشه سیاسی است و برای فرونشادن عطش قدرت و مقام حاضر است همانطوریکه با پاکستان، روسیه ، ایران معامله کرد و منافع آنها را در افغانستان دفاع کرد ، میتوانست بعد از چندی بر علیه امریکا هم بر خیزد. خصوصا ً که امریکا از روابط تنگاتنگ او با روسها در زمان اشغال افغانستان آگاه بود.

 • مسعودمانند همه مجاهدين انسان كشت ادم هايش هر چه را فتح با خود بردنند وطن تخريب و به تجزيه سوق شد ،جنگ هاي كوچه و بازار و چور چپاول ،تجاوز به ناموس بيگناهان چور بيت المال و داريي مردم رخداد،جنگ هاي خانمان سوز و قوم گرايي چند مليون مردم كابل رابه مهاجرت سوق داد،مثل خادم دين رسوالله نتوانست اتفاق اقليت ها بخصوص ازبكو هزاره راتامين وبدور خود عيله غاصبان ناقل جمع كند بلكه بمانند حاكمان ناقل حقوق انان را غصب و انكار كرد،مسعود يك ادم كوته بين خود خواه پنجشير را دايره و خود را مركزثقل ان ميپنداشت ،سر را در پنجشير نميگذاشت داشت خود اش مطرح و سر زبانها باشد بسيار خرسندميشد كه مورد تعريف قرار ميگرفت ديد واديدش با خبر نگار ها از همين زاويه ميبود،چيزي را بنام عهد وپيمان نمي شناخت بوعده وفا نمي كرد در درون شواري نظاربه خود و پنجشيري ارزش ب انتها قايل بود،اما غير پنچشيري را مانند داكتر عبدالرحمان شهيداستفاده ميكردو بس و يك انسان دزد و بي دانش مثل مارشال بيني را بر او مقدم ميداشت،در زمان جهاد و مقامت با ادم هاي مطرح شمالي تخار قندز هرات مزار عين رويه را داشت،اينكهيك تعدادمجاهد هشت ثور مثل بهمن ،مزدك.......و چند دزد ديگر بمانند سده هاي اخير وطن خون چكان ما قهرمان تراشي ميكنند بايد مسايل را به حساب وجدانها ي خفته قوم پرست ها بگذاريد. پنجشير نماينده و وارث تاجك. نيست !در گذشته ها دها و صد ها قهرمان ساختگي داشته ايم بسا جا بنام شرم اور شان مسما شده است،دير. نخواهد بود تا تاريخ حقيقي وقهرمانان نامي ان بر ملا خواهد شد

 • ادم هاي ناموس فروش مثل بابر و باياني زن فروش نيز دران بالا تر پيام گذاشته اميد است مرا با انان بحساب نياوريد من هر چه قوم كراست و ادمكش را،هر چه تاريخ وقهرمان جعلي است قبول نداشته فقد و فقد به انسايت اسلاميت بشر دوستي حقيقي باور اعتقاد ايمان دارم رنگ قيافه مذهب جنسيت سمت و مليت برايم مطرح نيست!

 • قهرمان ملی؟ قهرمان ک...و ....س.. خوار خود اس. قهرمان دم دروازه اس که مردم ره بری ساعت تیری ده به سوی خانمای خود رانمایی می کد.

 • باعرض سلام خدمت ملت قهرمان ومجاهد افغانستان : زمانیکه طالبان بخاطر عقب بردن تمدن انسانی ظهور کردند مشخص بود که اینها دشمنان انسانیت هستند . اما درهمان اول ظهور طالبان دیدیم که این انسان به ظهر مسلمان اما در اصل یک کافر مرتد وبی دین شعله ای (اجمد شاه ملعون) دست همکاری با اینگروه متحجرداده وبا خرچ کردن پول بیت المال این گروه را تا کابل بدرقه کرد . این انسان کافر وسرباز باوفای ابلیس(مسعود) فکرمیکرد که با آمدن طالبان هم میتواند حریفش یعنی حکمتیاررا از میان برمیدارد وهم همان دزدی وتاراج مال مردم وبیت المال ومعادن پنجشیر به راحتی ادامه میابد .تا خودش ودیگر همکاران بی دین ومرتدش با نقاب اسلام از این ثروتهای باد آورده بیشتر استفاده کنند اما بی خبر از اینکه در چنگ مردمانی افتاده که دیگر بدون جهنم راهی ندارد . بعد از رد خواسته هایش از طرف طالبان جنگ را شروع کرد که درنتیجه خانه ها وزندگی مردم ما درشمالی قربانی هوسهای سگان زنجیری روسها وارانیها گردید . تا امروز سرگردان وآواره ومورد تمسخر کشورهای دنیا قرار داریم . جناب نویسنده آیا به کسی که جهاد ملت را به روسها فروخت ودر زمره ملیشه های روس قرار گرفت وهم نوکر ایران شد شایسته است که به چنین شخصی قهرمان خطاب کرد؟؟؟ بله اما دررشته بی دینی بی حیا یی وطنفروشی دزدی قتل تاراج وبی ناموسی میتوان قهرمان فهرمانان نام نهاد . اما از دیدگاه 99 در صد ملت مسلمان به این پیامبر خاینین میتوان لقب . خاین ملی مرتد ملی دزد ملی ویرانگر ملی سگ ملی روباه ملی وووووو را داد . ودردو فراوان به روح بزرگ آن دونفر قهرمان از هرکشوری که بودند مهم نیست . که این کافر کمونیست شعله ای را پیش اساذ بزرگش(ابلیس) به جهنم فرستادند . خداوند روح این دونفر مجاهد ظاهرا عربی را قرین رحمت خود بگرداند . والسلام

 • ضربالمثل خوب است که افتاب به انگشت پت نمیشه شیر پنجشیر و روبه کابل مسعود تحت نام جهاد نوکر روس جاسوس فرانسه و دانه خور انگلس مانند طالبان یک شخص مسلمان افراطی بوده به پدر سالاری عقیده مند و توسط باداران روس خود به قذرت رسید
  با عرض حرمت
  لاروی( رهرو)

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس