صفحه نخست > دیدگاه > موبایل دزدی شده دختر نروژی که از افغانستان سر درآورد

موبایل دزدی شده دختر نروژی که از افغانستان سر درآورد

آيا موجی جدید علیه پناهجویان در ناروی در راه است؟
کابل پرس خبری
يكشنبه 15 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: رسانه های ناروی امروز عکس هایی را منتشر کرده اند که توسط موبایل دزدی شده ی یک دختر نروژی بنام "هلنه" (27 ساله) گرفته شده است. موبایل این دختر نروژی در ماه مارچ سال روان دزدیده شده و او از شرکت بیمه موبایل جدیدی دریافت کرده بود. با این وجود عکس هایی از موبایل قدیمی و دزدی شده ی او روی حساب ذخیره سازی در سایت www.dropbox.com بصورت خودکار آپلود شده و عکس ها نشان می دهد که در افغانستان گرفته شده اند و موبایل او اکنون در افغانستان و در اختیار چند افغان می باشد. برخی رسانه های نروژی امروز ضمن انتشار گسترده ی این خبر حملات مستقیم و غیر مستقیم خود را متوجه پناهجویان افغانستان ساخته اند، بويژه پناهجویانی که پاسخ منفی از اداره ی مهاجرت این کشور دریافت کرده اند.

در روز نهم ماه سپتمبر سال روان میلادی احزاب محافظه کار و راست ناروی با سیاست های ضد مهاجرین، برنده ی انتخابات شدند و از ماه بعد میلادی قدرت را در اختیار خواهند گرفت. این احزاب با تبلیغات گسترده درباره ی سیاست های سختگیرانه ی خود در قبال پناهجویان و پناهندگان وارد عرصه ی تبلیغات انتخاباتی شده بودند و حوادثی از نوع سرقت موبایل هلنه و پیدا شدن رد آن در افغانستان، می تواند فشارها را بصورت ويژه بر پناهجویان افغانستان افزایش دهد.

شکنجه وحشیانه یکی از مردم هزاره توسط پشتون های طالب در ارزگان

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • افغانستان در حد اقل دوصد و پنجاه سال اخير هميشه و به طور مداوم مورد دزدي و چپاول توسط گروه خاصي قومي و چپاولگران قبيله اي قرار داشته است و اين رهزنان متإسفانه تمام ثروت ها و داشته هاي انرا به يغما برده اند! نواسه ها و كواسه هاي اين رهزنان اينك به به خس دزدي در خارج هم دست ميزنند٠ اينان با زندگي ابرومندانه بيگانگي دارند هر بي عزتي را به اساني و به جان ميخرند و به ان تن در ميدهند!!! كلمه اي افغان در دنيا مايه شرمساريست نه سرفرازي’ از نام ان در انظار عمومي خجالت ميكشيم و هميشه عرق در پيشاني داريم.
    تجربه نشان داده است كه زندگي بدون افغانها و دور از نام افغان راحت ترخواهد بود تا در كنار انان٠تا ابد نميشود تا فرهنگ خشونت كنار امد٠

  • سلام : بعد از سالها دیدیم وشنیدیم که یکنفر جنس دزدی را به افغانستان آورده . واینقدر سروصدای کشور ناروی بلند شده . آفرین به مردم افغانستان که از دوران مسعود ربانی که درافغانستان دزدی رسمیت پیدا کرده وتمامی دارایی افغانستان بدست چند نفردزد وخاین ملی به خارج فرستاده میشود . اینها کم بودند که حالا کرزی وباندش هم به آن اضافه شده وباقیمانده دارایی افغانستانرا با همکاری باداران یهودی ونصرانی خود از افغانستان خارج کرده ودر کشورهای دیگر سرمایه گذاری میکنند . حالا ببینید باسوادی وبیسوادی چقدر فرق دارد . آنها یکدانه گوشی را پیگیری میکنند اما کشور بدبخت ما تباهی خودرا نتوانستند بازخواست کنند .مردم ناروی خیلی زود دزد موبایل خود را پیدا کردند ملت بدبخت بیسواد وکم سواد ما 34 سال است که غارت میشوند اما هنوزهم دست همان دزدان وغارتگران را میبوسند وهنوزهم متوجه دزدان نشده اند . فرق بین سواد وبیسوادی اینقدر است .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس