صفحه نخست > حقوق بشر > انتشار نام 4775 قربانی جنایات سازمان استخبارات افغانستان اگسا

انتشار نام 4775 قربانی جنایات سازمان استخبارات افغانستان اگسا

کابل پرس خبری
چهار شنبه 18 سپتامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: دادستانی هلند فهرست 4775 قربانی جنایات سازمان اگسا یا سازمان استخباراتی افغانستان را در یکسال از سال 1978 تا 1979 میلادی منتشر کرده است.
سازمان استخباراتی افغانستان در آن زمان ابتدا اگسا و سپس کام و پس از آن خاد نام داشت. کسانی که در آن وقت سازمان استخباراتی افغانستان را اداره می کردند به ترتیب حفیظ‌ الله امین، اسدالله امین، محمد نجیب‌الله و غلام‌فاروق یعقوبی بوده اند.
فهرست قربانیان را می توانید از اینجا دانلود کنید. دری| انگلیسی

مطلب مرتبط:
پرويز کامبخش 20 سال زندان، اسدالله سروری 19 سال!
اوج بی عدالتی و ظلم در دستگاه قضایی افغانستان/ جنایتکار جنگی و قاتل ده ها هزار افغان در ترازوی عدالت افغانستان
جمعه 24 اكتبر 2008, بوسيله‌ى محمد صدیق مصدق

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • حد اقل اسم دوتا از كشته شده ها در طول ماه دوم سال ٥٨ در ولايت بلخ و أطراف ان در لست وجود ندا رد در حاليكه هر شب در شهر مزار كشتار جريان داشت. نتيجه بر اين است كه لست ناقص ميباشد

 • این لیست ناقص است چون تنها در زمان حفیظ اله امین یک لیست برای دو یا سه روز از قربانیان داده شد که ده هزار نفر بود. که در آن لیست هم تنها نام بیست فیصد و حتی بسیار کمتر قربانیان ذکر شده بود . از همصنفی های من را که از فاکولته برده بودند تنها نام چهار نفر ذکر شده بود و از 48 نفر دیگر هیچ یاد نشده بود که تا امروز مفقود اند . جنایات را که لجام گسیخته گان خلف و پرچم در تاریخ بشزیت نمودند برای هیتلر, جنرال پینوشه و چنگیز مقام فرشته را سپردند باید هر چه زود تر عاملین این جنایات محکمه شوند . تا مرهم باشد بر زخم های ملت .

 • زمانی که یک قدرتی ، به قدرت می رسد برای تصفیه حساب خود باید قدرت ضیف را نابود کرد تا مبادا قدرت ضیف قد علم کند . به همین خاطر این همه جنایات روی کار میایند مثل زمان جنگ بین قدرت دولتی و مجاهدین که اون قدرت اولی به خاطر مرام و ایدیالوژی خویش و قدرتی دومین بخاطر نابودی قدرت اول ، همه ما شاید ان زمان بودیم همه مان از ترس و اهمه به سر بردیم درست است که دولت ضامن منافع مال و جان مردم است باید از ان معافظت کرد این جا است که جهت در جهت مورد سوال قرار می گیرد و ان همه جنایت کشتن و .و. به وجود امد و تا فعلا هم جریان دارد گر چه قدرت اول از بین رفت و قدرت های دیگر را به وجود اوردند تا همه باید انچه جهاد کردند باید به نان و نامی برسند که حال همه رسیده اند . ازین پس چه؟؟؟ تا حال جنایت نشده شما ها کی را مقصر می دانند از قدرت اول گرفته تا قدرت های خود ساخته و پرداخته این و ان همه در این جنایت شریک اند از الف تا ی ، چونکه همه حقوق بگیر حلقات بیگانه بودند و هستند ما در کشور یک ادم واقعی پاک نداریم بمن نشان بدهید.

 • در طول بیست و یک سال دولت مجاهدین،طالبان و دولت فعلی به مراتب تعداد بیشتر افغان ها نظر به دوران خلقی ها و پرچمی ها کشته شده اند.
  همین حالا سالانه ده ها هزار نفر سربازان، طالبان و افراد غیر مسلح بیطرف در جنگ در افغانستان کشته میشوند.هزاران نفر دیگر توسط ایران و پاکستان بندی و اعدام میگردند و هزاران نفر دیگر بخاطر فرار از جنگ و فقر در ابحار غرق میشوند. ده ها هزار نفر در داخل افغانستان از فقر و بی دوایی و بی نانی تلف میشوند.
  اگر در مقابل دولت خلقی ها و پرچمی ها مقاومت صورت نمی گرفت، حالا افغانستان اقلاً مانند جمهوریت های آسیای میانه همه دارای سواد، کار، خانه و تداوی رایگان میبودند.

 • هرکسی که یک کمی عقل ومنطق و یا کم از کم یک چشم داشته باشد می بیند که عمر این جمجمه ها به صدها و هزارها سال میرسد. تمام مرده های قبل از هفت ثور را به گردن خلق وچرچم انداختن بی انصافی میباشد. گذشته ازهمه در سه روز جنگ افشار بیشتر از پنجهزار مرد و زن وکودک کشه شده است دیگر جنگهای مجاهدین وراکت باران کردن شهر کابل و تلفات انسانی آن را همه بخاطر داریم . تپه های که از کشته شدگان اعضا و صفوف حزب خلق موج میزند ایا آنها را کی کشته است؟؟ برای لحظه ی تصور کنید که به تاریخ هفت ثور 57 به عوض خلقی ها وپرچمی ها ، اخوانی ها ویا شعله جاوید قدرت را میگرفت آیا میتوانید تصور کنید که چقدر انسان را از بین میبردند؟؟

 • چرا پرچم را شامل میکنید, پرچم جواب خود را خود خواهد داد ؛پرچم کسی را نکشته , یک تعداد محدود نوکر های ای اس ای ساواک .... را که دفتر و دیوان همه وجود دارد! جواب قتل و قتال بی گناهان را باید باند امین و تره کی و مجاهدین بدهند. یا مرض خلقی گری پای گرد ها تور خورده؟

 • شماره ۷۹ عبدلاحمد ولد دادمحمد ولد غلامحی الدین مسکونه قریه همبلاق وسوالی قره باغ ولایت غزنی محصل انستیتوت اداره صنعت طوریکه از تذکر نامش معلوم میشود به هیج جریان سیاسی ارتباط نداشت ولی قربانی انتقام جویی و عقده های شخصی ﴿سیاستمداران﴾ وقت یا به عبارت دیگر قربانی سیاست های مهلک احزاب در کشورشد.
  روحش شاد و قاتلان او شرمسار و روی سیاه دنیا وٱخرت هستند.
  قطعه عکس یاد و بود

 • شماره ۷۹ عبدلاحمد ولد ولی محمد دادمحمد ولد غلامحی الدین مسکونه قریه همبلاق وسوالی قره باغ ولایت غزنی محصل انستیتوت اداره صنعت طوریکه از تذکر نامش معلوم میشود به هیج جریان سیاسی ارتباط نداشت ولی قربانی انتقام جویی و عقده های شخصی ﴿سیاستمداران﴾ وقت یا به عبارت دیگر قربانی سیاست های مهلک احزاب در کشورشد.
  روحش شاد و قاتلان او شرمسار و روی سیاه دنیا وٱخرت هستند.
  قطعه عکس یاد و بود

 • ماانسان ها پلید ترین موجود در کهکشان

 • هموطنان عزیز شما جریانات پس از انقلاب 1371 را مشاهده کردید دیدید که این غداران چی جنایت نبود که نکردند شعار ما این بود که 4 باشد آدم درست باشد اگر ما را میگذاشتند حالا مملکت به این بحران نمیرفت .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس