در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > كريكت > افغانستان؛ قهرمان مسابقات کریکت

افغانستان؛ قهرمان مسابقات کریکت

علی جواد دهقان
يكشنبه 1 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تیم ملی کریکت افغانستان، با پیروزی بر تیم جرزی بریتانیا، به مرحله بعدی مسابقات انتخابی جام جهانی کریکت راه یافت.

کریکت بازان افغانستان ، روز شنبه 31 می، موفق شدند جریزه جرزی، میزبان بخش پنج (Division Five) مسابقات انتخابی جام جهانی را شکست دهند. افغانستان که در مقام دوم گروه B این مسابقات قرار گرفته بود، پیشتر موفق شده بود تیم نپال، سرگروه A را نیز شکست دهد.

بدین ترتیب، تیم ملی کریکت افغانستان، در مسابقات بین المللی جزیره جرزی بریتانیا، از مجموع شش مسابقه، فقط یک شکست (در برابر سنگاپور) در کارنامه خود دارد، درحالی که تیم های باهاما، ژاپن (جاپان)، بوتسوانا، نپال و جرزی را شکست داده است.

با این پیروزی ارشمند، تیم ملی کریکت افغانستان، به همراه جرزی ـ که موفق شده امریکا را شکست دهد ـ به بخش چهار (Division Four) مسابقات انتخابی جام جهانی کریکت سال 2011 راه یافت. بخش چهار مسابقات، ماه اکتبر امسال در کشور تانزانیا برگزار می شود.

جشن بزرگ

تاج ملک، مربی تیم ملی کریکت افغانستان، با ابراز خرسندی از پیروزی تیمش، به بی بی سی گفت: "حالا دیگر من مطمئنم که این تیم، به جام جهانی راه می یابد".

او به رادیو جرزی بی بی سی گفت: "این پیروزی ارزش زیادی برای مردم ما دارد، جشن بزرگی در افغانستان خواهد بود".

آقای ملک افزود: "آنها (اعضای تیم) قهرمان هستند، برای اینکه ما تیم های قدرتمندی را شکست دادیم. اگر شما کشور ما را با دیگر تیم های شرکت کننده در این بازیها مقایسه کنید، امکانات ما درحد صفر است".
تیم ملی کریکت افغانستان در سه مسابقه اول خود در برابر تیم های کریکت باهاما، ژاپن و بوتسوانا با نتایج خوبی به پیروزی رسید، اما در برابر تیم سنگاپور متوقف شد.

افغانستان پس از لغو مسابقه قبلی اش با جرزی به دلیل هوای بارانی، به دیدار نپال، صدرنشین گروه A رفت و موفق شد آن تیم را هم شکست دهد. مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۱ در بخش پنج، در جزیره جرزی در بریتانیا برگزار شد. تیم های نپال، آمریکا، آلمان، نروژ (ناروی)، موزامبیک و جمهوری وانواتو در گروه A و افغانستان، سنگاپور، بوتسوانا، ژاپن، باهاما و جزیره جرزی در گروه B، در این بخش از مسابقات حضور داشتند.

کریکت بازان افغانستان، پس از این پیروزی ارزشمند، فردا (دوشنبه) به کابل بازخواهند گشت. این نخستین حضور افغانستان در بازیهایی در این سطح است. تیم ملی کریکت افغانستان، در ماه آگست سال گذشته میلادی، با چهار برد و یک باخت از پنج مسابقه، به مقام نائب قهرمانی آسیا دست یافت.

منبع: بی بی سی

واژه های کلیدی

پيام‌ها

  • az DANADA KLIK ta TOOP DANADA ta CRICKET rahi mushkel e ra aie team raftan . shsyad az kocha woa pass koch pakistan aie bazi ra yad greftan woa halai ham pakistan a shekast dada ba jam jahani rah payda mikunan . az nazar ma hamyali ainha QAHRAMAN hay aynd e creckit dunya astan

    آنلاين بنگريد : danda klik

جستجو در کابل پرس