صفحه نخست > خبر و گزارش > اعتراض قلمبدستان جمعیت اسلامی افغانستان به نامزدی عبدالله عبدالله

اعتراض قلمبدستان جمعیت اسلامی افغانستان به نامزدی عبدالله عبدالله

چه کسانی جوابگوی نا بسامانیهای کنونی جمعیت اسلامی افغانستان هستند؟
کابل پرس خبری
دوشنبه 7 اكتبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بسم الله الرحمن الرحیم

چه کسانی جوابگوی نا بسامانیهای کنونی جمعیت اسلامی افغانستان هستند؟

جمعیت اسلامی میراث نهضت اسلامی، پاسدار آرمان شهدا، علم بردار جهاد و مقاومت و خانۀ مشترک فرزندان مؤمن و فدا کار افغانستان است.

جمعیت در دوره های رستاخیز عظیم جهاد ملت، حماسۀ مقاومت و انتقال قدرت همواره حامل کوله بار سنگین مسؤولیت و فدا کاری بوده، قربانیهای بیدریغی را در روند پاسداری از حریم اسلام و رساندن امانت دعوت و مبارزه به نسلهای بعدی متحمل گردید که شهادت هزاران فرزند مؤمن و قهرمان کشور و رهبر جمعیت بعنوان سالار شهدای وطن گواه این مطلب است.

دوسال پیش از شهادت رهبر جمعیت، کمیسیون تدویر کنگرۀ جمعیت، بعنوان یگانه مرجع مشروع از جانب رهبر شهید توظیف گردید و بارها وعدۀ انعقاد قریب الوقوع کنگرۀ جمعیت از طریق رسانه ها تبلیغ شد وهمه اعضای جمعیت در داخل و خارج کشور چشم به راه برگزاری کنگره و تشکیلات مردمی وقانونی سازمان خویش بودند. اما دوستانی از اعضای جمعیت این روند مشروع و مردمی را کنار زدند و بدون توجه به کار سازمانی، رأی و نظر مردم و اصل مشروعیت مشغول ساختن نام و نشان و دفتر و دیوان برای خود گردیدند؛ بی خبر از اینکه عضویت و کار در یک سازمان سیاسی اسلامی با قناعت فکری و رضایت و مشارکت همگانی صورت می گیرد، نه با شیوه های آمر مأموریتی و ثروت و قدرت سالاری! که با تأسف روحیۀ فرد گرایی و شیوه های قدرت سالاری و انحصار منشی این دوستان، جمعیت را دچار تشتت و نا بسامانیهای بی سابقه ای نموده است که همه افراد جمعیت آن را به چشم سر مشاهده می کنند و طعم تلخ آن را می چشند!

اعضای جمعیت اسلامی افغانستان در هر جایی که هستند، با زبان حال و قال مسؤولیت نا بسامانیهای کنونی جمعیت را متوجه دوستانی که آگاهانه یا نا آگاهان زمینه ساز این وضعیت نا گوار گردیده اند، ساخته و با درد مندی وخرد ورزی از آنها می پرسند که:

 • با کدام صلاحیت و مشروعیت مناصب، القاب، وظایف و مسؤولیتهای سازمانی را به خود و کسان دیگری تقسیم کرده اید؟ وازکدام مرجع این صلاحیت گرفته شده که از سوی جمعیت درانتخابات ریاست جمهوری کاندیدایی معرفی شده است .؟
 •  
 • تعیین افراد در وظایف حزبی، تصمیم گیری ها وفعالیت های سازمانی، گرفتن دفاتر و اجراءات اداری و مصارف مالی به اساس کدام مشروعیت و مرجعیت سازمانی و مجوز قانونی صورت گرفته و می گیرد؟
 • پاسخ شما برای اعضای جمعیت، وارثین شهدا، ایتام ومعیوبین ومجاهدین ومهاجرین مظلوم و گمنام جمعیت در سر تا سر کشور و برون مرزها در برابر این عملکرد ها وحاتم بخشی ها چیست؟ در حالیکه رهبر شهید همیشه با این شعار عمری گوشهای زمامداران خود سر ومدیران بی باک را می نواخت که: «از چه وقت مردم را بردۀ خود ساخته اید؟ در حالیکه آنها را مادران شان آزاد به دنیا آورده اند!».

از جانب دیگر:

 • در مورد انتخابات و تشکیل ائتلافهای نا موفق که از همین حالا دچار ور شکستگی گردیده، سنگین ترین ضربه را جمعیت متحمل خواهد گردید، با کدام شورا و کدام نمایندگان جمعیت در سطح مرکز و ولایات مشوره نموده اید؟
 • جواب شما در تصمیم گیریهای سیاسی شخصی (بنام جمعیت) که در نتیجۀ آن، اعضای به اصطلاح رهبری جمعیت بحیث معاون کاندیدان چندین تیم انتخاباتی تقسیم گردیده اند! در برابر جمعیت و اعضای این سازمان چه خواهد بود؟ و ده ها مشکلات و نا بسامانیهایی که جمعیت را در سراشیب تشتت و پراکندگی و بی باوری ها قرار داده است...

ما اعضای جمعیت اسلامی افغانستان، بمنظور پاسداری از ارزشهای فکری و اجتماعی جمعیت و در جهت حراست و وفا داری میراث جهاد و مقاومت و بخاطر حمایت و همسویی با منسوبین فراموش شده و فدا کار جمعیت در گوشه و کنار میهن اعلام می داریم که:

• تصامیم و عملکرد برخی افراد جمعیت در مورد انتخابات ریاست جمهوری که سبب پراکندگی برنامۀ انتخاباتی جمعیت گردیده، به هیچ وجه از جمعیت نمایندگی نمی کند و مسؤولیت این وضعیت نا مطلوب را کسانی دارند که چنین تصامیم خود سرانه را گرفته اند.

• ما اعضای جمعیت در مشوره با طیف های مختلف مربوط به جمعیت در مورد حمایت و پشتیبانی از کاندیدا های مورد قبول جمعیت خود تصمیم خواهیم گرفت.

• تشکیلات، اجراءات و افتتاح دفاتر بنام جمعیت در غیاب ساختار های مشروع و منتخب جمعیت هیچگونه مشروعیت سازمانی ندارد. اصحاب قدرت و ثروت نباید با سرنوشت جمعیت و فرزندان مخلص و فداکار این سازمان و خونبهای شهدای گمنام و وارثین افتاده در خاک و خون وطن بازی کنند. کار اسلام با تقوا و پاکیزه گی پیش می رود،

• پیامبر گرامی اسلام می فرماید: «إِنَّ اللَّهَ طَيِّبٌ لاَ يَقْبَلُ إِلاَّ الطَّيِّبَ» یعنی: همانا، خدا پاک است وتنها پاکیزه گی را می پذیرد.

• به کمسیون مشروع تدویر کنگرۀ جمعیت باید فرصت داده شود تا کار بر گزاری کنگرۀ جمعیت را تکمیل نماید، تا ساختارهای جمعیت از طریق رأی و تأیید اعضای جمعیت مشروعیت کسب نموده رسالت اسلامی وملی خود را انجام دهند.
ومن الله التوفیق
امضا کنندگان:

سید محمد خیر خواه، اجرالدین اقبال، عبدالقیوم ملکزاد، مولانا نور الهدی، دکتر شمس الحق آرینفر، سلطان محمد اورنگ، سید احمد اشرفی، دکتر عنایت الله خلیل هدف، عبدالحفیظ منصور، محمد اکرام اندیشمند، خلیل مینوی، غلام رسول قرلق، عبدالناصر شفیق، داکتر مهدی، فیض الرحمن وثیق، میرزامحمد روستایی، جلال فرهیخته، معلم احمد، محمدالله افضلی، محمد هاشم سروری ، سیدعالم هاشمی ، محمدعارف عارف

مطلب مرتبط:
یک عضو ارشد جمعیت اسلامی: عبدالله عبدالله در انتخابات سال 1388، با دریافت میلیون ها دالر کنار کشید
سه شنبه 24 سپتامبر 2013, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این انحصار طلبی جاهلانه وبرباد دهنده همه چیز از همان آمر بی عقل وخبیث شروع شد وامروز به اینجا رسیده است.دیگر هیچ کسی به قول وقرار جمعیت وجمعیتی اعتبار ندارد حتی خود شان به یکدیگر؟؟؟؟؟پس بهتر است یکبار سر در گریبان خود کرده به اشتباهات خود اعتراف کنید.

 • آقای دکتر مهدی
  شماکه خود لاف از کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری را زده بودید- پس چطور پای خود را از کاندیداتوری تان بیرون کشیدید؟؟؟؟
  وقتی این نوشته شما را خواندم-فکر نمودم که - شما جمعیت را بازی میدادید- بخاطریکه شعار کاندیدی دادید و لی خود را کاندید ننمودید؟؟؟؟ پس اگر داکتر عبدالله را کاندید ریاست جمهوری نمینمودند./ پس کی کاندید میشد- شمایانیکه چندین نفر درین سند امضا نمودید- آیا نمیشد که در پهلوی داکتر عبدالله -شما هم یکنفر از خود کاندید میدادید- تا نشود داکتر عبدالله با کرزی معامله کند- احد اقل یکی دیگر ازطرف شما در مقابل کرزی وباندش می ایستاد-
  بنابران فکر میشود که شما و کرزی نیز معامله مانند -معامله گرانی -چون ضیا مسعود- قسیم فهیم- اسماعیل هراتی - ویا شما جز گروپ فهیم- ضیامسعود واسماعیل خان هستید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  معامله شناس

 • من صدیق الله توحیدی اذعان میدارم که بنده در جلسه قلم بدستان جمعیت حضور نداشته ونه هم این نامه را امضاء کرده ام زیرا من به این باور هستم که خبرنگاران نباید از نامزد مشخص حمایت کنند ویاهم به دلایل سیاسی نامزدی را مردود بدانند . من معتقد هستم که خبرنگاران نباید شامل گروه ها سیاسی در روند انتخابات شوند انچه بنام من نوشته شده است من انرا کاملا رد می نمایم.
  من عضویت هیچ گروه سیاسی کنونی را ندارم وفقط کار اطلاع رسانی وخبرنگاری در دستور کارم می باشد.
  صدیق الله توحیدی

  آنلاین : www.nai.org.af

 • درین لست نام یکی از جمعیتی های اصیل ومبارز ونویسندهء توانای زبان پشتو جناب محترم عصمت قانع که ازبرکت امکانات نشراتی جمعیت اسلامی به مرتبهء ماکسیم گورکی زبان پشتو عروج کرده ولی حالا در دهن تمام اعضای جمعیت اسلامی وهمچنان برگور رهبر گرانقدر وشهید جمعیت اسلامی می شاشد کم است.
  ازمحتوای این نامه معلوم است که اصلا این پیام را فقط یک شخص نوشته وبدون مشوره با نامهای که درپائین نامه ذکر نموده به شکل جعلی وقلابی به نماینده گی از دیگران آنرا به سایت کابل پرس? فرستاده است زیرا آقای صدیق الله توحیدی همین اکنون آنرا رد کرد ومنطق رد کردنش هم معلوم است زیرا او بحیث ريس منتخب اتحادیهء خبرنگاران نباید عضویت کدام تنظیم سیاسی را داشته باشد. پس قبل ازهمه مرگ برنویسندهء این نامهء جعلی
  ازین آقا باید پرسان شود که خود تان این نامه را درکدام مجمع اعضای قلمبدستان جمعیت اسلامی به فیصلهء عموم
  رسانده اید آیا دغل بازی وحقه بازی در اسلام روا است؟

 • باعرض سلام - تا وقتیکه لباس تقواداشتند مورد احترام همه بودند وقتیکه از راه خدا بیرون شدند وبخاطر پول ومنصب کشوررا ویران کردند ونوکرهرکشورشدند باید دردهن شان شاشید . ویکنفری که درحال ارتداد مرده باشد شهید گفتن به همچین اشخاص نیز کفر است . چون شهید ومرتد را قران واضح ساخته . نوکران ومعاش خوران کفار مانند سران پنجشیر ودیگر یاوه گویانشان که همیشه با یهود ونصارا گرایشهای علنی وخصوصی دارند وامروز درمنصب های بالاقرار دارند بدون شک مرتد شدند از جمله همین دبل عبدالله قانونی وسیاف مسعودیها وخلاصه همه پیروان این باند مفسد ارتداد شان ثابت است وکسیکه از مرتدین دفاع میکند او نیز از همین گروه محسوب میشود . چون خدا وند فرموده هرکسیکه کنار هرقومی ایستاد شود ازهمان قوم حساب مسشوند . استغفرالله از دوستی وهمکاری با مرتدین وزندیقها مانند کرزی ودوستانش .

 • بر پدر جمعیتی های معامله گر وبی عقل لعنت. این هم عکس دو تن از جمعیتی های بی عقل که درمعامله با کرزی درقمار زنده گی باخته اند.

 • بیدار قره باغ گلبدینی پدر لعنت!
  باز همراه فتواهای زنانه ایی ات از غار بیرون آمدی
  او پدر لعنت حرامی گلبدینی !
  من یک بار برایت نوشتم که ارتداد در ملک اوغانستان ریشهء قومی دارد و تنها وتنها پشتونها بخاطر رسیدن بقدرت نه تنها از دین بلکه از خواهر ومادر شان هم میگذرند.
  بر پدر تو پدرلعنت حرامی بد مغز اوغان خر ناقل سلیمان کوهی لعنت که تمام قره باغ را مردار کردی. تو مادر زنای پشتون اگر در قره باغ مهاجر نمیشدی تاجیک های این سرزمین هرگز مرتد نمی شدند. تو پدر سوخته از آنطرف مرزهای دیورند بنام یعنی از سرزمین هند بریتانوی ؛ ازمنطقهء ژوب همراه با فوج انگلیس بزور وجبر در قره باغ مسکن گزین شدی وتخم ارتداد وبیدینی وناموس فروشی را در سرزمین شیران وآزادمران خراسان کاشتی ولی حالا آنقدر پست وبی حیا شده ایی که اعمال خودرا پنهان وتنها شاگران وپیروان خودرا ملامت می نمايی؟
  بر پدر تو اوغان سگ بی ناموس مرتد لعنت!
  قرآن از زبان شیطان در روز آخرت حکایتی را به این مضمون بیان میکند که : زمانیکه حساب وکتاب در روز آخرت ختم میشود ودوزخی بدوزخ وبهشتی ها به بهشت میروند شیطان در دوزخ؛ منبری را آماده میکند وبرای نمک پاشی بالای زخم دوزخیان خطاب به دوزخیان میگوید که ای مردم !
  «الله ؛ وعده ایی را که بشما داد آن حق بود ولی آنچه را که من به شما وعده داده بودم به آن عمل نکردم وخلاف آنرا انجام دادم؛ من در دنیا هیچ سلطه وحاکمیتی بالای شما نداشتم مگر اینکه به محض اینکه شما را دعوت کردم؛ شما نیز دعوت مرا اجابت کردید؛ پس حالا زمانی است که باید نفسهای تانرا ملامت کنید نه مرا»
  این آیه به این مضمون درسورهء رعد قرآن کریم:
  «وقال الشیطان لما قضی الامر ان الله وعدکم وعد الحق و وعدتکم فأخلفتکم وماکان لی علیکم من سلطان ‌‌إلا أن دعوتکم فاستجبتم لی فلا تلومونی ولوموا أنفسکم»
  حالا مرتد خواندن مارشال فهیم ودیگر جمعیتی های معامله گر با کرزی اوغان توسط پشتون ناقل سلیمانکوهی بنام بیدار قره باغ نیز شباهت تام با همین کنایه گویی شیطان دارد. تنها فرقش این است که شیطان پیروان خودرا مخاطب میسازد ولی بیدار قره باغ گلبدینی تنها ارتداد ومرتد شدن را در آئینهء غیر پشتونها می بیند.
  اما من میگویم او پشتون ناقل ! اگر اوغان لعنتی مرتد بی دین زن وخواهر خودرا هم زیر پای جنرالان امریکایی بیندازد آن اوغان نزد بیدار قره باغ ناقل اوغان ؛هرگز مرتد بحساب نمی آید ولی اگر یک تاجیک وازبک وهزاره این کار را کرد غالمغال بیدار قره باغ وشوهر ننه اش گلبدین گوش جهانیان را کر میکند.
  من میگویم بر پدر هرکی که معامله گر است لعنت. کسیکه بخاطر منافع شخصی خود دست به معامله گری میزند اگر جمعیتی است یا گلبدینی بر پدرش هزار بار لعنت.
  اما تو بیدار قره باغ لعنتی؛ بخاطر پوشاندن ارتداد هم تباران ناقل ات تنها ارتداد غیر پشتونها را می بینی. ازین هم سبب است که من میگویم بر پدر تو وهرچه افغان وپشتون حرامی است لعنت . اصل مرتدها ونوکرهای صلیبی ؛ شما پدر لعنت های حرامی استید که نه پدر تان معلوم است ونه هم مادرتان هم جهاد اعلام میکنید وهم خواهر تان را پیش جنرالان امریکایی می برید تا از او نسلگیری کنید. تا کنون میدانی که درقندهار چند دختر پشتون از عساکر امریکایی حمل گرفته است؟ اگر نمیدانی بر پدر تخم حرام تو حرام زاده هء بی ننگ لعنت که مناطق کوهدامن وشمال کابل را مردار ساختید.

 • من همیشه گفته ام و بار دیگر تکرار میکنم، که جنگسالاران از هر قوم و نژاد که هستند، به خاطر کسب قدرت و دالر
  حاضر اند، مادر شانرا بفروشند، چه رسد که سیاهی لشکر حزب یا تنظیم خود را.
  نزد اینها هیچ چیز مقدس نیست، جزء قدرت یعنی دالر.اینها همه دالر میپرستند، نه وطن!

 • تون پدر لعنت کثیف اوغان بنام نادر بی وجدان وبی شرف هم کل حقیقت را نمیگویی ونیم دیگر آنرا قصدا می پوشانی ؛ آنچه را که میگویی که نیم رخ حقیقت است کل حقیقت این است که همین جنگ سالاران این فرهنگ ناموش فروشی بخاطر رسیدن بقدرت را از حاکمان دوصد وهفتاد ساله اوغان یاد گرفته اند واین فرهنگ کثیف وطن فروشی را از آنها به ارث برده اند اول بر پدر اوغان یا افغان لعنت بعد بر پدر معامله گران غیر افغان.

 • به سگ هار کابل پرس?:
  اینهمه دشنام هایت را به رهبران دلخواهت بده، که با ائتلاف های شان با هم دیگر
  در دهن چوکره های مانند تو بار دیگرشاشیدند. اما تو شرم نداری و هنوز هم برای شان دلیل میاوری .
  با اوباشان و بیماران روانی بحث کردن مانند شاشیدن در ریگزار است.

 • LANAT BA JAHADI WA LANAT BATALIBI KHOKHAR GIF,JPG,PNG

 • سلام - باند کثیف جمعیت شیطانی وشورای کمونیستی ازنوع چینی وباند حزب وحدت ابلیسی گوه خورای کرزی زندیق هستند . خداوند طالبان را همینقدر قدرت بدهد که این کثافتهارا انتحاری کنند چقدردل ملت یخ میکند . بلا درپشتش طالبها هم گروه نادان هستند وهرکاری را که میکنند ازروی نافهمی است اما این مرتدین هرقدمی را که میگذارند قبلا از طرف دشمنان دین اسلام ومیهن مابه اینها امرمیشود.

 • من مثل سگهی پنجشیری بیکار نیستم بخصوص این انسان مفعول ولد زنا (بهمن) که همیشه بیایم وجواب مرتدین ومرتد زاده های 100 پدره را بدهم . پرویز بهمن مرتد زاده وزنازاده !! باید بدانی که کسیانیگه فعلا گوی یهود ونصارا را میخورند کافر ومرتد هستند از جمله سران کافر ومرتد ووطنفروش زنازاده های سگ پنجشیر با کرزی وهمدستان ذندیقش. اگر مردم دیگر معاش امریکارا میخورند بخاطر نفقه هست که عیبی ندارد کسانیکه هزاران ملیارد دالر دارایی افغانستان راغصب کردند وامروز درلباس مجاهد کافرهم شدند دیگر چرا از لباس مجاهد استفاده میکنند این مرتدین ومنافقین چرا هویت خودرا آشکار نمیکنند ؟؟؟ ای پرویز ولدزنای پدر لعنت مگر فراموش کردی که درزمانهای پیش همه فاحشه خانه های کابل پر از دختران وزنان پنجشیر بود ؟؟؟ تو خودت را معرفی کن اگر من سجل وسوانح خواهر ومادر تو ودیگر پنجشیریهارا از جنده خانه های کابل پیدا نکردم آنوقت میتوانی بمن دشنام بدهی . ولی من درمورد مرتدان وکافران درلباس مجاهد از فتوای قرانی دلیل دارم . شما بیدینان ومرتدان همیشه درخفا جنگ تان بر ضد قران است اما درلباس مجاهد!! این حکم قران است برای ابد که گوه خوران یهود ونصارا کافر ومرتد هستند . امر وز بدون پنجشیری کرزی ومثل تو کاسه لیسانشان چه کسی دیگر گوه خوران یهود ونصارا میباشند ؟؟؟ این را بدانی که مطابق دستورات اسلامی جای دفن مردار شدگان شما درسرزمین مسلمانان نیست به امید خدا یک روز هم خودتان وهم مردگان متعفن تان از سرزمین اسلامی برداشته خواهد شد . چون دفن اجساد کافر درقبرستان مسلمان جایز نیست . این را خوب میدانید .

 • بيدار قره باغ!
  تو كه از آدرس جهاد ومجاهدين به پرويز بهمن دشنام ميدهي وبخاطر او به همهء هموطنان مسلمان ومجاهد پنجشير دشنام ميزني بدتر از بهمن عمل ميكني،. اول تو بدبخت از كجا دانستي كه بهمن پنجشيري است ودوم اينكه اگر تو واقعا مجاهد ومسلمان مي بودي هرگز تعصبات قومي و سمتي نميداشتي، در اسلام تعصبات جاهلانهء قومي جاي ندارد و تو نه تنها كه با اين دشنامهايت مجاهد بوده نميتواني بلكه حتي در مسلمان بودنت نيز شك وجود دارد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس