صفحه نخست > دیدگاه > تريبون آزاد > عطش مقدس خلافت بر ملت

عطش مقدس خلافت بر ملت

خدایا پیامبری بر ملت ماهم مبعوث کن تا گناهان مان را باز خرید کند تا از هر گناهی مبرا شویم
آذر کیش
شنبه 7 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در اوایل دوره اسلام و قبل از آن اعراب هرگاه احساس خطر می کردند و اردوگاه خویش را درحال مغلوب شدن می دیدند؛ از آنجا گریخته و به اردوگاه غالب ملحق می شدند.نشانه ها و ملاقات های محمد محقق در ایران با مجتهدین واتیکان ایران و نمایندگان آنها و همچنین سیاسیون ایرانی حاکی از این است که محمد محقق در داخل کشور با خویش 4 = 2 × 2 کرده و به این نتیجه رسیده است که اردوگاهش در حال مغلوب شدن است. همچنین گمان بر این است که تنش های شخصی که به خاطر سفره پولی ایران به ایشان در بدل اطلاعات بین ایران و محمد محقق در سال گذشته رخ داده بود؛ با تیمار کردن ایشان اوضاع رو به بهبودی گراییده است. و بار دیگر حلقه غلامی دولت آخوندی ایران را به گوش آویخته.

استقبال مردم با شکوه می نمود تا جایی که عده زیادی ایستاده و عده دیگر در بیرون از مسجد حضور داشتند و در داخل مسجد هم جایی برای سوزن انداختن دیده نمی شد. من احساس خوشی از این داشتم جوانانی که حتی افغانستان را ندیده اند و آن را فقط در رویا های شان دیده اند. و آن را در وهم و خیال می بینند که این رهبران مکار با اتحاد مقدس شان به چه مدینه فاضله ای تبدیل کرده اند.

با توجه با اینکه قبل از سخنرانی محورهای صحبت ایشان مشخص شده بود؛ به تنها چیزی که نپرداخت همین محور های مشخص شده از قبل بود.

1 . در مورد و ضعیت تحصیلی مهاجرین

2 . دولت افغانستان و نگاه دولت به مهاجرین

3. تدابیر دولت افغانستان برای مقابله با خشکسالی و گرسنگی مردم

شاید یکی از دلایل عمده ای که مردم در این سخنرانی حضور گسترده داشتند؛ باز گویی شرایط او ضاع جاری افغانستان و جایگاه و نقش این مردم در این برهه از زمان بود. اما از زمین و زمان و دلاوری هایش که در دوره انقلاب چه کرده است؛ سخن به میان آمد جز خواسته های به حق این مردم و آنچه که توقع و آرزوی شنیدن آن می رفت. که می شود این طور برداشت نمود که این جناب هیچ گونه احترامی به خواسته ملت ندارد. و به تنها چیزی که فکر می کند، زیاده خواهی های خویش است. و اینکه چگونه حق این ملت را از دیگران ستانده و ملت را به حقش رسانده است. و اوست که در آینده نیز حق این ملت را می ستاند. و به ملت همانند خداوند منت می نهاد که این نعمت آرامی را از من دارید. و یگانه کسی که قابل ستایش است، من محقق هستم.

آنچه که شما را زنده نگه می دارد برق شمشیر جهادگران است. اگر 30 سال پیش به عرصه جهاد نمی رفتیم امروز زندگی نداشتیم. [1]

آن روز که شوروی وارد خاک افغانستان شد، چون این آخوند ها را می گرفت و آنها را به زندان می انداخت و آنها را تبعید می کرد؛ جهاد بر ما ملت واجب شده بود و باید به فرمان ایشان به جهاد در مقابل شوروی قیام می کردیم؛ برای این که جان ایشان در خطر بود.ولی امروز که کشور های غربی آمده اند، و به ایشان مقام و چوکی و منصب می دهد. نه از آن جهاد مقدس خبری است و نه از آن شعار های دینی و مذهبی و نه از آن فتوا های پیامبران مسلح، شمشیر برهنه به دست. و در حالی که این غربیها بر سر هم میهنان مان بمب می ریزند، کشور را به یک پایگاه دائمی برخورهای منطقه ای و پایگاه تروریستی مبدل کرده اند. و مردم ما از گرسنگی به علف خواری روی آورده اند؛ و فرزندان دلبند شان را برای ادامه حیات به لیلام گذاشته اند؛ باید آرام بنشینیم و نظاره گر مرگ فرزندان، عزیزان و هم میهنان مان و نظاره گر رو به قهقرا رفتن کشور مان باشیم. برای اینکه نکند آرامش این فرمانروایان مطلق قبایل دوره پدر سالاری آشفته شود و لحظه ای از عیش و نوش باز مانند.

2 میلیون رای هزاره را به صندوق کسی می اندازیم که دستش آلوده به خون مردم نباشد . [2]

آقای محمد محقق شما بفرمایید بگویید که دست چه کسی در آین کشور به خون مردم آلوده نیست. دست آن خدایگان جهل و تاریکی، دست آن معامله گران صهیونیست صفت ، دست آن تجاوز پیشگان دْل چی از خدا بی خبر یا دست آن الیگارشیان قبیله ایتمدن ناپذیر. یا دست خون آلود خویشتن یا اینکه شما به جای خداوند هرکه را خواستید می بخشید و هرکه نه به دوزخ روان می کنید یا نکند فرد برگزیده خدا و یا پیوند استوار با خدا دارید و یا نکند در عظمت خداوند شریک شده اید.

آقای محمد محقق لالایی تا کی برای این ملت می خوانید؛ بس نیست. آیا وقت آن نرسیده است که دیگر این ملت را خواب نکیند.آیا هنوز فکر می کنید که این ملت فرق بین معامله و مصالحه را درک نکرده اند. آدم هوشیار! شکم گرسنه، بی امنیتی، تجاوز، بی عدالتی ، تبعیض، دوعیت در حکومت داری و ملت داری و ... خواب نمی آورد. فکر نمی کنید که این استبداد می آورد، و بردگی ملت را درپی دارد. یا شاید این برای شما مسکر است. و در این حالت خلسه و مستی براین مردم لالایی می خوانید و فتوا صادر می کنید.

در طول تاریخ همیشه کسانی باهم جنگیده اند که هیچ هم دیگر را نمی شناخته اند؛ برای کسانی که آنها خوب هم دیگر را می شناخته اند. [3]مگر این ملت نیست که بیش از سی سال است که برای شما می جنگند. اگر شما برای ملت جنگیده اید، برای ملت سختی دیده اید و برای ملت زجر دیده اید پس چرا امروز کور شده اید. چرا امروز ملت را نمی بینید. چرا هجوم کوچی ها را نمی بینید. چرا برای حضور کوچی ها معامله می کنید. که امسال بیایند و از سال بعد برنامه ای می ریزیم. وقتی شما امسال به انها اجازه بدهید تا آنها حضور شان را در آن مناطق تثبیت کنند. شما نه که اجداد تان هم بیایند آنها را نمی توانید بیرون کنید؛ آگر این معامله بر سرحق مسلم مردم نیست پس شما آن را چه می نامید. امروز که بایک نه گفتن مشکل حل میشود؛ اما فردا شما با خون مردم مان و قربانی کردن ایشان هم نمی توانید آنها را از آن مناطق خارج کنید. یا این سرنوشت کور ملت ماست که هر روزبه گونه ای برما رقم می خورد. یا نکند غضب خداوند را بر ما دیده اید که چون شمشیر در فضا بر ما معلق است. که این گونه بر ملت مصلحت دیده اید.

خدایا پیامبری بر ملت ماهم مبعوث کن تا گناهان مان را باز خرید کند تا از هر گناهی مبرا شویم.

یا نکند آن قدر بد بخت زاده شده ایم که خدای پدر را کشته ایم. [4]

گالری عکس


[1محمد محقق - 7 ژوئن - مشهد - ایران

[2محمد محقق - 7 ژوئن 2008 - مشهد ایران

[3علی شریعتی

[4شیلر - خدایان یونان

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • شکایت از محقق و سایر رهبران یا فرماندهان خاین بجای خودش درست اما شعار های شرک آمیز جناب عالی نشان دهندۀ ساده اندیشئ خود تان است به خاطریکه خدا (ج) را مانند خود بیکار و بیخبر از همه جا فکر کرده اید...

  • ای برادر فقط به خدایکتا توکل کن من ازصحبت های محقق دربرنامه مهمان یارشبکه طللوع صدهابار ازخداوند خواستم که این حیوان صفت زنده نمی بود! کوچی به هزارستان میرود به اوچی ! او که غم ندارد سه زن رسمی وچند غیر رسمی دارد شاید هم چندبچه بی ریش دارد .افسوس به حال ما مردم که رهبرش به فکر شکم وپائین شکم است وملت پیچاره باوجودکه نان خوردن را نداردوبیکاری به اوج خودرسیده نظاره گرسوزاندن خانه وکاشانه خوداز دست جلادان زمان با همایت کرزی دربهسود است وهرکه به نفع خود می خواهد کمپاین نماید .اززیر بارشانه خالی کردن تاکی؟ به بهانه های مختلف هرکدام میخواهد شعورمردم را بازیچه خود قرارداده حداقل ازکرزی عبرت بیگرید با چی ترفند های ازقوم خود همایت کرده وبه بیشتراز حق شان میرساند .شما فکرکنید از22% هزاره هاکه محقیقن دنیا وجامعه بین الملل قبول کردند امروزه باوجودکدر های تحصیل کرده هنوز 2.5%دردولت سهم داریم که این خود بی کفایتی رهبران جامعه هزاره را نشان میدهد وهیچ کدام میتثنی نیست افغانستان کشوریست که هر کی برای خود وقوم خود طوری که دیده میشود باید تلاش نماید. اگردقیق ارزیابی نماید پشتون42% برای پشتونها خوب کار کرده خانه شان آبادسهم شان دردولت بیشتر از42% است! تاجک برای تاجکها 27%هم خوب حتی(اعلی) کارکرده بازهمصد بار خانه شان آباد سهم شان در دولت 45% است ودرحق هزاره وازبک وسایراقوام جفاصورت گرفته !مردم مسلمان وباشعورهزاره وازبک باید هوشیار وآماده باشد حق گرفتنی است رهبر شهید همیشه درآغاز صحبت آیه شریفه را میخواند که فارسی آن است سرنوشت هیچ قوم را خداوند تغیر نمدهد تاخود اقدام به تغیرنکندد. برای چی منتظر هستید !!!

  • باعرص سلام پیام های ارسالی اشتباهات تاپی داشت درصورت امکان همین آخیری را به نمیش بگذارید.وسلام/
    ای برادر فقط به خدایکتا توکل کن من ازصحبت های محقق دربرنامه مهمان یارشبکه طللوع صدهابار ازخداوند خواستم که این حیوان صفت زنده نمی بود! کوچی به هزارستان میرود به اوچی ! او که غم ندارد سه زن رسمی وچند غیر رسمی دارد شاید هم چندبچه بی ریش دارد .افسوس به حال ما مردم که رهبرش به فکر شکم وپائین شکم است وملت پیچاره باوجودکه نان خوردن را نداردوافت بیکاری به اوج خودرسیده نظاره گرسوزاندن خانه وکاشانه خوداز دست جلادان زمان با همایت کرزی به اصطلاح ریس جمهور دربهسود هستم . وهرکه به نفع خود می خواهد کمپاین نماید .اززیر بارشانه خالی کردن تاکی؟ به بهانه های مختلف هرکدام میخواهد شعورمردم را بازیچه خود قرارداده حداقل ازکرزی عبرت بیگرید با چی ترفند های ازقوم خود همایت کرده وبه بیشتراز حق شان میرساند .شما فکرکنید از22% هزاره هاکه محقیقن دنیا وجامعه بین الملل قبول کردند امروزه باوجودکدر های تحصیل کرده هنوز 2.5%دردولت سهم داریم که این خود بی کفایتی رهبران جامعه هزاره را نشان میدهد وهیچ کدام مستثنی نیست افغانستان کشوریست که هر کی برای خود وقوم خود طوری که دیده میشود باید تلاش نماید. اگردقیق ارزیابی نماید پشتون32% برای پشتونها خوب کار کرده خانه شان آبادسهم شان دردولت بیشتر از42% است! تاجک برای تاجکها 27%هم خوب حتی(اعلی) کارکرده بازهمصد بار خانه شان آباد سهم شان در دولت 45% است ودرحق هزاره22% وازبک14% وسایراقوام جفاصورت گرفته !مردم مسلمان وباشعورهزاره وازبک باید هوشیار وآماده باشد حق گرفتنی است رهبر شهید همیشه درآغاز صحبت آیه شریفه را میخواند که ترجمه آن است سرنوشت هیچ قوم را خداوند تغیر نمیدهد تاخودآن قوم اقدام به تغیرنکند!!!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس