صفحه نخست > خبر و گزارش > طالبان سربازان غیر پشتون را کشته و از پشتون ها به عنوان ستون پنجم استفاده می (…)

طالبان سربازان غیر پشتون را کشته و از پشتون ها به عنوان ستون پنجم استفاده می کنند

کابل پرس
چهار شنبه 26 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

طالبان یک گروه مسلح قومی ست که در خدمت ارزش های قبیله ای افغان ها و استخبارات کشورهایی چون پاکستان، انگلیس و برخی از کشورهای عربی قرار دارد. این گروه بصورت واضح و مشخص سیاست اشغال سرزمین های غیر افغان همچون هزاره ها، تاجیک ها، اوزبیک ها و سایر گروه های قومی غیر افغان را بر عهده دارد و متعهد است که در ازای امتیازات دریافتی، عمق استراتژيک استعمار بریتانیا را با ابزار پاکستانی و امتیازاتی که به پاکستان می رسد، به طرف آسیای میانه بکشاند.

بریتانیا بصورت سنتی در میان غیر افغان های منطقه ی ما نفوذ ندارد و حفظ و پیشبرد نفوذ این استعمار پیر در کشور، توسط رژيم های افغان و قبایل افغان صورت می گیرد. افغان ها برای پیشبرد پالیسی انگلیسی امتیازات مالی، نظامی و سیاسی دریافت کرده، مواد مخدر تولیدی شان بدون مشکل در نقاط مختلف جهان قاچاق شده و کشتار و اشغالگری هایشان در مناطق غیر پشتون نشین نادیده گرفته می شود.

و اما در داخل اردوی افغان ها:

حکومت کرزی، گروه مسلح قومی حکمتیار، گروه مسلح قومی طالبان و گروه های به ظاهر سیاسی مانند افغان ملت، همکاری های نزدیک و تنگاتنگ با یکدیگر دارند. هر کدام از این گروه ها از جهتی برای پالیسی کشتار و اشغال کار می کنند. طالبان و کوچی و گروه هایی مانند گروه حکمتیار حکم ماشین جنگی افغان ها را دارند. افغان ملت و اعضای کلیدی گروه حکمتیار بخش های مختلف حکومت را در اشغال خود درآورده و با تبعیض سیستماتیک در بخش های مختلف از جمله تقسیم ثروت ملی و امکانات اداری و ملکی، سیاست قبیله ای را پیش می برند. افراد کلیدی این بخش، بصورت ويژه شاهرگ های اقتصادی افغانستان را در اختیار دارند. در بخش های قانونگذاری و فرهنگی نیز نیروهای قبیله ای فعالیت های بسیار داشته و از سویی سعی در تغییر کامل قوانین در جهت پالیسی خود دارند و از سوی دیگر، برای گروه های مردمی غیر افغان، تاریخ جعل می کنند که با سیاست اصلی افغان ها که تاجیک به تاجیکستان، اوزبیک به اوزبیکستان و هزاره به گورستان تطبیق پیدا کند.

حکومت افغانستان نیز نقش تسهیل کننده ی روابط این گروه ها را بر عهده دارد و فعالیت های مرگبار، اختلاس و تولید و قاچاق مواد مخدر گروه های مختلف قبیله ای را از افکار عمومی پنهان می کند.
حکومت افغانستان بويژه شخص حامد کرزی، بصورت آشکار و در سخنان رسمی خود، طالبان را برادر خوانده و نوع برخورد او و همکاران قبیله ای اش بگونه ای بوده که زمینه ی گسترش نفوذ طالبان را بین قبایل پشتون بیشتر کرده و این گروه اکنون در میان مناطق پشتون نشین کشور، از نفوذ قابل توجهی برخوردار است. مافیایی حکومت کرزی با طالبان چنان در هم پیچیده شده که در مناطقی، فرق یک فرمانده ی طالب با مقام محلی تقریبن صفر است. والی ولایت غزنی و ارزگان نمونه های واضح و آشکار این مورد می باشند.

بصورت مشخص در داخل اردو و پولیس افغانستان هزاران تن از اعضای گروه تروریستی طالبان جابجا شده اند. از حدود ده سال پیش که کمیسیون تحکیم صلح به رهبری صبغت الله مجددی شروع بکار کرد، سیاست بر محافظت و جذب طالبان در دستگاه های مختلف بويژه دستگاه های امنیتی بوده و پالیسی دولت بر نرمش کامل در مقابل طالبان عیار شده بود. فرماندهان ارشد اردوی افغانستان مانند شیر محمد کریمی، افرادی هستند که علاوه بر وابستگی و وفاداری به طالبان، با دستگاه استخباراتی پاکستان نیز بی ارتباط نیستند. در بیشتر مواقع، عملیات و موقعیت نیروهای امنیتی اردو و پولیس از داخل و توسط ستون پنجم به طالبان می رسد. طالبان در حملات خود، با معلوماتی که توسط ستون پنجم یافته اند، بصورت مشخص نیروهای امنیتی و سربازان غیر پشتون را هدف قرار می دهند. برای نمونه بیشتر21 سرباز کشته شده در کنر، غیر پشتون بوده اند و کسانی که به عنوان ستون پنج عمل کرده اند، همکاران پشتون آن ها می باشند. طالبان در بسیاری از مواقع، در هنگام اسیر کردن نیروهای امنیتی، نیروهای غیر پشتون را کشته و از نیروهای پشتون به عنوان ستون پنجم استفاده می کنند. برای نمونه در ماه مارچ سال 2013 وقتی طالبان 23 سرباز اردو را به اسارت درآورده بودند، 16 سرباز غیر پشتون را کشته و 7 سرباز پشتون را رها کردند. اگر همین روند ادامه داشته باشد، باید شاهد درگیری های مرگبار در داخل پایگاه های نظامی نیروهای اردو و پولیس باشیم.

کنر: نام ستون پنجم طالبان

١- قارى ولى الرحمن ولد عبدالرحمان "ننگرهار"
٢- عبيدالله ولد سعدالله "قندهار"
٣- زمرى ولد حكيم "پكتيا"

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • نویسنده احمق ومریض ار یک طرف ادعا دارد که پشتونها عوامل انگریز بوده وبرای منافع انگریز کار میکنند واز طرف دیگر سربازان وافسران اردو ملی که ملی نیست به اقوام غیری پشتون وابسطه میدانید پس که ها ازمنافع امریکا وانگریز در افغانستان دفاع می کنند همین اقوام به اصظلاح غیری پشتون در خدمت امریکا وانگریز اند زن ومرد انان در خدمت کفار اند برف بام خود به بام دیگران می اندازد افسوس صد افسوس

 • kishwariki raisjamhorash trurist bashad dar an kishwar umedi zndagi rahat ba ujod nameayad behtari rah tajzya wa jda zndagi kardan az truristhai khon khar wa manfori jamiai bashariyat

 • از کلاه انگلیس بر امد!

 • هموطن سلام ،
  با ملاحظه دو سند عمق خيانت هاي قبيله و مخصوصا به اصطلاح روشنفكران و تكنوكرات هاي شان بر ملا ميشود،از سايت محترم كابل برس تقاضا مينمايم تا اين دو سند را بار بار در معرض نظر خواهي و نقد تكنوكراتهاي ساير اقوام قرار دهند، مخصوصا كسانيكه كه در مقابل جنايات عريان قبيله تمكين كرده خود و قوم با فرهنك ، مسلمان وعدالت خواه را درجات دوهم و سوم معرفي ميدارند و زير با ر جنايتكاران قبيله رفته و خاموشي مركبار را براي زر اندوزي قبول كرده اند.
  اقاي حنيف اتمر كه داد از روشنفكري ميزند و طمطراق دهل دموكراسي حق و عدالت را به صدا اورده أيا ميتواند جواب اين سند زمان تصدي خود را به مردم بدهد؟
  در امريكا معاش يك استاد يونيورسيتي سالانه بين ٤٠٠٠٠ تا ٦٠٠٠٠ هزار دالر ميباشد ،أيا معاش دوازده هزار دالر ماهوار اين را نميرساند كه قبيله كمك هاي جامعه جهاني را حيف و ميل نموده در حاليكه ساير اساتيد معاش ماهوار دو الي سه صد دالر معاش أخذ ميدارند ، و يك سرباز اردو هكذا!؟
  اشرف غني كه خود را به اصطلاح تكنوكرات جاميزند ميتواند جواب اين حامي خود را واضح نمايد.اشرف غني خود در زمان تصدي خود به وزارت ماليه براي قبيله به شاخي باد كرده است.
  زاغ خيل خانم ، معشوقه ،خواهر ،خانواده خود را بحيث مشاورين استخدام و معاشات بيست هزار دالري از كمك هاي جهاني داده و ميدهد.
  هموطن اينها داره دزدان و باند مافيايي بيش نيستند. طالب بيسواد وجاهل نه از دين ميداند و نه از دنيا، اكر او انتحار ميكند مردم را به خون مينشاند، اينها در روز روشن دزدان و مافياي مواد مخدر كمال بيشتري ندارند.
  براي بيرون رفت أزين مصيبت بأيد فورمول حل دائمي را دريابيم ، به نظر من قبيله را نميتوان إصلاح نمود، انها كه اسلام را رو كش نموده عملا كار هاي بر ضد اسلام ميكنند، قبيله زماني درين سرزمين سوسيالزم را جار ميزدند و از بروت هاي استاليني تقليد كرده بودند، كه اقاي تورن حنيف اتمر يكي از اعضاي استخبارتي شان بود و موصوف خود را در راه سوسيالزم معيوب كرد! أقاي اشرف غني ترجمان داكتر نجيب ريس جمهور قبيله ماهوار دوازده هزار دالر معاش از طريق سفارت افغانستان در دهلي از بودجه امنيت ملي توسط أقاي صالحي وردك كارمند خاد انوقت دريافت ميكرد.( اقاي ضيا صالحي فعلا مشاور حامد كرزي ويكي از دست ياران نزديك او در انتقال أسعار خارجي براي كرزي به خارج كشور مصروف كار است موصوف در زماني كه سكرتر دوم سفارت أفغاني در هند بود با سي اي اي روابط بر قرار نمود و اكنون ماهوار بيست هزار دالر معاش دارد.)
  أيا اين تكنوكرات غرب ديده و تحصيل يافته حاضر است جواب اين سؤال را بدهد، او جنرال دوستم را مجبور ساخت تا از سابقه اش از مردم معذرت بخواهد،ايا خود نيز حاضر است از اجير بودن خود و خدمت به خاد از مردم معذرت بخواهد؟؟؟
  دزدي در فرهنك قبيله جا ي خاص خود را دارد،
  ايا جركه اقوام قندهار نميتواند واضح سازد كه بدا نيم انها به ملت شدن و حقوق شهروندي باور ندارند؟
  بايد كشور فدرالي را مطالبه نماييم و يا توجه نماييم كه راه خود را جدا از قبيله جستجو نموده وطن مستقل خود را تأسيس نموده و از شر قبيله خود را رها كرده فرداي خوب را براي فر زندان خود بميراث بمانيم.
  ازهمه دري زبانان تقاضا مينماييم كه متحد شوند در غير ان زبان و فرهنك ما مورد تاخت و تاز قرار داده شده، فروخته شده ها را اطاعت نكرده در انتخابات راه خود و زبان و ياران خود را به نمايش كذاشته و فورمول اكثريت تقلبي را روشن سازيم.
  در غير ان صد ها سال در همين حال خواهيم ماند.

 • به اشرفغنی کوچی طالب رای دهید- تا سزای تان ازین بدتر شود.

 • کلم جم و خلیلی وحدتی و کوچی پرست را بستایید -تا تاریخ تکرار شود.

 • milad 653اسکایپ ............... حبیب الله یوسفزی.............. ارتباط اسکایپmilad653...........ارتباط یاهو miladvatan65...........خبرهای جدید از افغانستان عزیز.......... افشای حقایق و جنایات 13 ساله امریکا ........... افشای مامله تریاک مقامات بلند رتبه افغانستان با غرب........... جلسه های محرمانه امریکا و سران غرب شبانه با مقامات افغان........... سند کشته شدن 94 افغانی بیگناه توسط اجیران افغانی و نظامیان اشغالگر................ و غیره میتوانید با حبیب الله یوسفزی از طریق اسکایپ.......... و یا از طریق یاهو ارتباط بر قرار کنید............ و از حقایق با خبر شویید

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس